Manžel udržuje hodně blízké kamarádství s kolegyní

magdalena2
20. čer 2010

Tak jsem se tady nově přihlásila. Doufám, že zanedlouho (pár měsíců) se přidám do skupiny snažilek, ale nyní bohužel řeším krapet jiné problémy. Budu stručná, proto jen napíši, že manžel asi dva měsíce udržuje poměrně blízký vztah se svou kolegyní z práce, tj. učí se spolu po práci ve škole němčinu, chodí hrát spolu tenis na školní kurty, plánují, že na škole nezůstanou a pokud něco vymyslí, tak začnou spolu asi podnikat (něco s angličtinou). Ona je totiž hrozně akční, což mu vyhovuje, protože on organizátor není, ale rád se nechá vést. Ona je velmi zvláštní, už tu byla několikrát v noci (místo spánku - nemůže spát, jezdí po nocích autem) a házela nám do schránky dopisy a pohlednice pro něj. Také si velmi často píší maily a smskují, klidně někdy i deset mailů denně. Manžel mne ubezpečuje, že se nemám čeho bát, že se mu vůbec nelíbí a že spíše na ni obdivuje její akčnost, schopnost ho někam konečně dokopat a jistou její podivnost, její bezprostřední, tak trochu šílené chování... Viděla jsem ji dvakrát, opravdu není vůbec hezká a on není lhář, věřím mu. Kde je tedy problém? Problém je v tom, že mám pocit, že tohle není správné, že kamarádství sice ano, ale i to má své hranice. Dnes jsem se dokonce dozvěděla, že spolu se tu němčinu přes školní prázdniny hodlají učit u ní nebo u nás doma. Spíše asi u ní, protože, když tu byla, nesnesla tady ten "sterilní pořádek", ona má raději kolem sebe chaos.
Opravdu nevím, co si o tom všem myslet a co dělat, žárlit už nechci, to nikam nevede... Přesto mi to jejich intenzivní přátelství vadí a i když se prý nemám ničeho bát, tak se tak trochu bojím, protože člověk nikdy neví, co se může stát, když jsou dvatakto často spolu a velmi často v kontaktu... Co si o tom myslíte vy a co mám dělat? Předem moc děkuji za všechny odpovědi.

magdalena2
autor
25. čer 2010

@luthien.k On jí dal najevo, že více mezi nimi nebude (když se mu nabízela), bohužel, jelkož ji nehce ztratit, tak s ní dál udržje konakt, jnak si o vysvětlit nrumím.

Možná bych však měla napsat, jak ona reagovala na mé zprávy, protože začíám pochybovat, že je až taková mrcha. Ale také to může být její zludná taktika, takže jsem pořád ve střehu. Napsala, že se mnou komunikovat nechce a odstranila si mne z přítel z facebooku - tey až poté, co mi napsala tn urážející email (to ještě chápu). Ale odstranila si také manžela a řekla mu, že si nás oba raději pro svůj klid odstranila. Pak jsem se něco dozvěděla také od manžela v tom smyslu, že mu oznámila, že chce od něj pouze přátelství a pokud si myslí, že chtěla něco více, tak ať na to zapomene. Navíc mu řekla, že tedy o prázdninách nebudou spolu v kontaktu. Ale to vůbec nevím, kdy mu řekla, jestli už někdy dávno nebo jako reakci na mou zprávu jí. Navíc nevím, od koho tento podnět vznikl, protože manžel si prý nepamatuje, jak k tomu došli\údošla? jsem teď prostě úplně zmatená a neví, co si myslet...

Navíc pokud s ním nechce být vůbec v kontaktu, tak proč chce po něm, aby jí pomáhal stěhovat se a proč mu dnes poslala jen tak jakousi fotku krajiny na mobil, kolem níž projížděla. A pak ještě něco mu psala, ale organizačního (ohledně děcek ze školy)...

Prostě tohle už jde fakt mimo mne...

Asi mi nezbývá než čekat, co se z toho vyklube...

magdalena2
autor
25. čer 2010

omlouvám se za překlepy, ale nejsem na svém PC...

andulaaa
25. čer 2010

Ahoj,asi se to bude blbě číst a moc ti to nepomůže,ale ja bych to netolerovala ani minutu,prijde mi to silený a zajimalo by me ktera zenská by byla takhle v klidu jako ty :-O ja smekám a zároven odsuzuju...promin

frisbee
25. čer 2010

je to manipulátorka..kamarádka by se nesnažila narušovat vám život tak,jo to dělá ona,to za prvé, a za druhé,ženatej chlap nemusí nikomu vysvětlovat,proč nemůže,no protože má asi svůj život,kurňa...ona je hysterka a nevyšlo jí to,tak kope.
Kromě toho je ošklivá,připadá mi jak fanatická kazatelka z nějaké církve,nevím,kde bere to sebevědomí 😠

Není podstatné,s jakým úmyslem vám lezla do soukromí,ale to,že to dělala,i když věděla,že tím způsobuje problémy,kráva jedna,to jí nedochází???? 😠

lenkavano
25. čer 2010

mě se to zdá fakt až neuvěřitelný a nemohla bych s takovým chlapem být.na můj vkus to je moc a moc řešení kolem a výsledek žádný.já bych to nevydržela a navíc bych mu už nikdy nevěřila.a k čemu je potom takový vztah když v něm není důvěra.k ničemu.

lura
25. čer 2010

lenkavano - máš pravdu - řešení k ničemu a jistota žádná

arietiska
25. čer 2010

magdalena2 : ty sama musíš vědět co máš doma za chlapa, s kým se schází a zda je třeba žárlit či ne. Osobně jsem měla kamarádský vztah s jedním klukem asi 2 roky, po dobu co jeho přítelkyně přes týden byla mimo a můj přítel přes týden byl taky mimo město kde jsme bydleli. Chodli jsme spolu pomalu každý den na pivo, psali si maily, po ICQ denně a šlo pouze o přátelský vztah po celou dobu. Žena a muž se kamarádit mohou a ne vždy z toho vznikne něco víc. Každopádně aby tohle fungovalo, musí se znát všichni a taky si rozumět. Můj přítel neměl důvod žárlit a kamaráda přítelkyně taky ne. Když to šlo, scházeli jsme se všichni. A klidně mohu říct, že s tím kámošem jsem vždy pokecala líp jak se svým mužem o jistých tématech a on zase o jistých tématech se mnou líp jak se svojí ženou.
Tvého muže neznám, kámošku jeho taky ne, to ty musíš poznat, zda kámoška po něm chce víc nebo jde jen o přátelství. Pokud by chtěla víc jak přátelství, pak bych jim to roztrhla. Jinak bych se tím možná tak netrápila. Ale mělo by to být tak, že ty a přítel někam jdete a ona se přidá. Ne tvůj přítel a ona někam jdou a ty se přidáš ... na to bacha, to pak smrdí. 😉

arietiska
25. čer 2010

reagovala jsem na první příspěvek, koukám, že už je to rozvinutý dál... 😉

luthien.k
25. čer 2010

arietiska, hóóódně rozvinutý 😀

lenkavano
25. čer 2010

@luthien.k ale něco na tom je... 😎

luthien.k
25. čer 2010

@lenkavano, teď nějak nechápu...? 😅

lenkavano
25. čer 2010

@luthien.k no že na příspěvku arietisky něco je a právě záleží na tom jaké jsou ty meze.jak to člověk má.tak to myslím. 😉

luthien.k
25. čer 2010

Jenže jestli jsem to pochopila, tak @arietiska nečetla celou diskuzi, možná by se jí pak pohled taky trochu změnil (na tento konkrétní problém). Ale jinak souhlas, každý máme jiné hranice a ty mé (a mého manžela) jsou určitě úplně jinak nastavené, než u magdalenky 😉

lenkavano
25. čer 2010

@luthien.k jo v tom jsme za jedno co se týče magdalenky.a co se týče ari tak portom psala že reagovala na úvodní příspěvek.ale jako je to zase jiný názor ,ikdyž po celé diskuzi už trochu o něčem jiném.prostě se mi líbí jak to arietiska napsala.

lenkavano
25. čer 2010

@luthien.k ted mi docvaklo že jsi měla rozviným na mysli celé téma ,já myslela že máš na mysli ari příspěvek.proto moje reakce 😀 😀 😀 😀 no ale my se domluvíme vždy nebo ne?

lenkavano
25. čer 2010

rozvinutým 🙂

arietiska
25. čer 2010

@luthien.k Jo jo reagovala jsem prostě na první příspěvek, nějak jsem nedočetla. Teď už vím, že to zakladatelka má asi jinak a bylo na co žárlit, ale beztak jsem to napsala i proto, že většinou hned každej reagoval tak, že kámošku odstřelit. 😉 Což prostě občas není třeba. Já třeba pracovala 7 let v jednom kanclu s jedním chlapíkem a byli jsme tedy spolu víc jak se svými partnery a dokonce i jezdili na lužebky, by se partneři museli užárlit zda mezi námi něco jednou nebude, když jsme spolu byli tak často a furt.. 🙂 😉

luthien.k
25. čer 2010

@lenkavano, tak my se nakonec i domluvíme 😀 Už mi to taky docvaklo, jak jsi to myslela 😀

@arietiska, jasně, když není partner zanedbáván a ani jiné indicie k tomu, že by mohlo jít o něco víc a hlavně to ani jednomu nevadí, tak proč ne? Navíc když jde o čas čistě pracovní. Ale když se s kamarádem opačného pohlaví tráví pomalu víc volného času než s partnerem a píšou se denně maily a smsky atd., tak to už je prostě přes míru, alespoň pro mě.

arietiska
25. čer 2010

Ale přiznávám bez mučení, že šéf si mě vybral jako krátkovlasou zrzku, přestože dobře vypadající, abych ho nikdy nerajcovala. Možná to je třeba hranice přátelství. Vybrat si za kolegu, kámošku někoho kdo nás sexuálně odpuzuje. A ho odpuzovali prý vždy kratkovlasý zrzky. 😀 😝 Když manžel magdaleny říkal, že ho ta kámoška nepřitahuje, věřila bych mu prostě.

arietiska
25. čer 2010

Lut: no tak pokud partner nechá partnerku doma a vyrazí denně někam s kámoškou, tak pak je to blbý a asi špatně.
Ale ono je i dost žen a můžu co by nesneslo ani třeba moje zmiňované přátelství. Tak mně to třeba vyznělo v prvním příspěvku.

luthien.k
25. čer 2010

@arietiska, psaly tu holky své zkušenosti o tom, jak kamarádka jejich partnera tak dlouho nepřitahovala, až s ní skončil ve společné domácnosti... 😝

arietiska
25. čer 2010

Ale bylo to vždy úpřímné sdělení těch partnerů partnerkám, že je dotyčná opravdu ničím nepřitahovala.Chlapi jsou srabi a aby měli klid, často raději zalžou...

arietiska
25. čer 2010

Ale já jsem člověk málo žárlivý, raději věřím a nesužuju se...tak bych prostě raději věřila.

luthien.k
25. čer 2010

No, a kdo má vědět, jestli právě lžou nebo mluví pravdu? No je to prostě těžké 😉 Jsem zvědavá, jestli to u magdalenky "nějak dopadne" nebo se v tom budou ještě plácat dlouho... 😕

vlastovka385
25. čer 2010

@arietiska Jo, jenže tam šlo o to, že baba v podstatě Magdinýmu manželovi jasně naznačila, že ho chce, jednak sexuálníma narážkama a pak mu napsala, že by si ho zasloužila víc než Magda. V tomhle okamžiku jde kamarádství do kytek, protože jakmile jsou tak z jedné strany city, tak už to nikdy kamarádství být nemůže.

arietiska
25. čer 2010

Jo jo už jsem to dočetla, mně se líbil název diskuze, přečetla jsem první příspěvěk a nějaký pod tím a už jsem pak moc nedočítala.
Četla jsem to o tom, že se z toho vyklubalo chci tě... pak už je to,ale jasný. Pak už to o kamarádství samo není a moc není co řešit. Stop tomuto přátelství.

lenkavano
25. čer 2010

no právě mě se líbil názor arietisky ale tady u magdalenky už je to vážně o něčem jiném.na to bych trpělivost teda neměla.

feferonka
26. čer 2010

Já si pamatuju na výšce byl spolužák...opravdu krááásnej kluk a navíc fajn a měl dlouhodobý vztah s holčinou z jiné fakulty,chodili spolu ještě před VŠ a taky kočka,moc chytrá a měli se hrozně rádi a strašně jim to spolu slušelo...a v naší třídě byla taková šedivá myš,nepěkná ani postavou,prostě ničím-ale pořád na sebe upozorňovala-prostě evidentně se jí ten kluk líbil,ale byla spíš trapná a my kroutili hlavama a on před ní utíkal...doslova...po čase ,jak jsme studovali,tak se začali kamarádit...u něho mi přišlo,že spíš z lítosti...ona byla jeho nohsled a pořád mu pochlebovala a občas někam zašli,ale nikoho by nenapadlo,že by z toho mohlo něco vzniknout,bylo jasné,že ona by ráda,ale prostě nemožné...no tak to pokračovalo,pak na nějakém soustředění se školou se napili a vyspali se spolu...jsme byli v šoku,ale pořád jsme nevěřili,že by z toho mohlo něco být...no nebudu to protahovat...vzali se...takže nakonec si vzal holčinu,před kterou měsíce utíkal,ale neustále mu mazala med kolem huby,lezla do zadku a po 3 letech...tak dlouho ho uháněla...ho dostala přeně tam,kam chtěla

terinda
26. čer 2010

feferonko, tomu opravdu věřím. Protože chlap ani tak nepotřebuje krásnou babu, jako dostatečnou dávku obdivu a zbožňování, takže tyhle pipinky jsou opravdu pro vztah nebezpečné 😉
Hezká holka si možná myslí, že se nemůže moc snažit, ale o to víc se snaží ta šedivka a v posteli jsou šedivky (podle chlapů) taky více snaživé 😝

arietiska
26. čer 2010

😀 No tak ono všeobecně platí, že baba když něco moc chce většinou to dostane. Ale tak pokud známe své partnery a jejich kamarádky, náš šestý smysl nám vždy poví na koho si dávat bacha a na koho není třeba. My baby tohle umíme vycítit hodně rychle. Já osobně na nové ženy ani nežárlím, ale vždy jsem žárlila na bývalé partnerky, které rozchod způsobily. Tak nějak jsem si vždy říkala: zná ho dobře, ví jaký je v posteli, ví jaký je, jen ať si jednou nerozmyslí, že udělala chybu. Tak můj muž má kámošku svoji první lásku, ale naštětsí se s ní nestýká, pač žije za hranicemi. Vídají se tak jednou za rok a já jsem za to ráda. Té bych se i bála. Hlavně, když vím, že rozchod nebyl důvod nesouladu, ale důvod kde žít. Jeden ČR, druhý za hranicemi. 😀