Manžel udržuje hodně blízké kamarádství s kolegyní

magdalena2
20. čer 2010

Tak jsem se tady nově přihlásila. Doufám, že zanedlouho (pár měsíců) se přidám do skupiny snažilek, ale nyní bohužel řeším krapet jiné problémy. Budu stručná, proto jen napíši, že manžel asi dva měsíce udržuje poměrně blízký vztah se svou kolegyní z práce, tj. učí se spolu po práci ve škole němčinu, chodí hrát spolu tenis na školní kurty, plánují, že na škole nezůstanou a pokud něco vymyslí, tak začnou spolu asi podnikat (něco s angličtinou). Ona je totiž hrozně akční, což mu vyhovuje, protože on organizátor není, ale rád se nechá vést. Ona je velmi zvláštní, už tu byla několikrát v noci (místo spánku - nemůže spát, jezdí po nocích autem) a házela nám do schránky dopisy a pohlednice pro něj. Také si velmi často píší maily a smskují, klidně někdy i deset mailů denně. Manžel mne ubezpečuje, že se nemám čeho bát, že se mu vůbec nelíbí a že spíše na ni obdivuje její akčnost, schopnost ho někam konečně dokopat a jistou její podivnost, její bezprostřední, tak trochu šílené chování... Viděla jsem ji dvakrát, opravdu není vůbec hezká a on není lhář, věřím mu. Kde je tedy problém? Problém je v tom, že mám pocit, že tohle není správné, že kamarádství sice ano, ale i to má své hranice. Dnes jsem se dokonce dozvěděla, že spolu se tu němčinu přes školní prázdniny hodlají učit u ní nebo u nás doma. Spíše asi u ní, protože, když tu byla, nesnesla tady ten "sterilní pořádek", ona má raději kolem sebe chaos.
Opravdu nevím, co si o tom všem myslet a co dělat, žárlit už nechci, to nikam nevede... Přesto mi to jejich intenzivní přátelství vadí a i když se prý nemám ničeho bát, tak se tak trochu bojím, protože člověk nikdy neví, co se může stát, když jsou dvatakto často spolu a velmi často v kontaktu... Co si o tom myslíte vy a co mám dělat? Předem moc děkuji za všechny odpovědi.

leniii
20. čer 2010

@lura děkuju. Je to fakt tvrdy, hlavne nechapu, jak je to vsechno mozny. Myslela jsem, ze jsem pro neho, pro jeho zivot daleko dulezitejsi. Myslela jsem, ze nejsem jen nejaka jeho pritelkyne, ale hlavne clovek, bez ktereho by zit nechtel,. na kterem mu moc zalezi a bere ho jako svoji soucast. Je to fakt tvrdy. Neskutecne boli ta zrada. Je mi fakt lito, ze jsem nemela v mem okoli kamosku, ktera by mi v te dobe otevrela oci a rekla nekompromisne jednej nebo bude zle. V zivote by me nenapadlo, ze dopusti, aby o me takhle prisel. Bylo mi s nim krasne, ale nechala jsem si ho utect mezi prsty.. Nejhorsi je vlastni pocit viny, ze jsem to nechala dojit tak daleko a nezabojovala v pravou chvili, ale ja nevedela, ze mam bojovat, ze se neco deje. Muzi vazne nerikaji v techto vece h pravdu.. proc, kdyz vi, ze by nam tim ublizili.

magdalena2
autor
20. čer 2010

Přiznám se, že jste mi tedy nahnaly husí kůži, asi jsem spíše jen čekala, že vznikne diskuze, kde někdo to bude považovat za normální a někdo ne. Ale všichni to tak nějak odsuzujete... Nevím, co si myslet, pořád mám prostě tendenci mu věřit, protože mne nikdy nezklamal a také vím, že není ten typ, co by se zamiloval a neviděl, neslyšel a opustil rodinu... Na druhou stranu vím, že manžel má čas od času své stavy "lásky", takového chvilkového, třeba jen párhodinového poblouznění, kdy mu je momentálně nějaká jeho kamarádka strašně blízká a obdivuje na ní to, že stojí při něm, nikdy ho nezkalamala, může se na ni splehnout a hlavně jí může důvěřovat v tom smyslu, že ona je natolik zásadová, že by se s ním nikdy nevyspala. Ale vždy to přejde, vysvětloval mi to, jak to u něj chodí... Jenže to jsou většinou kamarádky, s nimiž se stýká jednou za měsíc až dva nebo co půl roku. Nebo kolegyně, s nimiž tolik času netráví, tedy kromě této...

Ale je pravda, že mu ta ženská psala, že si myslí, že má můj manžel nudný život (možná tím myslela, že i já jsem nudná) a že jak jsme spolu jednou my tři jeli v autě, tak že jsem se k němu chovala prý nehezky (což nevím, kde to vzala, já jaksi ten pocit neměla, chovala jsem se úplně normálně). Možná to je náhoda, ale možná chce těmito řečmi o mně něčeho docílit, kdo ví... Ona je ten typ, podle mne, co jde i přes mrtvoly, za vším....a nedělá si s ničím velkou hlavu.

Takže se začínám bát čím dál více, teď je to možná ještě ok, ale opravdu je tu velká pravděpodobnost, že jestli spolu budou takto často v kontaktu (proboha, jen ať spolu nezačnou v něčem podnikat, jak mají v plánu), tak hrozí různé věci...

Ale asi to te řešit nebudu, to nemá smysl, vím, jak by reagoval, nepomohl by ani odchod na pár dní pryč, stejně by se s ní bavil dál - on má prostě pocit, že má vše pod kontrolou. Až ten pocit mít nebude, tak mi asi dá teprve za pravdu, ale to už tu být pro něj nemusím...

stelinecka
20. čer 2010

Docela by mě zajímalo jak by to bral on, kdyby jsi měla takového kamaráda a trávila téměř veškerý čas s ním, místo s manželem. Opravdu bych byla zvědavá na tu dávku tolerance...promluv si s ním, stačí, že každý trávíte většinu dne s někým jiným v práci, ten zbytek byste měli trávit společně. Neříkám být ten zbytek dne a víkendy jen spolu, kamarádi jsou fajn, ale má to hranice. Mě spíš připadá ta "kamarádka" jako psycho 😖

lura
20. čer 2010

@leniii já by jsem ale dopadla asi úplně stejně jako ty. Člověk totiž někdy nechce slyšet to špatný a pořád čeká a doufá... to jsou prostě ženy... Asi bych si to také nakonec pěkně vyžrala.

Teď (když jsem maminkou), zjišťuji, že jsem "nově" ochranitelka a velká bojovnice za vše, co se týká mého dítěte... a přes to prostě nejede vlak.

magdalena2
autor
20. čer 2010

Stelinnecka - jo, ta kamarádka je psycho, ale to ho právě na ní tolik fascinuje, on má rád pološílené ženské (kdysi jsem bývala podobná, ale s ním jsem se tak nějak uklidnila).

Ale zase na jeho obranu mohu říci, že nemám pocit, že by mne zanedbával. Ten tenis bych s ním do školy na kurty stejně hrát nešla, němčinu se s ním také neučila. Ale stejně mi to vadí, že takto spolu trácí čas, nikdy ho s nikým takto netrávil. Navíc ta ženská německy ani pořádně neumí (on je na tom lépe), ale prý umí skvěle učit - prý je velmi schopná v metodologii...

Přes víkend s ní není, je se mnou, občas se jdeme projít, nebo na výlet, ale spíše jsme doma a děláme si každý své. Kdyby s ní začal trávit už i víkendy, tak to samozřejmě netoleruji. Ale teď budou ty prázdniny a oni mají v plánu scházet se občas na tu němčinu a přemýšlet o tom společném podnikání...tohle mi vyloženě vadí. Uvidím, jak to bude probíhat. A jestli se to mezi nimi začně nějak moc utužovat nebo se začnou scházet opravdu podivně často, tak to už řešit budu...

Každopádně díky za podněty a zkušenosti, potřebovala jsem to jako sůl... Určitě se ještě ozvu, asi bude proč ☹

leniii
20. čer 2010

Magdi, čekej, jestli chces, treba mu to dojde a vystrizlivy, ale treba taky ne. Nikdy nerika, ze to musim probirat s nim.. Proste zacni jednat sama, natajno.. zacni se snazit, jestli o neho stojis. Zacni byt akcni, vymysli vylety, zacni jim kazit plany, aby spolu nemohli travit tolik casu, uvar veceri, svicky, kup si pradylko.. Proste mu musis ukazat, ze ty jsi pro neho dulezitejsi a ze vy dva mate spolecny zivot. Pasivne cekat je strasne riskanti a ver, ze ti ted vubec nedochazi, o co vsechno bys prisla.. Ja si taky jeste ten den, kdy mi rekl, ze se zamiloval a i ten den, kdy odesel poradne neuvedomovala, co se vlastne stalo. Brala jsem to jako kdybych ho nemela videt tyden a vlastne o nic nejde.. A pak to doslo, dochazi to jeste ted.. Najednou jsi sama, bez opory, bez lasky, bez niceho... Ani ve snu by me nanapadlo, ze se nebudeme vidat, nebo ze mi nebude psat.Že uz me nikdy neobejme, ze o me ztrati zajem, ze uz me nikdy nepomiluje, že ja nebudu matka jeho deti.. ze me nebude drzet za ruku u porodu.. A jak to dopadlo? Ani nevim, jestli zije a kdyz jsem vypisovala ja, tak mi rekl, at mu dam pokoj. A to jsme meli opravdu bajecny vztah a on neni idot. Miloval me, sveroval se mi, mela jsem s nim totalni pocti bezbezi a jistoty.
Magdi, delej jak myslis, ale toto neni zrovna doba, kdy by bylo dobry usnout na vavrinech.

lura
20. čer 2010

@magdalena2 no, jak to tak čtu, tak to bohužel vidím černě ☹ ... Chlapíci umí opravdu dokonale přesvědčivě říkat, že je to naprostá hloupost - tvůj názor - a že plašíš naprosto zbytečně. Už to zde bylo napsáno - říkají, co chceš slyšet. Ona se chová řekla bych NAPROSTO průhledně. Prostě po něm jede... a jemu je to asi bohužel příjemné a hlavně je to nové a prostě mu to lichotí. Ach jo!!!!

lura
20. čer 2010

Holky dobrou... nějak to rychle uteklo. Pa

leniii
20. čer 2010

Víš, ono aby až s ní začne travit i vikendy a vecery atd, tak aby jeste na tvem tolerovani nebo netolerovani vubec jeste zalezelo a mohlo cokoliv zmenit.On si nebude uvedomovat, o co prichazi, protoze hned bude neco nachazet. Opravdu to ted vidim na nas. On - muj pritel, muj pilir duvery a vsecho je pryc.. je s jinou a ma s ni vztah! To znamena, ze je odhodlany s ni zacit budovat spolecny zivot. A ja uz nikdy s nim nic neproziju, nebudu mit nic spolecnyho.Nechapu to a bohuzel vidim, ze tvuj pribeh je dost podobny, tak se nezlob, jestli ti prijdu tvrda.

magdalena2
autor
20. čer 2010

Dobrou, Luro 😉 Také půjdu za chvilku spát...

Možná máte pravdu, však teď budou ty prázdniny (i pro mne), takže bude více času na vyvařování, starání se, pojedeme do Francie na vlastní pěst, máme naplánovanou vodu... Doufám, že nebude čas, aby spolu nějak intenzivně byli. Možná pro něj konečně budu i více přitažlivější, když mě uvidí psát diplomku, snad i novelu nebo román (jsem takový pisálek) a vůbec budu opálenější, hezčí, ve vodě budu dovádět, uvolním se...atd. Jo...jenže pak přijde konec prázdnin a obávám se, že ona bude nově v jeho kabinetu (asi se tam přicmrndne, když jedna jeho dosavadní kolegyně odchází) 😒 😠

A nebojte se, nijak daleko to zajít nenechám, tak tolerantní nejsem. jestli to dojde ještě někam dál, než je to teď, jednám...i když budu riskovat krach manželství, protože on jaksi ultimáta nemá rád...

dludli
20. čer 2010

tak jsem se nejak zacetla ani nevim proc
Leniii to cos napsala je desne smutny! Rodila jsem pred 3 tydny a jak jsi napsala ze te nebude drzet za ruku u porodu me uplne dostalo ted tu slzim, je mi desne moc lito co se ti stalo i kdyz te vubec neznam, pises o tom vsem tak moc rozumne a opravdove ze jsem proste musela napsat.

Magdi jako uplne cizimu cloveku ktery nikoho z vas nezna mi tvuj pribeh prijde opravdu napadne podobny tomu od Leniii. To co ti radi mi prijde opravdu dobre, vymyslet akce, vytrhnout ho z toho poblazneni. Rika ze v tom nic neni, a vis co verim mu, jelikoz jsem uz parkrat zjistila ze clovek sam na to prijde vetsinou mnohem dyl nez ostatni, ze v tom neco preci jen je...
Moc moc drzim palce aby vse bylo dobre!!!

ivisek
21. čer 2010

Ahoj Magdi, je to jako pres kopirak, jak to dopadlo u nas jsem psala s lenii v tematu rozchod. Ale bylo to stejny, planovali jsme dite, ja vysadila antikoncepci a on se nejak zacal menit. Jenom v chovani vuci me, ja to pricitala pracovnim problemum. Pak jsem prisla na to,ze v praci figuruje jista slecna ( je mi hodne podobna ), ale pokud jsem se na ni zeptala, tak je to kamaradka, kdyz ho privezla domu ( nemel sluzebni auto ) a ja jsem neco rekla, tak mu neprala kamarady, kteri se obetujou a odvezou ho domu, aby nemusel autobusem. Taky byl doma, vikendy, vecery, proste by jsi to do nej nerekla. Pak odesel bez vysvetleni koncem kvetna, mne poslal mail, ze nase manzelstvi nefunguje a ze odchazi. Za deset dni napsal jeste jednou, ze mi to nechtel rict, ze mi ublizi, proste dlouho se tomu branil, ale zamiloval se. Navic jeho nova pritelkyne je tehotna, tak odesel. Nezajem o mne ( mne ma rad, zalezi mu na me,ale nemiluje me ), postavili jsme dum, mame hypo a on najednou neni a ja nevim, co mam delat. Proste kamaradka byla sikovna. Ted jsem se cely vikend trapila tim, ze on ceka dite, ale bohuzel s nekym jinym a ja ho tak chtela, je mi 31, mam pocit, ze mi ujizdi vlak a ted vidim, ze nejaka duvera byla opravdu k nicemu.

magdalena2
autor
21. čer 2010

Ivisku, to je fakt strašné, když to slyším, tak mám skoro slzy na krajíčku. Nikdy jsem nechápala lidi, co by z manželství odešli jen proto, že se zamilují jinde. Navíc, když jsou děti, hypotéka, všechno... Podle mne to nejsou zodpovědní lidé, vůbec...

Ale fakt mne už nestrašte, pořád doufám, že podobné chování manželů a přítelů vždy nekončí podobným fiaskem, že to může dopadnout i dobře. Tu ženštinu, jeho kolegyni, jsem měla možnost pozorovat skoro celý den (byli jsme začátkem června s ní a jeho kolegy na výletě) a je to fakt děs běs... Plive, chová se jako chlap nebo spíše jako třeštidlo (mluví na lidi, co jdou kolem apod.), hodně mluví, pořád má tendenci cosi organizovat a všem okolo vnucovat, zkrátka je strašně divná... Ale s ním si evidentně rozumí, většinou šli spolu a hráli slovní fotbal, možná si i povídali, nevím, já šla s jeho kolegyní a jejím přítelem, nějak jsem ji nemohla snést a slovní fotbal mne jaksi celou dobu nebaví hrát...

morgan
21. čer 2010

@magdalena2 - je to těžký, tvůj manžel by vůbec nechtěl poslouchat tvoje ultimáta, nechápal by to, bral by tě za hysterku a to by ti vlastně mohlo v jeho očích ještě přitížit, vzhledem k tomu, že ta kolegyně se mu samozřejmě staví v tom nejlepším světle...ale něco udělat určitě musíš! Lenii a Ivísek ti radí dobře a ze své zkušenosti...
A to jak jsi psala, že ona o tobě manželovi řikala, že si se k němu nechovala dobře je teda děsný a evidentně se snaží tě v jeho očích očernit. Tvůj manžel se tě měl především zastat a říct jí, že do toho jí nic není nebo že to není pravda 🙄
Jestli budou po prázdninách spolu ještě i v kabinetě, tak to je teda podle mě průšvih a měla by ses začít opravdu snažit ☹

jabber
21. čer 2010

magdalena2 - možná jsem to v diskuzi přehlídla, ale ona je vdaná? Má přítele, děti, rodinu? Jinak musím souhlasit s holkama, taky bych to v téhle míře nesnesla 😒 Být tebou, tak se snažím vymýšlet nějaké akce - divadlo, koncerty, víkendy někde v přírodě - prostě cokoli, aby na ní neměl tolik času a ona to viděla 😝 Aby viděla, že u vás všechno klape 😉
Jinak musím říct, že mně by strašně vadilo, že s ní nejspíš rozebírá i nějaké naše soukromé a manželské problémy (což se dá předpokládat, když i ona je k němu otevřená, co se jejího soukromí týká) 🙄

lura
21. čer 2010

@morgan Tak jsem zase tu a musím uznat, že to je prostě zapeklitá situace...
S tou hysterkou máš naprostou pravdu - jen by to Magdaleně ublížilo a ukázalo ve světle, ve kterém se snaží milá slečna Magdalenu ukázat. Je mi hrozně z toho, jak je manžel slepý a hluchý. To se ani trochu nezamyslí, proč se jeho žena vůbec něčím trápí? Mužskej poblázněnej... Ona patří k těm ženám, které jsou nadmíru šikovné a umí dokonale ovládat lidi kolem sebe (právě ty méně průbojné). Manžel je uchvácen z toho "třeštiprdla" a možná sonduje, kam to její třeštění až může zajít. Je to prostě neutuchající zábava... Fakt bych se bála.

morgan
21. čer 2010

@lura - přesně tak, oba je to baví...pro něj je to jistě velkým životním zpestřením, myslí si že to má pod kontrolou a až zjistí, že nemá, tak už se s tím dá těžko něco dělat. Chlapi jsou v tomhle opravdu slepý. Já třeba se svým partnerem oba víme, že tohle bysme si netolerovali a to především kvůli tomu, že jsme si to oba v minulosti zažili na vlastní kůži v našem vztahu. Naštěstí jsme to přestáli...

terinda
21. čer 2010

magdalena - mám případ s dobrým koncem. To samé se stalo mojí kamarádce. Má malého chlapečka a čeká druhé dítě. Náhodou zjistila (z výpisu mobilu za 2 tácy), že její manžel si nadstandartně dopisuje se svojí známou - "kamarádkou".
Fungoval jako její rádce a ochránce, ona se mu svěřovala. Kdykoli měl noční, volala mu. Venčili spolu psy, trávili spolu dost času. Když to kámošce začalo lézt na nervy, začala jednat, ale bylo to těžký. S manželem o tom hodněkrát mluvila, on nechtěl připustit, že jde dotyčné o víc. Osamělá kamarádka se montovala do jejich života, taky hodnotila manželku a jejich "nudný" život, jak ho nikdo nechápe a nerozumí, jen ona ho zná atd. Pomalu ho chtěla zpracovat k obrazu svému, ale nepodařilo se.
Kámoška razantně zakročila, do manžela hučela, že si nepřeje, aby mu ona volala a smskovala (jde o jejich společné peníze), aby on jí odpovídal. S ní si vyměnila několik mailů (dala mi je přečíst). Smsky a volání ustaly, chlap si uvědomil, že šlo slečně o víc než jen přátelství. Už se ani nevídají, slečna dala pokoj.

Takže radím se do toho opřít a nenechat to dojít dále. Jak tu píšou holky, musíte spolu trávit volný čas, mít nové zážitky.
Jestli má rád polohysterky, tak mu jednu pořádnou předvěď 😉

ivisek
21. čer 2010

magdi muj muz taky nesnasi ultimata, chodila jsem po spickach a snazila se byt co nejlepsi. A stejne to dopadlo takhle, nevim jestli s ni chtel mit dite ci nikoliv, zda to byla past z jeji strany, to proste jeste nevim, ale jak vidis, tak to ma ten spravny ucinek. Jenom nevim, co ti poradit, jak se chovat, jedine zkus mu byt vzacna a byt sama sebou, ja taky nevim, co jsem udelala spatne. Mel vsechno a presto ....................

ivisek
21. čer 2010

Ted je otazka jak ten chlap tu diskusi prijme, nektery to odmitaji a to byl nas pripad a clovek pak nevi, jak z toho ven. Bavit se o tom nechce, je to jenom kamaradka a ja si vymyslim, proste kdyz ten druhy nechce, tak pak je kazda rada draha.

dorka_d
21. čer 2010

Ahoj, jsem tu nová a hned první téma, na které mi padl pohled... Je mi jasné, že teď tady "nebudu populární", ale nedá mi to nereagovat aupřímně - myslete si co chcete, na to už jsem zvyklá 😀

magdalena2: mě patrně taky zařadíš mezi "ty ženštiny", rozvracečky manželství atd atd, jistě dokážeš najít další skvělé názvy... Oba jsme rozvedení, v době rozvodu jsme už byli spolu... My to měli o něco složitější - nastěhovali jsme se tehdy s mým manželem a on se svojí přítelkyní skoro zároveň do jednoho věžáku. Stěhování o jednom víkendu, podobný věk, původně podobné zájmy nás celkem sblížily, navíc jsme v novém městě neměli skoro žádné známé. Během pár let jsme opravdu dost spřátelili, s Pavlem /mým dnešním manželem/ jsme ale byli přátelé jako bychom se znali od školky, prostě nejlpší kamarádi. Což naše protějšky trochu /a a později jak jsem zjistila hodně/ nesly těžce. Bohužel přesné rozdělení "kluci se kamarádí s klukama, holky s holkama" jsme prostě dodržovat nechtěli, s Pavlem jsem si rozuměla vždycky mnohem víc než s Lenkou, která řekněme upřímně měla dobré, ale taky dost špatných vlastností. Když jsem se jí na rovinu zeptala, jestli je v něčem problém /hodně jsme se spolu smáli, měli jsme podobné názory, ale taky jsme do sebe v dobrém krutě ryli/, tak ne, vše bylo v pořádku. potom si ale dalším známým velmi stěžovala na "svoji kamarádku", která to zkouší na jejího chlapa, Pavlovi dělala žárlivé scénky, vysvětloval jí naprosto marně, že tohle je jen přátelství, že jsme si blízcí spíš jako sourozenci. NIC MEZI NÁMI NEBYLO. Pokud ovšem za nevěru nepovažujete to, že se mi Pavel postupně svěřoval víc než Lence a já Pavlovi víc než svému manželovi. Ono to totiž doma nešlo. kamil nikdy nebyl trpělivý typ, který by poslouchal, co se mi nevyvedlo v práci nebo z čeho jsem měla radost, změnil své koníčky, kterým se věnoval čím dál víc, hodně času věnoval jen svoji práci, pak i svým kamnarádům z tenisu, mezi které já nezapadla a byli jsme si čím dál cizí a já si užívala pozorného mužského pohledu na věc od Pavla. Lenka byla asi od začátku jejich vztahu zvyklá, že se život, svět a hlavně Pavel točí kolem ní, taky čekala, že ji zbytek života bude na rukou nosit, aniž by se ona musela o cokoliv snažit. Stačilo,. že měl jiný názor a jiné přání trávit víkend jinak než chtěla ona a nepoznal to z jejích náznaků a byl oheň na střeše, protože se jí zdálo, že ji dostatečně nemiluje, buď udělala scénu vzteklou nebo plačtivou nebo oboje. Kamil se s nimi postupně už ani nechtěl stýkat, lezlo mu Lenčino chování na nervy víc nežbyl ochotný akceptovat, Pavlem trochu opovrhoval, že si to nechá líbit. Pro mě byl Pavel nejlepším přítelem, když se na mě všichni vybodli, on mi byl ochotný pomoct - kdykoliv, já jemu taky. Narozdíl od Lenky, která vždy měla seřazené priority tak, aby ona byla první. Pořád jsme ale spolu trávili všichni dost času, občas jen ve třech - Pavel, Lenka a já, Kamil hodně času trávil s partou z práce a z tenisu, jeho kamarádům jsem taky nebyla dost "reprezentativně na úrovni", nejsem opravdu žádná blond modelka. Pavel s Lenkou svůj vztah dostali do fáze "buď se rozejít nebo se vzít", tak se vzali. Byli jsme jim s Kamilem na svatbě, pak se to u nich trochu srovnalo, měla pocit "svého jistého", což mi dávala s oblibou najevo vždy, když jsme se s Kamilem pohádali, což bylo čím dál častější. Lenka musela být vždy ve všem lepší a Pavlovi to taky celkem lezlo na nervy, že se snažila to, jak je lepší /mám "fakt blbé jméno", víc vydělávala, je přece jen opravdu hezčí, má "lepšího" chlapa atd/ mi dávat najevo tak, abych si to opravdu uvědomila. Myslím, že to byl jeden ze začátků jejich definitivního konce. Prostě se začala chovat čím dál sobečtěji, když se něco podařilo mě /povýšili mě, shodila jsem skoro 6kg a bylo to vidět, měla z toho hysterák. Jinak se ale chovala tak, jako že jsme přece ty kamarádky a vyžadovala mou společnost, když třeba byl pavel pryč, chodila k nám na vínko třeba do půlnoci, i když už Kamil hučel... Asi se taky vyvíjel vztah mezi Pavlem a mnou, i když jsme si to ani jeden nechtěli připustit. Oba jsme chtěli abychom měli funkčni vztahy a bezvadné kamarády za sousedy v baráku. My s Pavlem jsme ale nesměli jít ani na kafe /ven někam do kavárny, ani ne k nám nebo k nim/, když byla Lenka na služebce, měl problémy i z toho, když s námi oběma s Kamilem jel v sobotu na kola. Pak mu párkrát udělala scénu na veřejnosti, se mnou se najednou přestala zdravit, když jsme se potkaly u výtahu, šla raději pěšky do 6. patra, poplakávala kamarádklám na rameni, jaká jsem mrcha a jak se ve mě zklamala. My si s Pavlem čím dál víc psali, volali, snažili jsme se ty naše vztahy nějak vyřešit, nějak si pomoct - hlavně jsme měli s kým mluvit, ale bylo to čím dál horší. Do toho mi Kamil najednou začal dělat taky žádlivé scény, řekl, že se zahazuju, že se ztrapňuju atd., hádali jsme se o peníze - vydělával mnohem víc než já, dával mi najevo, že jsem na něm závislá, ať si uvědomím, kdo platí účty, tak ať se podle toho chovám. Pak to jednoho dne bouchlo, Lenka udělala Pavlovi další scénu před jeho kamarády, to už nerozdýchal a řekl jí, že se chce rozvést. Sbalil si věci, odstěhoval se na hotel, zavolal mi, co se stalo. Já jela za ním, co se zbláznil, i když už jsem tehdy věděla, že ho miluju, ale nevve snu by mě nenapadlo, že je to vzájemné, chtěla jsem, aby byl šťastný, udělala bych prot to cokoliv, myslela jsem, že šťastný může být jen s ní, byli spolu tak dlouho, vím, že pro něj strašně moc znamenala. U kafe mi pak řekl, co ke mě cítí, málem jsem spadla pod stůl, padla tam první pusa, rozhodli jsme se, že budeme spolu.... Já pak jela domů, řekla Kamilovi svoje, sbalila jsem si nejnutnější věci a na hotelu jsme bydleli spolu asi týden než jsme našli pronájem. Zbytek řešili právníci, já odcházela bez ničeho, Kamil se o to postaral, ale to mi bylo jedno, Lenka s Pavlem se majetkově vyrovnali. Museli jsme se odstěhovat o skoro o 300km dál, protože nám naši ex. dělali že života peklo. Historky "jak jsme přebrali nejlepším kamarádům partnery" nebrali konce, v práci postupně by ode mě pes kůrku nevzal. Pavel z toho vyšel líp, protože toho jsem přece "ke všemu přinutila já". Už to jsou dva roky, zatím jsme na vteřinu nezalitovali, my se hned po našich rozvodech vzali, plánujeme mimčo, oba máme kamarády i kamarádky, dáváme si prostor...

holky, pokud máte vztah v pořádku, tak vám ho nikdo neohrozí. POkud vám to v něm nefunguje, tak se začněte snažit, jestli u vás není pozdě. A není to jen "jednostranné", že ONA je ta mrcha a váš chlap je chudinka ta oběť. On pokud nebude chtít, tak se nic nestane. Pokud vztah vpořádku nemáte a dáte ultimátum, možná vám to vyjde... ale počítejte taky s tím, že může dát přednost jí. I s rizikem toho, že se splete.

Nerozvést se "jen proto, že se zamiloval jinde" je možné jen v určitých typech vztahů... Je rozdíl zamilovanost a láska, pochopení, přátelství ve vztahu... Zůstávat v původním vztahu kvůli závazkům z majetku je zase nepochopitelné pro mě, není to pak o zodpovědnosti, ale o jiném druhu hodnot?

omluvám se za román.

meandra
21. čer 2010

Magdi: taková přítelkyně je přinejmenším podezřelá a měla bys asi vyrazit do boje, i kdyby to mělo být preventivně. Na takové řeči a i vlastní přesvědčení, že se jedná o osobu nezajímavou, třeba i trochu odpuzující, bych moc nedala. Chlapi jsou nevyzpytatelní a dovedu si i představit, jak zasněně muž hledí na odplivující dámu 😝 . I kdyby to zakoukání nemělo dlouhého trvání, tak je to prostě něco jiného.
Musíš jednoznačně přijít s co nejvíc časově náročným programem pro vás dva, kde pro tu třetí prostě nebude místo. Ať jsou to výlety pěší, na kole, romantické nebo akční, to je jedno, jak to vám bude vyhovat. Ale určitě ve dvou, a ne s partou kamarádů, kam by se zřejmě vetřela i ona.
Taky mě trochu zaráží nekompromisní přístup tvého manžela. Myslím, že by to lépe pochopil, kdybys nějakého takového "kamaráda" našla i pro sebe a večer nemohla přichystat manželovi jídlo, nebo dojít nakoupit, protože máte s kámošem něco neodkladného, ale nemusí žárlit, vůbec se ti nelíbí, nepřitahuje tě, ba tě odpuzuje, ale jinak je úplně úžasný kamarád, který ti rozumí. 😀 😀 Možná pak manželovi docvakne, jak vypadá to jeho kamarádství ve tvých očích.
Asi to nechceš hrotit, ale kdyby to mohlo pomoct, tak bych do toho šla. Nech si poslat pár pozdních večerních SMS (třeba od kamarádky atd). To by bylo, aby neměl obavy, kdo ti to píše.

terinda
21. čer 2010

Dorko, dost by mě zajímal pohled Lenky a Kamila ... 😝
A není pravda, že fungující vztah se nedá rozvrátit 😉

brusinka.pusinka
21. čer 2010

Majdi souhlasím s holkama a ta přítelkyně si jde tvrdě za svým . chlapy mají mozek v kalhotách když se jedná o ně a jsou hrdopyši 😠 Tak já ti je chci napsat když má rád bláznivost jak tvrdí , tak naplánuj adrenalinový výkendík , užijte si ho a zkuz se trochu odvázat 😉 to bybyl asi podle mě nejlepší boj proti bezpáteřní kamarádce 😉 Ukaž že za svým chlapem budeš stát a že budeš bojovat. zkuz bít víc s ním a podnikat různé aktivity i ten tenis bych nezavrhovala. Prostě mu zkuz vyplnit víc času jen s tebou 😵 A s dítkem počkej není lehké v dnešní době vychovávyt dítě sama 😉 Jinak ti přeji hodně uspěchu v boji a hlavně porozumení z obou stran 😵

dorka_d
21. čer 2010

terinda: no, dali nám ho velmi často, velmi hlasitě a velmi jasně najevo 😝 😀 😀 jen ochutnávka: Kamil se kamarádům svěřil, že nečekal, že ta škaredá chudinka, která mu měla být nadosmrti vděčná bude mít tolik drzosti!!! 😀 😀 Lenka si prý "zmiji hřála na prsou", tolik mi prý obětovala, tolik mi věřila, Pavel ji prý jen zneužil, je to slaboch, kterého jsem přesvědčila, využila a ze všech jsme jen dělali blbce... Po rozvodu oba "konečně mohli začít žít, jak chtěli, bez těch závaží na jejich krku" a "stát se lepšími" / Ale tak už to přece bývá 😉)) hlavně Lenka se prý nechává obdivovat, jak zradu manžela a kamarádky /prý najednou té nejlepší, hle, jak jsem povýšila/ ustála, jak prý je silná osobnost a nezlomilo ji to, mezi těmi zachránci pak měla možnost dobře vybrat lépe situovaného muže, teď v létě čekají mimčo, její nový manžel je prý moc fajn, jen je takový morous /pro jistotu, aby neměl kamarády natož kamarádky a měl dost času věnovat se jí/ 😀 😀 Kamil je znovu ženatý, za ženu má krásnou prachatou blondýnu, která vůbec není blbá a tak s ní jen tak nezamává, obrovský barák po kterém toužil 😀 Budiž jim přáno, hlavně, že máme víc klidu. 😀

o tom fungujícím vztahu by se dalo polemizovat.. pokud se dá rozvrátit, tak tam asi vše nefungovalo, jak mělo...

terinda
21. čer 2010

Dorko, tak vám to nakonec šťastně dopadlo 😉 . Vy hodní jste spolu a oni zlí a oškliví si našli taky svoje protějšky 😝 😀
Tak to má být...
Polemizovat se dá o všem, ono to není nikdy a nikdy stoprocentní a jisté. Na vztahu se musí pracovat průběžně. 😉

meandra
21. čer 2010

Rozvrátit se dá i fungující vztah. Chce to jen víc času a trpělivosti. Neříkám že vždycky, ale rozhodně nevěřím, že fungující vztah je nerozvratitelný. Pokud ta dotyčná vysílá obdivné řeči a pohledy dostatečně dlouho, často vyhraje. Bohužel tomu chlapovi nedojde, že v momentě ulovení je většinou po obdivu 😀 . A dobře mu tak.

dorka: terinda určitě myslela jejich pohled. To co píšeš je stále pohled tvůj a pro ostatní jen zprostředkovaný.

dorka_d
21. čer 2010

terinda: rozdělení "hodný zlý a ošklivý" znám jen z jednoho westernu,tady jsem nic takového jsem tady neuváděla 😀 , protože nesnáším "černobílá" vidění světa... a ono se prostě nic neděje jen tak bezdůvodně, a mě prostě nikdy nešlo /ani dřív/ do hlavy vidění situace: jak hodná, správná a skvělá žena, která vůbec za nic nemůže, s báječným bezproblémovým vztahem přijde o vztah kvůli té zlé mrše... holky, to není nic proti nikomu, jen prostě nevěřím, když je něco dobré, může to někdo úplně zničit.

S "prací na vztahu" ale právě 100% souhlasím 😉

dorka_d
21. čer 2010

meandra: ano, to je tvůj názor... ale promiň, jestli chlap skočí jen na obdivné pohledy a řeči, tak nevím, která by ho chtěla?? 😀

pro všechny, kdo tu co píše, jsou toto "jen jejich pohledy" a jejich subjektivní dojmy, pro ostatní jen zprostředkované...

brusinka.pusinka
21. čer 2010

Dorka plně souhlasím s posledním příspěvkem 😉 nic není černé nebo bílé a na vztahu se pracuje den co den 😵 😵 😵 Já jsem s manželem začla chodit v 14 letech a jsme spolu doteť a to už je pěkná řádka let, ale nikdy jsem nezažila to co píše Majda. Máme každej své kamarády ale přednost má partner a rodina 😉
jian z osobního života můžu napsat že můj bratr tak dlouho toleroval své manželce kamaráda až zůstal sám se synem ☹ 😠 také ji bezmezně věřil vše co mu řekla ☹ Ale teď je v pohodě má jinou partnetku co adoptovala i syna a mají spolu dvě další krásné děti a spokojený je nadmíru 😉 Vše může se z černého v bílé obrátit 😵