Manželovi příbuzní mě ničí, jsou u nás každou chvíli

seherezada
9. dub 2008

Muj manzel je cizinec, pochazi ze zeme, kde je zvykem velika rodina a vsichni jsou spolu velice silne spjati. Navic ma jeste 2 male deti z predesleho manzelstvi.

Zpoctaku to bylo vsechno v pohode, ale postupem casu me jeho rodina uz zacala ponekud unavovat a ted uz jsem z nich zoufala. Vypada to asi takhle: Kazdou chvili jsou u nas jeho deti, do toho prileti na 6 tydnu jeho rodice, za par tydnu zase na mesic jeho sestra s detma (do toho samozrejme prijedou i manzelovy deti), po ni k nam zavita dalsi sestra s manzelem, na letni prazdniny k nam prileti deti jeho obou sester plus samozrejme jeho deti...A tak porad dokola.
Bydlime na vesnici, jsem na materske, takze jsem vetsinou cele dny s nima doma a trpim. Varim pro ne, uklizim po nich, peru, zehlim, ale HLAVNE trpim totalni ztratou soukromi, vsude je chaos, neporadek, krik. Deti behaj jak sileny, rvou, mlatej dverma, vsechno rozbijou, vysypou...
Jsem pokazdy na pokraji psychickych sil. S manzelem se neda v klidu promluvit, pokazdy me setre, jak jsem hrozna, ze nemam rada jeho rodinu a at si zvykam apod.
Chapu, ze chce mit sve pribuzne u sebe, ze bydli daleko a nemuze je videt kdykoliv se mu zachce, ale ja takhle zit taky nemuzu.

natalie77
10. dub 2008

Ahoj, no to je riziko, když si vezmeš cizince, že se prostě budou navštěvovat, asi si jako rodina nevezmou hotel.... A že se stýká s dětmi z předchodzího vztahu? Nevím, ale s tím jsi měla počítat, jsou to jeho děti. Chápu, že Tě to rozčiluje, ale je to jeho rodina... a můž je bude vždycky hájit, jsou na to být spolu zvyklí.
Když jsem žila s někým, kdo nebyl z Prahy, tak jsem musela prostě počítat, že za námi budou jezdit... fungovala jsem jako penzion, ale vždycky jsem si říkala, že je to rodina, pokud to byli kamarádi, tak to jsem zařídila penzion-hotel...
Nevím, jak jinak Tě povzbudit, to jsou ta negativa, když si člověk vezme cizince.......

seherezada
autor
11. dub 2008

On je taky rozdil, kdyz prijedou Cesi, kteri maji vice mene stejne zvyky, jazyk a mentalitu, nez kdyz prijedou lide z uplne jineho prostredi, ziji uplne jinym zivotem, maji jazyk, kteremu ja nerozumim, maji totalne rozdilnou mentalitu a nazory, jedi jine jidlo... Nehlede na to, jak jsou hlucni, kouri v celem byte, i kdyz mam male dite, chodi spat kolem druhe rano...Cely byt zahlti jejich televize, kuchyn jejich jidlo, vybrakuji nam ucet...Vubec se nechovaji jako navsteva, ale jako by u nas byli doma. Nakonec si tam pokazdy pripadam jako ja na navsteve u nich.

S tema detma je to jasny, ale dohromady uz je toho nejak moc. Kdyby nebyly deti, tak snesu zbytek pribuzenctva, ale takhle mi to prijde, ze je u nas porad nekdo.Manzel to bere jako normalni vec, jsme prece rodina, Pritom ale na druhou stranu on se s moji rodinou vubec nestyka a nema je rad a kdyz maji vyjimecne prijet, tak jde ven.

zdenka26
11. dub 2008

ahojky,tak já bych tohle nesnesla ale stímhle jsi musela počítat když jsis ho brala.Přece jsi věděla jaký je.Snažila bych si s manželem ujasnit pravidla a rázně.Takhle přece nejde žít.Držím palečky

janicckka
11. dub 2008

No tak v tom já bych teda nebydlela.Ještě tam kouří jo? 😠 To bych je poslala někam.Ujasněte si pravidla.Jinak bych řekla ádié.....Držím taky palce at si silná. 😉

mataharyy
12. dub 2008

No já děti zatím nemám a jediné kde se smí kouřit je koupelna a ač všichni remcají, tak nakonec jdou kouřit tam, nebo před barák na ulici... A kdyby mi někdo kouřil v domě, kde je dítě, bych ho vypoklonkovala ke dveřím na to šup, rodina nerodina 😠 Ale jinak s tou rodinou asi moc nezmůžeš, zkus si do toho frmolu pozvat ještě své příbuzenstvo a hraj kdo z koho 😉 😀 no a doufej že ti nepřeskočí 😅
Hodně zdaru a sil 😉

astrane
12. dub 2008

No mě napadlo zase udělat to,co dělá on,když přijede tvoje příbuzenstvo-odjet,ať se stará sám(v rámci hesla Jak ty mě,tak já tobě)(otázka ovšem je,jak by váš dům vypadal až se vrátíš-jestli by ještě stál 😉
A kouřit venku! To je bez debat.

seherezada
autor
12. dub 2008

Ja jsem z toho prave uplne na nervy, proste "mnoho psu - zajicova smrt".
Uvazuju vazne o rozvodu.

Astrane: Ja nikam odejit nemuzu, mam male dite a to maji jako rukojmi. Chteji byt s nim (i kvuli nemu prece prileteli...), takze muzu odejit jedibe bez neho, ale vzhledem k faktu, ze kojim to neni mozne a ani kdyby bylo, tak tak to neudelam a nenecham ho tam bez moji opory.

S tim kourenim me fakt vytacej, nechapu takovou bezohlednost. A manzel stoji vzdy na jejich strane a jeste je na me hnusnej, ze jsem drza na jeho rodice atd.

juliexs
12. dub 2008

Babo rad...

skuli
13. dub 2008

Tak to by mě asi klepla pepka.Já mám tchýni s tchánem super a jsem ráda,když po 3 hodinové návštěvě jednou za týden odejdou 😅 Mám ráda společnost,ale tolik lidí v baráku a tak často to by nebylo na moje nervy.Se jim nediv,že se jim u vás tak líbí,když jim vaříš,uklízíš a ještě to mají skoro zadarmo.Kdo by takovou dovolenou nebral?Můžu se zeptat z jaké jsou země?

elly
13. dub 2008

No ja ziju v cizine...podle toho, co asi pises je Tvuj manzel asi me pripada, ze statu jako je Indie, Syrie ci probuzne zeme..tak se tyhle tradice hodne drzi...a pokud je to tak..tak vzdycky prohrajes...ver mi. Rodina je pro nej vsechno...ty jsi az na dalsim miste...Tvuj manzel vzdycky da na rodinu..ty jsi pro ne jina.....
Pokud se pletu...a pochazi z zapadnich statu..pak ti te takto nechovaji...a to ti potvrdi vice holek taky na konikovi.
Jak jsi tam dlouho? A smim se zeptat, z jakeho statu pochazi?
Jinak drzim pesti....

poletucha
13. dub 2008

presne jak pise elly... moje kamaradka zila se Syranem a bylo to presne takovy...nakonec ubytovavali i jeho kamarady,protoze tak je to u nich zvykem a neexistuje,aby bydleli na hotelu...jenze pro tyhle lidi je host v dome neco posvatnyho a nesmis mu rict nic na to,jak se chova. Ona se snazila si s tim kamaradem o tom promluvit,kdy jako asi odjede....protoze uz opravdu nemela zadny soukromi a pekne to schytala, protoze ten to praskul hned tomu pritelovi...tenkrat jsem u toho byla a obe jsme se klepaly strachy v kresle,protoze ten vztek byl neuveritelnej. Nastesti uz spolu nejsou, ja osobne bych si cloveka z arabsky kultury nikdy nevzala 😔

elly
13. dub 2008

Vsechno co tu jinak pises Seheresado me pripomina film :"bez dcerky neodejdu"; byl podle zkusecnosti....jak jsi psala, ze maji dite jako rukojmi... 😨
Pokud nemuzes byt s ditem sama aniz by nekdo byl s tebou..nebo muzes jit ven, ale bez ditete..tak je to skoro presne ono...
Holka zlata....kam si se to provdala?????

maart
13. dub 2008

Holky, ja jsem to pochopila, ze Seherezada bydli se svym manzelem v Cechach, ne? Myslim si, ze jeho rodina prijizdi na navstevu k nim nekam sem....ale mozna je to jinak a bydli v "jeho" zemi.

...no kazdopadne Te Seherezado moc lituju a chapu, ze jsi z toho vseho na nervy....ale....nepremyslela jsi o teto mozne situaci pred svatbou? Nemela jsi s jeho rodinou kontakt? Je mi jasne, ze vsechno se pred manzelstvim "neprokoukne", ale mohla jsi prece alespon neco tusit. Priklanim se taky k holkam, ze bude asi manzel z nejake exotictejsi zeme, kde jsou opravdu uplne jine zvyky a regule.....je to tezky no....Asi Ti tady moc neporadime, musi to byt uplne priserny 😒 . Ja osobne bych z toho uz zkolabovala. Drzim Ti palce.

seherezada
autor
14. dub 2008

Presne tak, manzel je skutecne ze stredniho vychodu. A prave v tom je ten kamen urazu. Opravdu rodinu ma na prvnim miste, ja nemuzu proti nim nic rict, i kdyz jsem v pravu. Stejne je to i s tema kamaradama, kazdou chvili u nas prespava nejaky jeho znamy ci kamarad. Ja pro nej delam snidani, funguju jak pokojska a neudelam s tim nic.

Ale nejvetsi peklo je ta rodina.
Nekdo tu psal naprostou pravdu - host v dome je pro ne posvatny a je tam v podstate panem. Ja jsem z Cech zvykla na jiny system, ze host se chova jako host. Ale oni se chovaji tak suverenne a svym zpusobem nadrazene, ze to muj mozek ani nepobira. Vse berou jako samozrejmost, nedekujou, nezadaj... "Povlikni nam periny", "prines mi krem na ruce".........
Dokonce ani nereknou, na jak dlouho prijeli, proste prijedou, vyhlasej "okupaci" a clovek nevi, kdy to skonci. Maji otevrene letenky, tak proste odleti, az se jim tak nejak zachce.
Nemuzu se prave branit ani kvuli tomu koureni, protoze oni moc dobre vedi, jak moc mi to vadi a ze mimco nechci tomu kouri vystavovat, ale kaslou na to. Ja si nedovedu vubec predstavit, ze bych byla tak drza a u nekoho na navsteve si tam zapalovala jednu za druhou, i kdyz bych vedela, ze hostitelka ma male dite a vadi ji to.
Oni se naopak tvari jeste urazene, ze drza jsem ja a co si to vubec dovoluji a manzel stoji za nima a je na me casto i hruby.

Kam jsem se to proboha provdala si rikam casto a jeste jsem do toho privedla dite. Jenze ono driv to bylo jine, driv mi nevadilo, ze tam kouri, protoze jsem kourila taky, nemela jsem dite, takze jsem chodila do prace a snazila se k nim vracet co nejdyl a vsechno to bylo jine. Z pocatku jsme mela jeho rodinu i celkem rada, ale vztahy se meni a clovek po par letech muze mit uplne jiny nazor nez mel v dobe svatby. V dobe svatby jsem byla stastna, milovala jsem sveho manzela, nemeli jsme problemy.

Ale ted jsem v koncich, odejit nemuzu kvuli diteti, ale je ze me troska. Vypadam jak kostra, mam kruhy pod ocima, vecne utrapena...

elly
14. dub 2008

Mila Seherezado..melo te to asi napadnout driv, ze vztahy ze nekym ze stredniho vychodu proste neklapou...jo mozna klapou, ale jen pro tveho muze....vsak si si asi vsimla, ze jejich zeny jsou priste taky jen nejaky posluhovacky a tim to konci..nikdo se je na nazor nepta.....nikdy te nevezme jako sobe rovnou.....natoz pred rodinou a kamarady...

Byt tebou, mas jeste cely krasny zivot pred sebou, proste zajednu na ambasadu a odjedu pryc....dokud je jeste cas....nevim kolik ti je...a jak jsi sobestacna....rozvod necham na pravnikach..nebo pri nejhorsim zavolam rodicum at si pro vas prijedou a odvezou vas pryc! Zacni znova.....jiny a lepsi zivot pro tebe a pro sve dite!

scai
14. dub 2008

Seherezado, proč Tě s ním drží to dítě? Odejdi a žij si šťastnější život, jak píše Elly, takhle se fakt utrápíš. A s tím dítětem, vždyť by zůstalo Tobě,ne? ŽIješ v Cesku a on musí respektovat české zákony a soudy většinou dítě přece přiřknou matce.
Je mi Tě líto, moc Ti přeji, abys sebrala odvahu a odešla, protože tohle se opravdu nezmění a na Tebe určitě čeká lepší a pohodovější život! 😉 ale chápu jak moc je to těžké.

jabber
14. dub 2008

Holky, to není jen tak, to není jako když se rozvedeš s Čechem nebo nějaký Evropanem. Já slyšela i o případech, že matku pak pronásledovali, terorizovali, dokonce i dítě unesli ☹ 😠 . Oni jsou jiná mentalita.

Seherezada - vy žijete tady nebo tam? Moc ti držím palce

scai
14. dub 2008

jabber, jo to si taky dokážu představit. No jo je to šílená situace, ale co bys jiného radila Seherezade ty?

jabber
14. dub 2008

scai - já vůbec nevím 😅 . Asi je to jediný možný řešení, protože jinak jí to nejspíš časem zničí, ale nebude to podle mě teda vůbec jednoduchý 😒 ☹ , už teď píše, že kvůli dítěti odejít nemůže 😒 - já tomu rozumím tak, že ji s dítětem odejít nenechají ☹ . Akorát mi není jasný, jestli žijí tady nebo tam. Tady by to bylo pořád všechno snazší.....

seherezada
autor
14. dub 2008

Zijeme tady, ale moc o lehci to neni.

Jabber ma pravdu. Skutecne to neni tak jednoduche se rozvest jako s Cechem. A vetam typu, at se rozvedu, ze jsem jeste mlada a zacnu zit novy a stastny zivot, se jen trpce usmivam...

Cekalo by me peklo na zemi a to doslova, kdo neco takoveho ve svem blizkem okoli nezazil, tak si to jen tezko dokaze predstavit. Ja taky byla velice rozcarovana, kdyz jsem si vsechny ty dusledky uvedomila a doslo mi, v jaky pr... jsem.

elly
14. dub 2008

Seherezado...tak to je snad o neco lehci..kdyz zijete v cz...vyhrozuje ti snad? Pouziva nasili? 😨 Vsak mas rodinu...mamku a tatku? Oni ti nepomuzou? 😨

elly
14. dub 2008

Domácí násilí neboli násilné chování v rodině tedy zahrnuje jakýkoli čin nebo opominutí, spáchané v rámci rodiny některým z jejích členů, které podkopávají život, tělesnou nebo duševní integritu nebo svobodu jiného člena stejné rodiny, nebo vážně poškozují rozvoj jeho osobnosti. Je to jednání, jehož cílem je získat nad obětí kontrolu, převahu a moc. Vždy je útokem na lidskou důstojnost.

Tuj manzel stejne spada pod pravo Ceske Republiky...a pokud mas jeste rodice...odjet k nim..

No trpce usmivat se muzes..ale neco se svym zivotem prece udelat musis ne? To ze se vypovidas ti mozna pomuze jen na malou chvili......

jabber
14. dub 2008

seherezada - no to je teda šílená situace ☹ , fakt nevím co ti poradit, ze svého okolí žádný takový případ neznám 😒 . Vím jen, že známá mojí mámy se kdysi vdala za Araba někam do tramtárie a pak se klepala, aby se jí jako první dítě narodil syn, protože on měl snad jinak právo jí vyhnat, nebo co, no hrůza 😕 , naštěstí to klaplo.

Myslím, že když jsi tady, tak to máš určitě snazší než kdybys žila tam, v tom prostředí, kde to všichni mají za normální. Já bych možná zkusila založit tady na koníku přímo téma jak se rozvést s tím a tím, třeba ti někdo z holek poradí, chodí sem hodně lidí, tak s tím třeba někdo nějakou zkušenost má 😅 . No myslím na tebe, holka, drž se!

jabber
14. dub 2008

seherezada - píšeš, že má 2 děti z předešlého manželství.......a jak vychází s první ženou? Vždyť to se museli taky nějak rozvést, nevíš něco třeba o tom?

seherezada
autor
15. dub 2008

Deti z predesleho vztahu maji na stridavou peci, syna spise v peci on.

seherezada
autor
15. dub 2008

Jeho byvala manzelka mu ve vsem, co se tyka deti vyjde vstric, nevim, jestli je tak extremne nad veci a nebo se ho boji, doslo ji, ze v boji s nim nikdy nevyhraje a nebo proste jen ma strach, ze ji prestane financne podporovat (coz zase musim manzelovi uznat, ze ji prispiva nemalou castkou). Dovolila i to, aby syn odjel sam na pul roku do zeme meho manzela.
Jenze to ja nikdy nedovolim. Ja bych se zblaznila. Ja bych nebyla tak tolerantni exmanzelka...

anza
1. čer 2008

Hele, moje kamarádka si vzala Arabáše, ale nešlo to (z obecně známejch důvodů), rozvedli se (dítě teda neměli), a on dělal nějaký scény, rozbil i někde v Praze výlohu atp., pak za ní nějakou dobu slídil, ale nic se nestalo a nakonec to přešlo. On tu byl nějak pololegálně, živil se dost pofidérně. příběhy jako tento mi pomáhají udržet si některé zdravé předsudky 🙂 ☹

zanett
1. čer 2008

seherezado, promin, ale neco nam asi tajis. Popisujes tady tvou situaci jako bezvychodnou, ale uplne bezvychodna byt nemuze - vsechno ma reseni, treba dlouhe a bolestive, ale ma. MMch, na Emiminu jsem uplnou nahodou narazila na nejakou 'seherezadu', ktera tam popisovala svuj pribeh, temer totozny s tim tvym...nejsi to nahodou ty? 😲 Protoze ta dotycna si tam chodi stezovat snad uz pres rok a k nicemu se nedohrabala.... 🙄

Mas rodice ci jine pribuzenstvo, u nichz bys mohla v pripade rozvodu bydlet - alespon docasne?
Mluvilas s manzelem o vasi situaci? Pokud ano, co na to rika? Je uz jednou rozvedeny, takze by nemel byt takovy problem rozvest vas dva - sice bys ani nemela dite 100% pro sebe, protoze jako otec by mel pravo dite vidat a zasahovat do vychovy, ale to ti muselo byt jasne uz driv....hlavni je, ze v pripade rozvodu bys bydlela od nej a jeho vlezlych pribuznych a kamaradu...Nerikej, ze to nejde, kdyz to presne takhle udelal se svou prvni manzelkou...

Mne to spis pripada, ze odmitas jakekoliv reseni a jen chces, aby te ostatni litovali...Navic jsi o sobe moc neprozradila (kolik ti je, kde vlastne bydlite, jak dlouho jste spolu atd atd atd)

singid
3. čer 2008

za tohle mě některé asi ukamenují.... ale seherezado, kolik ti je???? Chápu, že člověk je na počátku vztahu zamilovaný, pak je ta úžasná svatba....ale copak tyhle holky, co se vdaly za cizince z východních zemí nečtou?? nesledují noviny??? takových případů už bylo napsáno, kdy holky "vystřízlivěly" a zůstaly viset v některé východní tramtárii.... zamilovanost je hezká, a já nejsem rasista, ale do takovéhleho vztahu bych nešla.... jistě to některé vyjde, je spokojená, ale ty kulturní rozdíly, které tu tak krásně popisuješ tě většinou semelou....

Navíc tomu opravdu nerozumím, píšeš, že dřív ti to nevadilo, ale zároveň si odporuješ, protože dodáváš, že jsi nebyla na mateřské, chodila do práce a tudíž jsi se vracela domů co nejpozději, abys s tou rodinou tolik nebyla.... ☹ lituji tě, protože jsi alespoň částečně věděla do čeho jdeš a teď už ti zbydou jen oči pro pláč....

pokud si nechceš pohnojit i zbytek života, tak pro to něco udělej a rozveď se... takhle se akorát utrápíš... a všechno jde, když se opravdu chce.... Známá měla Tunisana, žili zde, pak se rozváděli, byla to taková spíš velká komedie, ale nakonec je rozvedli, on ještě párkrát udělal scénu a už žije zase s jinou... a je klid.... 😎

lenkabu
3. čer 2008

sehe: utec rychle!I kdyz ten strach ze ti sebere dite budes mit porad..ale kdo myslis ze bude rozhodovat o zivote ditete az dospeje.Jestli mas dceru,tak chudak holka...nakonec ji provda nekam na vychod.

Osobne si taky myslim ze vztah s muzem z vychodu vyjit nemuze....oni maji prose zakoreneny ze zena je nizsi druh existence a i kdyz ten muz treba zije na zapad a prijme nazory zapadu,tak to v nem nekde je a jednou to vyleze ven.