Manžel si píše s jinými a vím o tom

emily007
28. led 2013

Holky, dámy, ženy prosím poraďte.
Mám milujícího manžela, který by pro mě udělal cokoliv, máme spolu krásnou zdravou dceru 3 roky. Ale mám problém a nevím jak ho řešit.
Zjistila jsem, že si manžel píše s jinýmy, nevadí mi, že jsou to ženy, jeho kámošky, i já si píšu s kámošema, ale zjistila jsem, že si chatuje s kámoškou a to dost důvěrně - jak by mu ho vykouřila a on, že by ji .... ani to nechci psát. Píšou si na netu - ne sms. Nebydlí ani v našem městě, ale jak jsem to zjistila, tak mi je z toho špatně. Nevím jak to řešit. Když mu to řeknu, tak na mě vyjede, že co mu lezu do soukromí. Ano vím, že dělám chybu, ale prostě se stalo. Už jednou mu kdysi dávno přišla sms od nějaký fuchtle a to jsem mu vyčetla. On ani nevěděl kdo to je, ale bylo hned zle, že je to jeho mobil, co mu do něj co lezu atd. A nakonec jsem byla špatná já. Ale že on dal nějaký fuchtli mob.číslo to jako vůbec nevadí. Ta kámoška co si s ním teď píše je jeho kámoška. Ale máme spousty společných známých, já osobně jí neznám, ale ona mi stále pochlebuje, jak jsem hezká - myslím na fotkách na FB, jak jsme skvělý pár atd. Vím, že je chyba na straně manžela, že on je ten který jí také píše, jako třeba co ty moje prdelko atd. , ale ona má manžela a píše jak se na něj těší.
Nevím jestli napsat jí, ale to se bojím, že to tomu mému hned vyslepičí, prostě co dělat. Všem děkuji.
Jinak opustit ho rozhodně nechci. Miluju ho nade vše. Máme spolu dítě a hypotéku na dům.

novaa
5. lis 2013

@codal
@laurital
@ceekanka
@fallingstars
@lenjii
@vladla
Holky, pročetla jsem všechny vaše příspěvky a všechny máte v něčem pravdu, to si uvědomuji 🙂 Je to těžké, když toho člověka velmi milujete, vždy se snažíte ho omluvit a najít odůvodnění proč to děla a situaci zlehčit 😒 Já jsem v situaci, kdy jsem asi před rokem miminko potratila a tudíž nechci ohrozit těhotenství stresy a nevlídnou situací doma...pravděpodobně se teď k tomu postavím spíše s ohledem na sebe a na miminko, aby jsme netrpěly a těhotenství nebylo ohrožené, tedy, že se rozhovorem zkusím zjistit, zda manželovi něco nechybí, zda je se mnou šťastný nebo hledá v životě něco jiného, než, co mu já, nebo spíše my můžeme dát. Může to vypadat slabošsky a možná si budete myslet, že jsem slabá a nechám se sebou orat, ale jak jedna z Vás napsala, utéct se dá vždy, ale zkusit vše, aby vztah fungoval je těžší-přesto to zkusím a manželovi dám šanci být dobrým otcem vlastní dceři, protože té mé je otcem příkladným. Samozřejmě to nechci nechat jen tak, nechci se cítit podváděná a nedůležitá a proto to určitě budu řešit a konfrontuji ho. Ač se to může zdát divné, o tom, že mne miluje, nepochybuji, ale hřeší na moji dobrotu, toleranci a to, že už jsem mu to jednou odpustila a on si myslí, že mu odpustím znovu, protože on vlastně nic špatného nedělá, že. Jsou to jen slova, tebe miluji, tebe jsem si vzal a s tebou čekám dítě-jako bych ho slyšela. Rázně vysvětlit, že ta slova pro tu dotyčnou mohou znamenat víc než pro něho mu asi vůbec nedochází. Nehledě na to, že ta slova dosti znamenají pro mne. V koutku duše doufám, že to pochopí, ale myslím, že i když toho nechá teď, už nikdy si nebudu jistá, že je to napořád 😒

novaa
5. lis 2013

@wisttit musím s tebou souhlasit, i přesto se pokusím s tím ještě něco udělat 😉

vladla
5. lis 2013

@novaa ty nepotřebuješ radu,moc dobře víš co dělat.Ale mysli na sebe ne na mimi.Ty potřebuješ být v pohodě!!!!
Mimi bude také pokud ty se nebudeš trápit!
Zlato on se nezmění,proč by to dělal,když mu to takto vyhovuje?!

No v tvé situaci bych být nechtěla.Já už bych takové hovado vykopla z bytu!

novaa
5. lis 2013

@vladla já to vím, že na mém místě by už ho jiná dávno nechala 😒 , taky jsem mu to tehdy řekla, když jsme to řešili-jestli si to uvědomuje, že to by mu jen tak někdo neodpustil. Že je to hnus a jak by se mu líbilo, kdybych si taky takto s někým psala-samozřejmě, že by se mu to nelíbilo, komu taky jo, že...No přestal s dotyčnou úplně komunikovat, vymazal z mobilu i z FB, teď je to zase jiná 😝 , žádná bývalka, ale kolegyně z práce, kterou taky znám, dělali jsme na stejném pracovišti. Řekla bych, že je to jen o flirtu v podobě pochlebování a zvyšování si sebevědomí sám sobě. Ale i tak mě to hodně mrzí,vzhledem k tomu, že jsem rázně řekla, že už mu to znovu neodpustím a je to tu zase.

laurital
5. lis 2013

@novaa Průser je, že si píše s konkrétní osobou a tudíž je pravděpodobné, že u psaní nezůstane.To je prostě fakt a já bych se takto ponižovat nenechala, i kdybych měla v břiše Klapzubovu jedenáctku.

novaa
5. lis 2013

@laurital je zajímavé, že,kdybych na to opravdu náhodou nepřišla, absolutně by mě nenapadlo, že to zase dělá. je ke mě pozorný, milý, stará se o mě i o malou, mobil mu nezvoní o nic častěji než normálně. když přijde z práce, říká, jak jsem mu chyběla a že se na mě těšil a že mě moc miluje atd. Takže, kdybych na to nepřišla, můžu být šťastná jako blecha 😲

novaa
5. lis 2013

@laurital před tím to právě tak nebylo, byl nervózní, mobil pořád v ruce, zasněný výraz a přesně typické příznaky, že se něco děje a teď nic. Volá mi nejmíň 3x denně, jestli jsem v pořádku a jak se mám, jestli něco nepotřebuji, tak já nevím, co s o tom mám myslet.

laurital
5. lis 2013

@novaa Protože má špatné svědomí.
Já jsem se na vaši situaci teď ptala mého muže, zajímal mě chlapský názor a že on taky svatoušek není 😉 .A jeho reakce byla, že pokud by psal kolegyní z práce, tak jen za účelem něčeho víc, jinak by to byl trapas.Doslova říkal, že pod svícnem bývá největší tma a jen úchyl by psal takové zprávy kolegyni z práce, pokud by to nebylo opětované.Vždyť by jí byl pro smích.

novaa
5. lis 2013

@laurital no 😒 ani nevím, co ti mám na to napsat, dobře mi z toho není..

laurital
5. lis 2013

@novaa Nechci být krutá, ale konečně se podívej pravdě do očí...
Ty sama bys psala kolegovi, kterého denně vídáš to, co píše tvůj muž jen tak?Nestyděla by ses?Normální to není a nevěřím, že mezi nimi nic není nebo to neplánují.Proboha, to přece není žádný anonymní chat a zavírat před tím oči může jen blázen.
Dělá z tebe blbce.Promiň, je to kruté, ale někdo to napsat musí.

suzief
5. lis 2013

Sice jsem si nepřečetla žádný komentář ale tvůj manžel je vůl. Tohle to bych netrpěla ani náhodou, teda pokud bych o tom věděla stejně jako ty. A to, že ti vyčte, že mu lezeš do mobilu, to se snad ani není čemu divit, když tam najdeš tyhle ty oplzlosti. Takové chování je nepřijatelné, ponižující a kdo si sakra myslí, že je!
Na jeho místě bych očekávala, že když to praskne bude yse snažit to urovnat, omluvit a přestat s tím, tak bych to ještě pochopila ale takhle, je to vůl, kterej si tě neváží. A klidně mu to dej přečíst, třeba se probere, to by mě zajímalo, jak by reagoval, kdybys ty tohle taky dělala? No nemám slov

novaa
5. lis 2013

@laurital já bych určitě nic takovýho nepsala,vůbec nejsem takovéto povahy.Když někoho miluju,jsem mu věrná po všech stránkách.

laurital
5. lis 2013

@novaa Já myslím, že u vás ani nejde o to, co píše, ale že to píše reálným ženským, které zná a má je v okolí.
To nejsou nevinné kecy po netu, bohužel.

novaa
5. lis 2013

@suzief nejsem si úplně jistá,jestli odpovídáš na první příspěvek nebo na můj,ale ono to asi vyjde nastejno...

novaa
5. lis 2013

@laurital no ano,v tom máš asi pravdu,tězko říct,jak se pak k sobě chovají v práci,když se potkají po takové konverzaci :-/

ladkaspackova
5. lis 2013

@novaa nečetla jsem úplně všechno ale chtěla bych se zeptat, jak by jsi reagovala kdyby za měsíc přišel s tím že to nejsou jen sms které by mu zvedaly sebevědomí ale že se do dotyčné zamiloval...děkuji za odpověď

novaa
5. lis 2013

@ladkaspackova musím odpovědět protiotázkou,můžu tomu vůbec nějak zabránit,když se potkávají téměř 😒 denně v práci?A nevím popravdě nevím,co bych dělala.

laurital
5. lis 2013

@novaa Nemůžeš, ale také není třeba strkat hlavu do písku jen proto, že čekáš mimčo a dělat, že o nic nejde.
A když se denně potkávají věříš, že si píšou podobné sms jen z plezíru a v práci se k sobě chovají korektně??

suzief
5. lis 2013

@novaa na ten první a ten tvůj jsem si taky přečetla teď, mrzí mě, co musíš prožívat, je to ponižující. mě by to hrozně ničilo, buď to utne anebo bych odešla, páč se takhle můžeš trápit pořád, no nevím

ladkaspackova
5. lis 2013

@novaa zabránit asi nemůžeš přesně jak píše @laurital strkat hlavu do písku také není na dlouho....také ale nevím co dělat...většinou se řídím tím co cítím to udělám, abych si jednou nevyčítala že jsem to ani nezkusila, nebo nezabránila tomu čemu jsem mohla předejít....tím tě ale nechci nějak ovlivnovat....rozhodnout se musíš stejně sama....

wisttit
5. lis 2013

@novaa Nechci Ti vůbec radit co máš nebo nemáš dělat. Život bohužel někdy není diskuze na internetu kde je všechno hrozně jednoduché a čitelné a jasné a vůbec celkově černobílé ... :o))
Ale o jedné věci jsem přesvědčena a to, že člověk, který něco takového dělá (ať už má v plánu to dotáhnout do konce nebo to je pro něj jen taková "zábava") žije hlavně pro svoje potěšení a pochybuju o jeho morálních hodnotách. A může milionkrát denně mluvit o tom, jak druhého miluje. Takový člověk se jen těžko napravuje. Pokud sám vnitřně, ze svého přesvědčení neuznává hodnoty, jako věrnost a důvěra. Nebere to, jako něco samozřejmého a jasného, tak ho to nikdo nenaučí a nikdy si to na něm ani nevynutíš. On sice bude prosit, škemrat, takoví panové i rádi pláčí :o)), ale pokud to nebude dělat proto, že se mu to zdá vůči tobe nefér, že Ti nechce ubližovat, tak to nebude dělat jen proto, protože Ty jsi mu to zakázala. A je jen otázkou času, kdy ten zákaz poruší ...

Taky už Ti tady někdo radil, abys na pár dní odešla. Nechápu proč bys měla odejít Ty, když Ty jsi nic neudělala. Pokud by na to došlo, řekla bych mu, ať jde on. Když tu touhu nemůže překonat a ovládat, tak ať si jde ...
(On by Ti na to předpokládám řekl, že nikam nepůjde, protože Tě vlastně miluje a nic to pro něj neznamená a tady je ta chvíle si odpovědět kolikrát v životě to chci ještě zažít ....)

Držím Ti pěsti, protože to pro Tebe musí být hrozně těžké. Dobrou noc. :o)

novaa
5. lis 2013

@wisttit děkuji 🙂

kamilka007
5. lis 2013

@novaa Taky zkusím přispět vlastní zkušeností, i když vážně doufám, že se absolutně pletu:
V prvním případě, jak píšeš "byl nervózní, mobil pořád v ruce, zasněný výraz a přesně typické příznaky, že se něco děje", to byl myslím prostě zamilovaný i jinde, to je pak člověk mimo (a vážně tím myslím "člověk" a nejen "chlap", jak tu tak často na adresu těch zvířat padá. Stačí si sáhnout do svědomí).
Teď je pozorný a milý, volá i třikrát denně, jak se cítíš.. Není nikde zamilovaný, ale něco se děje - a on vlastně kontroluje, jestli ty nic netušíš a zajišťuje si pohodu. Často je i sex najednou lepší a vášnivější, krásná vyznání v sms, skvělá nálada ...
Je mi to fakt líto tohle psát, ale několikanásobná zkušenost mi nedala nic neříct. Určitě se pletu. Držím pěsti! 🙂

veronikanel
5. lis 2013

Z mého pohledu.První,kdo udělal obrovskou chybu jsi byla ty!I kdyby s ní spal,nikdo nemá právo lézt někomu do jeho soukromí.Tím samozřejmě nebráním manžela.To,co dělá je také chyba a ne malá.Ale upřímně?Udělala jsi to už jednou,nemáš v něj důvěru a jak si sama napsala,poprvé za to nemohl 😉 Jak by se ti žilo,kdyby byl vedle tebe někdo kdo ti nevěří?Asi ne moc dobře,že ☹ Jeho to neomlouvá,to v žádném případě.
Jen ty víš,jak to u vás doma je,jestli spolu spíte,jestli stále udržujete vztah s jiskrou.Vždy je chyba na straně obou,nikdy jen u jednoho!Každý,ať už chlap nebo žena,potřebuje ve vztahu napětí,vzrušení.Pokud se o sebe jeden přestane starat,přestane praktikovat věci,které dřív byli na denním pořádku,je celkem pochopitelné,že se druhý ohlíží jinde.Někdy stačí psaní,někdy už ne...Tím chci říct,že pokud váš vztah uvízl ve fázi "rodiče a přátelé",je to chyba vás obou a není se čemu divit,že si dopřává vzrušení alespoň virtuálně,na vás je,jestli to změníte.Pokud je ale vše jak má být,na co čekáte?Ať už mu to budete chtít vpálit jakkoliv,neutajíte,že mu projíždíte mobil,net...Evidentně vás to trápí,takže bez toho,aby se neprovalil důvod vaší nálady,skutků,jednání...se to také neobejde.Oba jste hodně narušili důvěru,momentálně si nemáte co vyčítat,tak si o tom promluvte.
Nicméně řeči typu "ani se ti nedivím,že jsi mu tam lezla,když se chová takhle" nedávají smysl!Vy jste tam vlezla a až pak našla tohle.Jestli jste měla podezření,měla jste se zeptat.Zatloukal by,asi ano,ale není problém si to ověřit "Tak mi ten telefon ukaž,pokud nemáš co skrývat".Je to ponižující,ale rozhodně to napáchá méně škody,než prolejzání věcí ☹
Je mi líto,jestli jsem tímhle někoho nakrkla,je to můj názor,nemyslím to zle,nezastávám se ho,ale bohužel ani vás.

laurital
5. lis 2013

@veronikanel Nezlob se, ale jsi totálně mimo.
První, kdo něco podělal nebyla ona, ale ten chlap, který dělá cosi, co se nějak neslučuje s manželstvím.Pustit se tady takovým stylem, co předvádíš ty, do zoufalé těhotné ženy je i na mě trochu moc.Trocha empatie by byla na místě.
Mmch, když jsi tak chápající, proč zakládáš témata, kde neustále řešíš nevěry svých partnerů?
Jiným se radí lépe, že?

veronikanel
5. lis 2013

V tom máš pravdu,ano založila jsem jí.Stejně tak tam mohla každá z vás napsat svůj názor 😉Nicméně,už je to dlouho,a dnes už vím,že jsem za to mohla i já,ne jen on 😉
To za prvé,za druhé - až najdete jednu větu,kde píšu "Ano,je to chudáček a má povolení lidu k takovému chování",pak možná přijmu naznačení výtky,že se chlapa zastávám.Tak to není.Stačilo by pořádně číst.
Jestli se slučuje nebo neslučuje s manželstvím je už ale trochu pozdě řešit,manželé už jsou 😉
Já naprosto chápu,že jako ženy chcete utěšovat,však ano,proč je,je to idiot,nikde jsem neřekla,že není 😉
Ale možná by bylo fajn,přiznat si chybu i na druhé straně.A pokud stále platí první příspěvek,doporučuji si ho přečíst znovu.Autorka psala,že mu ztropila scénu zcela zbytečně - poprvé! 😉 Takže - narušení soukromí a následně partnerovi důvěry byl začátek.
A stejně jako na konci předchozího komentáře - je to můj názor,proto si myslím,že věty typu "jsi mimo" jsou celkem nevyzrálé.Pokud autorka chtěla pouze chlácholící komenty,měla to napsat pod příspěvek.Nemusíte se mnou souhlasit,rozhodně tu nehraju o "lajky" 😀 Napsala jsem,co si o tom myslím.A když jsme u toho,co si myslím o situaci popsané v příspěvku,tzn.velmi zjednodušená verze 😉

laurital
5. lis 2013

@veronikanel Kolik let stabilního partnerského vztahu máš za sebou, abys mohla někoho soudit?
Já třináct a proto si dovolím těm ženám radit, nesoudím.

veronikanel
5. lis 2013

Já se tady hádat rozhodně nehodlám.Přetahování kdo s kým byl déle s tím bohužel nijak nesouvisí 😉 Nesoudím ani jednoho,jak jsem napsala autorce (ne tobě!!!),sami vědí,jak to doma mají.
Pokud je těhotná,bohužel,chlapi jsou kreténi,ohlížejí se za mladšími,štíhlejšími.Z nepochopitelných důvodů to tak je.
Souhlasím s tím,že on udělal daleko větší botu,ale v otázce důvěry jsou na tom stejně.Upřímně řečeno,pokud ve vztahu chybí důvěra,jaký má pak vztah smysl?
Závěr?
-On je neuvěřitelný idiot!
-Ona neměla prohledávat věci,ale to určitě autorka ví sama.

Jenže,ať tak či tak,my to za ně nevyřešíme,tak proč tu naprosto zbytečně vyvolávat spory? 😉 Já řekla svůj názor,ostatní také.Všechny nemůžeme uvažovat stejně 😉

Ale když už se chcete rýpat v mém životě,mluvím z vlastních zkušeností(a mimochodem,pokud se někdo ohání tím,že nesoudí,neměl by soudit podle věku,možná toho mám za sebou víc než vy a rozhodně ne nic hezkého!)
Otec mé dcery souložil s jinou slečnou v době,kdy já rodila.Nenáviděla jsem ho,jenže...Je to chlap,bohužel jeho údu nevysvětlíte,že sex máte ze zdrav.důvodů zakázaný a tak mu prostě začal chybět.Další (ten,o kterém jsem psala),hledat dobrodružství,holt matka s dítětem asi žádné nabídnout nemůže.Jsou to prostě chlapi.
Moje rada zní : MLUVIT,MLUVIT,MLUVIT!Mlčením a nahlížením do telefonu autorka nic nespraví.
A vzhledem k tomu,že tedy,jak jsem četla čekají miminko,budou to chtít možná spíš slepit,než skončit.Na MK se jim to ale nepovede.
Tím bych asi skončila,víckrát už nehodlám vysvětlovat,že jde pouze o můj názor.Beztak by se to opakovalo pořád dokola a na to autorka zvědavá asi není.
Takže autorce - hodně sil v řešení situace,budete je potřebovat! 😉

novaa
6. lis 2013

@kamilka007
@laurital
@veronikanel
Pokud jde o chybu na mé straně,může to být pouze moje dobrota a to,že když někoho miluji, udělám pro něj vše,on si potom toho samozřejmě neváži.Tu chybu už jsem bohužel udělala v prvním manželství, ale mám takovou povahu.Je to těžké
změnit 😲 Pokud jde o to,zda jsem upravená a snažím se neustále okorenit náš vztah,tak musím také říct,že ano.Není dne,abych se nenalíčila a to i když jsem doma. O muže pečuji, nikdy nebyl na druhé koleji.Často spolu nekam chodíme,tam problém není.Před tímto a minulým zjištěním vypisování jsem mu bezmezne věřila,bohužel se mimi to nevyplatilo😲

laurital
6. lis 2013

@novaa Já s tím, jak se k tomu stavíš sice moc nesouhlasím, ale i přesto tě budu hájit před názory, které tu prezentuje
@veronikanel.
Nesoudím, snažím se napsat jak bych to řešila já, ale netvrdím, že zrovna to, co by fungovalo u nás je jaksi všeobecně platné a řešilo by to situaci, kterou teď máte u vás doma.