Manžel udržuje hodně blízké kamarádství s kolegyní

magdalena2
20. čer 2010

Tak jsem se tady nově přihlásila. Doufám, že zanedlouho (pár měsíců) se přidám do skupiny snažilek, ale nyní bohužel řeším krapet jiné problémy. Budu stručná, proto jen napíši, že manžel asi dva měsíce udržuje poměrně blízký vztah se svou kolegyní z práce, tj. učí se spolu po práci ve škole němčinu, chodí hrát spolu tenis na školní kurty, plánují, že na škole nezůstanou a pokud něco vymyslí, tak začnou spolu asi podnikat (něco s angličtinou). Ona je totiž hrozně akční, což mu vyhovuje, protože on organizátor není, ale rád se nechá vést. Ona je velmi zvláštní, už tu byla několikrát v noci (místo spánku - nemůže spát, jezdí po nocích autem) a házela nám do schránky dopisy a pohlednice pro něj. Také si velmi často píší maily a smskují, klidně někdy i deset mailů denně. Manžel mne ubezpečuje, že se nemám čeho bát, že se mu vůbec nelíbí a že spíše na ni obdivuje její akčnost, schopnost ho někam konečně dokopat a jistou její podivnost, její bezprostřední, tak trochu šílené chování... Viděla jsem ji dvakrát, opravdu není vůbec hezká a on není lhář, věřím mu. Kde je tedy problém? Problém je v tom, že mám pocit, že tohle není správné, že kamarádství sice ano, ale i to má své hranice. Dnes jsem se dokonce dozvěděla, že spolu se tu němčinu přes školní prázdniny hodlají učit u ní nebo u nás doma. Spíše asi u ní, protože, když tu byla, nesnesla tady ten "sterilní pořádek", ona má raději kolem sebe chaos.
Opravdu nevím, co si o tom všem myslet a co dělat, žárlit už nechci, to nikam nevede... Přesto mi to jejich intenzivní přátelství vadí a i když se prý nemám ničeho bát, tak se tak trochu bojím, protože člověk nikdy neví, co se může stát, když jsou dvatakto často spolu a velmi často v kontaktu... Co si o tom myslíte vy a co mám dělat? Předem moc děkuji za všechny odpovědi.

filipal
22. čer 2010

moj nazor je taky, ze zial Magdalena, tvoj manzel je uz citovo zaangazovany inde. a to je ten hlavny problem!
dost sa v tejto diskusii zdoraznuje fyzicka nevera...ale ved co je to vlastne nevera? ved on uz viac mysli na tu druhu ako na teba. pise si s nou v tvojej pritomnosti...a ty mas pockat....ved to je vrchol! plus dalsie plany, ktore ma s nou...ake ma s tebou?
a to ja uznavam, ze existuje priatelstvo medzi muzom a zenou - aj moj muz ma kamaratky.

tymto prispevkom ta nechcem celkom rozlozit, len povedat, ze tvoju situaciu musis uz riesit ako neveru. su na to manualy. ale najvhodnejsia je poradna, alebo psycholog.

morgan
22. čer 2010

@filipal - no máš pravdu s tou nevěrou, ale bohužel její manžel s ní tohle jako nevěru řešit nehodlá, protože to tak nevidí nebo nechce vidět 😒.
Taky mi přijde jako vrchol, že on si s ní po večerech píše před ní. Prostě ta situace se vůbec neměla dostat takhle daleko 🙄

katty6
22. čer 2010

Filipal. Frisbee: naprosty souhlas ☹ MAgdaleno, NEDEJ SE jinak dopadnes jako "chudinka" , a toto mi prijde je zasadni pro zachovani tveho _moralneho kreditu_, pekne te slecne rekni vse co si o tom myslis, manzelovi take at vedi ze jim to neschvalujes a i oni se pak vice nad tim zamysli..Prece kdyz se chovas jako vsechapajici a tolerujici tvuj manzel se jen utvrzuje v e svem chovani ze je to v pohode kdyz si pise s tou slecnou ve tve pritomnosti a jeste ti rika abys pockala a pak s tebou bude mluvit.. JA bych se citila strasne ponizene a samo sebou bych se nastvala a teda rekla vse na rovinu , alespon jak se citim.. MAs na to plne pravo. Tak to udelej a uvidis jak se ti ulevi, pak muzes myslet na jine veci na to jak zase pritahnout pozornost manzela, jak naplnit volny cas manzela sebou..

pidmco
22. čer 2010

Magdaleno, tak po přečtení toho, že on si s ní psal na ICQ...a pak ještě počkej...ty vado, no to ani omylem. Tohle mi udělat můj chlap, tak je teda oheň na střeše, a rozhodně bych ani nebyla chápající v tu chvíli.
Prostě musíš to holka vzít do svých rukou a pořádně ji dát najevo, kdo komu patří... 😠 😠 😠 😠 😠 😠
No úplně mám nervy, nevím co bych udělala, ale rozhodně to ve mě docela vře....zažila jsem totiž něco podobného ve vtazhu....ale ustáli jsme to a jsme spolu 7let! Ale rozhodně jsem ji to dala sežrat.......nedej se a bojuj. Držím pěsti.

filipal
22. čer 2010

veru, dievcata....
a este ta vcerajsia prihoda, ze dotycna "kamaratka" mu robi eroticke navrhy. aspon tak som to pochopila.
pise mu, ze by sa ho chcela dotykat a pod. vsak to je normalne eroticke zvadzanie. Magdalena, musis dat najavo, ze toto teda nie! uplne absurdna situacia. este horsie ako klasicka nevera, lebo proti takej sa da jednoznacnejsie branit.
takto s teba Magda robia iba chuderu, ktora je ziarliva, netolerantna....normalna manipulacia

filipal
22. čer 2010

citam, ze som napisala nieco ako Fries, nakoniec viacere sa tu zhodujeme...
mna az nadvihuje zo stolicky, ked to citam.....tazko si je vobec zachovat chladnu hlavu a jednat s usmevom.
ja by som to teda nezvladla! 😝 😝
asi by som do neho nieco hodila a urobila riadny skandal! 😝 🙄

jabber
22. čer 2010

Já si taky myslím, že po včerejším psaní si s ní na icq a ještě o čem!!! by byl už dávno přinejmenším máznutej pánví po hlavě 😅 to bych teda neustála 🤐

Jinak, magdalena, doufám, že aspoň zkouška dopadla dobře 😉

moravanka
22. čer 2010

fakt sila, baba mu dela eroticke navrhy (za chvili rekne, chtela bych s tebou spat, ne?) a jemu to lichoti. normalne by ji mel rict nezlob se , ty ses do me zamilovala, me je to neprijemne, jsem zenaty, vis, co, nebudeme se nejakou dobu stykat. teda aspon ja bych to tak udelala, kdybych zjistila, ze se do me nejaky kamos zamiloval. sla bych mu z cesty.
magdalena, myslim, ze tvuj chlap je na ni hodne citove vazany a nechce si to priznat. a nebo uz si to priznal, libi se mu to, nechce ten vztah ukoncit, tak tobe vyklada, ze o nic nejde. a ty poslouchas a prizpusobujes se. to ta jeho zenska si musi o tobe fakt myslet, ze jsi (s prominutim) vul, nechavas ji volne pole. normalne s tebou oba zachazi jak s onuci.

ivisek
22. čer 2010

magdi, souhlas s holkami, jenomze, kdyz to ten chlap nechce resit, tak nechce. Zazila jsem na to na vlastni kuzi, muj muz taky nesnasi ultimata, hysterii a taky odmitl debatovat. Kdyz jsem nevydrzela a napsala mu dopis. tak zacal vyhrozovat rozvodem.

liiin
22. čer 2010

ahoj magdalena, čítam túto diskusiu od začiatku a myslím, že ti dievčatá radia dobre, mala by si zakročiť, a dosť radikálne. zažila som niečo podobné, ale v menšej miere, alebo možno som to len stopla v začiatkoch. mali sme takú "kamarátku". rada riešila s mojím manželom pracovné veci, hoci spolu nepracujú, ale pracujú v podobnej oblasti, no po čase to už začínalo byť otravné, pri každej príležitosti mleli stále to isté dokola, o všetkom a v podstate o ničom, v tom čase sa manželovi aj dosť darilo, takže možno ju aj to lákalo!!! s ňou som si nič vybavovať nechcela, bola dosť hlúpa , ako sama o sebe často hovorila, no s manželom som si to vybavila 😀 , nakopla ma kamarátka, ktorá bola svedkom, tých ich "rozhovorov". povedala mi, že sa tak rozprávajú akokeby niečo spolu mali. doma som to manželovi povedala, že je našim kamarátom na smiech, že má doma ženu a dieťa, a dokáže viesť také trápne dlhé rozhovory s inou a nikoho iného si pritom nevšíma. od vtedy je pokoj, manžel to hneď stopol, ona sa ešte pokúšala o konverzáciu ale neúspešne 😀. skús vymyslieť niečo podobné, ak si myslí, že ty to preháňaš a žiarliš, možno keby do ňho niekto iný podrypol, kto vie o jeho "kamarátstve".

moravanka
22. čer 2010

rozumny chlap by to hned stopl. a kor kdyby videl, ze se zena trapi. magdalena, mela bys zakrocit a to radikalne, ukaz ze jsi sebevedoma zena a ne onuce a nenechas sebou zametat
a uvidis, jak se zachova, jestli je mu dotycna dulezitejsi nez ty. problem bude, pokud on rekne, ze si nenecha poroucet a vztah neukonci. tady bude nejspis kazda rada draha.
on s ni normalne "chodi", i kdyz spolu ZATIM nic nemeli.

frisbee
22. čer 2010

Dnes byla v Dámském magazinu na STV psycholožka,mluvila tam o tom,že pokud si manžel nepřipouští problém,nebo diskuzi, je dobré navštívit manželskou terapii,stačí i jeden z partnerů,psycholog problém posoudí a člověka někam nasměruje,šla bych tam. 😉

morgan
22. čer 2010

S tím taky souhlasím, ale musela by tam jít opravdu co nejdřív, než se to u manžela ještě víc rozjede a pak už to nemusí být platné 😒

magdalena2
autor
22. čer 2010

Holky, zkoušku jsem udělala, jupííí 🙂 Špatná zpráva však je, že jsem se skrze tu ženštinu dozvěděla (opět přes facebook), že u ní dnes můj manžel byl a snídal s ní...☹

luthien.k
22. čer 2010

Ke zkoušce gratulace, jinak 😠 😠 😠 Utíkej do poradny (holky radí rozumně, nicméně já bych ho nakopla do řiti už dávno 😅 😝 ).

terinda
22. čer 2010

Jenže základem je komunikace a jestli se o tom chlap ani nechce bavit,(natož připustit problém) pak je to těžký.
Magdi, držímě pěsti, ať to dobře dopadne 😉

ivisek
22. čer 2010

ke zkousce obrovska gratulace a drzim pesticky, at to zvladnes, at uz je to jakkoli. Opravdu nekomu nepreju, aby to dopadlo jako u mne.

morgan
22. čer 2010

Taky gratulace 😎
To je teda bestie, předpokládám, že to tam napsala schválně, aby ses to dozvěděla! Ježiš já bych se neudržela 🙄

frisbee
22. čer 2010

magdi,velká gratulka ke zkoušce 🙂
terinda...ta psycholožka mluvila právě o situaci,kdy partner nechce komunikovat,odborník jí poradí jak formulovat věty,aby se někam dopracovali 😉

filipal
22. čer 2010

@magdalena2 a co s tym budes robit?

frisbee
22. čer 2010

Proto jsem tam ráno hodila ten link o manipulátorech,toto její chování je úplně přesné,magdaleno,v klidu si to prostuduj.

frisbee
22. čer 2010

fili..asi by to chcelo dovolenku a okamžite 😒

brusinka.pusinka
22. čer 2010

Majdi gratulka ke zkoušce a já bych to řešila nejprve rozhovorem s manžou a pak i s dotyčnou a stou pěkně rázně a bez pardónu 😠 😠 a pak bych odjela pryč alespoň na víkend aby si manžílek uvědomil že nejsem domácí puťka zavislá na jeho maličkosti. Mnohdy toto otevře partnerovi oči a obava ztráty mu vrátí rozum 😒 🙂 ale určo bych něco dělala a udělal bych jí takovou ostudu na Fb že by se odhlásila a to jednou provždy 😀

morgan
22. čer 2010

Ten manžel už ale musí vědět, že to celé není vpořádku a že každý člověk na místě magdaleny by s tím nesouhlasil. Připadá mi že je tak oblblej, že si řekl, že to prostě riskne, takhle se chovat, protože to teď nedokáže utnout. Chce získat čas, tak tvrdí, že to je normální. Jestli o tom nehodlá se manželkou mluvit, tak mi bohužel připadá, že už je dost mimo. Magdaleno zkus s ním ještě jednou promluvit..

frisbee
22. čer 2010

Stačí se podívat na českém i slovenském koňovi na témy nevěra,manželská poradňa a podobně,holky se shodují na stejném scénáři..stejné výmluvy,stejné argumenty,stejné zatloukání,i když byli přistiženi...doporučuji přečíst. 😠

magdalena2
autor
22. čer 2010

Tak opět pokračování (už si připadám trapně, jak tady píšu seriál): Manžel se zeptal, jak si to tedy představuji, abych byla spokojená... Řekla jsem mu, ať prostě s ní omezí kontakty a ať se k ní chová jako k ostatním kolegyním v práci. On tedy, že chápe, že udělá kompromis...že to ztlumí... Ale nevypadalo to, že by to chtěl tlumit nějak výrazně dle jeho slov. Také říkal, že musí pomalu, kvůli ní, aby nic nepoznala a bylo to šetrné...a že si myslí, že to přes prázdniny vyšumí... Nevím proč, ale nějak tomu nevěřím...pokud neudělá rázný krok, tak asi nevyšumí, ne pro ni, ona se bude pořád připomínat a on ji na to bude skákat. Řekla jsem mu ironicky, že tedy děkuji, že je to od něj "velké gesto"... Načež mi řekl, že když neumím dělat kompromisy, tak to nechá tak, jak to je teď...

Holky, moc díky za podporu...moc mi to pomáhá, cítím se silnější...i když to asi ještě bude mít svůj konec...nějaký...

ivisek
22. čer 2010

Magdi konec to mit bude, nejak to dopadne a verim, ze to dopadne nejlip pro tebe, i kdyz to bude jinak nez by jsi si to predstavovala. Moc drzim pesticky a posilam hodne sily, ta je potreba.
A jinak jako bych slysela sveho draheho manzela, v konecnem dusledku jsi ty ta spatna, ktera je neprejici a zla. Ona je ten chudak, na kteryho se musi opatrne.

verbalinka
22. čer 2010

Magdaleno, nečetla jsem to celé, ale já jsem zažila něco trošku podobného a prostě jsem mu ty kamarádky zakázala. Zpětně vím, že jsem tehdy přestřelila a nebylo to nutné, ale tehdy se mi to tak jevilo a protože mě miloval, tak to prostě pro mě udělal.
Tady nejde dělat kompromisy - buď ty nebo ona. Asi bych odjela na pár dní pryč a ať se rozhodne, ale tohle je fakt od něho drzost a on si moc dobře uvědomuje, kam až zašel. A manželská poradna je taky dobrý nápad. Nejlepší je mu navrhnout, že jsi asi zaujatá a že spolu půjdete k nestrannému psychologovi a tam je jasný, že mu bude vysvětleno, že to už přepískl.
Přeju hodně štěstí, ať to dobře dopadne 😉

filipal
22. čer 2010

@magdalena2 tak ty nevies robit kompromisy?! 😝 manipuluje tebou aj tvoj muzik....
a on musi ist na tu druhu pomaly? a preco? zase berie vacsie ohlady na nu a nie na teba.

keby mi moj muz povedal, ze to necha tak ako je to teraz, by som asi urobila cirkus a dala mu ultimatum. aj ked neviem, ci je to spravne....ale tvoj muz je uz neuveritelne drzi a prekracuje mieru....

magdalena2
autor
22. čer 2010

U nás to už vypadá je v TV show...nebere to konce, graduje to z hodiny na hodinu. Ta holka je už fakt šíííílenááá. Napsala mu před chvílí, že nemá peníze, že je u nás ve vesnici u kostela, kam ráda jezdí (kam ji mimochodem dnes odvezl, jak jsem se před chvíli také dozvěděla) a že nemá ani kreditku, nic... Někdy před 14 dny zase po něm chtěla, at ji odněkud z kotěhulek odveze... Naštěstí neodvezl a nyní, než šel na domovní schůzi, ji napsal, že tu má u nás peníze (že jí je předám), at si pro ně přijde, aby mohla odjet z naší vesnice domů... Naštěstí... Ale blbé na tom je, že jí to fakt baští, i s navijákem...on si fakt myslí, že nemá peníze...

Ještě jsem se mimochodem dozvěděla, že dnes dělali němčinu v parku...takže byli celý den de facto spolu... Nejhorší na tom, je, že už se jen směji...více momentálně nezmohu... Ale i smích pomáhá, trochu mne rozesmála sestra po icq...moje nevinná panna, zrovna ji radím, jak na to...chudák to už zkouší s přítelem rok... Ale to jen tak mimichodem...