Manžela nenávidím. Co s tím?

verus2018
1. črc 2022

Jsme spolu 5 let, mame dvě děti, hypotéku. On je stelesnenim dokonalosti o děti se postará, doma opraví a udělá úplně vše. Je OSVČ, takže do večera pryč. ALE já ho úplně fyzicky nesnáším, při každé příležitosti mi predhodi kde by jsi našla lepšího. Chybí mu špetka pokory. V práci ho všichni obdivujou jakej je úžasnej a skvělej . Opravil celej barak.
Nejhorší je sex, začalo to už po svatbě, kdy mi udělal scénu ze se mi nechtělo. To se pak několikrát opakovalo. Hádáme se vlastně jen kvůli tomu, už byla řeč i o rozvodu. Já se do sexu s ním musím doslova nutit. Málokdy z toho něco mám. Chci mít ale klid doma tak mu prostě podrzim .
Přemýšlím o poradně, ale nevím jestli mi s tím někdo pomuze
Zkuste mi poradit co s tim

lv
1. črc 2022

Poradnu určitě zkus. Jaké byly důvody toho, že jste se dali dohromady? Proč ses zamilovala? A proč on? Někdy život, jeho tempo, 2 děti za 5 let, dům, náročná práce vztah semelou a jde do kytek, i když by opravit šel. A nějak super se mi nezdá, když tě ponižuje.

verus2018
autor
1. črc 2022

@lv znaly jsme se dlouho, tak jsme to daly dohromady. On mě miloval už dlouho před tím. A já ani nevím jestli já jeho. Možná že začátku, do těch hysterickych scén.

merope
1. črc 2022

Hele, tohle má tuším i diagnózu, narcismus. Je problém žít a přežít s narcistou. Takže určitě to probrat s psychologem - nejspíše budeš mít docela pošramocené sebevědomí, jak mi to tak zní. A možná si tě vybral právě proto, že jsi ho obdivovala, jak je skvělý a to mu dávalo ještě větší pocit skvělosti (znáš film Kosmopes a Turbokočka? já jak tohle píšu, tak se mi vybavují scény z toho filmu právě na téma "jak jsem skvělý" ... je to kreslený, mrkni s dětma 🙂 ).

xxx3d
1. črc 2022

bože můj, to je síla.
poradna... půjde tam s tebou? (podle mě ne, z toho náčrtu, co si napsala), jenže bez něj to nemá cenu, bych řekla.
vztah jako svěrací kazajka, nebo past... tak jak to teď máš, jak to vidíš za rok, pět let? umíš si to reálně představit, že aby byl doma klid, tak mu vyhovíš a popřeš sebe sama?

verus2018
autor
1. črc 2022

@xxx3d to asi i půjde, jenže to je futr jak on se snaží a že za všechno může on a co vlastně chci. Jako nebýt decek, tak jsem dávno pryc
@xxx3d

verus2018
autor
1. črc 2022

@merope o sebevědomí ani nemluv, to prostě neexistuje ale nezbývalo to tak

tinaprofi
1. črc 2022

@verus2018 jak je to v tom odpor, ten už nepřekonáš... hodně štěstí při výběru nového partnera

dashyyy
1. črc 2022

@tinaprofi souhlas... jak je v tom fyzický odpor, tak to u mě bývala konečná

verus2018
autor
1. črc 2022

@tinaprofi jestli od něj odejdu tak o chlapovy nechci ani slyset

verus2018
autor
1. črc 2022

@dashyyy jenže co dál, rozvod dobrý, ale já mma rodinu na druhý straně republiky. Co hypoteka

tinaprofi
1. črc 2022

@verus2018 to nerikej, není dobrý bejt v životě sám...pauza určitě dobrá na dořešení minulosti, ale on není jedinej muzskej na světě, podle kterýho bys měla dělat mustry, venku je spousta super chlapů, co by pro dobrou ženskou udělali cokoliv. Kazda situace má řešení, hypoteka a rodina na druhý straně republiky taky, clověk se jenom nesmí bát udělat ten krok do neznáma, to je ta nejtěžší věc, větsinu lidí ve drží ve sračkách jenom ten jedinej krok k tomu se prestat bát, bude cajk, jestli to opravdu chceš

dashyyy
1. črc 2022

@verus2018 a řeklas mu to takhle jak to tady píšeš? fakt prostě jak to je takhle natvrdo? že by mu to třeba došlo jak se chová

verus2018
autor
1. črc 2022

@dashyyy no takhle natvrdo ne, to by byla scéna jak z národního, ale jo zkoušela jsem mi to nějak vysvětlit, že jak se chová prostě není dobrý. A to právě udělá že sebe chudinka že on se snaží neví co dřív a já nevím co chci

verus2018
autor
1. črc 2022

@tinaprofi jo jednou už jsem si něčím takovým prošla, ale to nebyly děti, jen dva psi. Teď je psů 5, 2 děti, tak to nevím kde bych bydlela

levandule_k
1. črc 2022

Kde bys našla lepšího? Třeba na seznamce. To bych mu řekla, kdyby začal takhle blbě breptat.

Terapii doporučuji, srovnáš si hodnoty, když nebude chtít jít na terapii, jasná známka toho, že se nechce měnit a pracovat na vztahu, chce jen, abys držela hubu a krok.

verus2018
autor
1. črc 2022

@levandule_k to on asi pujde

dashyyy
1. črc 2022

@verus2018 já bych mu to zkusila říct i za cenu scény protože on evidentně nevidí, co ti vadí... chlapovi je potřeba to říct na plnou hubu 😉 a hlavně začni pracovat na sobě, na svém sebevědomí a sebeúctě.. a jestli by do poradny šel, tak alespoň nějaká známka toho, že na tom chce pracovat je vlastně fajn

xxx3d
1. črc 2022

zkuste tu terapii, párovou
uvidíš, třeba ten fyzický odpor dostane odpověď, pokud ji teda už neznáš ty sama
nezávidím ti takový život, musí to být vyčerpávající
druhým řešením je rozvod, ostatní věci naberou rychlý spád, jako majetek, péče o děti...

levandule_k
1. črc 2022

@verus2018 Tak třeba na terapii přijdete na to, že se to dá opravit, nebo naopak ne a rozejdete se aspoň trochu kultivovaně.

verus2018
autor
1. črc 2022

@dashyyy ono už to vyhroceny takhle jednou bylo, to začal že má kontakt na Dobrý ho právníka, že alose budu mít minimální odejdu z holou přidělí a o děti se bude soudit. Zas nechci aby děti přišly o tato mají ho rádi

verus2018
autor
1. črc 2022

@levandule_k kultivované určitě ne, je to rapl, jak by na to přišlo, začne pálit mosty

dashyyy
1. črc 2022

@verus2018 to je naprosto jasná ukázka citového vydírání, úplně stejně jako s tím, že si nenajdeš lepšího a tím, co píšeš by děti nepřišly o tátu, ale sám by je o to připravil svým chováním a to je ve finále jeho problém.. nenech se trápit

verus2018
autor
1. črc 2022

@dashyyy zkusím tu poradnu, ale myslím že to budou vyhozen penize

bara88
1. črc 2022

Ste spolu pět let a už máte dvě děti,není to jen tom že na tebe nemá dost času?že se cítíš sama? Jako zase píšeš že o děti se postará ,doma vše opraví a udělá, tak co dělá špatně?

verus2018
autor
1. črc 2022

@bara88 to je právě to chování, tím že tohle všechno zvládá po mně vyžaduje sex ideálně každý den a na to fakt nemam

bara88
1. črc 2022

@verus2018 tak ale to je potom těžko, kdyby ti nepomáhal tak by to bylo lepší?a sex je dle mě v partnerství hodně důležitý

bara88
1. črc 2022

A než ste měli děti tak sex tak často nechtěl?

verus2018
autor
1. črc 2022

@bara88 jo to chtěl taky, taky když nebyl, tak udělal scénu, tím jsem se blokla a ostatní věci se jen kupi

bara88
1. črc 2022

@verus2018 a proč sis s ním dělala děti a proč sis jo brala když se ti sex s ním nelíbí?

verus2018
autor
1. črc 2022

@bara88 jo to je otázka do pramice. Kdyby šel čas vratit