Manželovi se ještě nechce mít miminko. Co mám dělat?

gabou
3. led 2007

Ahoj holky, už jsem to psala v několika tématech až jsem se rozhodla založit vlastní, abych se dozvěděla všechny vaše zkušenosti i nápady.
Je mi 26, manželovi 28..brali jsme se v říjnu 2006. Chodíme spolu už 7 a půl let, bydlíme zatím u tchánů v pidi 1+1, možná se budeme stěhovat k našim, ale až si opravíme jejich 3+1 a oni by šli do vedlejší části domu..nebo bychom si koupili byt, nevím..zatím peníze nemáme ani na jedno, ale máme oba stavebka, tak snad by se to nějak udělat dalo.
Asi tak kolem vánoc 2005 na mě jaksi padla touha po miminku, ale přítel mě příjemně překvapil žádostí o ruku..tak jsem skoro třičtvrtě roku nemyslela na nic jiného než na svatbu..teď mám po svatbě..manžel se do miminka moc nehrne a mě to moc mrzí..sice na letošní vánoce mě opět příjemně překvapil, že miminko by chtěl taky, ale zdá se mi, že to říká jenom proto, že to chci já..Jaksi jsem se toho chytla a mluvila o miminku pořád, až mi řekl, že to se snad nebudeme čtyřikrát denně bavit o miminku..dokonce se zachoval až neomaleně, když řekl, že chci víc miminko než jeho..ach jo, takže se stalo to, co jsem nechtěla..tím neustálým mluvením jsem ho vystrašila 😖
Tak nevím co teď..asi mu radši dám na chvilku od miminek oddych a bude..jak to máte vy??

gabou
autor
1. únor 2007

Ahojky Musko! Děkujeme za info..jdu si nastavit nahrávání 😉

consti
11. únor 2007

ahoj holky!!Tak co nového??U nás se to lepší, já o miminku nemluvím a začíná o něm pomalu mluvit manžel 😀 😎 😉

gabou
autor
12. únor 2007

Ahojky Consti! No vidíš! Na každého jednou dojde..nebo spíš každému to jednou dojde 😉 Tak to je super..jen tak dále..budu držet pěstičky 🙂

veverun
25. únor 2007

Zdravim, holky, co nového u vás? Vím, že tohle není zrovna dvakrát pozitivní téma, ale sdělená starost poloviční... vždyť to znáte. Mně to teda hrozně pomohlo se tady vybečet. Jinak já jsem na tom zatím asi pořád stejně-teda myslím, s Vodnářem o mimi teď nemluvíme, ale zas na druhou stranu on teď nedělá ani nic pro to, aby nebylo... 🙂 tak jsem trochu pookřála,ale zdaleka nemám vyhráno.Tak se třeba zase ozvěte,co nového. 😎

consti
26. únor 2007

ahoj kočky, ahoj veverun!!Tak u nás je nové to, že manžel o miminku začíná opravdu mluvit 😉 .nedávno dokonce nakukoval do kočárku s dvojčátky, tak jsem byla v šoku 😀 .No a dnes jsme se bavili o dovolené a já mu říkám, že nikam jet nemusíme(kvůli penězům) a on na to, že by rád na dovolenou toto léto jel, protože blázním po miminku a další rok už budu těhotná a nikam jen tak nepojedeme 😀 .Takže po škole už mimi asi nic nebude stát v cestě 😉

vendulka
26. únor 2007

Ahojky holky,ahojky consti....no můj mažel taky nechce zatím miminko.... 😝

vendulka
26. únor 2007

Prý je na to ještě mladý..... 😀

vendulka
26. únor 2007

Ale myslím, že se jen tak tváří...o víkendu jsme byli nakupovat v Globusu a tam byl v autosedačce takový krásný modrooký chlapeček a manžílkovi se taky líbil...dělal na něj šklebíky...tak si myslím, že by možná manža chtěl mimi,ale ještě je čas.... 😉

vendulka
26. únor 2007

Consti,tak aby mu to vydrželo,ta touha po miminku.... 🙂

vendulka
26. únor 2007

Ale myslím, že jak jednou tatouha přijde,tak už neodejde... 😀

consti
26. únor 2007

vendy mě se zatím osvědčilo opravdu netlačit na pilu.Manžel mimčo chce určitě už dávno, jen je v tomto asi flegmatický a neřeší, kdy to přijde.Ale až to přijde, tak bude nejšťastnější chlap pod sluncem a skvělý taťka 😉 .Jak je nás na srpnu hodně, tak ani nevím, kolik tvému muži je 😉 ?

vendulka
26. únor 2007

Je nám oběma 23,muži bude letos 24....takže v podstatě jsme mladí.... 😀 Ale asi to tak bude s mým mužem jako s tím Tvým....bral by snad i mimi,jen kdyby jsme bÿli zajištěni.... 😉

vendulka
26. únor 2007

A já na něho netlačím..jen se ho občas zeptám, kdy by chtěl mimi a pokaždé je stejná odpověď:Nevím...ale teď ne..... 😀

vendulka
26. únor 2007

jen doufám, že to nebude říkat 5 let.... 😀

consti
26. únor 2007

No tak to máte čááás.Mému muži je 30, takže má nejvyšší čas 😀 😉

vendulka
26. únor 2007

Jo tak to čas máme,ale klidně bych to brali i teď....no snad příští rok se do toho pustíme...nejdéle za 2-3 roky....uvidíme podle situace.... 😉

vendulka
26. únor 2007

A jak se těšíš na podzim???Až začnšte "zadělávat" na miminko??? 🙂

Určitě hodně viď?

vendulka
26. únor 2007

Tak se snad brzo zadaří.... 🙂

vendulka
26. únor 2007

Seš tady víc jak na beremese, že??? 😀

vendulka
26. únor 2007

Já to teď taky tak nějak střídám.....jednou tady a pak zase tam..... 😀

consti
7. dub 2007

Ahoj holky.Tak co nového???nějaké pokroky, změny??Já jsme si opět založila album a nehodlám ho už mazat.Časem snad přibudou těhotné fotečky 😀 😉

venuss
13. zář 2007

ahoj holky,koukám,že posletní debata proběhla 7. dubna,tak nevím,jestli sem ještě někdo chodí,ale mám ten stejný problém jako vy,tak se k vám připojím.Mám přítele a chci s ním dítě,ale on ještě nechce.Takže máme na denním pořádku hádky,ale v posledním týdnu o mimi nemluvím,tak se nemáme proč hádat.Přítel má rád děti,do kočárku nakukuje,fotí těhotné maminky a tak.Těší se na to být tatínkem,ale má v sobě nějaký blok,který bohužel nevím,jak ho mám odstranit.Jinak jeho důvody,proč nechce mimi,se mění jako počasí.Jednou je to,že si chce užívat,po druhé to bylo,že nežije mezi lidma,kteří mají děti, a teď to bylo kuli bydlení,že nemám nic svého.teď už kupujeme byt,tak jsem zvědavá,na co se vymluví teď.No,každopádně pokud manžel nechce,tak ženská má smůlu.Je to nespravedlivý na tom světě.měj te se.pa

jumik
13. zář 2007

venuss - myslím, že výmluvy tvého přítele znamenají to samé co ty toho mého...já jsem na jaře strašně moc škemrala o mimi...ale pořád jsem slyšela jen uvidíme co peníze, uvidíme jak budeme vycházet atd. pak jsem se učila na státnice a asi necelý týden před nimi celá vystreslá přecitlivělá a naměkko jsem se jednoho večera složila a řvala a řvala a řvala...přítel se mě nejprve snažil utišit a pak zmizel na několik hodin z domu...no a tehdy se šel snad poprvé svěřit své matce, nakonec jsem se od ní dozvěděla,něco na co jsem ten večer nakonec přišla sama - nejde o peníze o bydlení jde jen o to, že se toho bojí, jaké to bude a jak to zvládne jaký bude rodič a prostě se na to necítí...a já ho chápu oni to mají ti chlapi asi o mnoho těžší než my ženské, nám všechny tyhle obavy prostě přehluší mateřský pud a rozbouřené hormony, ale oni nic takového nemají se vším se musí vyrovnat s čistou hlavou a to asi není nic snadného...
u nás to dopadlo tak, že mě ten bláznivý večer miláček požádal o ruku a dohodli jsme se, že po svatbě uvidíme jak na tom tedy budem a podle toho bude mimi...a já od té doby přišla na to, že nesmím škemrat ale že musí říkat: také se moc bojím a také jsem plná otázek a nejistot ale ty nezmizí, dokud to nepříjde a takhle by to mimi nebylo nikdy, milujeme se a spolu zvládneme všechno i mimčo, které si oba moc přejem! A tak jsem nakonec dostala slib, že 6.6.2008 v den naší svatby začneme se snažením!
Holt oni nechtěj nátlak ale podporu - toť má rada - tak držím palce ať přítele PODPOŘÍŠ tak, že se začnete brzy snažit 😉

petrunka_01
16. zář 2007

taky

venuss
18. zář 2007

ahoj holky,no já bych strašně ráda podpořila,ale ono to nejde.protože i mě napadlo,že má strach,z toho jaký to bude a tak,ale když jsem se ho zeptala,tak mi řekl,že strach nemá.Ono je to těžký s tím mým.Buď odpovídá "nevím" a nebo mlčí.Zkrátka,mě jeho odpovědi vyčerpávají,i když vyčerpávající nejsou.Snažím se o dítěti nemluvit,ale jsem podrážděná a smutná a on to ví,že na to myslím.no,uvidíme co bude,ale už mě to nebaví,mít takový stav,ale nejde to přestat myslet na dítě.ještě jednou vám děkuju za podporu.

consti
18. zář 2007

venuss a kolik vám je let? Víš, podle mě chlap prostě musí k tomuto rozhodnutí dospět a dojít sám. Ale taky chápu, jak je pro tebe těžké čekat, až on se rozhodne...Říkala jsi mu, že to taky není tak jednoduché? Že se třeba můžete o mimi snažit rok, dva a nebo i víc? 😎

kacabacka
18. zář 2007

U nás je to takový divný.... Já bych mimčo chtěla, ale bojím se toho neznáma-těhotenství, porodu, co bude potom, jak budeme vycházet s penězma.... Když se zeptám manžela, jeslti by mimčo chtěl, tak řekne, že jo, ale já takovej pocit nemam, že by ho chtěl. Děti kolem nás nejsou. Kolem mě je těhotnejch až mě to štve, kolem něj ani jedna...Nikdy sám od sebe nepřišel a nezačal o mimču mluvit. Samozřejmě musíme počkat až dostavíme...to vím i já, ale nevim, jak poznat, jestli to dítě fakt chce, nebo jestli řiká, že ho chce jenom kvůli mě....to bych zase nechtěla já...

consti
18. zář 2007

Kači to je fakt složité, také bych se bála toho, jestli nechce manžel jen vyhovět našim mateřským pudům. 😉
U nás se to prostě začalo najednou z ničeho nic obracet a manžel je pomalu ten, kdo o mimi mluví víc jak já 😀 . Je ale pravda, že i kolem nás je dost dětí. Známí mají holčičku, manželův bratr má taky malé dítě atd. Navíc už na mimi máme věk, jsme rok svoji, tak se spousta lidí na mimi ptala a i mému muži asi došlo, že není na co čekat 😉 .

venuss
18. zář 2007

consti, mně je 22 let a příteli 26.Někdo si myslí,že je to málo na rodinu,ale já to tak cítím.přesně jak jsi psala,taky bych chtěla,aby si dítě přál i přítel a ne aby vyhověl mému přání,z toho mám strach.Je to vážně těžký,chce,abych si udělala nějakou karieru,ale se střední školou a tady u nás není kde dělat karieru.Na jednu stranu mu rozumím,ale na druhou mi vlastně pořádně neřekl,proč dítě nechce.Je možný,že to třeba říká,ale já to nechci slyšet,tak to prostě neslyším.Doufám,že brzo změní názor a nebo že mě to mateřství přejde.Život je boj a k ženám pěkně nespravedlivý.A vy už se snažíte?

consti
18. zář 2007

venuss včera jsem dodělal vysokou, takže snažení snad už nic bránit nebude...i když od října jdu do práce. Uvidíme, asi tomu necháme volný průběh.
Jinak pokud můžu být upřímná, tak vím, že v 26 můj manžel na mimi ani nepomyslel. Opravdu o mimču začal uvažovat až v jeho 30. Mně bude v zimě 26. Stejně jako ty mě miminka berou asi tak do 22, ale prostě jsem to musela nějak vydržet, neupínat se na to, v klidu dostudovat. Vím, jak je to těžké, ale opravdu zkus na chvíli o mimi nemluvit, naplánuj si trochu budoucnost( i když říkáš, že je to u tebe složitější) a uvidíš, že přítel brzy přijde s tím, že mimi chce 😉 .jsi mladinká, takže nemusíš spěchat, to je výhoda 😉 .