Manžel si žije jako za svobodna

sfet
13. dub 2022

Prosím Vás, jsem já paranoidní nebo nenormální, ale....manžel od prosince chodí lyžovat a já se synem jsme tam byli s ním jen jednou. Teda já jen coby chůva, protože on se potřebuje pořádně projet a kdo by byl s dítětem, já tak dobře lyžovat neumím, tak je škoda - jako nádherný důvod. Taky tak brzo ani vědět nebudu s takovým přístupem, prostě máš tam vyhodí a precházejte se tady 6 nebo 7 hodin. On tam chodí s kamarádem, které vždy, naprosto vždy bere svoji přítelkyni i s dítětem tam, někdy i děti t prvního manželství a vždy se u hlídání toho nejmladšího prostřídali, aby lyžovala i ona, to u nás nehrozí, to je problém. Sice moje lyže se brali, ale tím to haslo a končilo. My s ním moc chodit nemůžeme, malý začal chodit do školky, tak imrvere nemocnej na hromádce, já taky chytám v open Space kde co, ale on si klidně odjede i na celou sobotu, už asi 4x to bylo absolutně naposledy. Kamarád zavolá, on nakluse a moje pocity ho nezajímaji. Jsem já sobecká nebo ne úplně v pořádku, i teď v neděli tam chce jet, protože zase klasika poslední šance..

zelenaesmolda
14. dub 2022

Tohle uz jsem tady jednou cetla.

zrzinda
14. dub 2022

Ještě bych dodala jednu věc - v normálním zdravém vztahu rozhodne nevadí, ze ten druhy jde někam pryč. Pokud to tvému manželovi vadi a děla takovéhle scény, pátrala bych po příčině. Protože se mi vždycky potvrdilo, ze nejvíc zarli ten, který má sám maslo na hlavě.

zuzkasim
14. dub 2022

@zelenaesmolda Že jo, mě to taky tak přijde. Ale podle profilu žádný nováček, jen tady o sobě nic jiného nemá...

lenulacek
15. dub 2022

@sfet jeziiiis, odpocin si od nej 🤣 a najdi si taky nějaký koníček 🤗

blankaskubickem
15. dub 2022

Já teda nevím, ale není lepší koníček, než vysedávání po hospodách? To jsou aspoň peníze vražené do sportu... Jak už tu někdo psal, vždyť s ním nemusíte jezdit, mrznout kolik hodin někde na svahu... udělej si den podle sebe, zajdi s kámoškou na kafčo, nebo s dětmi do nějaké herničky, nebo až dítě po obědě usne, vezmi si knížku a prostě relaxuj. Nebo naopak, ať v týdnu zase pohlídá on a ty jdi někam na cvičení, do bazénu, nebo v klidu na nákup...

malanoha
15. dub 2022

Já myslím, že máte daleko větší problém, než chlapovo sobotní lyžování..
Taky máme dítě v kočárku a jezdíme na lyže. Prostě se u něho prostridame. Neexistuje abych si nezalyzovala aspoň hoďku. Takhle bych s ním na ty hory vůbec nejela, ať si jede s kámošem. A další den bych si zase zašla já někam, třeba na jógu, kamkoliv. Nelíbí se mu to? To by měl fakt smůlu. Tady máš dítě a čus. Tvůj chlap je psychopat a bude se to akorát stupňovat.

sfet
autor
17. dub 2022

@loylii ani nevíš, jak ráda bych dala dítě babičce. Jenže jedná babička 330 km daleko v zahraničí a druhá trochu blíž 150 km, ale nemá zájem a odmítá pomáhat, pokud u toho nebudu i JA. Takže nic. Máme sice blízko dědu, ale ten celodenní hlídání nedává.

bara88
17. dub 2022

@sfet a proč se třeba nedomluvire i s kamaradama? Nejdete lyžovat a oni vám na chvilku pohledání a pak na oplátku vy jim , jako já nevím ale tohle je jen o domluvě né?

klokanka31
17. dub 2022

@bara88 Otázka jestli o to její manžel stojí aby lyžovala s ním...

satsuma
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
andu
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
tasimia
22. dub 2022

Jako takhle. To, že by mladý chodil lyžovat to by mi až tak nevadilo ( taky plánují víkend na chatě s kamaradkou, on bude s malou, nebo jdu do kina s kamarádkou atd.) tohle beru úplně v pohode. Za co bych ho však hnala rychlým krokem, klidne i s raneckem, je to, že by mi vycital, že já jdu někam či blby lístek na autobus. No ja bych mu hodně rychle řekla svoje 🙂.
Dále řeknu teda naprosto upřímně, když bych byla i ja nemocná, tak by mě celkem mrzelo, že odejde a nepomůže, ale to bude i tim, že jsem zvykla, že když jsem nemocná, tak mi nedovolí dělat nic a malá jak je nachlazená tak se od ní o volnu nehne..
Neštve te tohle spíše, než to lyžování? Že by sis potřebovala odpocinout, vykuryrovat se a on si jako "lazoplazo" jede lyžovat?

sfet
autor
23. dub 2022

@tasimia no to taky, vždyť v neděli ráno měl malý horečku, už to mu mohlo trhnout, on si odešel, vždyť jsem doma ještě já, ne? Malý začal pak strašně zvracet, bylo mu špatně, zvracel pořád, tak jsem s ním zašla na pohotovost (ještě ní to vyčetl), další den mu bylo ještě hůř, nakonec skončil na kapackach v nemocnici a teď jsem to chytla i já, tak ležím jako lazar, naštěstí dnes je doma, tak malýho si bere k sobě. Toz tak asi.

sfet
autor
23. dub 2022

@bara88 no ty kamarádi oni hlídání zajištěné mají, nebo se prostřídaji a moje dítě mi určitě hlídat nebudou, protože by měli pocit, že zanedbávají to svoje, tudy cesta nevede. On má vizi jít lyžovat, lyžovat celý den bez přerušení, nemusel se o nic starat, nemuset nic řešit, když tam půjdu já, tak jen jako chůva, což mě se.e.

tasimia
23. dub 2022

@sfet za to nadávání na to, ze si šla na pohotovost mu dej prosím tě pánvi.

klokanka31
23. dub 2022

@sfet A to mu to není blbý když má dítě nemocný jít se bavit? 😮

levandule_k
23. dub 2022

@sfet Asi to nejsou moc dobří kamarádi.... já jenom, že bych neměla problém pohlídat dítě svojí kámošce.

Smutný příběh on je sobec a ty služka. Přeji ti hodně sil, se dostat ze svého postavení.

Jinak, já bych řádila jak černá ruka, kdyby dítěti bylo blbě, šla s ním na pohotovost a on mi to vyčetl.

zrzinda
23. dub 2022

@sfet Šmarja, co je to za kamarády? Obzvlášť pokud mate podobně staré děti, není co řešit. Hodinu hlidate vy s mužem, hodinu oni, nazdar hotovo. Není to přece žádná věda. Rozhodne si nemyslim, ze by to byli opravdoví pratele, pokud je nenapadne vám na chvíli pohlidat, abyste si mohli užit chvíli spolu.
A co se tyce tvého muže? Asi nemá moc cenu to dal rozmazávat, protože je podle mě proste debil (omlouvám se). Myslím si, ze ti bude nejlip, když on pojede třeba k čertu a vy si uděláte den s malým pro sebe. Na takovýho chlapa bych se z vysoka vykaslala.

prejeta_zaba
23. dub 2022

A to se takhle chováš i v reálu nebo sis přišla postěžovat jenom sem? Protože takovým ublíženým kňučením se ještě nikdy nic nespravilo. Tak si buď dupni a nebo jdi od něj. 🤦‍♀️ Jednak teda nevidím důvod, proč by měla kolem nachlazeného dítěte tancovat celá rodina, co se jako na té teplotě změní... ale zkusit na mě chlap nějaké vyčítání lékaře, tak prásknu dveřma a stará se o nemocné dítě sám. Stejně tak u těch koníčků. Proč by ti měl vyčítat nějaké zanedbatelné výdaje za autobus? 🤷‍♀️ Jako a ty sklopíš uši a přikyvuješ? Nebo já si takovou situaci vůbec nedokážu představit. Proč se necháš tak ponižovat?

bara88
24. dub 2022

@sfet počkej a proč tam teda chodíš když víš předem že lyžovat nebudeš? To bych se tedy domluvila s kamarádkou na někdy jindy a nechala dítě doma jemu ,prostě se vystřídali. A jinak pokus ani to někde tak musíš mluvit s ním tady ti to nepomůže ,my ti nepomůže.my tě tady můžeme max pociťovat že sis dítě udělala s pitomcem ale choval se snad před dítětem jinak?asi ne že?tak jak má vědět že tohle se ti nelíbí?

sfet
autor
24. dub 2022

@zrzinda no to jsou kamarádi, kdysi jsme se navštěvovali - jednou oni u nás, pak my u nich a to i celý víkend, nebo i dýl, ten kamarád mi byl za svědka na svatbě, já s tou holkou taky v pohodě. Pak porodila dítě, které má 1,5 roka, on má ještě dvě starší děti z prvního manželství a v polovině března jsem tam šla s ním coby chůva (naložil sice i moje lyže a lyžáky do auta), ale už tehdy věděl, že já lyžovat prostě nebudu. To jen aby to budilo zdání, že jako jo. Teď ona šla taky na lyže s ním a s tím malým. Řekla, že neví jestli bude lyžovat, jenze oni chodí na hory často i na 3 nebo 4 dny a tehdy lyžuje vždycky, no tak jí to bylo celkem fuk, jestli to teď klapne nebo ne. Já tam přišla a zevlovala po městě s kočárkem, pak šla s malým do restaurace na oběd, psala ji kde je a ona, že v aquaparku, pak jsem šla na procházku a do hernicky v jednom hotelu, pak mi psala, že tam asi přijde, a pak zase že nepřijde a že nemá čas....to není u mě žádná kamarádka. Takže poprosit jestli by mi hlídala dítě, to by bylo mimo misu. A ten její přítel přece taky lyzuje. Ale priste si dupnu, že lyžovat budu taky a ať se i rozkraji, dítě je náš obou, má oba rodiče . Malýho jsme zatím do školičky nedali, protože má vývojovou dysfazii a opožděný vývoj řeči, nedá se s ním moc domluvit, aby to tam nevadilo, uvidíme ta rok, třeba by to mohlo jít, zas to snad bude jiné a lepší.

sfet
autor
24. dub 2022

@prejeta_zaba no vyčítal mi jógu, hrozně se ptal kolik to stojí, přitom mě je jedno, kolik stojí jeho skipasy. Tak mu vždy řeknu, že ne to moje záliba, jak u něj lyžování, pak to přepočítává na čas, že on to má na celý den a já na dvě hodiny a je to levnější jen o polovinu. ... To už nekomentují a prostě na tu lekci jdu. Před 3 lety jsem chtěla studovat, byla jsem i přijata, ale škola byla 2 hodiny vlakem odtud. Nechala jsem mu dítě doma, věci pro něj, instrukce a stejně se musela vrátit z kratší cesty do půlhodiny, protože si s ním nevěděl rady, nevěděl ani prebalit, ani nic. Tak skončilo i moje studium. Naštěstí vysokou školu mám, jen jsem se chtěla ubírat jiným směrem, no nemůžu.

sfet
autor
24. dub 2022

@klokanka31 on říká, že neumíráme a že jsme nemocní pořád, to by nemohl nikam.