Manžel udržuje hodně blízké kamarádství s kolegyní

magdalena2
20. čer 2010

Tak jsem se tady nově přihlásila. Doufám, že zanedlouho (pár měsíců) se přidám do skupiny snažilek, ale nyní bohužel řeším krapet jiné problémy. Budu stručná, proto jen napíši, že manžel asi dva měsíce udržuje poměrně blízký vztah se svou kolegyní z práce, tj. učí se spolu po práci ve škole němčinu, chodí hrát spolu tenis na školní kurty, plánují, že na škole nezůstanou a pokud něco vymyslí, tak začnou spolu asi podnikat (něco s angličtinou). Ona je totiž hrozně akční, což mu vyhovuje, protože on organizátor není, ale rád se nechá vést. Ona je velmi zvláštní, už tu byla několikrát v noci (místo spánku - nemůže spát, jezdí po nocích autem) a házela nám do schránky dopisy a pohlednice pro něj. Také si velmi často píší maily a smskují, klidně někdy i deset mailů denně. Manžel mne ubezpečuje, že se nemám čeho bát, že se mu vůbec nelíbí a že spíše na ni obdivuje její akčnost, schopnost ho někam konečně dokopat a jistou její podivnost, její bezprostřední, tak trochu šílené chování... Viděla jsem ji dvakrát, opravdu není vůbec hezká a on není lhář, věřím mu. Kde je tedy problém? Problém je v tom, že mám pocit, že tohle není správné, že kamarádství sice ano, ale i to má své hranice. Dnes jsem se dokonce dozvěděla, že spolu se tu němčinu přes školní prázdniny hodlají učit u ní nebo u nás doma. Spíše asi u ní, protože, když tu byla, nesnesla tady ten "sterilní pořádek", ona má raději kolem sebe chaos.
Opravdu nevím, co si o tom všem myslet a co dělat, žárlit už nechci, to nikam nevede... Přesto mi to jejich intenzivní přátelství vadí a i když se prý nemám ničeho bát, tak se tak trochu bojím, protože člověk nikdy neví, co se může stát, když jsou dvatakto často spolu a velmi často v kontaktu... Co si o tom myslíte vy a co mám dělat? Předem moc děkuji za všechny odpovědi.

meandra
23. čer 2010

To není možný, tohle mně říct manžel, že se mnou nebude chodit třeba na obědy, protože ho neinspiruju 😕 😕
Nemám slov. Pak je štěstí, že ho magdi zatím inspiruješ po stránce sexuální, protože to ti může taky takhle jednoduše zdůvodnit, proč musí hledat nové podněty v posteli flusačky.
A tři měsíce po svatbě 😕 😝 To je jasné, že pro něj nejsi nová, neokoukaná. Ale to tak prostě v delším vztahu bývá. Od teď budou všechny ostatní zajímavější, inspirativnější, záhadnější. No, to je síla, potřeboval by asi pár do zubů 😠

filipal
23. čer 2010

@panterka vsimni, su 3 mesiace manzelia, ale on uz 2 mesiace udrzuje blizky kamaratsky vztah....(cize mesiac po svatbe?) dalej 2 roky ma Magda nizsie libido, ale predsa sa vzali?
su to nelogicnosti
este jedna vec mi nesedi: takyto typkovia sa nezvyknu zenit. strasne si zakladaju na svojej nezavislosti....

filipal
23. čer 2010

a este, preco nam to Magda vlastne vsetko pise, ked nechce nic riesit, len cakat na prazdniny....?
chce rozprudit diskusiu?

panterka
23. čer 2010

@filipal je fakt, že je to pár let, kdy měl manžel taky jednu kamarádku, rozvedenou s dvěma dětma, která klasicky sháněla novýho tatínka 😠 nelíbilo se mi to a on s ní úplně přerušil styky... dneska už novýho tatínka má a její syn dokonce chodí s naším do třídy 😅 je fakt, že když je ženská šikovná, tak většinou svýho dosáhne 😅 proto bych rozhodně zasáhla...

aleachim
23. čer 2010

@filipal, když se nad tím zamyslím, tak když se někdo odhodlá napsat něco takového, tak to musí chvilku trvat, ne? Z toho, co magda píše se kamarádka se neobjevila včera, ale před 2 měsíci. A přečti si, co všechno se stalo za ty dva dny- zjistila, že to fakt není kamarádka, že po něm jede, že se ho chce dotýkat, že on ji chladí, napsala jí dopis a manžel, který ještě včera nechtěl slyšet o jakékoliv diskusi zázračně prozřel a začal si uvědomovat, že s ním manipuluje a že ho zřejmě miluje. Skoro se vsadím, že během dneška se s ní pohádá a bude kamarádství konec. Autorku pozve na večeři a domluví se na dítěti, však není lepšího začátku.

Omlouvám se, že jsem to napsala takhle ironicky, ale takovýchto příběhů se zázračným happy endem, kdy to vypadalo na rozchod a nakonec si dotyční uvědomili, co pro sebe znamenají, a to během několika málo dnů, už tu bylo. Nechci snižovat váhu MK, ale nemyslím si, že vypsání se tady z nějakého problému vede k jeho samovolného vyřešení.

filipal
23. čer 2010

@panterka to je uplne jasne....ja by som ho uz davno dala do laty! 😝 😀
ja teraz uz uvazujem o absurdnosti celej temy, ako takej, lebo nikam nevedie, ale dobre sa rozbehla diskusia.....

filipal
23. čer 2010

@aleachim asi mi to musis napisat polopatisticky 😀

cize veris tomuto pribehu, alebo nie?

aleachim
23. čer 2010

@panterka manželova asistentka nedavno též sháněla živitele pro své dítě 😒 a začala s hledáním u mého muže. Šla na to chtře, kupovala dárky pro Lucinku, chválila, jak je úžasná, jak by s takovým dítětem byla kloidně znova na RD,..... není tajemství, že já z RD odvázaná nejsem, pracuji z domova a rozhodně se nehodlám úplně izolovat od svých kamarádů a zálib, takže pro chlapa jasné znamení - byla bych lepší matka než ta, co máš doma. Naštěstí je můj muž rozumný a vždycky jsme to spolu doma probrali, on si s některýma věcma neuměl poradit, tak jsem vzala Lucku vyrazila jsem za ním do práce a sehráli jsme tam dokonalou rodinnou idilu. Od té doby dala pokoj a včera mi mm říkal, že už ulovila někoho jiného.

panterka
23. čer 2010

@aleachim taky mi není jasný, jestli si myslíš, že je to pravda nebo ne 😅 koukám, že podobný zkušenosti má dost holek, ale většina prostě jen tak nepřihlíží, i když o nic ve skutečnosti nejde...

aleachim
23. čer 2010

@filipal nevěřím!

Napíšu to postupně, jo?🙂 Někdy píšu hrozně rychle a pak to ostatní nechápou. Těžko říct, kde je chyba😀.

1)napsala o svém problému zhruba před 3 dny, protože byla zoufalá, že si není jistá, zda je to normální, že manžel má takovou kamarádku. Byla nadevše přesvědčená, že manžel o ní nemá zájem. On s ní o tom nechtěl vůbec mluvit, protože o nic nejde.

2) den po té, už jim četla korespondenci a zjistila, že ona mu dělá návrhy, že se s ní vídá prakticky každou volnou chvilku a tak jí napsala dopis, přestože celý den předtím tvrdila, že tohle dělat nebude. Dá se přisuzovat tomu, že holky z MK ji k tomu přesvědčily. Ale s manželem stále nechce nic řešit, pouze bude čekat a snad v pravou chvíli zaútočí.

3) včera manžel zázračně prozřel, že je do něj zřejmě zamilovaná a že se musí s jejími city opatrně. Večer už věděl, že s ním manipuluje, a že s tím sám začně něco dělat.

logicky bych při této rychlosti prozření předpolkádala, že dnes se se slečnou pohádají a bude konec všem plánům a on pochopí, jak je magda pro něj nepostradatelná.

Nesedí mi na to víc věcí, ale že 3 měsíce nechce nic řešit a pak za dne na den příjde na to, že je to manipulátorka, se mi prostě zdá jako úlet. To by se musela stát něco hodně závažného, abych na skvělého kamaráda (kterým ona pro něj je) změnila během jedné domovní schůze názor.

filipal
23. čer 2010

precitala som si to znova, uz chapem 😝 neveri 😅

meandra
23. čer 2010

Mně to taky nepřipadá v pořádku, jen přihlížet a nic nedělat. Všechny jak sem píšeme, bychom zřejmě nějaký menší či větší kravál udělaly a ne jen tolerantně přihlížely. Je známo, že lidé si k nám dovolí to, co jim dovolíme my sami.

meandra
23. čer 2010

Tak myslím, že by bylo načase manželovi ukázat nějaké hranice, za které už by to nešlo. Že si všechno opravdu líbit nenechám.

filipal
23. čer 2010

@aleachim ano, tak nejako som to pochopila 😅

morgan
23. čer 2010

@filipal souhlasím s tím tvým štastným koncem jak jsi psala na minulé stránce....

Jinak je to děsný, uplně mě to rozčiluje a začínám taky uvažovat nad tím jestli je to vůbec pravda....už ze začátku tu někdo psal, jestli to není námět na román a magdalena ujistila že ne 😠

filipal
23. čer 2010

@morgan ale aj keby to bol namet na telenovelu (potrebuje pomoct so scenarom) asi by sa nepriznala.... 😅

aleachim
23. čer 2010

@filipal kdyby mu udělala scénu a položila jasné argumenty proč si myslí, že s ním manipuluje, tak to beru. To se člověk chytí za hlavu a může uznat chybu. Ale 3 měsíce je vše v pořádku, nic si neuvědomuje, napíše to tady a on, aniž by se cokoliv významného stalo, pochopí, že to je manipulátorka.

Pár příběhů s podobným scenářem jsem tu už četla a příjde mi to hodně divné. Je to ale o to hoší, že to tu jitří rány těm, které si něčím podobným opravdu prošly 😠

aleachim
23. čer 2010

@morgan ty, kdyby sis vymyslela nějakou povídku, přiznala by ses k tomu? Já tedy ne, ty, kterým jsem tím ublížila, by mě přes pc ukamenovaly 😀. Jenže dokaž jí, že to pravda není.

morgan
23. čer 2010

@filipal no to ne 🙂, ale kdyby to tak bylo, že potřebuje pomoct se scénářem, tak by dala na naše rady (v tom fiktivním příběhu) ne? 😉

morgan
23. čer 2010

Každopádně mě tohle téma zajímá, protože v dnešní době, kdy se víc jak polovina lidí rozejde, tak si myslím, že často je to způsobenou nějakou takovouhle a podobnou kamarádkou. Magdalena má tu výhodu, že o ní ví a může něco dělat. Často žena nic netuší a od manžílka se to dozví až ve chvíli, kdy je rozhodnut odejít a nedá se už nic dělat 🙄

panterka
23. čer 2010

@morgan pak by to ale nebylo tak provokativní 😀

aleachim
23. čer 2010

já jsem z toho spíš měla pocit, že se to opravdu děje a ona se to bojí řešit a abychom si tu na MK o ní nemyslely, že je nějaká pipka, chtěla to upravit ke šťastnému konci a trápit se doma při čekání. Ale ty nelogičnosti co psala filipal tomu zase dává úplně jiný rozměr.

filipal
23. čer 2010

ak by sme aj pripustili, ze ide o skutocny pribeh, tento vztah je uplne chory. nevyriesilo by sa nic ani kapitulaciou flusandy... tie postoje, ktore ma dotycny pan, ale aj Magdalena su velmi rizikove pre fungujuci vztah...
niekto to tu uz napisal. prisli by dalsie problemy, dalsie zlatokopky....tento vztah nema pevne zaklady.

panterka
23. čer 2010

@filipal souhlas

morgan
23. čer 2010

Taky souhlasím

aleachim
23. čer 2010

morgan, jestli tě zajímá tohle téma, napíšu ti příběh mé kamarádky. Je to ale dost drsné.

začala chodit se svým manželem, když se rozešel s nějakou jinou. Bylo to nejdřív přátelství, ale pak spolu začali chodit a nakonec se vzali. Mají spolu dvě krásné holčičky. Pravdou je, že on se do toho moc nehrnul, ale ona chtěla, tak to vyšlo. Druhé dítko nebylo až tak plánované. Doplatili na pověru ohledně kojení🙂.

Když jsme se po dlouhé době potkaly a ona mi vyprávěla o manželovi, bylo mi jasné, že je jí nevěrný. Chodil pozdě domů, vymlouval se, že i z dovolené musel odjet do práce,.... prostě scénář jak z filmu. Ona to podle mě tušila, ale nechtěla si to přiznat. Bojovala, jak se dalo. Podle mě moc tlačila, ale asi ani neměla moc na výběr.

V době krize přišel o práci a nebyl schopný zařídit doma internet, o holky se moc nestaral a tvrdil, že hledá práci - buď, že sedí v i-net kavárně nebo chodí po pohovorech. Domů se vracel často v noci. No, to myslím, že jestli to v tu dobu nepochopila, tak musela mít zatmění mozku. Dokonce mu ona sama sehnala práci a on jí odmítl, že si nechce připadat jako totál neschopák. No, nakonec za tu práci byl vděčný. Od naše kamaráda si musela půjčit na splátku hypotéky. Fakt hnusné, podvádí ji, hraje si na hrdého a není schopný se o rodinu postarat sám. Když jsem se to dozvěděla docela jsem zuřila. Být to můj muž, tak letí a ani trenky si nesbalí.

No a v tomto období přišel jednou večer domů a byl nějaký zdrchaný. Kámoška s ním chtěla probrat prázdniny a on na ní začal ječet, ať teď neotravuje, že se s ním rozešla jeho největší láska. Skončilo to tím, že ho utěšovala. Je to fakt děsně hodná holka. Pak se na nějakou dobu i s holkama odstěhovala, ale teď už zase žijou společně. Myslím, že to nedopadne dobře, tohle se obnovit už nedá a upřímně, ona si zaslouží někoho daleko lepšího. A i kdyby zůstala sama, bude na tom lépe než s tímhle hovadem.

panterka
23. čer 2010

@aleachim to je smutný ☹ nejhorší je, že jí docela chápu... je těžký se sbalit s dvěma dětma a zůstat na všechno sama 😒 ale tohle je fakt drsný, to bych teda nedala ani za tu cenu

filipal
23. čer 2010

jaajaaajaaaj, to je nechutne!! co vsetko si zeny nechaju!? ☹ 🙄

morgan
23. čer 2010

Na vlastní kůži jsem podobnou situaci naštěstí nezažila, ale z okolí je toho bohužel dost a dost. A ty holky se většinou zachovají jinak, než si myslím já, že bych se zachovala. Ono je těžký to posoudit, když člověk v tom konkrétně není. Můžeme radit jak to vidíme zvenčí a i když se nám to zdá nepochopitelné, tak si to stejně každý udělá po svým.

aleachim
23. čer 2010

@panterka ono je to složitější. Starší holčička chodí do školy a s mladší je na RD, takže příjem takřka žádný. Na dům mají hypotéku, takže i kdyby ho vyrazila, sama by to nezaplatila. Z příbuzenstva má jen maminku a s tou dlouho nevycházejí, to by si nejspíš vůbec nepomohla.

Mám kamaráda, který je v rozvodovém řízení s manželkou. Byt je jeho, takže se odstěhovala i s dcerkou do nájemního bytu. A on jí ten byt platí. Podotýkám, že rozvod je kvůli tomu, že ho podváděla, ale to není podstatné. Jen si říkám, že kdyby se takhle zachoval manžel kamarádky tak by to bylo fajn a přesto všechno bych ho brala jako ferového. Ale to rozhodně nečekám.