Manžel udržuje hodně blízké kamarádství s kolegyní

magdalena2
20. čer 2010

Tak jsem se tady nově přihlásila. Doufám, že zanedlouho (pár měsíců) se přidám do skupiny snažilek, ale nyní bohužel řeším krapet jiné problémy. Budu stručná, proto jen napíši, že manžel asi dva měsíce udržuje poměrně blízký vztah se svou kolegyní z práce, tj. učí se spolu po práci ve škole němčinu, chodí hrát spolu tenis na školní kurty, plánují, že na škole nezůstanou a pokud něco vymyslí, tak začnou spolu asi podnikat (něco s angličtinou). Ona je totiž hrozně akční, což mu vyhovuje, protože on organizátor není, ale rád se nechá vést. Ona je velmi zvláštní, už tu byla několikrát v noci (místo spánku - nemůže spát, jezdí po nocích autem) a házela nám do schránky dopisy a pohlednice pro něj. Také si velmi často píší maily a smskují, klidně někdy i deset mailů denně. Manžel mne ubezpečuje, že se nemám čeho bát, že se mu vůbec nelíbí a že spíše na ni obdivuje její akčnost, schopnost ho někam konečně dokopat a jistou její podivnost, její bezprostřední, tak trochu šílené chování... Viděla jsem ji dvakrát, opravdu není vůbec hezká a on není lhář, věřím mu. Kde je tedy problém? Problém je v tom, že mám pocit, že tohle není správné, že kamarádství sice ano, ale i to má své hranice. Dnes jsem se dokonce dozvěděla, že spolu se tu němčinu přes školní prázdniny hodlají učit u ní nebo u nás doma. Spíše asi u ní, protože, když tu byla, nesnesla tady ten "sterilní pořádek", ona má raději kolem sebe chaos.
Opravdu nevím, co si o tom všem myslet a co dělat, žárlit už nechci, to nikam nevede... Přesto mi to jejich intenzivní přátelství vadí a i když se prý nemám ničeho bát, tak se tak trochu bojím, protože člověk nikdy neví, co se může stát, když jsou dvatakto často spolu a velmi často v kontaktu... Co si o tom myslíte vy a co mám dělat? Předem moc děkuji za všechny odpovědi.

83ja
24. čer 2010

@magdalena2 teda magdaleno musím přiznat, že jsem Ti opravdu moc nevěřila, ale koukám, že jsem se mýlila.
Tvoje taktika vyčkávat byla zřejmě správná, přece jen znáš svého manžela nejlíp...tak víš jak na něj...
Držím palce ať to dopadne dobře!

aleachim
24. čer 2010

nejspíš budu ve svém názoru ojedinělá, ale mě jeho reakce na tu zprávu příjde děsná. Jako říct, ať si to vyřizují samy, tím vlastně říká, že si to o něj máte rozdat spolu a on odejde s vítězem. Takového chlapa bych fakt asi poslala do řiti.

On je ten, kdo by okamžitě měl zvednout telefon, zavolat ji, ať mi dá pokoj a jemu taky, protože já jsem jeho žena a ona je kamarádka a jestli nechce přijít i o tuto pozici, tak se bude muset zklidnit.

meleri
24. čer 2010

Magdaleno,

ne pochvala! Dostojevskij je úžasný, přečetla jsem od něho co se dalo, někdy je to až monstrózní, prostě nechápu jak někdo takhle může psát, snad žádný jiný spisovatel takhle psát neumí....on píše o chudobě jako by to byl dar, člověk pochvíli touží být chudý a alkoholik.... 🙂

frisbee
24. čer 2010

aleachim,máš pravdu...takto reaguje spousta chlapů...haha,že vyřiďte si to samy....kvůli němu tato situace vznikla...pštros s hlavou v písku 😒

aleachim
24. čer 2010

fris, mě by vytočil do běla. Jak se má účinně bránit, když on jí nedá jasně najevo, že za ní stojí. Kdyby to rozsekl, nemusely by si už nic vyřizovat. Na mě to teď působí, že jemu se líbí, že o něj bojíjí dvě ženy. Ale to v žádném případě není pro Magdalénu dobrá zpráva.

ygreen
24. čer 2010

aleachim - naprostý souhlas, já bych takové chování u muže nesnesla 😠 chlap kterej neví co chce, neumí se rozhodnout a neumí stát za svou rodinou 😒

vlastovka385
24. čer 2010

Holky no jo, ale já si myslím, že ono to moc nejde, aby manžel od Magdy zůstal s tou babou kamarád. To už totiž není vyváženej vztah, ona po něm jede a chce něco víc a i když on jí dá najevo, ať s ničím nepočítá, tak to už nikdy plnohodnotný kamarádství nebude, ona bude pořád číhat na svou šanci. On by s ní musel přerušit styky nebo je opravdu omezit na naprosté provozní minimum. A já si myslím, že on to ví, a že je mu to nepříjemné, protože jako kamarádka mu asi něco dává, je mu s ní fajn a nechce o to přijít. Ale to si bude muset kamarád vybrat. Předpokládejme situaci, že Magda nic nedělá, buď o ničem neví nebo se jim do toho nemíchá. Pokud s babou nechce nic mít, tak by měl i tak problém, protože ona už odkryla city a on by se s tím musel nějak vypořádat a to kamarádství by utrpělo. Takže já myslím, že pro něho je největší komplikace, že baba se do něho zabouchla, ale nechce si to přiznat, takže to háže na Magdu a obviňuje ji ze žárlivosti.
Jako jak jsou v tom city, tak jde kamarádství do háje. taky jsem měla kamaráda, byli jsme oba nezadaní a trávili jsme spolu hodně času, akorát on se do mě zamiloval, a jakmile jsem to zjistila, nebo on to nějak naznačil, aby viděl, co já na to, tak už to nikdy nebylo jako dřív, protože já jsem jeho city nemohla opětovat. A taky to skončilo, dodneška mě to trochu mrzí, protože jsme si fakt rozuměli. Takže trochu chápu i Magdina manžela, ale jasně že nemůže reagovat takhle, jako že kolem baby se bude tancovat, aby si něco nemyslela, a manželka ať se klidně trápí.

studanka789
24. čer 2010

No holky sem dočetla a máte pravdu ted sem si vzpoměla v neděly sem, měla telefonát s extchýní 😀 😀 😀 .Se mě ptala jestli může někdy přijet bio otec se podívat na syna tak sem jasně souhlasila nebuidu zakazovat prej u ní seděl můj ex se současnou přítelkyní. Já čuměla co sem se dozvěděla prej mu milostivě dovolila sem jet.No ale to nejlepší příde prohlásila že ona sem nepojede že teda jako proti mě nic nemá 😀 😀 😀 😀 .Tak sem zarazila a řikám že jak by ona mohla mít něco proti mě když mi přebrala muže 😀 😀 😀 .Sem řekla na rovinu že jak přijede že jí fakt kafe neuvařím 😀 😀 😀 😀 😀 .
Magdi ty se drž a konečně ses rozhoupala 😉

aleachim
24. čer 2010

@vlastovka385 když bychom předpokládaly, že je to tak jak píšeš. Tak "kamarádce" ubližuje, protože jí dává naděje, přestože s ní nic mít nechce a manželce ubližuje, protože ji nechává v nejistotě a ještě se jí vysmívá, že je žárlivá a dopustí, aby se konfrontovala s "kamarádkou" a ještě toleruje, že ji uráží (myšleno v té sms).

Nezlobte se na mě, ale takového bych nechtěla ani manžel ani kamaráda.

meleri
24. čer 2010

já si myslím že pro Magdalenu by bylo nejlepší kdyby ho opustila, ale to je strašně těžké, jestli ho má moc ráda. já sama si říkám kdyby byl můj muž nevěrný asi bych toto nedokázala ale myslím že je to to nejlepší co může udělat, dokud ještě nemá děti.

vlastovka385
24. čer 2010

@aleachim Hele, já ho nehájím, jasně, podle toho co píše Magda, tak mu jde mnohem víc o to, aby si to nerozházel u baby, já jsem jenom chtěla poukázat na to, že pokud ji nechce jako partnerku, tak to s ní stejně bude muset skončit, protože takhle už dál nemůže pokračovat. Já jsem tomu svýmu kamarádovi řekla na rovinu, že já k němu necítím to, co on ke mě, že mi je líto, a že to nechávám na něm, jestli bue chtít dál se mnou kamarádit. on řekl, že jo, ale stejně to už nebylo ono a nakonec to skončilo. Takže Magdin manžel by se měl rozloučit s tou představou, že bude mít doma hodnou manželku, která mu udělá servis, a v práci super kamarádku, která ho "inspiruje". Podle mě je to fakt zbabělec, už tím, jak se k tomu postavil, jako já nic, já muzikant, vyřešte si to beze mě. Kdyby byl CHLAP, tak by Magda nemusela řešit vůbec nic.

morgan
24. čer 2010

Manžel Magdaleny se musí tetelit blahem, že se o něj "perou" dvě ženský, když klidně prohlásí, že se to mají vyříkat mezi sebou. Nějak mu ale asi nedochází, že jedna z nich je jeho manželka a že by se měl jasně postavit za ní 🙄
Magdalena asi zvolila správnou taktiku a snad si svého muže uhájí, ale to je fakt otázka, jestli je to do budoucna štěstí, protože tohle řešit 3 měsíce po svatbě je prostě hrozný 😒

morgan
24. čer 2010

@meleri bohužel musím souhlasit

studanka789
24. čer 2010

meleri souhlasím s tebou taky kde je psáno že se tohle nemusí někdy opak s jinou nechtěla bych takovýho chlapa kde bych si nemohla bejt jistá tím že třeba za rok to budu zase řešit 😠

aleachim
24. čer 2010

@vlastovka385 naprostý souhlas, k tomu opravdu není, co dodat🙂

frisbee
24. čer 2010

máte pravdu,holky...

morgan
24. čer 2010

@vlastovka385 přesně tak!

meleri
24. čer 2010

myslím že on ji bude zrazovat dále a přece člověk má jednou dost a jednou už to nevydrží a odejde, ale nejhorší je když jsou v tom děti...já nevím po tom všem co tu píše tak toho jejího muže fakt nesnáším. nakonec to ani není chyba té pomatené ženské ale jeho! že si ji tak připustí k tělu. co je to za chlapa... 😠 nakopat špičatým podpadkem do zadku, a odejít, ale jak tak chápu tak ona k rodičům odejít nemůže....a jednou by si mohla najít chlapa co si ji zaslouží. vždyt je takových pořád ještě dost!

meandra
24. čer 2010

magda: podle mě taky jí měl včera po té SMS hned zavolat, proč píše jemu na mobil zprávu pro tebe. Co tím jako chtěla říct ? 😕 Bylo by dobrý, aby něco taky slyšela od něj a ne aby od toho dával ruce pryč. Protože hlavně na něm záleží, aby ona odpálila. A podle všeho, co tu o ní bylo napsáno, mi připadá, že jí snad ani o vztah nejde, že by jí bohatě stačilo s ním něco mít, aby si mohla udělat čárku a zvýšit si sebevědomí.

morgan
24. čer 2010

No a kdoví jestli ale když je sám s tou bestií jestli od toho taky dává ruce pryč a nebo řiká věci ve stylu "moje žena je žárlivá, hysterická" atd, pochybuju, že jí řekl, že si to mají vyřídt mezi sebou a ona by pak psala na mobil jemu.

meandra
24. čer 2010

Hm, do toho nevidíme. Každopádně je to od něj alibistický, vypadá to, že si to ani s jednou nechce rozházet, tak se radši nebude zapojovat. Ať se holky třeba poperou a on si může mnout ruce, jaký je o něj zájem.

meleri
24. čer 2010

já nevím ale je vůbec takový člověk schopen milovat...přece kdyby miloval tak by toto neudělal, navíc jsou po svatbě panebože to má být nejkrásnější období v životě!

filipal
24. čer 2010

suhlasim s Meleri a spol.! 🙂
strasny chlap, ktory si nezasluzi ziadnu fajn babu!
najlepsie co mozes Magdalena urobit, je opustit ho. chvilu ta to bude boliet, ale nakoniec sa ti ulavi.
takto ti hrozi, ze sa budes trapit cely zivot (alebo dovtedy kym ta neposle niekde on 😝 )

meandra
24. čer 2010

Souhlasím, když v tom nejsem angažovaná tak to vidím taky tak. A dokážu si představit i roky budoucí, kdy se budou pořád objevovat nějaké nové neokoukané objekty a mě by čekala perspektiva neustálých bojů a trápení. Ale je těžký v zamilovanosti to rozseknout. A vlastně vyklidit té nové pole, to by se mi taky moc nechtělo.

magdalena2
autor
24. čer 2010

Holky, naprosto souhlasím, hlavně s tím, že si to můj manžel nechce ani u jedné z nás rozházet, nebo spíše nechce se vzdát jí, ani mne... Jasně, kdyby to tak pokračovalo dál a on si to (třeba za pomocí mně a mého postupného zpracovávání) neuvědomil, tak mažu pryč, tohle se nedá vydržet dlouho, z toho bych jednou zákonitě zblbla a stala se ze mne troska.

Nevím, možná mám pro některé dobrou zprávu. Tedy dvě. Jednu menší. Ta menší je, že mi manžel říkal, že mu některá děcka, s nimiž šel po vysvědčení na pokec do hodpody říkala, že doufají, že tam v té hodpodě nebude i paní učitelka Z... Z..... (její iniciály). Takže evidentně začíná být hodně neoblíbená i mezi děckami ve škole 😉 Ta druhá zpráva, větší, je, že jsem ji před chvíli napsala a konečně se odvážila opprvé pojmenovat problém - že si myslím, že po něm jede a že tedy není žádná chudinka a čistá už vůbec ne a že z tohoto důvodu a ještě z jiných s ní prostě nechci nic mít společného. Zároveň jsem musela dělat, že nevím, že po něm vyjížděla a psát ji jiné věci, o kterých vím, o kterých mi řekl manžel, nechtěla jsem, aby v něj ztratila důvěru. Za prvé beru na něj tento ohled proto, že prostě jejich vztah tímto narušovat nechci (to mi nepřináleží, ačkoliv ona to u našeho vztahu dělá - ale nemusím ji to oplácet), zadruhé a to je důležitější to nemohu prozradit, protože by to byla moje taktická nevýhoda, ačkoliv přesně nedokáži říci v čem, ale cítím, že bych tak nějak prohrála...

Ale to je jedno, už jsem se rozhoupala a prostě ji to napsala s tím, že jsem ji přirovnala k Donu Quijitovi, který se snaží porazit větrné mlýny (tj. sbalit mého manžela) a že je to směšné, že se mu to nikdy nepodaří, a proto Dona Quijota (tedy vlastně jí) lituji... A myslím si to, proto, že mám prostě intuci a že to z jejího chování, facebooku apod, poznám...to, že některé věci vím, jsem tedy neřekla... Uff...mnu si ruce a čekám, co odepíše nebo co se stane...a trochu se, přiznám se, bojím... 😒

jabber
24. čer 2010

No tak to mě úplně dojalo 😀 tak vy si to máte vyřešit samy mezi sebou a milostpán si do toho nepřeje být zatahován 😅 😀 🙄 Tak teď nevím, jestli se mám smát nebo brečet 😅 A to si jako máte o něj hodit kostkou? Nebo hrát kámen, nůžky, papír? Ježiš, přece on tu situaci způsobil, tak ať jí taky kouká vyřešit! Naprosto souhlasím s holkama, ve všem. Je to posera, který se bojí hlavně aby si to někde nerozházel 😅 🙄
Já bych jí možná na tvém místě už nic nepsala, nechala bych jí ať flusá ty svý jedy, ať je píše manželovi nebo tobě a jen bych mu to ukazovala 😅

fire85
24. čer 2010

tak diskuzi sleduju už od začátku a musím říct že bych tohle nevydržela.
přijde mi to jako ponižování,asi bych ho dávno vykopala k ní.vím že tady některé píšete že to ne,ptz by pak zůstal s tou druhou,ale i kdyby proč ne? vždyt takovej chlap za to nestojí,a magdalena si může najít jinýho,kterej nebude potřebovat jiný,takhle intenzivní kamarádky.
a pořizovat si s ním dítě je tak akorát cesta k tomu stát se svobodnou matkou....

magdalena2
autor
24. čer 2010

Je mrcha, taky jde na to jakoby zdánlivým klidem, její rychlá a stručná odpověď na facebook: "Ano, oslavíme a dekuji za zprávu. Odpovím až budu mít čas a lepší náladu. Zuzka " Kurnik, tam za tím neco tuším...

raady
24. čer 2010

magdaleno, taky bych s paní učitelkou nekomunikovala. 😒 Ty řešíš, manžel neřeší nic ☹

magdalena2
autor
24. čer 2010

oslavíme myslela, že to ve škole oslaví ten konec šk. roku...přála jsem ji, at to pěkně oslaví...ironicky, jak jinak 😉