Manžel udržuje hodně blízké kamarádství s kolegyní

magdalena2
20. čer 2010

Tak jsem se tady nově přihlásila. Doufám, že zanedlouho (pár měsíců) se přidám do skupiny snažilek, ale nyní bohužel řeším krapet jiné problémy. Budu stručná, proto jen napíši, že manžel asi dva měsíce udržuje poměrně blízký vztah se svou kolegyní z práce, tj. učí se spolu po práci ve škole němčinu, chodí hrát spolu tenis na školní kurty, plánují, že na škole nezůstanou a pokud něco vymyslí, tak začnou spolu asi podnikat (něco s angličtinou). Ona je totiž hrozně akční, což mu vyhovuje, protože on organizátor není, ale rád se nechá vést. Ona je velmi zvláštní, už tu byla několikrát v noci (místo spánku - nemůže spát, jezdí po nocích autem) a házela nám do schránky dopisy a pohlednice pro něj. Také si velmi často píší maily a smskují, klidně někdy i deset mailů denně. Manžel mne ubezpečuje, že se nemám čeho bát, že se mu vůbec nelíbí a že spíše na ni obdivuje její akčnost, schopnost ho někam konečně dokopat a jistou její podivnost, její bezprostřední, tak trochu šílené chování... Viděla jsem ji dvakrát, opravdu není vůbec hezká a on není lhář, věřím mu. Kde je tedy problém? Problém je v tom, že mám pocit, že tohle není správné, že kamarádství sice ano, ale i to má své hranice. Dnes jsem se dokonce dozvěděla, že spolu se tu němčinu přes školní prázdniny hodlají učit u ní nebo u nás doma. Spíše asi u ní, protože, když tu byla, nesnesla tady ten "sterilní pořádek", ona má raději kolem sebe chaos.
Opravdu nevím, co si o tom všem myslet a co dělat, žárlit už nechci, to nikam nevede... Přesto mi to jejich intenzivní přátelství vadí a i když se prý nemám ničeho bát, tak se tak trochu bojím, protože člověk nikdy neví, co se může stát, když jsou dvatakto často spolu a velmi často v kontaktu... Co si o tom myslíte vy a co mám dělat? Předem moc děkuji za všechny odpovědi.

magdalena2
autor
19. črc 2010

No...já už ji napsala 😔 Napsala jsem něco v tom smyslu, že bych byla raději,kdyby tam ležela knížka, popř. 200,-Kč, které jsem po ni chtěla, kdyby ji ztratila. Ale když tam nebylo ani jedno, jen ty hodinky, tak jsem je "před chvílí" prodala na Aukru... Samozřejmě jsem je neprodala, ale když už nic, tak si nenechám s..t na hlavu. Protože ona je ten typ, co někomu něco dá, ale pak to chce zpět, když s ním přestane kamarádit (od manžela chtěla vrátit všechny věci, co mu dala). V tomto případě prostě asi neměla kvůli proježděnému benzínu ani těch 200,-Kč, a tak první, co ji asi napadlo, bylo sundat drahé hodinky (stály asi 3-4 tisíce korun podle toho, co jsem si našla na netu) a hodit mi je v afektu do schránky. Až ten afekt přejde, bude je chtít jistě zpátky. Bohužel "už budou prodané" (jako). Samozřejmě, že je ode mne dostane, ale až poté, co mi vrátí knížku nebo dá 200,-Kč... Třeba se alespoň v tomto poučí a už z lidí nebude dělat smetiště svých věcí, které pak stejně bude chtít vrátit zpět...

Nemyslím si, že vyvolám zlou krev nebo tak něco... Možná to je lepší než nereagovat vůbec, na to je podle dosavadních zkušeností alergická ještě více, než když člověk reaguje. Já jen doufám, že už bude brzy pokoj... A pokud nebude a ve školním roce bude otravovat pořád, tak už s tím něco podniknu...nebo spíše doufám, že podnikeneme oba... Jen nevím, zda ten ředitel je dobrý nápad. Nejlepší by bylo asi to, kdyby si manžel její číslo zakázal, její maily šly automaticky do spamu a ve škole se ji vyhýbal jako čert kříži... A pokud by ani to nepomohlo, tak je tu ještě možnost poslední - policie...

nikka.vo
19. črc 2010

@magdalena2 , ale proč by ti vracela knížku, nebo peníze za ní, když si bude myslet, že si ty hodinky prodala a vzala si peníze z nich? A jak by je mohla chtít zpátky, když budou jakože prodané? 😕 😅

magdalena2
autor
19. črc 2010

@nikka.vo Nebojím se, že se nedozví, že hodinky jsem nakonec neprodala... Bude je asi chtít za každou cenu zpět a já ji pak řeknu, že hodinky mám doma, ale že je vyměním jen za knížku nebo 200,-Kč, které jsem po ni v případě ztráty knížky chtěla. Ale nechci, aby to vypadalo, že mne uspokojují takové žabomyší války, jen prostě nechci být otrokem jejich afektů a nepromyšlených jednání...

pavlapap
19. črc 2010

To mi přijde jako zbytečná provokace. Zbytečně tu nervově narušenou osobu provokujete.
Pokud jde jen o knížku .

lenkavano
19. črc 2010

mě to taky příjde zbytečné,s ohledem na to co bylo a co mohlo ještě být bych se na knížku vykašlala a už se s ní nedohadovala o ničem... 😖

morgan
19. črc 2010

Souhlasím s holkama, knihu už bych neřešila a prostě vůbec bych nereagovala, tohle je totiž přesně voda na její mlýn, chce vás vyprovokovat k jakékoliv reakci! naštěstí manžel už asi plně pochopil co je zač, to je hrozně důležitý, že budete teď postupovat oba stejně.
Nejdřív mě docela rozesmálo to s těma hodinkama, protože se chová jako malý dítě nebo jako blázen, ale vím, že to žádná legrace není. Jsem zvědavá co bude dál, hlavně se snažte nezkazit si kvůli ní celé prázdniny!

kveta
19. črc 2010

@magdalena2 Nie je to náhodou u Vás trestné nechať si drahšiu vec kvôli dlžobe 200 korún? Viem, že Ty to tak nemyslíš, ale ona to môže využiť a naozaj Ťa udať za zadržiavanie cudzej veci alebo vydieranie alebo neviem čo...

Písala som Ti, že keď nebudete reagovať, tak jej tlak na Vás sa zosilní na prechodnú dobu.. tak aká je Tvoja nová taktika? Reagovať, aby príliš netlačila? To budeš na ňu reagovať do konca života len aby si mala kľud? To je blbosť... tak to nefunguje.. len si jej dnes ukázala, že stačí dostatočne dlho provokovať a Vy sa ozvete... nabudúce bude v provokáciach vytrvalejšia, lebo vie, že Vás vyprovokuje...

Kašli na reagovanie na ňu... Knižka za to nestojí... Proste vydržte, nereagujte a ona si časom, po pár mesiacoch, nájde iné obete...

morgan
19. črc 2010

hmm květa má možná s těma hodinkama pravdu, protože ta ženská je vyšintá a ještě by vás mohla popotahovat, tak jako toho druhého chlapa. Mám pocit, že ty hodinky chtěla prodat na FB, kdoví kde k nim přišla..

frisbee
19. črc 2010

@magdalena2..teď odbočím,ale je to tady...nemělas jí odpovíat,už tě provokuje na FB a jmenuje tě 😕 😕 😕 😕

morgan
19. črc 2010

Nevím jestli to byl jen její pocit, že se mezi nimi něco děje, ale každopádně manžel to ustál a to ona nemůže překousnout. Tohle byl vzkaz pro magdalenu, chce nahlodat její důvěru a udělat mezi nimi doma dusno. Magdaleno opravdu bude nejlepší s ní přestat komunikovat. Tohle je fakt neuvěřitelný. Ona nemá přátelé a vlastní život a proto se plete do života jiným lidem, momentálně vám, neumožněte jí to 🙄

magdalena2
autor
19. črc 2010

Všimla jsem si 😒 Dokonce mi napsala velice dlouhou zprávu (na FB)... Evidentně je potěšena, že se o ní někdo z naší (mé a manželovi strany) opět zajímá... A také jsem zjistila, že ráda analyzuje lidskou psychiku... Dozvěděla jsem se o sobě spoustu nových věcí, o kterých jsem neměla ani potuchy 😉

Ale opravdu, všimla jsem si, že je jaksi mírumilovnější, když se o ní někdo (ať už jakkoliv) zajímá... Ale nerada bych celý svůj život promarnila tím, že si s ní budu dopisovat (protože ona se ve mne zhlédla - jsme si prý velmi podobné), takže končím... A jen se divím, že ji nevadilo, že jsem její hodinky "prodala"... Ale asi k nim neměla žádný vztah nebo jsou už neopravitelné, kdo ví...nebo ji to dojde později a bude je po mně chtít...

kveta
19. črc 2010

@magdalena2 Môj stalker bol tiež chvílu milý, ak som mu venovala pozornosť.. ale potom jeho povaha prevážila a začal byť zase požadovačný a prekračoval hranice... A tiež nemal žiadnych dlhodobých priatelov.. len tých, čo nakrátko očaril..

lura
19. črc 2010

Ahoj holky, tak jsem si přečetla, co mi uteklo a doporučuji také nereagovat a zbytečně neprovokovat. Flusačka je úplný magor a hlavně jedná zkratkovitě, když je vzteklá. Toho bych se bála, takže bych si jí držela pěkně od těla...

magdalena2
autor
19. črc 2010

@lura Já vím, ale člověk si asi nevybere...buď nereaguje a ona je naštvaná, nebo reaguje a ona je šťastná jako blecha, ale provokuje v obou případech úplně stejně... Ale pokud už bych měla myslet ekonomicky, tak se mi vyplatí nereagovat a ušetřit čas na něco užitečnějšího... Protože ona stejně v dohledné době nedá asi pokoj... Ale snad se to uklidní poté, co začně školní rok a ona zjistí, že manžel si jí vůbec nevšímá, teď má asi ještě stále naději, že uplynou prázdniny a manžel jí "skočí do náruče"...

Jinak tu knížku asi dostanu v září, prý ji má v kabinetě, který je momentálně "zasekán", jelikož se jejich škola celá opravuje apod. No a když mi ji nedá ani pak, tak budu očekávat peněžní náhradu. Pokud se mi ani té nedostane, tak budu mít smůlu, co už...kvůli jedné knížce nechci mít neustále na krku nějakou můru...

Jen se modlím, ať neprovede něco, kvůli čemu bych musela jít na policii...snad to není zase tak destruktivní ženská...

frisbee
19. črc 2010

magdi...já tě nechci "vychovávat",ale jsem od tebe o hodně starší a mám za sebou těžkej život,ty jsi moc hodná a slušná,opravdu ani neuvažuj o tom,že s ní budeš v kontaktu,musíš být rázná a nekompromisní,na knížku se vyprdni,ona si najde něco jiného,to nedopadne dobře 😒

lura
19. črc 2010

No, doufejme, že se to obejde bez policie. Pokud už by k něčemu třeba došlo, co by případně poškodilo i manžela, mohl by to přece řešit i s vedením školy a policií?

lura
19. črc 2010

Na knížku bych se také vyprdla.

studanka789
19. črc 2010

No určitě bych knížku taky neřešila a asi bych vrátila ty hodinky jestli fakt byly takhle drahý aby po vás jěště nešla že ste jí je ukradly 😠

lura
19. črc 2010

Asi bych jí také ty hodinky vrátila a asi bych jí je předala tak, že bych jí je poslala doporučeně poštou. Pokud se ti nevrátí, tak budeš mít doklad, že je převzala a alespoň se s ní nemusíte vidět.

lura
19. črc 2010

Teď si ale říkám, proč se tomu vyhýbat, ty se jí přece nebojíš 😉 !!! Možná, že když se nečekaně zjevíš a předáš jí je osobně a zese hned odejdeš, tak to bude nejlepší... Při tom zasílání poštou by to mohlo vyznít tak, že ze setkání s ní máš strach. Měl by tě ale doprovodit manžel, i kdyby třeba čekal u vchodu do domu.

katty6
19. črc 2010

Magdi, podle toho co tu ctu bych rekla ze ta dotycna ma "hranicni poruchu osobnosti", patri pod dohled psychiatru. ..Precti si o tom vice na internetu a budes mit trumf, budes vedet jak na ni.. Strucne jen reknu ze lide s touto poruchou sikovne manupuluji se slusnymi lidmi, maji za cil znicit lidem jejich pohodu a hodit vsechen svuj hnus na ne, timpadem vyuzit je ve svuj prospech, pro svou utechu a ulevu svych psychickych obtizi.. Vysledkem je ze lide s kterymi prijdou do kontaktu jen trpi, pocituji pocity nejistoty nekdy i menecennosti (manipulator sikovne primeji obet prozivat tyto pocity, ktere casto prozivaji oni), muze dojit i na depresivni rozladeni obeti. Tyto lide s hranicni poruchou jsou jako paraziti, maji tendenci "vysavat" svou obet az do jisteho konce, kdy obet uz jim nebude schopna nic nabidnout, nebude schopna je "zivit" a pak najdou jinou obet.. Je potreba se tomu branit, tyto lide jsou velice nebezpecni po empatickeho, nezkuseneho cloveka..Vyvaruj se kontaktu s ni, nenech se vyprovokovat, nereaguj, at je po tebe jako vzduch, jedine takhle se ji muzete oba s manzelem zbavit..
Uz dlouho tu pozoruji prispevky Frisbee a s ni naprosto ve vsem souhlasim, ona vi o cem mluvi, ma asi zkusenosti, take ti posilala odkaz na clanek o psychopatech a o tom jak se jim branit, stejne rady plati i na "hranicare"..
Drzim palce

krtek.93
20. črc 2010

Ahoj! Magdi, chvilku to tu čtu a nedá mi to, abych ti nenapsala 😉 Pani mi totiž dost připomíná jeden případ, kterej se bohužel týkal i naší rodiny. Do pana doktora, kterej pracoval s mojí mamčou (sestřičkou) se zamilovala podobně "postižená" osoba a dělala mu ze života fakt peklo. Doma, v práci, dokonce i nás otravovala, volala nám domů a tátovi vykládala, co moje mamka s panem doktorem dělaj v ordinaci za orgie... Vtrhla jim do ordinace a začala vyhazovat věci z oken... Řešili to i s policií, ale tehdy s tim nemohla nic udělat, je to tak 10-15 let a mám dojem, že pojem "stalking" tu ani nikdo neznal. pani se léčila i na psychiatrii, ale byla svéprávná, takže zavřít jí nemohli. Navíc na útok reagovala útokem a nahlásila třeba na policii, že jí zmlátili... Ta jí sice nevěřila, ale prošetřit se to muselo. A celý to nesjpíš začalo tim (to se jenom dohaduju), že jí pan doktor neuměl na začátku rázně odmítnout a pravděpodobně jí v tý chorý hlavě vzbudil nějaký naděje.

Nehci ti tim nahnat strach, že se to podobně musí zvrhnout i u vás, ale každopádně teď bych se vykašlala na podobný malichernosti, jako je knížka, a přestala absolutně reagovat. A jak jsi psala, že se to uklidní, až uvidí manžela ve škole, že si jí nevšímá, promiň, ale tomu moc nevěřim 😔 Podle mě jí to bude akorát provokovat. takže kdyby začala dělat po prázdninách brajgl, tak bych to asi taky řešila i s vedenim. Případně se poraďte vyloženě někde s psychologem/psychiatrem, jak na ní, protože ona očividně neni normální. Já chápu, že logika ti řiká, že ty se nemáš za co stydět a proš bys jí nevrátila hodinky osobně nebo jí nenapsala vysvětlující mail a tak... Ale na tyhle lidi bohužel logika neplatí.

magdalena2
autor
20. črc 2010

Holky, díky moc všem, trochu se mi to vše objasnilo, asi opravdu je dobré někdy lidi "posílat" do nějakých škatulek... Nevím, jestli má přímo hraniční poruchu osobnosti (o té něco vím, protože i já byla chvíli v rukou psychiatrů a jeden z nich mi řekl, že tímto trpím...další řekl něco jiného a další opět jiného...). Nakonec jsem se musela najít sama a moc dobře vím, že nejsem ani jediné, že pokud něco jsem, tak jsem "lehce postižená svým ne úplně pohodovým dětstvím", ale jelikož mám docela velkou dávku sebekritiky ("sebenahlížení"), tak dokážu své chování velmi dobře korigovat a vím, co je správné a co už není...

Ale takový "psycho" jako je tahle baba opravdu nejsem. Protože i ona měla prý špatné dětství a protože vím, jaké to je, tak ji trochu chápu a lituji... Ale toť vše... Ona se svým chováním totiž nikdy nic udělat nechtěla, vyhovuje jí vše tak, jak je...je se sebou maximálně spokojená a psychiatrům, které prý navštívila, nevěří... Chápu, také jim tolik nevěřím, ale někdy prostě pravdu mají... A v jejím případě je podle mne pravda taková, že rozhodně není normální a vyznačuje se substandartním chováním, které je třeba opravdu léčit a "vypilovat"...třeba jen skrze psychoterapii, když ne skrze psychofarmaka. Bohužel můj názor je ten, že ona na to, aby si uvědomila své chování nemá, ona bude podle sebe vždy normální...jen prý trochu "chaotická a nestálá"...jak o sobě často tvrdí.

Nejhorší na tom je, že se ve mne asi zhlédla, vidí, že máme leccost společného... Asi to sama vytušila a také jsem ji jednou prozradila, že i já ještě než jsem potkala manžela,jsem byla "mírně šílená a v lecčems podobná jí samé"... Asi jsem to neměla dělat, ale už je pozdě, dokonce mi zase napsala e-mail, že jestli ji nechci pomáhat s jakousi interaktivní knížkou angličtiny pro děti nebo co... A samozřejmě tam také napsala věci, aby mi konečně došlo, že manžel s ní chtěl něco mít...ale to si tak bohužel vykládá jen ona, já věřím manželovi, protože už moc dobře vím, proč s ní udržoval tak intimní kamarádství... Prostě zároveň do mne ryje a zároveň asi cítí, že jsem ji v něčem blízká... Kdyby mezi námi nebyl můj manžel, tak možná bychom si na chvíli blízké i byly...

Ale už nereaguji, opravdu to smysl nemá... A už ani nevím, čeho chce dosáhnout...neustále mne totiž ubezpečuje o tom, že s mým manželem chtěla být jen kamarádka a že v jejím životě nehrajeme žádnou roli, že s námi v budoucnosti nepočítá... Ale možná je to jen taková taktika, ve skutečnosti to může být naopak... Uvidíme, každopádně teď už nereagujeme ani jeden a jsem zvědavá, jak to spolkne a co se stane...snad dá pokoj...




majdula
20. črc 2010

Majdi, muzu se zeptat co a na jake skole uci? Nemusis jmenovat konkretni skolu, jen obecne. Zajimalo by me, s jak starymi detmi pracuje 😕

katty6
20. črc 2010

Je je, koukam, ze jsem se prilis tvrde vyjadrila ohledne lidi s hranicni poruchou. Je mi jich jedine lito. Tyto lide za to nemohou a jen protrpi cely zivot (vim totiz, ze tato porucha se neda lecit, jen mirne korigovat chovani postizenych)..Takze ve svem prispevku jsem to nemyslela tak jak to vyznelo, nemyslela jsem to zle, jen jsem chtela upozornit magdu aby davala pozor, aby prestala reagovat a timpadem "zivit" nove vystrednosti teto osoby..
Magdi, doporucuji se vubec nezaobirat tim jak to ta dotycna osoba myslela, mysli, nemuzes ji nikdy nahlednout do hlavy tak neztracej energii.. Bude nejlepsi kdyz utnes jakykoliv kontakt s ni..

frisbee
20. črc 2010

magdi..hlavně ona ví o tobě spoustu osobních informací,to není dobře 😒 .
@katty6..děkuji...máš pravdu,mám za sebou drsné dětství,2 děsné tchýně,psychouše ex a psychologa v rodině 😉

kveta
20. črc 2010

@magdalena2 Ten pocit stalkerky, že ste osobnostne veľmi podobné a identifikovanie sa s Tebou je tiež typický príznak hraničnej osobnosti...

Inak sa tu celkom bavím na tom, ako Ťa zmanipulovala.. už pochybuješ, či naozaj nechcela byť len kamarátka s Tvojím mužom.. už pochybuješ, či si na ňu nebola príliš prísna... Tak ja Ti niečo pripomeniem: chcela mať s Tvojím manželom dieťa. 😉

Dám Ti jednu zásadnú radu do života, aj čo sa týka tejto stalkerky: VŽDY posudzuj ľudí podľa činov, nie podľa ich slov... Činy tejto holky hovoria jasne... chcela rozbiť Tvoje manželstvo.

Inak podľa toho, čo včera písala na FB zjavne nič fyzické s Tvojím mužom nemala... Ona by to neutajila a včerajšie citáty sú jasne o tom, že on sa jej nedotkol... Myslím, že v tomto smere môžeš svojmu manželovi veriť.

luciana21
20. črc 2010

Ahojky..
Magdi, tohle téma sleduju od začátku..jak radily holky, vůbec s ní nekomunikuj..tím, že ji jakkoliv odpovídáš, reaguješ na její zprávy, taky ji jenom utvrzuješ v tom, že si s vámi ,,může dělat co chce,,..manipulátorka..
Pokud by i pak pořád dotírala, měl by si s ní manžel promluvit a pokud by i přesto otravovala dál, asi bych to opravdu řešila skrz policii..
Pokud opravdu trpí nějakou ,,poruchou,, dokáže být nevyzpytatelná ☹

magdalena2
autor
21. črc 2010

Tak dneska je zatím klid... Ale včerejšek mne tedy dorazil. Na mou poslední zprávu napsala pouze "OK" a manželovi hned poté napsala smsku, že ať ji laskavě přestanu otravovat, že ji zemřel děda a že do 11.8. truchlí... Byla jsem tak vytočená, že jsem ji málem napsala, naštěstí zakročil manžel a já si to pak uvědomila... To, že ji zemřel děda beru, asi to bude pravda, psala mi cosi o pohřbu, ale už neberu to, že já ji jako měla otravovat, když ona napsala první, čile a velmi rychle (klidně i z hodpody přes mobil) mi na vše odepisovala a psala, že ji nevadí, že ji píšu... Neměla jsem ji vůbec psát, už to vím, ale stejně jsem ještě teď naštvaná... Protože jediný, kdo mne a manžela otravuje, je ona, ne já ji!!!... Ale chápu, opět nějaká její taktika. Navíc když vím, proč si se mnou vlastně tu chvilku psala, sama mi to v jedné ze zpráv napsala a potvrdil mi to i manžel - aby ze mne vytáhla informace. Sice nevím, k čemu ji budou, ale ať si je klidně užije...byly to informace, které jsem ji chtěla dát záměrně...

Ach jo...teď už fakt nezbývá než čekat...snad delší dobu alespoň nenapíše...ale hrozně se děsím, že za měsíc už manžel zase nastupuje do školy... Jestli to začně nanovo, tak fakt nevím, jak to vše dopadne...

kveta
21. črc 2010

@magdalena2 A je nejak podstatné, čo si tá stalkerka o Tebe myslí? Dôležité je, že vieš, že manipuluje a že to vidí aj Tvoj manžel..

Môj stalker podľa svojich odkazov x krát umieral... Môjmu stalkerovi x krát umierali blízki ľudia alebo aspoň domáce zviera... /Za celý čas umrel len jeden človek.../ Môj stalker dokázal každú info o mne použiť proti mne... Moje povolanie, farbu oblečenia... všetko dokázal zneužiť... To je spôsob manipulácie...

V diskusii s manipulátorom nemôžeš vyhrať... Na to si príliš autentická a korektná... Proste vypusť ju zo svojho života... Ona sa ešte mnoho krát ohlási...to je proste fakt. Ale neprestane to, ak si s ňou budeš niečo vyjasňovať... stalkeri proste nefungujú ako rozumní ľudia a vyjasňovanie je pre ňu len ďalšia forma vzrušenia...

Kašli na to. Táto osoba nie je schopná jednať korektne a nie je schopná uznať Tvoju pravdu... Kašli na ňu, nebojuj za svoju pravdu /Áno, máš pravdu. Áno, verím Ti.../ a venuj energiu Tvojmu životu a stalkerku nechaj Frisbee... 😉