Manžel udržuje hodně blízké kamarádství s kolegyní

magdalena2
20. čer 2010

Tak jsem se tady nově přihlásila. Doufám, že zanedlouho (pár měsíců) se přidám do skupiny snažilek, ale nyní bohužel řeším krapet jiné problémy. Budu stručná, proto jen napíši, že manžel asi dva měsíce udržuje poměrně blízký vztah se svou kolegyní z práce, tj. učí se spolu po práci ve škole němčinu, chodí hrát spolu tenis na školní kurty, plánují, že na škole nezůstanou a pokud něco vymyslí, tak začnou spolu asi podnikat (něco s angličtinou). Ona je totiž hrozně akční, což mu vyhovuje, protože on organizátor není, ale rád se nechá vést. Ona je velmi zvláštní, už tu byla několikrát v noci (místo spánku - nemůže spát, jezdí po nocích autem) a házela nám do schránky dopisy a pohlednice pro něj. Také si velmi často píší maily a smskují, klidně někdy i deset mailů denně. Manžel mne ubezpečuje, že se nemám čeho bát, že se mu vůbec nelíbí a že spíše na ni obdivuje její akčnost, schopnost ho někam konečně dokopat a jistou její podivnost, její bezprostřední, tak trochu šílené chování... Viděla jsem ji dvakrát, opravdu není vůbec hezká a on není lhář, věřím mu. Kde je tedy problém? Problém je v tom, že mám pocit, že tohle není správné, že kamarádství sice ano, ale i to má své hranice. Dnes jsem se dokonce dozvěděla, že spolu se tu němčinu přes školní prázdniny hodlají učit u ní nebo u nás doma. Spíše asi u ní, protože, když tu byla, nesnesla tady ten "sterilní pořádek", ona má raději kolem sebe chaos.
Opravdu nevím, co si o tom všem myslet a co dělat, žárlit už nechci, to nikam nevede... Přesto mi to jejich intenzivní přátelství vadí a i když se prý nemám ničeho bát, tak se tak trochu bojím, protože člověk nikdy neví, co se může stát, když jsou dvatakto často spolu a velmi často v kontaktu... Co si o tom myslíte vy a co mám dělat? Předem moc děkuji za všechny odpovědi.

baradisk
30. čer 2010

@lenkavano koukam ze mas 4 deti,tak to smekam,ja mam dve a silim 😀 😀 😀 😀

lenkavano
30. čer 2010

@baradisk jo to já taky,tohle bych prostě nestrpěla at se nad tím člověk zamýšlí jakkoliv.

baradisk
30. čer 2010

@berenika39 no to mas svatou pravdu

lenkavano
30. čer 2010

@baradisk no taky netvrdím že už nejsem zralá na chocholouška 😀 😀 😀 😀

baradisk
30. čer 2010

no ja sem asi v tohle divna ale ja bych ho snad prejela autem parchanta. 😠 😠 😠

lenkavano
30. čer 2010

ale to by isi šla možná sedět.já bych mu sbalila jeho pár švestek to by mohlo stačit 😉 né je to hnusný to takhle psát,ale je to asi fakt.

baradisk
30. čer 2010

vsak si delam srandu jeste za takovyho smejda si nucit zivot,ne ted vazne je to hnus a hnus a tu magdalenu bych majzla necim po hlave aby se vzpamatovala jinak to nechapu,co je to za zenu ze se tak ponizuje.

studanka789
30. čer 2010

No hlavně jestli jí to vyhovuje mě to ne já bych už dávno byla pryč a nebo bych ho chytla pod krkem 😠

frisbee
30. čer 2010

@berenika39...no hlavně si myslím,že toto by v životě mého muže nenapadlo,by se cítil jako idiot a hlavně by si nepokazil tu pohodu co má doma..já nevím,jsem i po 20ti letech idealistka?

@magdalena2..ber to tak,že se ti snažíme pomoct a hlavně tě vyprovokovat k nějaké akci,protože jestli to nezarazíš teď,pak už bude pozdě,nebo se to u vás bude opakovat celej život...... 😒

valkil
30. čer 2010

Zas na druhou stranu, prošla jsem si rozvodem a trvalo mi asi rok a půl, než jsem si ujasnila co chci a než jsem se dokázala smířit s tím vším, odmilovat se, naplánovat základní věci, co bude dál a pak udělat ten zásadní krok!
(V našem případě to nebylo ale takto dramatické, prostě jsem vedle sebe už jen koexistovali, horší bylo, že máme 2 děti...)

frisbee
30. čer 2010

valkil..já vydržela v prvním manželství dva roky psycha,pak jsem vzala malou dcerku,kabelu,kytičku a šla..jsou určité hranice,člověk musí mít svoji hrdost,a v momentě,jak se to dotýká i dětí,není čas váhat.
Dva roky jsem se snažila,ale když jsem si řekla konec,tak to platilo.A moje dcera mi v 15ti letech poděkovala,že to s ním opravdu nejde.
Proto si s druhým manželem vážíme toho,co máme..konečně klid a zázemí,protože každý z nás zažil hodně zlýho.

baradisk
30. čer 2010

ja nad tim porad premejslim jestli je to vubec vse pravda,fakt se omlouvam ale me to totalne mozek odmita brat.

frisbee
30. čer 2010

baradisk je,ta potvora si tam pořád píše na fb texty zamilovaných písní a různé narážky,ona je fakt psycho..dělá to schválně,jakoby chtěla ublížit.....

lenkavano
30. čer 2010

@baradisk pravda to určitě je,já tomu teda věřím.
jinak jak tady píšou holky ,když jsou děti je to zase o něčem jiném,člověk už nekouká jen na sebe ani nemůže.ale právě jak píše
@frisbee jsou i tak určité hranice.a pokud děti nejsou je to určitě jednodušší.a idealistka určitě nejsi já mám doma taky takového chlapa jako ty.prostě vím že tohle s ním nikdy řešit nebudu. 🙂

berenika39
30. čer 2010

@frisbee tak nějak. já odešla od prvního partnera taky s dvouletým synem. s taškou nejnutnějšího a dneska vím, jak žije, co je to zač, že jsem neudělala chybu, že jsm zmizela. jenže ve dvaceti bez sebemenší vztahové zkušenosti člověk prostě udělá kopanec. nejsem na sebe pyšná, ale trochu racionality jsem už tenkrát našla - věděla jsem, že bydlení s tchýní ježibabou nebude dělat dobrotu, manža se postavil na její stranu, mamánek, tak jsem šla. žije s ní dodnes, ve svých skoro 50ti letech, jí je přes osmdesát, ona ho obskakuje, on jí buzeruje a trápí.
prostě problémy jsou, všude, ale patlat se a vyžívat v tom, jak to mám těžký , tím se to fakt nevyřeší🙂

berenika39
30. čer 2010

@frisbee na fb může být přihlášený kdokoliv, sama magdalena dvakrát z různých ip, nějaká její kámoška, nakonec její partner...nevíš nikdy....
magdo, jen spekuluji, netroufám si soudit, že je to tak opravdu, jen by mohlo být.

studanka789
30. čer 2010

berenika no já udělala skoro to samý akorát tam byla jiná ženská a malý v tý době byly 3 roky ted konečně žijem spokojenej život s někým jiným kdo nám za to stojí.Věřím tomu že tohle nikdy řešit nebudu pro mýho chlapa je rodina předevší to sem se přesvědčila už loni když se mě zastal kvůli svatebním šatům před vlastní rodinou 😀

studanka789
30. čer 2010

jinak magda to má o to jednodušší že je bez dítěte

valkil
30. čer 2010

@frisbee Klidně to tam na FB může prostě dělat ze sportu s pocitem, že se někdo kvůli tomu užírá. A ona má navrch. Ale to pak potřebuje terapii hlavně ona 🙄

baradisk
30. čer 2010

holky to je jasny ze se kouka na deti ale oni je nemaj nebo ano??????ja taky odesla vlastne kecam debil me nechal kdyz sem byla tehotna ve druhym mesici s lukasem tak chapu co to je obetovat se kvuli detem ale stejne ty deti jednou odejdou a pak se podivas zpet a celej zivot je v prdeli.

studanka789
30. čer 2010

baradisk nemají děti a proto se to dá jěště řešit relativně v klidu

berenika39
30. čer 2010

jinak aby bylo jasno, už před x dny jsem sem napsala, že je to jen vymyšlená story a sama za sebe - myslím si to pořád, že se někdo baví.
pokud se mýlím, omluva.

baradisk
30. čer 2010

@berenika39 no ja nevim proc ale mam takovy podobny tuseni ale pokud se mylim tak se znova moc moc omlouvam

baradisk
30. čer 2010

no a ja jdu varit tak se mejte hezky a ja na vas zas juknu.ahoj

frisbee
30. čer 2010

no já celkem magdalenu chápu,roky jsem se snažila být ta chápající a myslela jsem si,že to partnerovi dojde,jak se chová...myslela jsem si,že lidé kolem mě ucítí a uvažují podobně jak já...bohužel opak je pravdou.
Naučila jsem se,že co si nevybojuji,to nemám,a hlavně,že se musím naučit říkat ne a bránit se.
berenika,přesně...když jsme odešla od ex,sliboval,jak se polepší...ha,nic se nezměnilo,dokonce přišel o další vztah,protože opět nedokázal rozlišit to,co je důležité a co po něm ta žena vyžaduje.

já magdaleně věřím,té ženské tam píše i její manžel a magdalena je inteligentí citlivá holka...mám pocit,že se cítí jako ve zlém snu a nemůže uvěřit,že se to děje a je paralyzovaná...takto jsem se cítila na jediném,prvním a posledním soudu o výživné..byla jsem slušná,nikdy jsem po ex nic nechtěla,jenom mi přišlo 1200.-Kč na 17.ti letou holku málo při jeho platu...a nestačila jsem zírat,jak ten soudce po mně řval a s ex koketoval..a mně řekl,že jsem nemorální....mm byl taky v šoku,že se to neslučuje s tím,jak dokážu bojovat..prostě zírala jsem v šoku a čekala,že se se mnou budou bavit na stejně slušné úrovni,jako já s nimi...omyl....proto chápu magdalenu,že je úplně rozhozená...

frisbee
30. čer 2010

fuj,ale mi skáčou písmena,jak jsem se rozjela 😀

magdalena2
autor
30. čer 2010

@frisbee Moc Ti děkuji, že mne alespoň trochu chápeš. Nechci soucit, ale jsem ráda, že tu napíše někdo o tom, že není lehké kvůli tomu všemu opustit manžela. Včera bych to asi už bývala byla udělala, jenže pak jsem si uvědomila, že by to bylo asi zbrklé. Psala jsem i sestře na icq a ona mi to také vlastně řekla, že ať neblbnu...

K tomu, že mi tu někdo ještě pořád nevěříte, nevím co říci nebo udělat, abych Vás přesvědčila. Mohu Vám už asi jen napsat svou adresu, ať se přijedete podívat...ale tohle by bylo už pod mou důstojnost. Myslela jsem, že stačí poslat odkaz na ní na Facebook, který nevím jak by se dal fingovat... Navíc nevím, co se u nás děje tak strašně neuvěřitelného, aby se tomu nedalo věřit. Minulý týden to bylo docela "psycho", pořád se něco dělo, teď je relativní "klid"...tedy kromě té její předvčerejší návštevy 😒

Ale máte pravdu, kdo chce kam, pomozme mu tam... možná skončím blbě, ale možná neskončím... Stejně si myslím, že pokud to má mezi mnou a manželem skončit, tak to skončí na tom, že k němu ztratím veškerou úctu a budu ho považovat za slabocha... a to asi hodně rychle, pokud ona opět něco udělá a on ji to opět odpustí - takové slabošství už prostě tolerovat nebudu a udělám to, že se sbalím a odejdu... Momentálně si připsal další hřebíček do rakve tím, že mi včera tvrdil, jak určitě bude u ní (s tím stěhováním) maximálně tři hodiny a před hodinou mi napsal, že to vidí ještě na hodinku (takže čtyři hodiny)...a bůhví, jak dlouho tam ještě zůstane a co se dnes zase "pěkného" dozvím...

Já nevím, kde ten zdánlivý klid v sobě beru, nikdy jsem nebyla klidná, vždy jsem jednala hrozně impulzivně (jednou se mi dokonce stalo, že když jsem ještě bydlela s tátou, tak jsem rozbila bouchnutím dveře - sklo). Možná si to nechci jen připustit, celé mi to připadá jako trochu sen a třeba procitnu až ho opustím? Nebo možná on mne tou svou flagmatickou povahou nakazil? Já fakt nevím...

Možná bych tu vážně měla přestat psát, nechci nikoho svou "klidnou" povahou pobuřovat. Ve skutečnosti ale klidně asi jen působím... Možná bych tu měla napsat, až vše bude vyřešeno, až budu vědět, že je, nebo není konec...


studanka789
30. čer 2010

Magdi tohle téma je od toho aby ses mohla vymluvit a nedržela to v sobě můj osobní názor je že tohle neskončí dobře možná odejde tahle ale taky se najde někdo jinej a bude to pořád začarovanej kruh kolem dokola a myslím si že ani ty takovou trpělivost nemáš aby si pořád odpouštěla a dávala druhý šance

studanka789
30. čer 2010

neni jednoduché opustit manžela i když ti ubližuje to je jasný ale až ta doba příde pak se ti asi hodně uleví protože nebudeš muset řešit kdo vám zase naruší manželství

frisbee
30. čer 2010

@magdalena...to v žádném případě,piš sem,nezůstávej v tom sama,ještě by tě přesvědčil,že ten blázen jsi ty...já měla 16 let trápení s tchýní,starala jsem se o ni,tenkrát u nás ještě nebyl u nás internet,co bych za to dala,kdybych se mohla někde postěžovat...vloni jsem objevila beremese,diskuzi Tchýně,vypsala jsem se z toho,našla tam kamarádky a je to pryč..i když vymazat se to nedá.
Já tady sedávala po večer sama,babizna vedle v pokoji a byla jsem psychicky na dně,zdravotní následky mám doteď,a to na podzim umřela a 3 poslední roky bydlela u dcery,protože manžel byl v cizině a já chodila do práce.
Pořád mám v sobě tu křivdu,ten pocit,že přeci je ta situace tak jasná,že to musí vidět i ta dotyčná osoba,i okolí...teď vím,že dokud se neozvu a ten problém nahlas nepojmenuji,druhá strana si to nepřipouští.
U tebe mě mrzí to,že řešíte jeho vztah s nějakou cizí babou,místo aby jste si budovali ten vlastní....pořád se to točí kolem ní....toto bych mu nedarovala a naznačila bych to i jeho rodině....