Manžel udržuje hodně blízké kamarádství s kolegyní

magdalena2
20. čer 2010

Tak jsem se tady nově přihlásila. Doufám, že zanedlouho (pár měsíců) se přidám do skupiny snažilek, ale nyní bohužel řeším krapet jiné problémy. Budu stručná, proto jen napíši, že manžel asi dva měsíce udržuje poměrně blízký vztah se svou kolegyní z práce, tj. učí se spolu po práci ve škole němčinu, chodí hrát spolu tenis na školní kurty, plánují, že na škole nezůstanou a pokud něco vymyslí, tak začnou spolu asi podnikat (něco s angličtinou). Ona je totiž hrozně akční, což mu vyhovuje, protože on organizátor není, ale rád se nechá vést. Ona je velmi zvláštní, už tu byla několikrát v noci (místo spánku - nemůže spát, jezdí po nocích autem) a házela nám do schránky dopisy a pohlednice pro něj. Také si velmi často píší maily a smskují, klidně někdy i deset mailů denně. Manžel mne ubezpečuje, že se nemám čeho bát, že se mu vůbec nelíbí a že spíše na ni obdivuje její akčnost, schopnost ho někam konečně dokopat a jistou její podivnost, její bezprostřední, tak trochu šílené chování... Viděla jsem ji dvakrát, opravdu není vůbec hezká a on není lhář, věřím mu. Kde je tedy problém? Problém je v tom, že mám pocit, že tohle není správné, že kamarádství sice ano, ale i to má své hranice. Dnes jsem se dokonce dozvěděla, že spolu se tu němčinu přes školní prázdniny hodlají učit u ní nebo u nás doma. Spíše asi u ní, protože, když tu byla, nesnesla tady ten "sterilní pořádek", ona má raději kolem sebe chaos.
Opravdu nevím, co si o tom všem myslet a co dělat, žárlit už nechci, to nikam nevede... Přesto mi to jejich intenzivní přátelství vadí a i když se prý nemám ničeho bát, tak se tak trochu bojím, protože člověk nikdy neví, co se může stát, když jsou dvatakto často spolu a velmi často v kontaktu... Co si o tom myslíte vy a co mám dělat? Předem moc děkuji za všechny odpovědi.

frisbee
21. čer 2010

kote to napsala přesně..ne ultimáta,ale odborná pomoc 😉

luthien.k
21. čer 2010

No asi jo 🙂 Já sama nevím, co bych dělala, neprošla jsem si tím, ale tohle napadne člověka jako první, nicméně kote má jistě pravdu 😅

vercaberca
21. čer 2010

magdi,
tak ho od icq odtrhni - vezmi si prádýlko nebo nic a sedni si na něj. jen tak koukni přes rameno a koukni na "chci se tě dotýkat" a dotýkej se ho ty! ty máš výhodu domova. dotýkej se ho tak, že plivanda bude v jeho mozku blednout. vezmi rozum a emoce do hrsti a bojuj! nikdy si potom nebudeš vyčítat, že jsi pro to nic neudělala.
moc ti držím palce, abys byla spokojená.

morgan
21. čer 2010

Tak kote to rekla asi opravdu dobře...já bych za sebe možná ultimátum dala, nevím, ale neznám tvého manžela a možná by to bylo fakt špatně. To víš nejlíp ty. Já třeba nechápu, že pokud si píše s tou kolegyní takovéhle věci, tak pokud by si k němu přišla a něco mu povídala nebo jenom tak přisedla a on by to zakrýval, tak to by snad neobhájil ne? Neříkám šmírovat, ale pokud bys u něj jen byla, tak komunikaci s kamarádem by asi neschovával...

sarusenka777
21. čer 2010

morgan - přítel takový není, od začátku to bylo jen přátelství o kterém věděl 🙂 myslím, že když by se mu to nelíbilo a zakazoval mi to (a že si nic nezakazujeme,co se nám nezdá tak o tom diskutujeme) tak bych si s nim takové přátelství nevytvořila 😉 a nic takového bych neřešila... asi mam štěstí na partnera 😵

morgan
21. čer 2010

@sarusenka777 - díky za odpověď 🙂, to nebylo nějaké rejpání, zajímalo mě to teoreticky, i když svého přítele znáš, tak spíš mi šlo o to, jak bys reagovala ty. A líbí se mi, že píšeš, že kdyby se manželovi to nelíbilo, tak bys to přátelství takhle nevytvořila. Jen jsem si srovnávala, že magdaléna psala, že v tomto případě by šla ona a né kamarádka!

hejdita
21. čer 2010

ja sem teda neprecetla vsechno ...jenom asi 6 prispevku 😅 ale z vlastni zkusenosti vim ze o krasu nejde....chodila sem s jednym klukem a ten nebyl hezky mne se nelibil ale libilo se mi jeho povaha (vtipnost, sarm...) timhle mne okouzlil a ja sem stratila hlavu....bylo to sice jenom na dva tydny protoze ja sem uz vzdala boj o jednoho muze (ted uz manzela) ale i ted si rada vzpomenu jak to bylo krasne a i kdyz se mi nelibil a koukla sem se na jeho fotku tak k tomu cloveku neco citim......neni to to same co k memu muzi ale neco tam porad je 😝 takze opravdu o vzhled nejde 😕 😔

magdalena2
autor
21. čer 2010

Pokračování: oblékla jsem se a chtěla odejít, pak jsem se na něho zadívala a viděla ho, jak si s ní píše a má ten typický pohled muže, který je šťastný a vinný zároveň. Řekla jsem mu, že ten pohled dobře znám, nevím odkud, ale znám... Podíval se na mne a viděla, že "to není čisté"... Řekl, ať nikam nechodím, že mi to za chvíli vysvětlí, až si s ní dopíše. Čekala jsem chvíli, pak přišel a řekl mi, že si kdysi vymezili jakási pravidla spolupráce, kde ona napsala, že nebude mezi nimi nic tělesného, on to samozřejmě bral, protože měl stejný názor. Dnes otočila...mimo to, co napsala (viz výše můj příspěvek), tak sondovala, zda by byl ochoten s ní něco mít... Řekl mi, že se od něj dozvěděla, že ne, že jakmile by v tom byl sex nebo ona po něm vyjela, tak od spolupráce odstupuje. V tomto mu věřím, řekla jsem mu, že mu věřím, že ale nevěřím "situaci"... On se té situaci vyloženě nabízí. Nyní si možná myslí, že odolá, kdyby po něm náhodou vyjela, ale nikdo, ani on, neví, co přesně udělá. Teď může mít dobré úmysly, ale situace, okamžik je vždy pánem všeho... Řekla jsem mu, že mu tedy věřím, ale že nesnesu, aby se takto vystavoval situaci, když ví, že ona po něm "krutě jede" a je ten typ, co nebere žádné ale a žádné kompromisy... Já si prostě myslím, že po něm stejně dříve či později vyjede a bude riskovat rozpad jejich přátelství, myslím, že je ten typ - buď beru vše, nebo nic...nic mezitím... On tomu nevěří, nechce s ní přestat kamarádit a spolupracovat a mám mu prostě věřit, tečka.

Jí však nevěřím ani za mák po tom všem, co udělala (viz příspěvek výše) - nejen, že zklamala mou důvěru, ale prostě jede po něm, i když má mne...tohle přece nemůže být charakterní člověk...a nechápu, jak si jí on může po tomto vážit...

Nevím, jak dál...co byste udělaly Vy? Zkously byste to i s tím rizikem, že ona po něm může vyjet a on se neudrží nebo s jiným možným scénářem? I tím šťastným?

heliik
21. čer 2010

Ahojky.
@magdalena2na ní mám názor stejný jako TY! A na tvého manžela, no asi bych se opravdu bála, ale jednou jsem zažila něco dosti podobného, a jelikož u mě to dopadlo dobře, tak bych věřila i jemu. Ten kdo opravdu MILUJE NEZRADÍ!!!!!

terinda
21. čer 2010

Na druhou stranu, chlapi jsou slabí a ješitní. Zájem a snaha od ženský je potěší a láká 😅
Podle mě by se neměli tolik stýkat, stačí doba v práci. Ale nejde ho nutit...

vlastovka385
21. čer 2010

Magdi, já nevím, jasný je, že to překročilo veškeré meze přátelství, ale to už dřív, ne jenom dnes. Mi to bylo jasný, slečně o žádné kamarádství nejde. Problém vidím v tom, že tvůj muž nebere ohledy na to, jak se ty cítíš. Prostě po něm jede jiná baba a jemu to dělá zatraceně dobře a toho pocitu se nechce vzdát, i když vidí, jak ti to vadí. Jestli podlehne nebo ne, to je v tuto chvíli vedlejší, podle mě existuje červená čára, která se nesmí překročit. Zkus si s ním o tom promluvit, otočit to a zeptat se ho, jak by se cítil on, kdyby věděl, že ty máš takového kamaráda, který po tobě jede jak flusačka po něm. Jestli by byl v pohodě a ustál, že spolu trávíte většinu volného času. A pokud s nemáš čeho bát a jde opravdu jenom o kamarádství, tak že by jim určitě nevadilo, kdyby ses tu němčinu učila s nimi. A taky nevidím důvod, proč by ses nemohla zapojit do toho jejich byznysu. Je to Tvůj manžel, takže musíš změnit poměr sil, takže ne ona a on na tajnačku a ty někde vedle, ale VY dva společně a ona možná někdy s váma. Musíš se začít chovat jako jeho žena, ty k němu patříš, nenech se zahnat do kouta. Už tu holky psaly, vzpomeň si, co vás k sobě poutalo na začátku a zkus na to navázat. Držím pěsti, ať to ustojíte 😉 .

moravanka
21. čer 2010

baba po nem jede. a pokud vidi, ze zenaty chlap se s ni styka, i kdyz se zena trapi, tak pro nej ta zena asi neni tak dulezita. a zkousi dal, on se s ni dal bude stykat, takze zenska ma sanci. a jste bezdetni, tak pro zenskou terno.
me se stalo neco podobne, normalne jsem babu vyhledala, a ji od plic rekla, co si myslim. manzel videl, ze jde do tuheho a uz s ni nekomunikoval a nezvedal ji telefony, bylo mu to samotnemu pak trapne.
Jenze on s ni nebyl v praci, takze kontakt se dal fakt prerusit.
Ja bych mu normalne rekla, ze se moc trapim, a jestli je to pro nej tak dulezite i za tuto cenu. Asi by jste si meli najit nejake spolecne konicky, nebo by se vam mohlo stat, ze se uplne odcizite a on te necha. Manzele jste vy dva a ne on s tou zenskou. A kdyby sel s babou na tenis nebo do nemciny, tak bych sla taky. bych se pred babou vic zviditelnovala.

lura
21. čer 2010

@magdalena2 Je mi strašně líto, že i přes to, že tvůj manžel ví, že tě to trápí, tak chce nadále v tomto poněkud divném vztahu pokračovat. To jí jako celý večer odepisoval na ty její návrhy, že je naprosto věrný své ženě? "Chci se tě dotýkat" už je opravdu silné sousto. Každý rozumný člověk by přece neriskoval manželství - ještě navíc, když už se provalilo, že už to není tak nevinné... Přece z tvých nervů nemůže dělat pokusného králíčka a sám nadále budovat nějaký podivný vztah s jinou a říkat tomu kamarádství. Tohle už opravdu není kamarádství!!! Po návrzích z její strany tedy rozhodně ne... Tohle přece není počítačová hra, ze které může kdykoliv odejít a nic se nestane. Vím, že mu chceš věřit, ale tohle už fakt není normální...

jabber
21. čer 2010

magdalena - já bych se ho v prvé řadě zeptala, proč když o nic nejde, tak proč si s ní po večerech ještě píše, když je s ní celé dny v práci?
Je zvláštní, že po něm takhle dneska vyjela a ještě po icq 😅 Víš určitě, že už si takhle nepíšou dýl? 😅
Ona je podle mě takovej ten typ, co pokud jí neodpálkuje nějak důrazně a jednoznačně (což by podle mě bylo jedině přestat se s ní jakkoli stýkat, když porušuje pravidla), tak se bude vtírat a vyhledávat kontakt pořád 🙄

Teda tohle kdybych u manžela zjistila já, tak je doma takovej saigon..... 😅
Držím pěsti ať se tvůj manžel probere a všechno to ustojíte 😉

primarka
21. čer 2010

Dovolím si i já napsat pár slov k tématu,který jsem sama zažila.Vše bylo vlastně již řečeno a plně souhlasím s tvrzením,,že není normální aby si chlap našel kamarádku a jeho žena sedí a čeká....ptám se,na co?Zázraky se dějí jen v dětské fantazii.V životě je to jinak a pokud budeme pasivní -je tu životní prohra a každé takové prohry je zatraceně škoda.Sama jsem prošla něčím podobným jen s tím rozdílem,že jsme spolu měli tři děti.Ano,je to pravda,byl docela dobrý táta a dětem se věnoval.Stačilo však,že musel odjet na služební cestu a najednou bylo vše jinak.Jednou se omluvil,že zůstává pracovat i v sobotu a proto zůstane ....,jet domů jen na jeden den by nemělo ekonomický efekt atd...Když se ozval po 14 -nácti dnech,bylo jasno že se někdo objevil.Nedej na řeči,že se o nic nejedná,že jde jen o přátelství.Názor na lidskou přitažlivost se různí podle toho zda se jedná o názor muže či ženy.To co si neumíme my ženy představit.-chlap klidně přijme.Proto věty -mě se nelíbí nikdy bych s ní nemohl nic mít neber jako bernou minci.Bylo to již napsáno,ženská je lovec a pokud zaůtočí,druhá strana nemá šanci.Mě se dnes již daří krásně,můj druhý manžel je poklad a právě od něho vím ,jaké to je,když se muž ocitne v situaci,kdy mu opačné pohlaví zobe z ruky,dívá se na něho jako na krále,obdivuje vše co vykládá-zkrátka chová se jinak nežli ta jeho žena,kterou má doma.Je to jako partie v šach a málokdy je poražena ona sokyně,která se snaží dvojici rozvrátit.Je to kruté ale pravdivé.Radím rychlé řešení,pokud se bude čekat,je to bod pro druhou stranu a ta toho využije.Drž se a jednej,držím pěsti.

lura
21. čer 2010

@magdalena2 ...tak si tak říkám, že bych byla moc ráda, kdyby tohle všechno naše psaní byl nakonec tvůj skvělý nápad, jak napsat trochu netradiční novelu nebo román, když jsi říkala, že jsi pisálek 😉 - rozhodně nechci nic zlehčovat, jen si tak přemýšlím... 😉 pa

magdalena2
autor
21. čer 2010

Luro, nene, psát mám o čem, tohle je vlastně...už tolikrát napsáno... 🙂

No a pokračování do třetice všeho "nevím jakého": Manžel šel spát s tím, že jsem ho ujisitla, že mu věřím (jeho dobrým úmyslům), ale že prostě nevěřím situaci... On to stejně moc nepřijal, chtěl by, abych mu věřila úplně vše, že je neomylsný a že i v dané situaci, kdy ona opět na něj vytasí všechny své zbraně, možná i tělesné, neselže... Myslím, že chce po mně něco,co není schopen slíbit, nikdy nemůžeme vědět, jak se kdy zachováme, můžeme si to jen myslet a doufat v to...

Ale to je jedno, hřeb večera čo už možná noci je to, že mi ona napsala na facebook (nedávno si mne přidala dokonce do přátel). Ale jen jakoby omylem, jen tečku...a že se spletla. Zřejmě chtěla obhlédnout okolí a zjistit, jak moc jsem na ni naštvaná (manžel ji prý řekl, že u nás doma je její jméno tabu), jak moc vím... Musela jsem zachovat kredit, ani nevím, kde se to ve mne vzalo, ale celou dobu jsem si s ní psala v kamarádském duchu... Ona se mi svěřovala, že je taková a maková proto a proto, kvůli tátovi a bla bla...že to nemá lehké a proto je taková a maková a potřeštěná... A že s mým manželem mají jen čistě kamarádský vztah, bože, myslela jsem, že ji v tu chvíli asi zabiju...ale zachovala jsem klid a ona nic nepoznala, takže jen doufám, že si myslí, že nic nevím a že nežárlím...

Nevím, jaký byl úplně ten pravý důvod proč mi psala a proč zrovna teď, kdy si "vyslechla" od manžela verdikt, že tělesno žádné netoleruje... Možná sonduje, možná hledá, co všechno vím a kde jsem zranitelná...

Teď už mám fakt ve všem zmatek a opravdu Bůh suď, jak to vše dopadne... Manželovi dát ultimátum opravdu nejde, on si myslí, že je bezchybný a nedělá nic špatného. Jen já prostě zbytečně žárlím... Nepomohlo ani to, že jsem se mu snažila vysvětlit, aby si situaci obrátil a vyděl na svém místě mne... Nic... Prostě bolet mne to nemůže, protože je to absurdní, když se nic neděje, když je vše ok. Má to tedy pod kontrolou a pokud ona na něj znovu zaútočí, tak mi to řekne a prý jí to pořádně spočítá...nevím, co si pod tím však představit...myslím, že ani tak by to kamarádství neukončil...

Asi nezbývá než vyčkat...jen doufám, že se její manipolátorská a přes mrtovly jdoucí povaha brzy projeví a zklame ho...a on to ukoční... Protože opravdu nevím, jak jinak to řešit...když manžel v tom problém nevidí...

katty6
21. čer 2010

MAgdalena: necetla jsem celou diskusi ale ocekavam ze i muj nazor bude podobny vetsine. Poradila bych strucne: nenech cizi zenske znicit vam manzelstvi, nebud presprilis optimisticka a duveriva co se tyce ujistovani manzela, mej na mysli ze i kamaradstvi muze prerust v lasku a vasen, snaz se omezit toto kamaradstvi..MYslim si ze pomuze kdyz zacnes byt vice aktivni a nabidnes manzelovi to co nabizi ona (castecne to vis z jejich dopisu), tady asi nic vic delat nemuzes. Davat ultimata, osocovat, kontrolovat neni na miste, zhorsi to celou situaci, manzel zacne vice se uchylovat k ni, protoze ona je na nej mila, obdivuje ho, chape apod.
Tento muj nazor prameni i z vlastni zkusenosti. U me to byla ale trochu jinak ale stejne sem s tim prispeji.
NA vysoke jsem se kamaradila se spoluzakem. Ze zacatku to vypadalo jako kamaradstvi, cim dyl jsme ramaradili tim vice jsme si rozumeli, chvilema to bylo hodne intenzivni, brala jsem ho jako svou nejlepsi !kamosku" ktere jsem mohla sverit skoro cokoliv, o ntotez. Stezovali jsme si navzajem i na sve partnery, psali jsem si pekne maily, radili jsme se o o hodne vecich, pomahali jsme si navzajem pri psani seminarek, ucili jsme se spolu na zkousky, pomahal mi psat i doplomku, slavili jsme spolecne nase narozeniny, spolu kalili..Chvilema jsem si s nim rozumela lepe jak s vlastnim manzelem. Trvalo to do doby nez jsem ucitila ze najednou se ke me choval jinak. Po case se mi priznal, ze se zamiloval a nabidl mi chozeni 😲 Toto zjisteni z me strany zmenilo nas vztah, od te doby mam vuci nemu urcite hranice, ktere si myslim patri ke kamaradstvi obzvalst mezi opacnym pohlavim..Tento pribeh me naucil davat hranice a hlavne po te co jsem se dozvedela ze se do me zamiloval uz jsem nemohla fungovat tak jako drive.. Proto je pro me divny, ze tvuj manzel to moc neresi, kdyz ona se mu nabidla.. hledala bych za tim i to ze podvedome, mozna ,tvuj manzel pocita s tim ze by s ni mohl neco mit nebo zkusit.. Take z vlastni zkusenosti vim, ze nikdy nevis v co se ti muze prerust kamaradstvi. Takze pokud stojis o manzela a zalezi ti na nem snaz se ho z toho podivneho kamaradstvi dostat..
Vim ze se tak obecne radi dobre, ale v tuto chvili neumim ti poradit nic konkretnejsiho nez to abys se snazila manzelovi nabidnout to co ona mu nabizi...snazit se mu omezit kontakt s ni (travit s manzelem vice casu). Treba to zabere a on z toho vytrizlivi a pak bude schopen resit to i s tebou aniz by se vice izoloval..
Take me napada ze by mozna nebylo marne promluvit s tou dotycnou ci napsat ji maila a pozadat at se laskave neplete do vaseho manzelstvi a neobtezuje manzela.
Drzim palce

magdalena2
autor
21. čer 2010

Kattty, přečti si příspěvěk nad tím Tvým...už jsem ji psala, nebo spíše ona mně...ne, nemohu ji toto říci, tj, to, at se neplete, ona by mu to vmžiku vykecala...nevěřím ji ani slovo... Musím hrát hodnou chudinku, co nic neví, netuší a bezmezně ji věří, je tady cítím převahu... Co se týče manžela, tak spolu trávíme času dost, jen on si vždy najde čas i na ni a na icq,e-maily...ty mu prostě z principu zakázat nemohu...nechci se takto ponižovat, potřebuji mít výhodu, alespoň morální...

katty6
21. čer 2010

Jeste me napadlo, ze duvod proc manzel ma potrebu se s nekym hodne zblizovat a sdelovat soukrome veci je ten, ze mu to chybi doma 😅 Mozna jste posledni dobou byli "daleko" od sebe, odcizili se, prestali si sdilet veci, davno spolecne nic nepodnikli? Mozna prisel cas to napravit ...!?

katty6
21. čer 2010

Aha, to ze mu nemuzes zakazat e-maily chapu.. s tim nic nenadelas.. Jen moc nerozumim tomu proc musis hrat hodnou chudinku? i kdyby manzel se to dozvedel, tak si myslim to nezmeni celou situaci, urcite ne k horsimu.. Hlavne si myslim je dobre at ona se dozvi ze vse vis a pak se tedy ukaze jak se k tomu postavi a co na to rekne..Jedine takhle se z toho ty muzes vymotat a ziskat alespon nejaky nahled..Jinak budete vsichni hrat jeji hru a oba s manzelem budete za blbce (sorry) ktere ona si muze oblbovat a manipulovat dal ..
MYslim si, ze je to fer i vuci tobe samotne, abys tedy jednala s ni a s nim tak jak se citis a nemusela se pretvarovat..
Pravdou se neda nic zkazit, a mozna se naopak dozvis neco vice..To ze se budes pretvarovat a vyckavat te jen bude nicit, utrapis se.. a ty to nemas zapotrebi..

magdalena2
autor
21. čer 2010

Nemohu ji dát najevo svou slabost, že žárlím, ještě by to využila...navíc manžel by se to dozvěděl (ona by mu to hned vyslepičila) a vůbec by se mu to nelíbilo...

Jdu spát, bolí mne hlava, dnešní den byl fakt...krutě divný...kéž bych alespoň nějakým zázrakem dala tu zítřejší zkoušku, když skoro nic neumím 😒 ...ale při tomhle se fakt soustředit nedalo... No nic, minimáně si ji zopakuji...

aleachim
22. čer 2010

já se přidávám, nejspíš to nechceš slyšet, ale čas, který tráví s ní je čas strávený aktivně, příjemně, zábavně, s tebou je to stereotyp, který se omrzý. Z toho, co píšeš, on chce ženu, která je akční, která ho táhne. Taková jsi byla a možná jsi, ale jak jsi sama psala zpohodlněla jsi. Takže si za tebe našel náhradu. Teď s ní tráví čas, mají společné plány, plánují spolu budoucnost sice jen pracovní, ale nebude to dlouho trvat a budou plánovat budoucnost osobní.

Dej na rady holek a vytrhni ho z toho a ukaž mu, že ty mimo to, že jsi ta přitažlivá, chápající,.... tak pořád umíš být akční a bavit se s ním. Nejde o to dělat žárlivé scény, to nikam nevede a ultimáta bych též nedávala. Kdyby mě někdo postavil před buď a nebo, tak udělám nebo už jen proto, že se nenechám někam tlačit. Pak bych toho litovala, ale už by bylo pozdě. Běž tou cestou ukázat mu, že jsi mnohem lepší, zábavnější a hlavně ukaž mu, že budoucnost musí plánovat s tebou.

To, co si nastínila, že si píšou v mailech mi hodně připomíná, jak jsme si psali s manželem v počátcích našeho vztahu. Taky jsme si psali povídky, básničky, vymýšleli úkoly, prostě jsem si hráli a věř, že do dnes na to moc rádi vzpomínáme.

Držím pěsti, ať to nepodceníš a udržíš si svůj vztah.

moravanka
22. čer 2010

ja teda souhlasim s katy a s dotycnou bych si to vyrikala. a bylo by mi sumafuk, co si ona mysli. ja byla ve stejne situaci a dotycne jsem rekla, at se nam neplete do manzelstvi, ze mame 3 mesicni dcerku a jeste jsem se zeptala jestli spolu spi, nebo co po nem chce. ona na me ze se jen kamaradi a ja ze toto teda za normalni kamaradstvi nepovazuju...atd... Odpoledne kdyz prisel manzel domu, tak mu rikam, ze jsem volala te jeho gabi at se do nas neplete. a v budoucnu, kdyz ho bude nejaka nahanet, to s nim nebudu resit, ale volam rovnou dotycne slecne. on jen pronesl, ze jsem hrozna, nic nerozebiral, nic mi nevycital a od te doby je klid. asi mu to bylo cele nakonec trapne. jeho reakce me prekvapila, myslela jsem, ze mi nada a dotycne bude volat a omlouvat se a nic. no aspon vi, ze ja jsem jeho manzelka a slecna gabi byla cizi baba.
magdalena, ty nemas navrch, kdyz hrajes chudinku co nic nevi, spis naopak. davas najevo, ze se ji bojis. vzdyt co si tim pomuzes, ze ona nevi, ze ty vis. a moralni kredit? nezlob se, ale ten ti bude naprd, az on si sbali kufry a pujde k ni. a pak ti rekne, at se nezlobis, ze to nechtel, ze te miloval, ale kdyz ono se to nejak zvrtlo a stalo se....on ted miluje ji.
takze hrat ublizenou chudinku je podle me kontraproduktivni, davas jim zelenou.

lumixii
22. čer 2010

Narazila jsem náhodně na toto téma, a nedalo mi to nepřečíst si skoro všechny příspěvky... i já něco podobného zažila a můžu z vlastní zkušenosti říci, že je to dost těžké cokoliv v této situaci dělat a hlavně dělat zásadní rozhodnutí...
Stála jsem totiž na obou stranách, když jsem byla v situaci magdalény, tak to dopadlo špatně.. když jsem byla na druhé straně, tak to dopadlo nakonec dobře 🙂
Já vím, že u chlapů to chodí jinak, ale jen tak pro zajímavost: Našla jsem si kamaráda, nejprve to tak opravdu bylo, nikdy v životě by mě totiž nenapadlo, že by to mohlo být jinak.. byl o hodně let mladší jak já, to byl ten hlavní důvod proč jsem si to myslela, taky nepatřil zrovna k těm krásným.. občas se choval s odpuštěním jako d*bil... ale byl zábavnej, byl roztomilej, choval se střeštěně apod... a najednou jsme spolu začali trávit více a více času, měli jsme potřebu si všechno sdělovat, takže jsme si psali sms i v noci, v jakou koliv hodinu... až jednoho dne se vše obrátilo o 180 stupňů.. najednou vše co mi předtím vadilo mi přestávalo vadit... at se manžel doma snažil sebe víc... nebylo to platný nic... v dobrém úmyslu, že když se mě bude více věnovat, budeme jezdit po výletech, a na dovolenou do španělska.. apod.. že tomu udělá přítrž... byl na velikém omylu... jezdila jsem s ním, ale můžu říci, že to pro mě bylo utrpení... pořád jsem se těšila jen na to, až budu zase doma a budeme s kamarádem moci vyjet na kolích, jít jen tak pokecat apod.. z dovolené ve španělsku jsem měla jen nervy, protože jsem si s tím mým kamarádem nemohla povídat, nemohla ho vidět.. nebudu to všechno rozepisovat, skoro všichni víme jaké mají tyto příběhy pokračování.. u mě to naštěstí dopadlo dobře.. ale jen kvůli tomu, že manžel mi nedával žádné ultimátum, protože mi ho v tu chvíli dát, tak jsem vážně odešla..

A proč to tady píšu? Jen jsem tím chtěla říci, že obdivuji ty, kteří najdou způsob, jak tuto situaci zvrátit, aby to vše dopadlo dobře.. Né vždy totiž ulitimáta, a snažení se upoutat pozornost toho svého milovaného má nějaký smysl, a né vždy, když Vás vezme do divadla apod.. to má taky ten správný efekt...
Já jsem se naštěstí probrala zpět do reality a jsem za to neskutečně vděčná...

morgan
22. čer 2010

No a z toho taky vyplývá, že i když si člověk myslí, že dotyčný bude vždy jen kamarád, tak rozjíždět takovéhle intenzivní kamarádství, psaní si sms v noci a podobně by ženatý nebo vdaná neměli, protože to prostě není vpořádku 🙄
Jsem ráda lumixii, že to u vás dopadlo dobře 🙂

frisbee
22. čer 2010

magdalena..no opět ti to holky napsaly...ty máš právo být naštvaná,máš právo na svůj vztek a svoje názory,je to tvoje manželství!!!
Žádné divadlo,tys narazila na manipulátorku,která si oťukává situaci,takže jí neodepisuj,nebo natvrdo napiš,že nám zájem.
Manželovi nedělej scény,ale naplánuj s úsměvem společný program,mně zvedlo ze židle,že on si s ní píše ve vašem bytě,ty s ním chceš mluvit a on ti řekně,abys počkala,až dopíše....proboha,holka,toto by si můj chlap v životě nedovolil,a to jsme spolu 20 let,na to si jeden druhého vážíme,to patří ke společenskému chování...nenech sebou manipulovat.
Hodím ti sem link,který jsem dávala i do tchýní,jsou tam popsané techniky a způsoby myšlení manipulátorů a psychopatů a taky návod,jak reagovat.
Na ně totiž nějaké morální apely a argumenty neplatí...uvědomila jsem si,že ta flusačka vykazuje veškeré znaky,ona hledá tvoje i jeho slabiny a pak zaútočí.
Pečlivě to prostuduj a reaguj podle toho,ono to opravdu funguje,zabralo to i v případech tchýní 😉

meandra
22. čer 2010

magdalena: od manžela mi připadá dost sobecké, že ho nějak zvlášť nezajímá tvůj názor, že tě jeho kamarádství trápí, to by přece zlehčovat neměl. Představovala bych si, že by si alespoň měl s tebou sednout, vysvětlit, že se opravdu o nic nejedná, ale že když tě to tak zneklidňuje, že to omezí, dopisovat že si s ní vůbec nemusí, není to pro něj důležité atd .... Prostě nějak projevit zájem nad tím, že se trápíš. Bohužel, v jeho jednání nějak nevidím úctu k tobě, jakoby říkal, mně to tak vyhovuje a ty se s tím srovnej jak chceš. Možná by pomohlo nějaké tvoje večerní a noční dopisování, pár SMS nebo telefonátů s nějakým kamarádem a neříkej, že by mu to nevadilo. Pokud opravdu ne, tak už by mu na tobě nezáleželo. A tý koze bych už asi něco řekla, nebo napsala. Jestli by se třeba nechtěla dotýkat nějakého svobodného chlapa, než tvého manžela. 😝

ivisek
22. čer 2010

Ahoj Magdi, drzim pesti na zkousku a sama nevim, co ti jeste vic poradit. Mozna spis, zkus najit sama sebe a zij svuj zivot, snaz se byt krasnejsi, tajuplnejsi, proste aby on zacal premyslet. Ja uz jsem to nestihla, protoze v dobe, kdy jsem se dozvedela, ze nejaka slecna existuje uz s ni spal a to se potom cokoliv tezko resi. Presto jsem se snazila, on to i uznava, ale proste je zamilovanej, neslysi, nevidi. Uz nevim, kdo tady psal, ze pusobim jako vyrovnany clovek, tak to mozna tak jenom tak pusobim. Moje srdce je totalne otreseny, ale snazim se zit, planuji si volno podle sebe a hledam ztracenou rovnovahu. S manzelem momentalne vubec nekomunikuji, protoze ted bych ho jenom prosila o navrat. Rozhodla jsem se dat tomu cas, nechat vysumet emoce a pak muzeme resit co dal. Jestli se k sobe jednou vratime nebo prijde nekdo jiny momentalne nevim, doufam jenom ze snad jednou budu zase stastna. Rikam si, on je s ni ted tri tydny, vsechno je nove a uzasne a jen cas proveri, jaky je jejich vztah a ja si zatim srovnam, co chci, jestli jeho ci hledat stesti nekde jinde. Momentalne bych ho hrozne chtela zpet, pres to vsechno, co se stalo, protoze ho zatim porad miluju. Jenomze situace zatim neni na moji strane, tak se pres to musim nejak prenest.