Manžel udržuje hodně blízké kamarádství s kolegyní

magdalena2
20. čer 2010

Tak jsem se tady nově přihlásila. Doufám, že zanedlouho (pár měsíců) se přidám do skupiny snažilek, ale nyní bohužel řeším krapet jiné problémy. Budu stručná, proto jen napíši, že manžel asi dva měsíce udržuje poměrně blízký vztah se svou kolegyní z práce, tj. učí se spolu po práci ve škole němčinu, chodí hrát spolu tenis na školní kurty, plánují, že na škole nezůstanou a pokud něco vymyslí, tak začnou spolu asi podnikat (něco s angličtinou). Ona je totiž hrozně akční, což mu vyhovuje, protože on organizátor není, ale rád se nechá vést. Ona je velmi zvláštní, už tu byla několikrát v noci (místo spánku - nemůže spát, jezdí po nocích autem) a házela nám do schránky dopisy a pohlednice pro něj. Také si velmi často píší maily a smskují, klidně někdy i deset mailů denně. Manžel mne ubezpečuje, že se nemám čeho bát, že se mu vůbec nelíbí a že spíše na ni obdivuje její akčnost, schopnost ho někam konečně dokopat a jistou její podivnost, její bezprostřední, tak trochu šílené chování... Viděla jsem ji dvakrát, opravdu není vůbec hezká a on není lhář, věřím mu. Kde je tedy problém? Problém je v tom, že mám pocit, že tohle není správné, že kamarádství sice ano, ale i to má své hranice. Dnes jsem se dokonce dozvěděla, že spolu se tu němčinu přes školní prázdniny hodlají učit u ní nebo u nás doma. Spíše asi u ní, protože, když tu byla, nesnesla tady ten "sterilní pořádek", ona má raději kolem sebe chaos.
Opravdu nevím, co si o tom všem myslet a co dělat, žárlit už nechci, to nikam nevede... Přesto mi to jejich intenzivní přátelství vadí a i když se prý nemám ničeho bát, tak se tak trochu bojím, protože člověk nikdy neví, co se může stát, když jsou dvatakto často spolu a velmi často v kontaktu... Co si o tom myslíte vy a co mám dělat? Předem moc děkuji za všechny odpovědi.

frisbee
29. čer 2010

morgan..je mi moc líto,že si to hodné holky vždycky odnesou,on si neváží toho,co má doma...

lura
29. čer 2010

Holky souhlasím. Chová se hrozně svobodomyslně a necitelně. A já myslela, že už jsme u finiše...

morgan
29. čer 2010

No právě a to mě štve 🙄

lura
29. čer 2010

Tohle už je fakt na palici 😖

morgan
29. čer 2010

A nebo jak jede na tu chalupu, to by prostě u nás doma neprošlo, pokud by tam jela takováhle ženská. A myslim, že by to bylo i bez debat, partner tohle prostě má pochopit. Nevim o co tomu manželovi vlastně jde? Pokud jí už prohlédl, jak magdalena píše, tak proč se s ní pořád chce stýkat, je to fakt divný!

lura
29. čer 2010

jojo a jestli to tak není a naopak mu jde o tu "flusačku", tak proč už to nerozsekne 😒

frisbee
29. čer 2010

jako všude je program rodiny na prvním místě,až potom všechno ostatní..tady to nějak postrádám 😕

magdalena2
autor
29. čer 2010

Nejhorší je (nebo možná nejlepší) - kdo ví, že mi okolo všichni v rodině radí, ať se tím příliš nezabývám (i když jsou na mé straně a chápou, že se manžel chová divně), že se tím akorát trápím... A to i dokonce moje sestra, která je jinak velice vášnivé povahy. Chápu, že jim přijde absurdní rozvést se po třech měsících manželství, ale tohle se nedá dlouho vydržet... a řekla jsem to i manželovi a on to ví... Jenže on si prostě nemůže pomoci. Z celé té naší debaty jsem pochopila, že jí pořád dává šance, protože není útěkář a lidem těch šancí dá prostě více (což je sice hezké, ale kde je potom hranice? - bývalého kamaráda homosexuála odpálkovával dva roky!, ať ho se svými návrhy neobtěžuje, až poté se naštval a přestal se s ním nadobro bavit). Také jsem pochopila, že ho prostě velmi inspiruje, že mu dala chuť znovu pracovat a rozvíjet se i v učení a metodách. Ale ptám se sama sebe - co mu musí ještě ta ženská proboha provést, aby to s ní nadobro ukončil??? Musí mu zlomit vaz, ukrást peníze, přizabít ho? Už fakt nevím... Prostě mi řekl, že ji dá ještě jednu šanci (ale poslední???), že ještě doufá... že by bylo škoda s ní ztatit přátelství jen proto, jak se chová...

Ale já už ji nevěřím ani slovo, ani ten dlouhý dopis, který mu dnes napsala a který mi dal přečíst, asi abych pochopila, že ona to myslí upřímně. Možná ten dopis myslela upřímně v tu chvíli, ale za pár hodin ji pohltí afekt, nálada, cokoliv a vše může být jinak. Ona prostě neumí dodržovat pravidla, ona je neumí nepřekračovat, ona kolem sebe šíří jen chaos a ostré zvuky volání o pomoc. Na jednu stranu prý nechce, aby měl o ní někdo strach (ona je přece od 14 let samostatná), na druhou pořád něco po někom chce, protože si neumí zorganizovat život, protože neumí hospodařit s pěnezi a je v neustálém srabu (nejen finančním)... Tohle nikdy neskončí, ona se nikdy nepoučí, protože jak včera u nás řekla, jí to tak vlastně vyhovuje... ale už je jí jedno, že to nevyhovuje všem kolem ní, že všechny otravuje a nejvíce mého manžela, který si to nechá líbit...

No nic, rozhodla jsem se to na chvíli nechat ležet, dopis manželovi jaksi nezafungoval a já si uvědomila, že ještě nejsem na konci svých sil, že ještě jich mám pár v záloze, abych zachránila ctěný zadek mému ještě více ctěnému manželovi. Tady teď už prostě asi nejde o mně, protože já už se o sebe nebojím, já nežárlím, já se bojím o něj, o jeho příliš dobrotivou, příliš flegmatickou a příliš trpělivou a místy nadutou povahu... Pochopila jsem, že se opravdu není čeho bát, protože jestli by chtěl manžel doma takovou doslova psychopatku, tak je psychopat asi sám... Bojím se teď jen o něj a tak nějak nevím proč, ale cítím, že musím stát za ním... jen nevím, jak dlouho, protože moje trpělivost není bezedná ajednou se naštvu stejně, jak tady popisujete, nebo ještě lépe odejdu a nevrátím se... protože ani já nechci mít doma loutku, která s sebou nechá manipulovat, chci mít doma silnou, pevnou osobnost (což jsem si mimochodem dosud o svém manželovi myslela).



frisbee
29. čer 2010

@magdalena2...já prostě nechápu to,že se on tak angažuje v pocitech cizí ženské,a nechá trpět manželku..to mi rozum nebere..ty máš být na prvním místě..pak dlouho nic,a pak to ostatní...nevím,jak by to dělal,kdybyste měli děti.

valkil
29. čer 2010

@magdalena2 uf, celé jsem to dočetla, a dovolím si jednou svou miniradu:
Magda by si měla konečně uvědomit, jestli chce vedle sebe takového slabocha, jako je její manžel?
Ano? Pak jí přeju ať se pořádně vykoupe v tomhle svrabu, dopadne až na dno, ať se má od čeho odrazit!
Ne? Horempádem ať od něj uteče. Z tohodle cesta ven nevede...
Ještě je tu třetí varianta, že je to masochistka, která si ve vzniklé situaci libuje (doufám, že ne).

studanka789
30. čer 2010

no magdi na jednu stranu tě obdivuju za tvoji trpělivost a na druhou se divim 😕 mě tohle udělat mm tak má nůž na krku že bud skončí s ní nebo má po manželství ty píšeš že rodině připadá absurdní rozvádět 3 měsíce po svatbě ale to co dělá on že tě trápí neni absurdní vy máte být v líbánkách a ne řešit nějakou krá.u která vám to manželství ničí 😠 .A co víc když manžel se jí snaží dát další a další šance??? 😕 To mi jako fakt hlava nebere.A hlavně kdyžto dopadne dobře s touhle nenjde se zase jiná která bude potřebovat zachranovat? No je pořádnej slaboch a já bycvh od něj šla do budousna si stejně nemůžeš bát jistá že se nenajde nikdo další.A ty si zasloužíš mnohem mnohem víc

morgan
30. čer 2010

Přesně tak, prostě tvůj manžel se stará víc o cizí lidi než o vlastní rodinu. A obávám se, že to se nezmění ani pokud by tam byly děti. Já bych měla velký strach si s takovým mužem děti vůbec pořizovat...Pokud jsou mu důležitější pocity cizí ženský než vlastní manželky tak to je prostě špatně ať se na to podíváme jak chceme...a je uplně vedlejší jestli je takový dobromil a dává druhé šance atd., protože se nezajímá o to, jestli má šanci jeho vlastní manželství...

meandra
30. čer 2010

Mě by tohle manželovo chování vedlo jedině k tomu, že bych mu rychle sbalila věci, nebo sobě, podle situace. Ale jeho jednání je tak sobecké a bezohledné. Vždyť ví, jak tě to trápí a on té koze ještě bude dávat šanci ???? A jako k čemu ?
Aby vám to manželství nakonec opravdu rozvrátila ? Zřejmě bere všechno, cos mu řekla, na lehkou váhu a asi by to chtělo přitvrdit. Aby si uvědomil, že by o tebe snadno mohl přijít. Myslím, že bych zmizela tak na dva na tři dny, aby měl čas v klidu přemýšlet. Řekla bych, že jedu za kamarádkou promyslet si, jestli s ním chci ještě vůbec být. A on ať si rozmyslí, jestli chce být můj manžel, nebo dělat samaritána nějaký psychicky vyšinutý ženský, která si usmyslela, že vám zniči manželství.

studanka789
30. čer 2010

on se tak chová protože si myslí že magdu má jistou ta by mu měla dát najevo že jistota není 😠

filipal
30. čer 2010

cize vsetka namaha tohoto diskusneho fora marna! 😀

@valkil to vystihla!

mne nezostava len dodat: Kto chce kam, pomozme mu tam! 😖
a uz prestanem tuto temu citat, lebo zbytocne ma rozculuje!

valkil
30. čer 2010

@filipal mě to ze začátku bavilo číst, pak jsem podlehla přesvědčení, že to není realita, pak jsem opět uvěřila (odkazy na FB..) a ke konci už jsem magdy ani nelitovala. Přesně jak píše. každý je svého štěstí strůjcem aneb, jak si kdo ustele, tak si lehne.

lenkavano
30. čer 2010

holky mluvíte mi z duše tady tak nějak ani není co řešit ,myslím že Magdin manžel už to vyřešil sám.

berenika39
30. čer 2010

@valkil taky jsem doted jen četla. magdě se omlouvám, že jsem jí nevěřila, pravděpodobně to pravda je, ale napsat sem svůj názor jsem nechtěla. říkala jsem si - bud jsem mimo já, nebo ona (oni). možná se takhle žije, třeba jsem už out...ale z poslednch příspěvků jsem se ujistila, že chyba nebude na mém přijímači.
magdo: moje maminka říkala, že nejlepší na řev je práce. vždyt vy musíte mít prázdný život, když se měsíce zabýváte tím, kdo s kým kamarádí, táhne se to už dlouho, chápu, že máš manžela ráda - ale domyslela jsi, co to je za člověka, když jak jsi psala už dvakrát řešil totéž? je ženatý mladý muž, ne puberták na střední. to se bude opakvat, s ním chceš rodinu? kde potom budeš brát čas a energii na plácání se mezi kamarády a kamarádkami, kteří budou bourat vaši rodinu?
kdybyste měli naplněný život jeden druhým, dostatek práce, aktivity, nebyl by prostor na takové trápení ....

těžko soudit, co je normální, a co ne. každému vyhovuje něco jiného. ale jedno vím jistě - rodina je něco jiného, než do čeho se řítíte vy.

lenkavano
30. čer 2010

napsala jsi to hezky a hlavně trefně.
@berenika39

valkil
30. čer 2010

@berenika39 Moc pěkné a pravdivé!

lenkavano
30. čer 2010

jako určitě není na škodu o chlapa zabojovat,ale nesmí se bojovat dlouho,to se pak už ztrácí sebeúcta a hrdost.

baradisk
30. čer 2010

ahoj nezlobte se ale jen si vas tu tak ctu ale to co pises magdaleno ty tak to me muj mozek nepobira!!!!!co to je za manzela proboha a jak vubec muzes takhle v klidu psat ze on ji chce dat sanci atd dalsi nesmysli a ty se o nej jeste bojis!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ne tohle fakt nechapu,tahnul by odkud prisel,ji bych rozslapala ksicht a bylo by.no na mou povaho tohle teda neni,nezlob se na me ze sem to takhle napsala ale musela sem.

baradisk
30. čer 2010

@baradisk kde mas svou hrdost proboha????

lenkavano
30. čer 2010

@baradisk to se ptáš sama sebe? 😀 😀 😀

baradisk
30. čer 2010

@lenkavano kojim sem to popletla 😀 😀 😀

lenkavano
30. čer 2010

@baradisk jo tak to se dá pochopit 😀 😀 😀

lenkavano
30. čer 2010

@baradisk ale tak občas není možná na škodu zeptat se i sama sebe 😀 😀 😀 😀

baradisk
30. čer 2010

@lenkavano 😀 😀 😀 😀 😀

baradisk
30. čer 2010

@lenkavano tak v tomhle sem si jista ze svou hrdost mam 😉 😉 😉

berenika39
30. čer 2010

tak ale každopádně jsme se poučily, víme, co nechceme a jsem přesvědčená, že takhle daleko by to zajít jen tak někdo nenechal.