Manžel udržuje hodně blízké kamarádství s kolegyní

magdalena2
20. čer 2010

Tak jsem se tady nově přihlásila. Doufám, že zanedlouho (pár měsíců) se přidám do skupiny snažilek, ale nyní bohužel řeším krapet jiné problémy. Budu stručná, proto jen napíši, že manžel asi dva měsíce udržuje poměrně blízký vztah se svou kolegyní z práce, tj. učí se spolu po práci ve škole němčinu, chodí hrát spolu tenis na školní kurty, plánují, že na škole nezůstanou a pokud něco vymyslí, tak začnou spolu asi podnikat (něco s angličtinou). Ona je totiž hrozně akční, což mu vyhovuje, protože on organizátor není, ale rád se nechá vést. Ona je velmi zvláštní, už tu byla několikrát v noci (místo spánku - nemůže spát, jezdí po nocích autem) a házela nám do schránky dopisy a pohlednice pro něj. Také si velmi často píší maily a smskují, klidně někdy i deset mailů denně. Manžel mne ubezpečuje, že se nemám čeho bát, že se mu vůbec nelíbí a že spíše na ni obdivuje její akčnost, schopnost ho někam konečně dokopat a jistou její podivnost, její bezprostřední, tak trochu šílené chování... Viděla jsem ji dvakrát, opravdu není vůbec hezká a on není lhář, věřím mu. Kde je tedy problém? Problém je v tom, že mám pocit, že tohle není správné, že kamarádství sice ano, ale i to má své hranice. Dnes jsem se dokonce dozvěděla, že spolu se tu němčinu přes školní prázdniny hodlají učit u ní nebo u nás doma. Spíše asi u ní, protože, když tu byla, nesnesla tady ten "sterilní pořádek", ona má raději kolem sebe chaos.
Opravdu nevím, co si o tom všem myslet a co dělat, žárlit už nechci, to nikam nevede... Přesto mi to jejich intenzivní přátelství vadí a i když se prý nemám ničeho bát, tak se tak trochu bojím, protože člověk nikdy neví, co se může stát, když jsou dvatakto často spolu a velmi často v kontaktu... Co si o tom myslíte vy a co mám dělat? Předem moc děkuji za všechny odpovědi.

meandra
24. čer 2010

trochu chápu, že ho před ní nechceš shodit, ale co by si asi myslela, kdyby věděla, že on ti ledacos o ní řekne. V ten moment by u ní ztratil důvěru. Mohla by si tak představovat, že se s manželem bavíte na její účet, a to by taky nebylo špatný. Svůj účel by to splnilo 😅

magdalena2
autor
24. čer 2010

Hmm, tak já už nevím, některé píšete komunikovat, některé ne... Chápu, co člověk, to jiný názor, ale já už se bohužel včera po tom incidentu tady doma rozhodla s ní komunikovat a musím to dotáhnout... Prostě musím vydržet dokonce, když jsem na cestu nastoupila. Nevím, možná to ještě není zřejmé, ale moje taktika je ukázat jí, že prostě bojuje zbytečně a tím ji vlastně ještě popusit, aby se snažila více...a tím pádem, aby prudila manžela a on konečně viděl, jak urputně bojuje a udělalo se mu z ní špatně... No, nevím, uvidíme, snad je to správná cesta, pokud ne, tak...tak nevím 😒

magdalena2
autor
24. čer 2010

První bodíííík pro mne, doufám tedy.... Protože jak jsem tu dopoledne psala, že si dala, tedy na jeho zed Facebooku napsala ten dvojsmysl a já klikla (líbí se mi), tak ta baba to ze zdi smazala 🙂)))) , te jsem se mrkla... 🙂

nikka.vo
24. čer 2010

Nečetla jsem všechno jen sem tam, jen ráda řekla, že přátelství ať s mužem nebo ženou je v pořádku, ale v zásadě by měla mít vždycky přednost partnerka, nebo tedy jinak: Dokud partner soustřeďuje většinu (ne samozřejmě veškerou, každý má právo na své soukromí, kamarády, koníčky) svého volného času a energie na partnerku, tak to může být v pořádku. V opačném případě je něco fakt špatně. A jestli je s ní půl dne ve škole, pak si ještě píší x e-mailů a vídají se i ve svém volném čase, je to na pováženou. A to ať si už partner říká co chce o tom, že to je vlastně tvůj problém, že žárlíš když nemáš důvod. 😉 Když pomineš to, že má takovou kamarádku, je k tobě milý, všímá si tě, komunikuje s tebou, všechno je v naprostém pořádku?

filipal
24. čer 2010

@magdalena2 ano, vraveli ti dievcata nech komunikujes.....ale nie s nou, ale s manzelom. ona ti predsa za to nestoji nie? ty si manzelka!
bol ti tvoj muz niekedy oporou? lebo oporu budes v zivote potrebovat. tvoj muz sa sprava velmi egosticky, uvedomujes si to?

kalu
24. čer 2010

Taky mi, stejně jako ostatním holkám, připadá postavené na hlavu, že to s ní řešíš ty a ne manžel. Přece kdyby byl váš vztah o.k. a on tě miloval (a to by po 3 měsících od svatby zatraceně měl !!!), tak by jí rychle uzemnil a vykázal do patřičných mezí.
A přesně, jak tu taky někdo psal- on ti říká to, co chceš slyšet, aby měl doma klid (je ošklivá, nepřitažlivá, nikdy by s ní nemohl atd...)- kdyby to tak skutečně bylo, tak by se choval úplně jinak.
Promiň, že to píšu tak tvrdě, ale z mého pohledu je to do očí bijící.

magdalena2
autor
24. čer 2010

@nikka.vo Neboj, je milý, hodný, teď ještě více, když vidí, co se díky tomu se mnou děje (on moc dobře ví, jak mi to vadí). Jinak tu babu jsem musela evidentně úplně svou dnešní zprávou velmi dožrat, naštvat... Odpovědělami to, co jsem tu před nějakou dobou psala, smazala ten dvojsmysl z jeho zdi, která jsem označila, že se mi líbí a vyndala si mne z přátel... A napsala pak ještě, že si mne z těch přátel tedy vyřadila a byla by ráda, kdybych ji přestala psát (jako bych to byla jen já, kdo ji píše...ale chápu, brání se všemi možnými způsoby, ale jde přesto poznat, jak je rozlícená)...

magdalena2
autor
24. čer 2010

Já vím, některé jste tu psaly, že to mám řešit s ním, některé, že i s ní. Já to řeším pro s oběma. Zvlášť zpracovávám a komunikuji s manželem, zvlášť s ní, ale momentálně to s ní to komunikování skončilo, což je vlastně příjemné, protože mne to nijak neuspokojovalo a ona už zná alespoň pravdu a nedělám se před ní chudinkou, která nic neví a ještě je s ní kamarádka. Prostě ví, že já tuším, že po něm jede a tečka. Teď už asi jen záleží na manželovi...

meandra
24. čer 2010

magdi: Tak teď už by tvůj manžel měl jednat sám. Ty jsi udělala, cos asi musela, ale dál jí psát by bylo určitě kontraproduktivní a mohlo by se to obrátit proti tobě. Jestli tě manžel miluje, je k tobě milý a hodný, jak píšeš, neměl by tě dál trápit. Už si mu dala dost jasně najevo a bez ultimát, že ti jeho jednání vadí, a měl by to s kamarádkou rezolutně utnout. Pokud to neudělá, tak bych o jeho lásce začala dost pochybovat. Viděla bych, že jeho sobectví je větší než láska, a pak to pro život asi opravdu není dobrý.

vlastovka385
24. čer 2010

Já myslím, žes to udělala dobře, jí jsi dala najevo, že víš a nehodláš to trpět, a manželovi, že ti záleží na vašem vztahu a že ti není lhostejný, teď už to ale fakt musíš nechat na něm. Moc držím pěsti. Zas holky nebuďte tak strašně radikální, já mám sice doma chlapa, který rychlejc mluví než myslí a každýmu řekne všechno od plic, ale známe jaký chlapi jsou obecně, mají absolutní nechuť cokoli řešit, co se týče vztahů a z věty Musíme si promluvit mají vyrážku. Na radikální a konečný řešení je vždycky času dost, brala bych to jako prověrku vztahu, když to ustojí, tak se oba dva o sobě něco dozvěděli a zase jsou o zkušenost bohatší.

aleachim
24. čer 2010

magdo, ty jsi už dvaktrát napsala, že ty s ní nechceš mít nic společného, ale to ona s tebou též ne. Tohle musí opravdu rozlousknout tvůj muž. Dokud ten jasně neřekne, jak se věci mají, ty si můžeš psát, co chceš a promiň, že to píšu tak na tvrdo, budeš jí jen k smíchu.

magdalena2
autor
24. čer 2010

@aleachim Nevím, jestli zrovna k smíchu, ale to já neřeším. Ona je mi také k smíchu tím, co dělá. Vyřizovaly jsme si mezi sebou i jiné účty, nejen manžela. Ale pro mne bylo vlastně podstatné ji napsat jen to, že na ni nežárlím, že jsem jaksi přestala, když jsem poznala, s kým mám tu čest. Že jeden z důvodů, proč s ní nechci mít nic společného (předtím mě asi chtěla za "kámošku") je ten, že neschvaluji její snažení se o mého muže, které je (to jsem také napsala, vlastně viz výše) velmi politovánihodné, že je to jako boj s větrnými mlýny... prostě jsem ji důrazně dala najevo, že to její snažení hodnotím s nadhledem a že se tomu jen zpovzdálí směji (protože láskou mého manžela jsem si jistá).

No a je mi jedno, jak to hodnotí, podstatné je, že jsem ji tím snad dala větší popud k tomu, aby se o něj snažila o to více, což je mým cílem. Až bude bojovat jako o život, manželovi se zhnusí, protože mu prý dala slib, že budou jen přátelé, nic více...

magdalena2
autor
24. čer 2010

Jinak ona nedá pokoj, její Facebook: Panna (Číslo pro dnešní den: 48 ) Jistá osoba na vás myslí stále intenzivněji. Díky auře Venuše se některé její představy mohou přenést i na vás. Pole působnosti je před vámi naprosto otevřené. V práci nespoléhejte na slib kolegů, že něco dodělají za vás.

Ona je fakt takt směšně tragická 😉 No nic, jdu dělat něco užitečnějšího, třeba se koupat a něco číst... Blbé, že mám ty prázdniny, byla bych raději, kdybych musela chodit do práce a nemyslet na to... Ale já už se snad nějak zabavím 🙂

kalu
24. čer 2010

Magdi, a jsi si jistá, že mezi nimi už dávno nic neprobíhá ??? Na mně to trochu dělá ten dojem 😖
Promiň, ale já na takovéto náhlé "nevinné" přátelství mezi mužem a ženou prostě nevěřím. A myslím si, že kdyby jí tvůj muž dal jasně najevo, že u něj nemá šanci, tak by se asi i ona chovala trošku jinak, nemyslíš ?
Ale každopádně asi není přínosné zabývat se jí, ale vaším vztahem s manželem.

leniii
24. čer 2010

Magdi, kašli na ni. Neplytvej energii na nejake zabomyší války s psychopatkou, ale radši se zabyvej manzelem a vaším vztahem, aby Ti nahodou něco neuteklo mezi prsty při vymyšlení, jak ji shodit atd.. A vubec nechapu, ze si manzel musi hledat vymluvy, proc teda opravdu musite nekam jet, aby ji nemusel lhat, že ji s tim stehovanim nemuze pomoct. Byt tebou tak nejsem tak duveriva. Cely se to ted tak vygradovalo, protoze i slecna vi, ze se blizi prazdniny a hrozba ohrozeni frekvence jejich setkavani, tak proste potrebovala v jejich vztahu popojet, aby si spolecnost tveho muze zajistila i na ty prazdniny..Nebud naivni a nemysli si, ze se nebudou vidat. Ona si da mooooooooc zalezet, aby se vidali. Tak to bylo v mem pripade. Furt to byla jenom spoluzacka a kamaradka a ja byla uzarlena.. hle a když už zbyvaly posledni 3 tydny školy, spoluzacka zautocila, protoze ji bylo jasny, ze bud ted se to rozsekne a nebo se 3 mesice horko tezko uvidi, ma barak se svym tehdy jeste pritelem mimo misto skoly a po prazdninach by se uz taky nemusel chytat.. mohlo by se mu to v ty hlave rozlezet a uvedomit si, ze mu to za to nestoji. U nas se to cely - invaze kamaradky, priznani pritele, ze to preskocilo mimo kamaradsky hranice, rozhodnuti s kterou bude, sbaleni si veci a totalni skrt me ze svyho zivota - odehralo behem ´jednoho vikendu. Udelala jsem tu chybu, ze jsem priteli dala cas, at si to v sobe srovna.. ona ne. Ona zautocila a totalne toho vyuzila. Ale zase si rikam, ze snad on sam musi vedet, koho miluje a jestli mu na me zalezi. Kdyby se to nestalo ten vikend, stalo by se to za dvy tydny, mozna pak dalsi semestr, kdyz to teda je takova laska.. nebo mozna ne, mozna by zustal, kdybych mu nedala prostor, ale bala jsem abych ho spis mou horlivosti neudusila a nedohnala k ni. Tezko rict. Kazdopadne jsem sama a on s ni. Mej oci otevreny a never vsemu, co ti manzel rika. Ver, ze vsechno deli dvemi, neco zamlci, neco trosku pozmeni.. Oni dva opravdu nejsou jenom kamaradi. Prinejmensim manzelovi dela dost dobre, ze o neho jevi zajem.

meandra
25. čer 2010

To jsem taky nepochopila, proč musí odjet, aby jí pomoci se stěhováním opravdu nemohl. Prostě bych jí řekla, že už něco se ženou máme, tak jí nepomůžu a hotovo.

frisbee
25. čer 2010

magdalena....tak teď mám divný pocit.....co včera? 😕 😕 😕 😕 😕 😕

morgan
25. čer 2010

No magdalena to přece vysvětlila tak, že manžel nerad lže...no je to dost nesmyslný samozřejmně, ale nechápeme na tom víc věcí a tohle je asi jedna z nich 😒 Přece vůbec nemusí vysvětlovat důvod proč nemůže 😝

magdalena2
autor
25. čer 2010

Holky, po včerejšku a dneku jsem ještě více zmatená... Vůbec už nevím, o co jí jde. Ale nějak se mi to nechce rozepisovat, co se stalo, možná to ani není důležité...sama v tom mám guláš. Jinak její taktiku asi fakt zmapovanou nemám, po mých zprávách se zachovala jinak, než jsem čekala... přesto tuším, že pokoj nedá a tajne doufá, že se budou setkávat. Ale fakt to zatím vypadá tak, že manžel nemá nijak valný zájem se s ní setkávat nebo si s ní dopisovat...

S tím stěhováním, prý ji tedy řekl, že budeme pryč, ona mu ale řekla, že to nemusí být v pondělí, ale klidně jiný den. Na to prý neměl výmluvu, tak odkýval. Když jsem se to ráno dozvěděla, zuřila jsem a konečně nahlas prosadila svou, že jí prostě pomáhat nebude, že ho jen zneužívá, že to tedy prostě ne, že jí pomáhat se "skládáním kalhotek" nepojede (o nábytek se nejedná, to má prý zajištěno jinde). Tak řekl, že fajn, ale že jí řekne, že je to kvůli mně, že já nechci. V duchu jsem se naštvala, ale pak si uvědomila, že je o vlastně dobře, ať jí to klidně oznámí, ať už konečně vidí, že je manžel na mé straně a respektuje mé rozhodnutí.

lura
25. čer 2010

@magdalena2 To je fakt mrcha nechutná 😖 !!! Jak byla potvora pohotová na odpověď tvého manžela 😒 😒 😒 !!!

morgan
25. čer 2010

@magdalena2 - no má na tvého manžela zálusk takže si jistě taktiku taky dobře promýšlí, je to mazaná mrcha 🙄
Je dobře, že manžel bude respektovat tvoje přání, to je dobré znamení, držím palce v další dobrý vývoj 😉

morgan
25. čer 2010

@lura přesně tak, chápu že manžela magdaleny zaskočila a nevěděl co odpovědět, fakt je to bestie 🙄

meandra
25. čer 2010

Konečně jí odpálkoval, i když to, že je to na tvé přání, si mohl odpustit, ale aspoň něco

lura
25. čer 2010

Takováhle bezpáteřní sviňucha si je schopná snad i nějakým způsobem sama sobě zlomit ruku - jen aby jí pomáhal se stěhováním a ještě by jako bonus mohla být litovaná !!!!!!!!!!!! 🙄 🙄 🙄

studanka789
25. čer 2010

No ej to teda bezpáteřní ženská ale na druhou stranu nechápu manžela to že jí řekne že je to kvůli manželce mě to připadá jako by chtěl hezkej v očích jak manželky tak ty krávy nebeský 😠

lura
25. čer 2010

no právě - před tou mrchou chce být svatý, ale Magdalenku chce mít z krku, tak jí řekne, jak jednal a myslí si, že je úžasný 😒 .

luthien.k
25. čer 2010

Já teda nevím, ale magdalena by se podle mě měla zabývat hlavně vztahem se svým manželem, protože ten kdyby byl v pořádku (vztah i manžel 😝), tak by nic nedošlo tak daleko. Jestli je vztah natolik vratký, že manžel si své ženě pár týdnů po svatbě dovolí říct, že už "ho tolik neispiruje" a hledá inspiraci jinde, tak od takového rychle pryč, protože takových "zajímavých psychošek", co mají zálusk na naše manžely, po světě běhá 😝 Pokud by bylo ve vztahu vše OK, tak by zákonitě musel po prvním náznaku, že kamarádka očekává něco víc, dát jasně najevo, kde jsou hranice, ne že ho k tomu bude manželka prakticky přemlouvat... Omlouvám se, ale na to bych neměla žaludek, a to jsem jinak dost naivní, tolerantní a mírný člověk, to mi věřte.

lura
25. čer 2010

luthien.k tvé shrnutí celé věci je výstižné 😉 .

studanka789
25. čer 2010

luthien naprostý souhlas 😉 kde je psáno že je tohle první a zároven poslední ženská kterou se nechává jen tak oblbovat 😠

frisbee
25. čer 2010

teď jsme tady na skok...magdalena....prostuduj si ten link o psychopatech a manipulátorech,který jsem hodila někde na začátku...jedna z hlavních zásad asertivního chování je,že Nikdy nejsme povinni vysvětlovat proč ne!Jenom prostě říct ne,nemůžu,tečka.A opakovat to,nenechat se zatáhnout do diskuze....toto řekni manželovi.
Zajímalo by mě,jak co ti teda řekla,,jenom bych se jí zeptala,jestli nemá základy slušného chování,když vám leze do soukromí..učitelka 😝