Manželova kolegyně z práce. Důvod k obavám?

anndyy
10. kvě 2022

Ahoj. Potrebuju pohled z jiné strany, jinak mám pocit, ze snad z toho zešílím…Manžel měl v práci kolegyni, 4 roky spolu dělali, a hooodne dobre si spolu rozuměli někdy mi přišlo až moc. Manžel o ni doma hodně mluvil, což ve mě začalo trochu vyvovalat obavy…postupem času jsem občas viděla nějaké fotky z firemních akci a dá se říct, ze na všechny seděli vzdy vedle sebe…z jedné takové akce vzniklo dokonce video kde manžel kolegyni pekne placl po zadku….za tu dobu toho bylo tedy více napr. smska s libajicim smajlikem… takže narovinu žárlivost se u mě rozjela na plné čáře… Naštěstí kolegyně z firmy odešla, tak jsem se radovala ale bohužel sem se ji stejně nezbavila… na nějaký čas ano byl od ni klid, ale sem tam se objevi v hospodě kam chlapy z práce s mym manželem zajdou, a teď dokonce je o víkendu firemní akce na kterou tedy jezdí i ti co ve firmě pracovali a exkolegynka psala manželovi zdali by ji tam mohl vzít autem, což se mě samozřejmě vůbec nelíbí… v hlavě všemožné scénáře a je mi z toho zle… musím ještě podotknout s manželem máme bohužel dost narušenou důvěru.

nazka
10. kvě 2022

@anndyy a můžu se zeptat, proč máte narušení důvěru?
Jinak bych řekla, že dokud o ní ještě mluví, tak je to ok. Až přestane a kolegyně se akcí bude účastnit, tak to už tak čistý nebude.
Jinak já teda nevěřím na kamarádství mezi mužem a ženou, vždy jde podle mého z jedné strany o něco víc.

chlapecektehu
10. kvě 2022

@anndyy a proč mu to neřekneš že se ti to nelíbí? Já na tvým místě bych mu to dala dost jasně najevo že žádná kolegyně z práce prostě nebude a jestli jo tak že bych si taky našla nějakýho parťáka. Jinak nevěřím na kamarádství mezi mužem a ženou

uzivatelkapetra
10. kvě 2022

Já mám teda kolegu, pracujeme spolu už 15 let a taky si na TB sedáváme spolu, bavíme se hodně, ale nikdy jsme si nepsali ve volném čase. Leda že jsme si chtěli něco konkrétního, jakože nezapomeň koupit smetanu do kávy.

camelinka
10. kvě 2022

@anndyy Na kamaradstvi mezi muzem a zenou verim, sama mam 90% pratel chlapu ... Ale na druhou stranu sem desne zarliva😅, takze ano, u tohohle bych skripala zubama, ale zalezi, jestli chlapovi verim, nebo uz nekdy proved neco, diky cemu bych byla ostrazita...
Ale jako pusinky a picovinky, to jako hodne ne e

anndyy
autor
10. kvě 2022

@chlapecektehu to víš, ze jsem mu to už několikrát říkala. Dokonce to moc dobre ví, ze mi dotyčná vadí ale on na tom asi nevidi nic špatného nebo nevím jak si to jinak vysvětlit… a spis je ještě nastvanej, ze já vyvadim…

irmamala
10. kvě 2022

Ženský ženský, to už je x tá diskuze na podobné téma za posledních pár dnů. Vám z těch chlapů fakt jebne 😀 Jen sebevědomá, pohodová, nehysterická a nad žárlivost povznesená ženská má největší šanci, že od ní nebude chlap utíkat. Čím víc tlačíš, tím víc ho ztrácíš, to je klasika. Pokud ti o ní sám vypráví a ukazuje, co mu píše, tak se asi nemá čím tajit. Nebo sis to přečetla bez jeho vědomí? 😀

anndyy
autor
10. kvě 2022

@irmamala ty jo ani nevíš jak bych si prala taková být, ale ta hlava proste jede jinak 🙄

chlapecektehu
10. kvě 2022

@anndyy tak v tom případě si taky někoho takovýho najdi a uvidíš jak se mu to bude líbit když to podle něj nic není

westie
10. kvě 2022

Asi takhle - pokud s ni neco bude chtit mit, stejne tomu nezamezis a v kazdem pripade budes za histerku, coz snizuje manzelovi ochotu byt s tebou v klidu a rad🤷‍♀️. Muj manzel ma kmaradku, mel ji uz, kdyz jsme se seznamili, obecne se radsi bavi se zenami nez s muzi a mne to nevadi. Oba vime, ze je pro nas rodina dulezita a na prvnim miste, tak se podle toho chovame. A kdybychom chteli, oba mame duvod zarlit, ale nemame to za potrebi, mame na sebe tak malo casu, ze si nehodlam ubirat dohady o tom, s kym a kam chodime a jestli je to zenska nebo chlap. Ja treba stravila asi 20 zahranicnich cest s jednim kolegou, jen my dva, nekdy na dva dny, jednou dokonce tyden, za par dni jedu s jinymi kolegy na svatbu a budeme tam slavit pres noc. Nikdy me nenapadlo si s nekym cokoliv zacinat a kdyby za mnou chodil manzel, ze mu to vadi, tak by mi to hodne lezli na nervy. To jen tak z druheho pohledu…

anndyy
autor
10. kvě 2022

@westie jenže ono jde o kolegyni a ,,kolegyni,, manžel jinak pracuje s dalšími x-kolegynemi a ty mě nevadí, neslysim o nich, ani mu nepíšou zprávy s blbostma ve 21 h večer, nedělají spolu kravinky, nesedí vedle sebe takze mě jde o tuto konkrétní jedinou paní 🙄

dashyyy
10. kvě 2022

@westie vidím to naprosto stejně 🙂

zuzineckah
10. kvě 2022

neumím si představit, že bych nějakému svému kolegovi, byť i dobrému kamarádovi, vypisovala zprávy s líbajícími smajlíky... 😲 To mi přijde teda buď děsně švihlé a pubertální, nebo opravdu divný. Sama bych to nikdy žádnému cizímu chlapovi nenapsala, zvlášť zadanému; je to až ponižující, taková vlezdozadele.... Nicméně, znám paní, která je střelená jak zákon káže a ta by s tím jistě problém neměla. Takže pokud je kolegyně z této sorty afektovaných, hlučných extrovertek, tak bych tomu nepřikládala žádný význam.

evik19
10. kvě 2022

Společnou cestu a vypisování s kolegyní, kterou plácl po zadku, bych netolerovala. Obzvlášť, jestli je už důvěra narušená, tak je prostě lepší některý věci utnout dřív, než se rozjedou. Pokud nejsi žárlivá stíhačka, která manžela nenechá ani promluvit na ostatní kolegyně, tak by měl pochopit, že máš problém právě s touto. A pokud to pochopit nebude chtít, tak je vcelku jasný, proč.

irmamala
10. kvě 2022

@anndyy Jenže bohužel ty nemáš žádnou efektivní páku, jak tomu zabránit. Je ti jasný, že když budeš dávat zákazy a ultimáta, bude to ještě horší a on se naopak k ní bude chodit vyplakat, jakou má doma semetriku. A holka bude na koni, že je v jeho očích ta lepší a tebe bude mít za chuděru. Zvolila bych úplně opačnou taktiku. Kámoška, jasnačka, v pohodě, užijte si to a sama začala být trochu tajemná a postupně mu dávala důvod taky trochu žárlit. Nezájem budí zájem, vždycky a u všech, tomu věř 😀 Když se stáhneš víc do sebe, začneš být veselá, nakupovat hadříky, chodit víc ven a nevyprávět každou minutu z toho večera, věř, že zbystří.... Mám šéfa, strašný kurevník celý život, manželka typická domácí puťka. Najednou ve 40 začala chodit 3x týdně cvičit, v posteli dělá věci, které nikdy nedělala a šéf se najednou může po*rat, jestli někoho nemá a místo aby běhal za jinýma, tak běhá za tou svoji 😀
Ř

westie
10. kvě 2022

@anndyy jenze ja s tim kolegou, co letame do zahranici mam kamaradsky vztah a piseme si blbosti, klidne v devet vecer, resime spolu nase deti a jejich skolky atd. Ale on i ja mame pevne dane hranice, nic nas k sobe fyzicky netahne, jen mame oba radi legraci. Kdyz jsem v praci, chodime spolu sami na obed, protoze ostatni kolegove maji radi dlouhe obedy a to ja nezvladam. Strasne zalezi na uhlu pohledu - zvenku mozna vypadame podobne jako tvuj manzel a tvoje kolegyne, ale ja to zevnitr vidim uplne jinak a vazne by me lezlo na nervy, kdyby mi manzel v tomto nedal pokoj. Ale ja mam vyhodu, ze tim, ze se s mym manzelem nepodezirame, tak se vlastne vsichni zname - on zna kolegu i jeho manzelku, ja ji znam taky a mam ji rada. Dokonce znam i jeho maminku a sestru, vsichni vi, ze spolu travime pracovne cas, ale nikdo z toho nedela vedu. Takze mame klid a je to jen o praci, zadne emoce. A ano, obcas se radi zasmejeme, mame spoustu spolecnych historek, ale to je jen o tom, ze si chceme zprijemnit tu praci.

anndyy
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
anndyy
autor
10. kvě 2022

@westie tak to mate hezky nastavené a trochu vám upřímně závidím… kdybych dotyčnou znala, možná bych ji viděla jinak…ale můj navrh, ze bych šla na akci kam bych i mohla jako manželka jít, tak se manželovi nelibila. Jedna akce se každý rok opakuje a je i přístupná veřejnosti a když jsem manželovi navrhla ze bych chtěla jet taky, razantně mi to zamítl ze jede s lidmi z práce a rok na to kolegyně na tuto akci vzali sebou partnery a manžel mi řekl, ze jsou to chlapy a je to něco jiného….takze asi tak

zmrzlinka
10. kvě 2022

@anndyy z vlastní zkušenosti vím,že před takovými pipinama je potřeba být ve střehu.Zažila jsem to s manželem taky.Moje rada je bez emocí mu říct ,že Ti to vadí- přesně co a proč.A jake by jeho uklouznutí mělo následky ve vašem vztahu a víc bych se k tomu nevracela.Naplanuj si nějaké akce jenom s kámoškou a kup si kytku,něco na sebe.Chlapec musí taky trochu žárlit.
Ale vím či prožívaš.Ja mám v práci dvě kolegine co mají ženaté milence a mají to jako srandu a to že s té druhé strany to taková sranda být nemusí je nezajímá....

dashyyy
10. kvě 2022

@zmrzlinka taky souhlas.. kdysi jsem řešila podobnou situaci a řekla jsem mu, že kámoška ano, ale pokud cokoliv, okamžitě končíme, že bych mu už nemohla věřit a tím jsem to vyřešila v sobě.. pak jsem nastoupila po mateřské do práce a mám takového kolegu, jak popisuje @westie a vidím to i z té druhé strany.. moc si rozumíme, máme stejný humor, je jako můj mladší brácha, sedíme spolu v kanclu, chodíme na obědy, píšeme si kraviny, ale zná mého manžela, chodí k nám na návštěvy, zná vlastně celou rodinu a nikdo s tím nemáme problém.. myslím, že ne vždycky za tím musí být nutně něco víc a i chápu, že chce jet na firemní akci sám, taky to tak máme.. jezdíme se max. vyzvednout, ale my máme důvěru v pořádku, věříme si a o tom to celý je, řekla bych

tahejhula
10. kvě 2022

Nechte ty chlapy trochu žít.

evik19
10. kvě 2022

@westie
@dashyyy Holky, vztahy na pracovišti jsou fajn, ale v tomhle právě mají partneři (ať už ženy nebo muži) docela spolehlivej radar. Ono je docela dobře poznat, kdo je jen kamarád/kamarádka a u toho vlastně nevadí ani pusovej smajlík v sms nebo společný služebky, a kdo je potenciální hrozba. Mám s tím, řekla bych, docela jasnou zkušenost. Když mi blikala červená kontrolka, byl k tomu opravdu důvod. A můj muž taky za normálních okolností není vůbec žárlivej, ale velice dobře pozná, když po mně někdo jede, případně kdo by se třeba mohl líbit mně a tam prostě začne zase blikat kontrolka jemu. Ne, že bych ho někdy v životě podvedla, ale takhle to mezi lidma, co se fakt dobře znají, prostě je. Když žiješ s někým dvacet let, tak prostě stačí letmej úsměv, pohled a víš, na čem seš....Svému manželovi jsem za celej náš společnej život zatrhla jen jednu kámošku, a přes to prostě nepojede vlak. On zas zatrhl jednoho kamaráda mně. Naprosto to respektuju a v životě by mě nenapadlo s ním někam sama jet, dokážu si představit, jak by bylo mně na manželově místě. Doufám, že už u toho zůstane a za dalších 20 let se ten počet zabanovaných kamarádek/kamarádů nezvýší🙂
Na druhou stranu kamarádka manželovi jeho kamarádku (kolegyni) nechtěla zakazovat, samozřejmě, že cca po 2 letech tajností se manžel ke kolegyni přestěhoval. Každá máme určitě ve svým okolí takových příběhů spoustu.

dashyyy
10. kvě 2022

@evik19 to je jasný a jak je kolem toho nějaký mlžení, nedejbože lži apod., tak je prostě něco špatně.. za mě člověk, který má čistý svědomí, nemá potřebu lhát.. zase ale se nehodlám trápit něčím, co nemůžu ovlivnit a to je právě třeba to, že se k sobě dostanou, když budou chtít a proto jsem si to přehodnotila, řekla mu, jak to vidím a stojím si za tím, že kdyby se ke mně něco doneslo, večer jsem s dětma a psem sbalená

anndyy
autor
10. kvě 2022

@dashyyy ty lži a mlžení to pravé u teto kolegyni proběhlo, myslím tedy ze strany manžela ale to jsem si oduvodnila tím, ze ví, ze mi vadí tak mě nechce dráždit. Ale když mi řekl, ze mu psala jiná kolegyně o odvoz na akci ale přitom sem viděla, ze píše ona tak mě horko polilo.

evik19
10. kvě 2022

@anndyy Tak to by byl presně moment, kdy bych mu dala jasně na jevo, že o tom vím, a pokud v tom hodlá jakkoliv pokračovat a na tu akci jet a mně tvrdit, že jede s někým jiným, tak ať si rovnou zabalí velkej kufr a už se nevrací.

anndyy
autor
10. kvě 2022

@evik19 Mě tedy tvrdí, ze ji nepoveze, ze už je domluveny s někým jiným. Ale ona tam bude… takže budu muset doufat, ze ji opravdu neveze a jede s někým jiným. Ale stejnak to, ze tam bude ona me proste stve.

tahejhula
10. kvě 2022

@anndyy když bude chtít a vyhodnotí to tak, že mu to za případné riziko stojí, stejně se s ní spustí.

9radka9
10. kvě 2022

@anndyy nejde se skamaradit s někým z práce, ať vám ho tam hlídá? A dává echo? Jen takový nápad

9radka9
10. kvě 2022

Jinak u nás v práci to byl hnus (mezinárodní společnost) byly holky, co šly s každým a někteří chlapy to tam ojížděli slušně, ženatý neženatý, jestli tě na žádnou akci sebou ještě nevzal a je tam už pár let, tak to už je podle mně hodně špatně, taky tam byl takový chlap u nás, doma kočka šílená, ale nikam ju nebral a ani o ní nemluvil a samozřejmě to byl jeden z těch ojizdecu

nevimne
11. kvě 2022

Já teda na přátelství mezi mužem a ženou rozhodně věřím mám hodně můžu za přátele možná i víc než žen a kolegy v práci mám může když se někam jede vezmeme se autem na v zájem a i ve volnu si normálně píšeme a pokud mě kolega v práci pomůže klidně mu pošlu smajlík pusinku ale tak i stejně kolegyni máme prostě takový kolektiv a pokud ti manžel bude chtít být nevěrný stejně tomu nezabráníš já na to používám takové pořekadlo koně můžeš dovézt k řece ale pít ho nedonutíš 🙉

karol1996
11. kvě 2022

Uklidnit se, dychat. Když bude chtít, zdrhne.
Ja jsem opak tebe. Muh manzel fotí akty, kolegy i kolegyne v praci navstevuje, bavi se s nimi. I mi hlasi, co bylo na jaky akci, kdo se kde svlikal, kdo na koho smatlal, kdo to na nej zkousel.
Nevim, jestli nekdy na někoho nespadl, fakt ne. Ale vim, ze me miluje, me i deti a to mi bohate staci.
Jeho modelky jsou fajn zenske, jedna z nich je i ma nejlepsi kamaradka, na xy foceni jsem neplanovane prisla, fotila s nimi, nebo cokoli a vzdy v poradku.
Chce to klid a pokud ti konverzaci sam ukazal, nevidim v tom problem.
Tez mam pratele mezi muzi. I se nan tu a tam stane, ze potkám nekoho s kym jsem se dele nevidela a proste manzel nemanzel, obejmu ho, dam mu pusu a co ;)
Kdyz proste bude chtít, povede vzdy. 🙂 jen si pridelavas vrasky 🙂