Manžel udržuje hodně blízké kamarádství s kolegyní

magdalena2
20. čer 2010

Tak jsem se tady nově přihlásila. Doufám, že zanedlouho (pár měsíců) se přidám do skupiny snažilek, ale nyní bohužel řeším krapet jiné problémy. Budu stručná, proto jen napíši, že manžel asi dva měsíce udržuje poměrně blízký vztah se svou kolegyní z práce, tj. učí se spolu po práci ve škole němčinu, chodí hrát spolu tenis na školní kurty, plánují, že na škole nezůstanou a pokud něco vymyslí, tak začnou spolu asi podnikat (něco s angličtinou). Ona je totiž hrozně akční, což mu vyhovuje, protože on organizátor není, ale rád se nechá vést. Ona je velmi zvláštní, už tu byla několikrát v noci (místo spánku - nemůže spát, jezdí po nocích autem) a házela nám do schránky dopisy a pohlednice pro něj. Také si velmi často píší maily a smskují, klidně někdy i deset mailů denně. Manžel mne ubezpečuje, že se nemám čeho bát, že se mu vůbec nelíbí a že spíše na ni obdivuje její akčnost, schopnost ho někam konečně dokopat a jistou její podivnost, její bezprostřední, tak trochu šílené chování... Viděla jsem ji dvakrát, opravdu není vůbec hezká a on není lhář, věřím mu. Kde je tedy problém? Problém je v tom, že mám pocit, že tohle není správné, že kamarádství sice ano, ale i to má své hranice. Dnes jsem se dokonce dozvěděla, že spolu se tu němčinu přes školní prázdniny hodlají učit u ní nebo u nás doma. Spíše asi u ní, protože, když tu byla, nesnesla tady ten "sterilní pořádek", ona má raději kolem sebe chaos.
Opravdu nevím, co si o tom všem myslet a co dělat, žárlit už nechci, to nikam nevede... Přesto mi to jejich intenzivní přátelství vadí a i když se prý nemám ničeho bát, tak se tak trochu bojím, protože člověk nikdy neví, co se může stát, když jsou dvatakto často spolu a velmi často v kontaktu... Co si o tom myslíte vy a co mám dělat? Předem moc děkuji za všechny odpovědi.

magdalena2
autor
23. čer 2010

Jen pro upřesnění, nemají mecheche jen oni dva, ale celá škola,, celý jejich kolkeitv s ředitelem 😉

morgan
23. čer 2010

@magdalena2 a partneři tam nemůžou? Že bys tam šla s manželem?

magdalena2
autor
23. čer 2010

Jejej...ne...to je jen záležitost školy...pokud bych tam šla, tak je úplně jasné proč...alespoň jí 😉

morgan
23. čer 2010

@magdalena2 na to bych nedbala co si myslí ona! Jen ať jí to je jasné, to je přece dobře, aby viděla, že jí svého manžela nehodláš naservírovat... Ale pokud je to jen záležitost školy tak je to škoda 😒

lura
23. čer 2010

...už aby jste odjeli na tu dovolenou. Tam by jste si asi vše ujasnili...

meleri
23. čer 2010

Magdaleno,

ty máš sloh jak Dostojevskij! 🙂 Ale věřím ti!! Drž se holka, musíš to nějak dořešit, prostě toto už utlumit nejde, přeju ti at to zvládneš!

dorka_d
23. čer 2010

No, to má teda grády.... jak mi došlo, že je to učitelka, tak to se ani nedivím... ty bývají manipulátorky, i když ty normální se umí ovládat....

hejdita
23. čer 2010

a ja sem se chtela zeptat v cem jakoze to minili podnikat???? v jazycich??? a kdo ma skolu na jazyky??? .....jenom mne napadlo jedni maji znami maji ted prekladatelskou agenturu a nez se tak stalo tak vlastne to mneli naplanovane kolegine ze skole ze si udelaji agenturu....nakonec ale si to udelali jako manzele a je to myslim lepsi.....sou to penizky pro nich .....

a taky drzim palce a peclive vsechno ctu 😅 😉

lamarika
23. čer 2010

Dala jsem si tu práci a prokousala jsem se celou diskuzí 😉

Magdalenka 2 žádnou radu pro tebe nemám, protože ani nevím jak ti poradit. Všechno je to postavené jakoby až mimo realitu 😅 Tím ale nespochybňuji pravost všeho co tu píšeš.
Jen bych ti chtěla říct abys byla dál statečná a že ti moc fandím. Diskuzi budu sledovat dál a doufám, že časem sem napíšeš, že tvůj manža dotyčnou poslal někam a ty ses jí vysmála 😉

magdalena2
autor
23. čer 2010

@meleri Tak teď nevím, jestli to je pochvala, nebo ne. Ale to je jedno, Dostojevskij je úžasný spisovatel, ona vůbec ruská duše je velmi citlivá na všechno, co se týká člověka, takže proto jsou jeho romány (ale i jiná díla a díla filosofů) velmi pečlivě psychologicky propracovaná... Ruská duše je temná, vášnivá, místy až šílená, naturální... No, ale to bych zabíhala jinam 😉 Navíc si nemyslím, že tady to, co píšu, by bylo napsáno hezky, píšu rychle a moc si to po sobě nečtu...

Jinak jak tak s manželem teď často mluvíme a vyjasňujeme si celou situaci, tak ještě jedna věc je důležitá... Některé jste tady psaly, že stačí aby si to obrátil nebo abych si našla taky takového kamaráda, aby zkrátka viděl, jaké to je. Jenže v tomto je ten háček - on by to prý dle jeho slov snášel. Že by mu to sice docela dost vadilo, ale viděl by to jako svůj problém, že ta žárlivost je jeho problém... On byl buď naučen nebo já nevím, kde to vzal, že pokud dva spolu nic nemají a jen se baví, jakkoliv intenzivně, tak to je vždy problém toho druhého, že žárlí... On je asi obecně v tomto až moc tolerantní ☹ Asi ano, asi to tak bude, protože v našem vztahu málokdy žárlil a pokud ano, tak to dával buď velmi citlivě nebo vůbec najevo... Takže nevím, jak mu vysvětlit, že v takových případech není žárlivost problém toho druhého...že tady, ačkoliv si to neuvědomuje, byly překročeny jisté meze...

moravanka
23. čer 2010

rekneme, ze je to opravdu problem toho druheho. ale ja jako partnerka nechci, aby muj partner mel problem, takze jeho problem je jaksi i muj problem a oba hledame reseni.

magdalena2
autor
23. čer 2010

@moravanka Asi tak, souhlasím naprosto s Tebou... Snad my dva se toho řešení brzy spolu dobereme 😉 Ale přiznám se, je mi teď nějak lépe a doufám, že usnu lépe než včera. Jen se bojím zítřku, co by mohl zase přinést, když mají to školní mecheche kdesi v restauraci... Ale už je to poslední den, poslední a pak se spolu dlouho, dlouho neuvidí... 🙂 😎 a ještě se chudinka brzy dozví, že ji nepřijde v pondělí pomoct s tím stěhováním (bez nábytku), které by určitě nezvládla sama 😝 Nebohá, určitě si nezvládne zabalit pár svých švestek a načas se usídlit jinde... Možná chtěla, aby ji pomáhal skládat kalhotky 😉 Neee, dělám si legraci a ironizuji, je mi teď fakt nějak lépe a lehčeji... 😉

studanka789
23. čer 2010

moravanka dobře näpsáno 😀

frisbee
23. čer 2010

magdalena,jenomže tady jde o elementární slušnost vůči partnerovi,to je sakra rozdíl.

magdalena2
autor
23. čer 2010

@frisbee Vždyť já vím... ale co mu na to říci, když si pořád stojí za svým, chce to možná chvíli uležet...on si to asi brzy uvědomí sám. Do hlavy mu to jekotem nebo jinak asi nevtluču... Kdyby si to neuvědomil, tak bude zle, tak si to asi uvědomí, až budu už dávno fuč, protože takto zametat s sebou nenechám...

magdalena2
autor
23. čer 2010

Jdu si dát na posilněnou salát (balkánský mne vždycky osvěží) a ještě si jdu konečně vybrat nějakou tu věc z jednoho e-shopu, kde jsem vyhrála poukázku...nějak jsem začala mít chuť na nakupování 😉 Přeji všem dobrou noc!

lura
23. čer 2010

@magdalena2 manžel by měl hlavně pochopit, že tento "kamarádský" vztah už narušuje vaše soukromí - jeho intenzita už nějak nemá hranice

lura
23. čer 2010

@moravanka Moc hezky řečeno 😵

morgan
23. čer 2010

@moravanka - správně jsi to napsala 😉, škoda, že manžel magdaleny to tak evdentně nemá 😝

katty6
23. čer 2010

magdi, mozna nekdy je lepsi nic nevysvetlovat, nesnazit se zmenit jeho nazor ale jednat, byt nekompromisni.. Ono to nekdy funguje tak ze cim vice pesvedcujeme, snazne vysvetlujeme, tim vetsi odpor je tomu kladen, take to snazne vysvetlovani (prijde mi to hodne podobne snazne prosbe, kde ten kdo prosi je podrizeny, odkzany na rozhodnuti druheho) je znamka urcite nejistoty, slabosti ktere ti druzi vyciti a zacnou delat drahoty..nevim jak jinak bych to vysvetlila. Konkretne ve tvem pripade kdyz se ho snazis jemne presvedcit ze jedna "spatne" , jakobys mu tim rikala "nelibi se mi co delas, prala bych si abys se choval jinak, ale pokud si myslis ze je to ok, mozna je to ok, to ja uz nevim, vim jen to ze te nechci ztratit a tak pokud na svem chovani budes trvat tak mi nezbyde nic jineho nez se s tim smirit". V tom je citit tva nejistota, nerozhodnost.. Uplne jinak by znelo kdyz mu nic nebudes vysvetlovat a reknes ze to vidis jinak a ze se ti to nezamlouva, nelibi a ze si prejes aby s tim prestal, jinak to nemuzes tolerovat. Tady uz je citit rozhodnost, jistota..A k tomu stylu vyroku uz je trochu jiny vztah, budici respekt.. Proste mu rekni ze tak to citis a tak to mas a jinak neumis.. Pokud mu na tobe zalezi tak se zamysli a slevi i ze svych naroku a mate sanci se domluvit.. Protoze jinak bude citit ze ty jsi ta kdo vzdy slevi tak proto on to ted moc neresi a husti jen to sve.. Bud take chvili jako on.
Navic never tomu co ti rika oheldne zarlivosti, urcite jsi mu moc k tomu nedavala prilezitosti proto moc nezarlil a ted ti
to dava sezrat.. 😠 JSem si naprosto jista kdyz si poridis "kamose" a budes se chovat k nemu jako on k te babe i snidat s nim, tak zacne zarlit a jak.. 😝

morgan
23. čer 2010

@katty6 s tím koncem naprosto souhlasím, ono je jedna věc říct, že by něco toleroval, když si to jenom představuje, a jiná věc je jak by reagoval kdyby to bylo reálný. Určitě by to řešil jinak, než jako "svůj problém"

jabber
23. čer 2010

Tak jsem to dolouskala, jste toho teda ale naplkaly! 😀

magdalena - já bych se manžela zeptala, jestli je její otrok, nebo proč jako všechny její problémy a záležitosti řeší on 😅 Nebo je nesvéprávná a on je jejím poručníkem? Mně totiž to její fňukání a žádosti o pomoc s každou kravinou vůbec neštymují s tou její strašnou akčností a 'šíleností' 😅

Prázdniny sice budou, škola nebude, ale jelikož si píšou v jednom kuse i když se denně vidí, tak bych si nedělala iluze, že o prázdninách to bude jinak 😅
Ještě mě napadlo, jestli ona si třeba nedala nějaký cíl, jako že manžela do prázdnin prostě do té postele dostane a hotovo, což by mohlo vysvětlovat rychlý spád událostí za poslední 2-3 dny, protože jinak mi nad tím rychlým vývojem taky zůstává rozum stát 😅

luthien.k
24. čer 2010

Mě by zajímalo, co by manžel říkal, kdybys mu dala přečíst tuto diskuzi, jestli by změnil pohled (nebo se s Tebou okamžitě dal rozvést 😝 😀 ). Názor většiny je totiž dost jednoznačný a zcela opačný k tomu jeho, který je přinejmenším poněkud pokřivený... 😖

magdalena2
autor
24. čer 2010

Dnešní den, zdá se, nebude také moc ve znamení klidu, ale už se nějak cítím silnější a vyrovnanější. Kupodivu jsem dnes i docela brzy usla.

Když jsem jí včera psala tu zprávu na Facebook, bylo mi jasné, že nějak reagovat bude. Manžel tvrdil, že ne, že to hodí za hlavu (on o té zprávě vědě, dala jsem mu něco přečíst - raději, protože by něco z ní mohla použít proti mně). Nakonec jsem měla opět pravdu, navíc předčila mé očekávání - napsala tu zprávu pro mne jemu na mobil, aby mi to dal přečíst (ještě v noci na Pradědu !!! asi celá zpocená vzteky 😉 ). Naštěstí se mu to nelíbilo a řekl mi, že jí dnes řekne, ať si tohle řešíme mezi sebou, že on do toho nechce být zatahován. Samozřejmě, že celou tou zprávou číšilo velmi hlasité nepřátelství. Nejkrásnější a nejvtipnější na ní bylo, že tam napsala, že je intelignetní a velkorysá po otci a klidná a pěkná po matce...to už se fakt nešlo udržet smíchy, navíc, jako bych slyšela svou stejně namyšlenou a arogantní matku, která svého času o sobě prohlašovala, že je krásná, chytrá a má dvě vysoké školy 🙂 Ale docela už mne naštvalo to, jak je tentokrát méně vybíravá a okatá v tom, že tam klidně napsala (hlavně asi kvůli němu), že manžel by si zasloužil více než jsem já...

Když jsem si to dnes ráno přečetla, řekla jsem manželovi, že doufám, že už vidí, jak jde všemi prostředkyproti mně - že to napsala jemu na mobil (at to dá přečíst mně) a že mu okatě dává najevo, že si zaslouží více... Tak naštěstí to pak nakonec uznal, že už i on to vidí... Když už nic, tak alespoň tohle je pro mne malý úspěch. A asi už vím, jak na ni, stačí ji opět odepsat, ona se opět naštve a udělá možná ještě něco více nápadnějšího a jdoucího proti mně, co manžela naštve ještě více... Ona je sice asi manipulátorka, ale její vztek, cílevědomost a bouřlivé emoce ji dělají slabou... Alespoň to si myslím, snad to tak opravdu je... 😒

magdalena2
autor
24. čer 2010

Jo...a na Facebooku mu na zed napsala skvělý dvojsmysl... Manžel: "Takže, šup, učebnice a pojďme na to...🙂 za hodinu a půl v aule..." (myslel vysvědčení). Ona: "... ano, pojdme na to ... ?o)" Ach bože, tohle je už fakt ale směšné... 🙂

frisbee
24. čer 2010

magdalena,srdíčko..ona má celej fb v duchu bojového tažení,včetně těch písní o nevěře,já jsem z toho v šoku,ona se tím totiž ani netají.
Teď musíš zůstat v klidu a s nadhledem,dneska buď tady,to čekání na večer je dlouhé a nepříjemné,vydrž,jsi inteligentní a citlivá holka,máš kvality,kterých ona nedosáhne do konce života.

lenkavano
24. čer 2010

jo souhlasím ve všem s frisbee.

magdalena2
autor
24. čer 2010

@frisbee Děkuji moc za podporu. Kupodivu jsem v klidu, protože mi to prostě přijde už fakt směšné...dokonce jsem jí ten její příspěvek na zdi manžela označila ("líbí se mi")...ať vidí, že mám nadhled... 😉

frisbee
24. čer 2010

@magdalena,neděkuj,toto je věc,která mě nenechává chladnou,přesně před rokem jsme takto pomáhaly jedné holce na koníkovi,musím zaťukat,manželství zachránila.
Já prostě nemám ráda tyto agresivní typy,s odstupem je fakt směšná...ještě je tam možnost,že když jí to nevyjde,obrátí kartu a začne psychicky vydírat...třeba,že páchá sebevraždu a podobné nesmysly...ženská to prokoukne,chlabi jsou v tomto jednodušší,tady to musíme pohlídat....
Drž se,zvládneš to,vždycky budeš morálním vítězem 😉

helcah
24. čer 2010

Mám z toho neodbytný pocit, že té slečně nejde až tak o toho manžela jako spíš o ten vztah rivality mezi ní a Magdalenou. Jinak by asi volila jiné prostředky. Manžel slouží jako figurka k manipulaci, kdyby ten slepej a blbej nebyl on, tak by si našla jiného. Je to prostě její styl a takhle se bude chovat stále, akorát že příště k někomu jinému.