Manžel tráví veškerý volný čas se svojí maminkou

berblin
6. črc 2017

Posledních pár týdnů řeším nepěknou rodinnou situaci, která velmi nenápadně začala s příchodem druhé dcery před 9 měsíci. Výchova dětí (2 roky a 9měsíců) je velmi náročná a to po všech stránkách. Manžel začátkem května přišel s tím, že cítí syndrom vyhoření a je unavený. Následně začal veškerý volný čas trávit se svou matkou. Teď odjeli spolem na 10 dnů na dovolenou. Vzal si s sebou sice starší dceru. Ale já to nemůžu překousnout. Strašlivě moc jsem se těšila na naši první dovolenou jako rodina, kdy bychom odjeli pryč někam všichni čtyři. Místo toho jsem doma s miminkem a jenom brečím. K tomu mi hrozně moc chybí starší dcerka, bez které jsem déle než 2 dny nikdy nebyla. Nevím, co mám dělat. Manžel se chce asi i výhledově k matce přestěhovat.

pajula123
18. črc 2017

Tyjo,najednou sama chvala na zakladatelku,predtim prispevky o tom,jak hysterci,manzela odhani atd.,tak nevim,asi jsem cetla celou dobu jinou diskuzi...

jade85
18. črc 2017

@pajula123 tak snad se dotyčné dámy chytly za nos, celkem jsem z některých jejich příspěvků nevěřila...

bamishop
18. črc 2017

@pajula123 ono asi spis zalezi na tom, kdo tu diskusi cte, pokud je clovek rozumny, tak si z toho vezme, co potrebuje, pokud je clovek vztahovacny, tak v prvni rade vidi neco jineho, nez co je tam psano a to si na sebe vztahne... Hysterci kazda zenska, to mame v sobe geneticky dane, ostatne hystera znamena deloha, spis jde o to, jak s tim nalozi. Odhaneni manzela a vyrobeni nepritele je take dost rozdil a to je presne ten uhel pohledu, kazdy text vidi svyma ocima. Kdyby pani zacala vysilovat, denne jim volala, vyjela je hledat a dotoho na nej treba jecela jestli se nezblaznil, kdyz jim vybilil ucet, tak je ted v naprosto jine pozici nez ve ktere je. Kazdemu muze jednou hrabnout, stava se to zenskym i chlapum, za den se to nestalo, neco k tomu vedlo a za den se to nevyresi a nikdy to neni tak horke, jak se to uvari, kdyz se ta polivcicka neprihriva...

garlic
18. črc 2017

@pajula123 víš, po bitvě je každý generál, že?

Většinu mých příspěvků jsem psala před tím, než zakladatelka napsala, že z účtu zmizely peníze.

Ono je vcelku jedno, kdo má pravdu, kvůli něčemu ta partnerská krize vzniknout musela a ledacos tu bylo ze strany zakladatelky naznačeno. 😎

O otci roku tu nikdo nepsal (já, shine2015 nebo bamishop), jen jsme vyjádřily důvěru v to, že se o dítě zvládne postarat těch 10 dní a nakonec ji vrátil v termínu, kdy slíbil. To, že je malá nemocná, mi přijde celkem podružné, ale dá se to použít proti němu. Já mám teď taky jedno z dětí nemocné, tak že bych se kvůli tomu nechala zbavit rodičovských práv a dala ho raději k adopci, když jsem taková matka? 😲 Řekla bych, že se tu přehání na obě strany, že by některé měly nejdřív zpracovat svou špatnou zkušenost z rozvodu a s muži obecně, protože většina rad typu okamžitě kontaktovat policii, ospod, armádu a pánaboha byla mimo úplně stejně. Z toho, že se muž nehnal k osmiměsíčnímu dítěti bych taky nic moc nevyvozovala .... to už by totiž musel potkat tu matku, a to zjevně nechtěl. A třeba taky ví proč, my tady víme houby. Ale psát si tu o tom můžeme klidně ještě půl roku. 😉

Pospicham, tak to po sobe nečtu ☹

garlic
18. črc 2017

@pajula123 opravdu si nemyslím, že by si zakladatelka od muže nechala všechno líbit a že by doma tiše seděla v koutě a čekala, co jí dovolí. Můj soukromý tip je, že doma to řídila hlavně ona a jemu už se to přestalo líbit. Její muž asi ve svém životě potřebuje dominantní osobu, kterou bude poslouchat - střídá se manželka a matka, podle toho, jak je to pro něj zrovna pohodlnější. Ale těžko říct.

pajula123
18. črc 2017

Pardon za off topic,ale neresim si nezpracovany rozvod ani nic jineho,s manzelem jsme skoro deset let a krizi nemame,takze v tomto si nic na sebe nevztahuju.

garlic
18. črc 2017

@pajula123 ty třeba ne, ale psaly to tu o sobe jiné, bylo jich více

baris
18. črc 2017

@garlic s manželem jsem 14 let, krizi nemáme, ani jsme neměli. A ano - vidíme zde jen jednu stranu příběhu, rozhodně bych ale dle napsaných pár řádek, věku obou manželů a 3 fotek nedovolila vyvozovat závěry, kdo má u nich doma hlavní slovo 😕.

Zakladatelku obdivuji, jak to vše zvládla 👍. Vím, že já jsem hysterka. Přeji jí hodně sil a doufám, že se brzy vše vyřeší ke spokojenosti všech. Ono zůstat sama - s hypotékou na krku, vybraným účtem a dvěma malými dětmi není žádná výhra.

garlic
18. črc 2017

@baris ja jsem psala "nektere", ne ze vsechny. Prosim dalsi, ktere krizi nemely a nemaji, aby me uz neoznacovaly 😅 Ostatně ani zakladatelka až doted nevedela, že mají krizi. 😎 Myslím, že je to temperamentní žena činu, ktera kolikrat rychleji jedna než myslí, to je jasne vidět po přečtění pár příspěvků. To ale nepovažuju za nic špatného, jen konstatování, rozhodně mi na ni nesedi typ oběti.

garlic
18. črc 2017

@baris myslím, že je zakladatelka vzhledem ke svý profesi plně ekonomicky soběstačná. Je překladatelka, a ty nikdy po porodu nepřestávají pracovat, přišly by o klienty a o pozici. Pokud si ji s někým pletu, tak se jí tímto omlouvám. Ono už vybraná částka, která byla volně k dispozici na účtu, svědčí o tom, že v této rodině se asi nestrádá ...

verusky
18. črc 2017

@garlic nevim, jestli jsem vztahovacna 🙂, nicmene pokladam za dulezite a budu to tak delat nadale, ze pokud je vetsi rodinna krize a muz sbali male dite, hlasam do sveta, pozor! ma na dite stejne pravo jako matka, je tedy mozne, ze ho nemusi vratit, ma-li postranni umysly. diky tomu, ze mi to hlasila jina zena, jsem neprisla o dite ja. to neni vyšilovani, to je holy fakt soucasneho systemu a soucasnych ujetych muzu (kterych, netvrdim, je male procento, nicmene pribyva...) 🙂

verusky
18. črc 2017

@bamishop ryma, opar, obycejny kasel je zalezitost odstupu prumerne dvou dni. tohle nachlazeni pravdepodobne take.
pokud nekdo neumi nastavovat hranice prirozene, uci se to za pochodu, v zatezi a tudiz dela chyby. je to prirozene, normalni, nekdy za to musi i zaplatit. jsme holt lide...

bamishop
18. črc 2017

@verusky Vsak chybami se clovek uci a nekdy mi prijde, ze ty muze mame prave k tomu, abychom nezakrneli a na nasich vzajemnych chybach pracovali a posouvali se v zivote dal 🙂 . Jinak s tebou ale nesouhlasim, je uplne jedno jaci jsou dnesni chlapi a zeny. Za to jak to po rozpadu vztahu dopadne muzou dva lidi a ta zenska je na to vyjednavani proste silnejsi, nemusi tolik bojovat s egem a selhanim, protoze pro ni ego a selhani nema v zivote takovy vyznam jako pro chlapa. Takze kam si chlapa postavi, tam ho ma (nepritel, souper nebo rodic partner) a kdyz si uvedomi, ze vyjednavaji to nejlepsi pro dite, tak ji bude ukradene, kdo co prinesl ke stolu, nejdulezitejsi stejne pro ni bude na cem se dohodnou, protoze kdyz se nebudou ochotni dohodnout, tak to skonci presne u toho, ceho se boji nejvic a ano, nemam rada pojem ujeti soucasni muzi, jake si je delame, takove je mame a delame je my jako mamy, my jako partnerky takovymi jaci jsou.

gruzicka
21. črc 2017

Přeji lepší dny a šťastné děti,to je nejcennější.

berblin
autor
25. črc 2017

U nás je po 10 dnech klid, sice nemocná Adrianka stihla nakazit mě i miminko, ale už jsme vše překonaly. Tatínek se nám doposud ani náznakem neozval.

any_any
25. črc 2017

@berblin Tak at jste brzy zdrave! ❤ A k tomu tatinkovi, to je fakt neuveritelne. To je tedy "chlap", beze slova odejde a neozve se? Mazec... 😲 😖

shine2015
25. črc 2017

@berblin hlavně nedolejzej

mrkvicka88
25. črc 2017

@berblin Diskuzi sleduju od začátku. A je to teda neskutečný, jak se chová. Už si podnikla nějaké kroky? OSPOD svěření do péče, alimenty? Apod? Nebo doufám, že se srovná a vrátí se?

guinea
25. črc 2017

@berblin Ahoj, také diskuzi sleduji od začátku a chci ti vyjádřit aspoň slovní podporu! Nejděsivější na tom je, že podobně se může zachovat kdokoli třeba po 10 letech spokojeného vztahu, člověk nikdy neví... Už jsi byla u právníka? A víš, kde manžel bydlí (u své matky?).

kokoska321
25. črc 2017

@berblin no, dnes jsem objevila tuto diskuzi a to teda koukám 🙄 Manžel ti opravdu neřekl nic víc, jak by si to představoval?

baris
25. črc 2017

@berblin často na Vás myslím a držím palce, aby vše dopadlo dobře. Obdivuji, jak to zvládáte.

bamishop
26. črc 2017

@berblin tak se hlavne drz. Zvladas to zatim skvele, nezapominej o sebe pecovat, at se nezhroutis, ta psychika dela strasne moc, mas male deti, je to sakra narocne obdobi, nevzpominam na nej uplne s laskou, i kdyz pro nas to byla pozitivni vec zpetne vzato. Provozni zalezitosti budete muset resit uz ted, zbytek pouze pokud ste schopni bavit se spolu s respektem, at se pak ste schopni dohodnout na pripadnem deleni. My sme prvni tri mesice fakt resili jen aby bylo na odchozi platby, jidlo v danou dobu, pak sme zacali resit rozdeleni majetku, deti, ja mela nejdriv nerealna ocekavani a strasny vztek, tak manzel prisel s nerealnyma predstavama typu stridava pece. Pak sem ubrala a kupodivu sme se dohodli, deti do me pece, odpoledne kdy bude chtit, vikendy a svatky napul. Az budou vetsi, at se rozhodnou, manzel je cizinec, tak o to to bylo peprnejsi, ale asi i diky tomu sem se vic krotila a byla mirnejsi, protoze kdybych na to sla pres boj jako tu leckdo navrhuje ,taky bych deti uz nemusela nikdy videt a kdyz se k druhemu pristupuje s respektem, tak on proste taky ubere na obratkach, to je zakon akce a reakce. Jak sme se byli schopni domluvit na techto vecech, tak dost povolili i ledy mezi nama a byli sme si schopny vyrikat i ten nas nereseny hnuj. Ve vysledku proste manzel vyhorel na tom, ze sem nerespektovala jak chce zit a chtela zit permanentne na presmoc pro perfektni budouci zitrky, co byly ale v nedohlednu, vsechno jsem tahla na az dostuduju, az budou deti vetsi, az splatime tohle a proste sme nezili, my sme prezivali a on pak mel i problemy v praci a nejak ho to celkove udolalo, nijak sme se nehadali nebo neco, to ne, jen sme se danym zpusobem zivota slusne odcizili a zivot byl jenom o povinnostech, no. Prekvapilo me, co vsechno bral manzel za ujmu a bylo pro me hodne tezke neutocit nazpatek, ale brat to jako fakt, protze vsechno, co sem doma delala bylo pro dobro rodiny, ona ta hranice toho vzajemneho respektu je hrozne tenka. Vy tam mate jeste vek, v 50ti uz je dost znat, neni tolik energie jako ma clovek ve dvaceti, ve triceti, do toho dve takhle male deti, hypoteka, silena zodpovednost i unava. Ja to citim i na detech, dcerky sem mela pred tricitkou, kdyz sem neco pres den nezvladla, udelala sem si to v noci a druhy den sem byla normalne pouzitelna, ted u syna uz v noci ten spanek potrebuju, neexistuje abych dlouhodobe spala treba 4 hodiny denne, protoze se chci po vecerech ucit nebo delat neco jineho, sem pak pres den nepouzitelna a to mam do 40 jeste daleko

verusky
26. črc 2017

@bamishop a rozesli jste se nakonec? nebo jste se pochopili, odpustili si a zijete spolu dal?
ja myslim, ze zakladatelka vyckava, co bude. a treba to bude vsechno dobre.

bamishop
26. črc 2017

@verusky My sme spolu, ale to sem moc nepatri, asi se to moc casto nestava a nas to skoro az do konce ani jednoho nenapadlo, ze se k sobe vratime. Taky sme ty papiry mohli donest na soud a v klidu se rozejit kazdy svou cestou a fungovat uz jen jako rodice. Taky sem mohla dat na rady moji maminky, sbalit manzelovi kufry, vymenit zamky a komunikovat jen pres pravnika, jen i kdyz sem mela sto chuti to udelat sem znala z pripadu mych rodicu, kam ten pristup vede. Jenom pisu, ze je to treba nechat uzrat, fungovat na zakladni veci,ucty se musi zpalatit, musi mit clovek kde spat a co jist a co z toho vyleze? To nevi ani on sam, kazdopadne pani se chova dospele, moznost na rozumnou domluvu tam je, jak s tim druha strana nalozi ukaze cas...

galatea_a
3. zář 2017

@berblin Jak to teď u tebe vypadá? Už se situace uklidnila? Dlouho jsi sem nepsala, tak snad je všechno v pořádku ... 🌷

priefi
9. zář 2020

@berblin já vím, že diskuze je už hodně stará, ale jak to dopadlo?