Manželovi se ještě nechce mít miminko. Co mám dělat?

gabou
3. led 2007

Ahoj holky, už jsem to psala v několika tématech až jsem se rozhodla založit vlastní, abych se dozvěděla všechny vaše zkušenosti i nápady.
Je mi 26, manželovi 28..brali jsme se v říjnu 2006. Chodíme spolu už 7 a půl let, bydlíme zatím u tchánů v pidi 1+1, možná se budeme stěhovat k našim, ale až si opravíme jejich 3+1 a oni by šli do vedlejší části domu..nebo bychom si koupili byt, nevím..zatím peníze nemáme ani na jedno, ale máme oba stavebka, tak snad by se to nějak udělat dalo.
Asi tak kolem vánoc 2005 na mě jaksi padla touha po miminku, ale přítel mě příjemně překvapil žádostí o ruku..tak jsem skoro třičtvrtě roku nemyslela na nic jiného než na svatbu..teď mám po svatbě..manžel se do miminka moc nehrne a mě to moc mrzí..sice na letošní vánoce mě opět příjemně překvapil, že miminko by chtěl taky, ale zdá se mi, že to říká jenom proto, že to chci já..Jaksi jsem se toho chytla a mluvila o miminku pořád, až mi řekl, že to se snad nebudeme čtyřikrát denně bavit o miminku..dokonce se zachoval až neomaleně, když řekl, že chci víc miminko než jeho..ach jo, takže se stalo to, co jsem nechtěla..tím neustálým mluvením jsem ho vystrašila 😖
Tak nevím co teď..asi mu radši dám na chvilku od miminek oddych a bude..jak to máte vy??

venuss
18. zář 2007

consti a samozřejmě,že jsem mu vysvětlovala,že to může nějakou dobu trvat než otěhotním,ale na to on mi samozřejmě řekl,že může,ale nemusí.A v tom máme pravdu oba.Já mám jen strach z toho,abych vůbec někdy otěhotněla,abych neměla nějaký problémy a tak.Teď teda žádný nemám,až na to,že jsem nedostala MT,ale to kuli HA.Jsem je vysadila a teď čekám,jestli příjde a zatím nic.Budu muset k doktorovi. 😅 tak se zatím mějte.pa

luccii
18. zář 2007

ahoj venuss, ja te chapu - takovy obavy mam taky... je to tezky - tohle se neda naplanovat - muze to vyjit hned a muze to taky pekne dlouho trvat 😒 nasim kamaradum se predevcirem narodila holcicka, takze dnes se na ni jdu do nemocnice podivat 🙂 uz se desne moc tesim a jsem zvedava, jak to na me zapusobi (je to totiz prvni mimi v nasi parte)... bud budu chtit mimco jeste vic a nebo se jin necham na cas "uchlacholit" - tim myslim, ze mi bude stacit "cizi" mimco 😉 no ja bych mohla byt maminkou hned, ale nastupuju do prace stejne jako consti az 1.rijna a je mi stejne jako ji, tedy 26 a pritelovi bude 30... jenze bydleni stale nemame a nemuzu z prace hned odejit... asi jeste chvili pockame, zatim z pritelovy strany zadne velke nadseni nevidim, i kdyz mimco chce... drzim ti palce a az bude nejhur, zajdi s kamaradkou na kafco, aby ti bylo lip...

kacabacka
18. zář 2007

consti: my máme taky už přes rok po svatbě...a věk? tak ten průměr...chtěla bych mít 1. dítě do 25-26 let. Taky se nás každej ptá, ale manžel nijak nereaguje...zatím to se to svádí na to, že není hotové bydlení...

kacabacka
18. zář 2007

je fakt, že to může trvat roky, ale taky nemusí a proto ani já nechci teď riskovat, když máme jen provizorní bydlení. Jsme od sebe s manželem o dva roky, takže kdybych měla čekat až se umoudří nebo si uvědomí, že mimčo chce, tak mi bude 28... sice na tuhle dobu je to na první mimi normální věk, ale mě se to zdá dost pozdě...

venuss
18. zář 2007

consti, já kdybych dělala vysokou školu,tak si myslím,že by to bylo snadnější říci ne,musím dostudovat a je fakt,že mi hodně lidí říká,že jsem mladá na dítě,ale chtěla jsem mít 1.dítě do 24 let a to se pomalu blíží. 😅 .O mimi se snažím nemluvit aspoň ne před ním,ale on sám,když je nějaké mimi v televizi tak mě volá ať se jdu podívat a to mě potom strašně mrzí,když to mimi vidím. 😢 mimi nebudu mít hned,to mi je jasný a ani ho nebudu přemlouvat,je to zkrátka na něm.pokud on řekne jo,tak já nebudu proti.děkuju vám holky za podporu... 😵

jumik
18. zář 2007

venuss - no tak to máme podobné - já v mém nejhorším období, dokud jsem ho ještě něměla slíbené taky strašně tesknila a když přítel přišel a třeba řekl jéé až my budeme mít mimi tak...nebo mi hladil břiho s tím jak se těší až tam bude mimi a mě to šíleně zraňovalo, mrzelo a ubližovala, že já po tom přeci taky moc toužím ale on je ten kvůli komu to nejde....myslím, že tohle těm chlapům prostě nedochází 😉

manicka77
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
wrtulka
19. zář 2007

Ahojky holky, taky mám podobný problém..
Mě je 25 a manželovi taky..
Od loňského listopadu rekonstuujeme domeček, myslím že kolem vánoc je reálné se tam snad nastěhovat..Takže už máme velký kus práce za sebou..
Jinak v červnu jsme se vzali..
No a od června neberu HA, dohodli jsem se tak.. jenže..
Manžel do toho nechce jít dokud se nanastěhujeme (mělo to původně být v září ☹) No a tak si říkám, jestli až se nastěhujeme nebude nějaký důvod proč říct ne..
manicka77: určo bych se s ním o tom bavila!

manicka77
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
wrtulka
19. zář 2007

manicka77: Čauky, mě se osvědčilo taky mluvit o tom s ním nepřímo (např. přes ICQ) oni se ti chlapi asi kolikrát stydí se přiznat k nějaký slabosti nebo tak.. Taky bych mu i za cenu malýho konfliktu dala najevo.. jako že se s ním o to chci bavit.. Víš něco jako "chci si popovídat o tomhle".. Možná se bude vykrucovat, ale třeba ne..Nebo se aspoň dozvíš něco, v čem je problém..
Třeba u nás je to ta stavba..
Jinak problémy po vysazení HA mám - velké s pletí, měla jsem problémy i než jsem ji začala brát,ale teď se mi začala hrozně mastit plet no jak nějakýmu puberťákovi. No a dělají se mi velký hnisavý boule, blbý je že většinou na obličeji..Tak přemýšlím jak to vyřešit.
Nevšimla jsem si v diskuzi, ty jsi vysadila HA? Nebo o tom přemýšlíš?
W.

manicka77
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
wrtulka
19. zář 2007

manicka77: Hmm to já jsem teď v půlce 4 cyklu od vysazení, tak by se mi to už mohlo zlepšit /pleť/ když píšeš, ale u mě tomu nevěřím.. Přemýšlela jsem jak si pomoct, asi si skočím pro nějaké bylinky..třeba mi pomůžou..
Jinak mě od té doby MS chodí úplně výborně, trošku se mi sice posunula cca.2 dny.. takže jsem jednou měla cyklus 30 dnů, ale jinak tak kolem 28,29 prostě v pohodě. Taky jsem byla u doktorky a ta mi dělala ultrazvuk, říkala že je vše ok🙂 Tak jsem ráda, kdyb nebylo té pleti tak po vysazení HA pohoda 🙂
Nicméně s tím mimčem.. jsi ještě mladinká, dneska holky mívají miminka později (i když je fakt, že já ho chtěla už když jsme spolu s manželem chodili tak 2 roky a to mi bylo 21,ale studovala jsem takže by to bývalo ani nešlo..)
Víš nevím jak se k tomu staví chlapi co už jedno děcko mají a vědí do čeho jdou, vím že ten můj se dost bojí..že nebude vědět jak a co..Ale na druhou stranu mi řekl, že chce..
Je to složitý..W.

venuss
19. zář 2007

manicka77:Mam taky takovy problem v cervenci jsem vysadila HA a taky jsem to jeste nedostala a teda jsem nebyla ani u doktora.Chystam se tam v pondeli,snad mi da vyvolavacku a bude to v pohode.taky jsem si delala testy a vsechny negativni. ☹ no,ale co se dá dělat.kam nemůže příroda,pomůže doktor... 😅

jumik
19. zář 2007

Mně na pleť hodně pomáhal kopřivový čaj - pila jsem ho a současně jsem si s ním ten obličej i myla a musím říct bylo to lepší než všechny pleťové vody dohromady 😉

luccii
19. zář 2007

jumik: diky za tip - taky se bojim, co rekne plet na vysazeni HA - uz jsem toho tady cetla mraky a hodne holek s tim ma problemy... zkusim ten caj uz ted, plet je celkem dobra, ale je to diky vhodne HA

erin4
19. zář 2007

Ahoj všem 🙂

erin4
19. zář 2007

lucii, já jsem brala HA asi 6 let a po vysazení všechno o.k., měla jsem HA na pleť a na nepravidelný krvácení,ale pak začala dělat víc škody než užitku,tak jsem ji před 3 měsíci vysadila a všechno v poho,asi je to u každýho různý

poupe
3. říj 2007

Ja mam trosku jiny problem,uz mame jedno ditko a ta za 3-4 roky bych chtela dalsi,manzel je ale realista a mysli ze to neutahnem financne,jenze ja nejsem nejmladsi a kdyby on za par let chtel,tak myslim ze uz by bylo pozde

venuss
5. říj 2007

ahoj holky,tak můj problém je vyřešený.Přítel se nějakým zázrakem rozkejval a už se snažíme o miminko.Měla jsem strach,že to dělá jen kvuli mně a tak jsem se ho zeptala a říkal,že ne,že chce i on miminko,takže se to vyplatilo o tom nemluvit.Možná už jsem těhotná,ale hned to nezjistim,ale už jsem přestala kouřit i pít alkohol,kdyby náhodou.🙂

marissa
25. dub 2008

Ahojte dievčatá.Prosím poradte mi,som zúfalá... Neviem pochopiť manželove zmýšľanie.Najprv asi pred 3 mesiacmi povedal,že sa budeme snažiť o bábo,ale postupne sa jeho ochota stráca... Nechcem aby naše milovanie bolo na povel,lebo potom z toho človek nič nemá,ale aj tak akoby ma ignoroval keď mu naznačujem,že je ten správny čas... 😢 ☹ 😢 Čo mu mám povedať??? Ja veľmi chcem babo 😢 Som z jeho správania šokovaná...

andelka
25. dub 2008

No to nevím teda. Mému manželovi nevadí, že až se začneme snažit, tak se budem milovat v plodných dnech víc. On se na to dokonce těší. Asi je to tím, že ví jak tyhle věci fungují, takže až budeme mimi oba chtít, bude vědět v kterých dnech se budeme snažit víc.
Tvému muži asi připadá, že z něj chceš mít spíš "stroj na dítě", chlapi někdy blbě reagují na něco, co se podle nich musí. Zkus odpoutat pozornost od plodných a neplodných dnů pokud měříš BT. Pokud neměříš, tak nemůžeš vědět, kdy zrovna plodné dny jsou, tak to nechte na náhodě. Milování by mělo člověka především bavit, jinak se z toho stane práce. Já mám pocit, že mého muže to bude bavit především v plodných dnech, protože se vyjádřil, že až budeme mimčo chtít, tak se budeme v těch dnech milovat 3x denně. No byl zklamaný, když jsem mu řekla, že obden bude bohatě stačit 😉

venuss
24. črc 2008

Ahoj holky, tak jak jsem psala 5.10. ,ze se pritel rozkejval a snazime se,tak jsme se snazili asi mesic.po mesici mi pritel oznamil, ze si to rozmyslel a tim me strasne ranil.no,uz je to vlastne pomalu rok. mame svoje bydleni,temer spravene,jen nejaky nabytek musime dokoupit.Take jsem zjistila,ze po vysazeni HA mam problemy s menstruaci,nebo lepe receno,nemam menstruaci vubec a muj nynejsi gynekolog s tim nic nedela,jen mi picha vyvolavacky,tak v pondeli jdu k jinemu doktorovi.S pritelem se stale hadame od te doby,co mi oznamil,ze si to rozmyslel.Hodne me ranil a mam pocit,ze nas vztah od te doby docela troskota.Uz jsem se vzdala predstavy na dite.Byla jsem tak stastna,kdyz mi rekl,ze chce dite a vzapeti prisli takove deprese a pocit bezmoci.Je to vazne smutne. Snad jsem jeste nekdo zavita a napise svuj pribeh. A doufam,ze nikomu muz neublizi tak jako ten muj ublizil mne.

verap
24. črc 2008

venuss - jak dlouho uz jste spolu?

venuss
24. črc 2008

verap - jsme spolu 4 roky z toho 2 spolu zijeme, manzele nejsme.

verap
24. črc 2008

venuss - a rikal, proc si to rozmyslel?

venuss
24. črc 2008

ze se na to jeste neciti,coz bych pochopila,kdyby mi to rekl hned,ale on mi rekl,ze chce dite a po mesici,ze si to rozmyslel.Nedokazu to nejak prekousnout.

verap
24. črc 2008

venuss - zatim bych to nechala byt, at ti jednou nevycte, zes ho do toho dotlacila. On se bud rozhoupe nebo ne a pak se muzes rozhodnout, co s tim budes delat.

venuss
24. črc 2008

no,ja netlacim na pilu,uz se o tom ani s nim nebavim.spis se pomalu nebavime vubec.Ono to spis vypada na rozchod,coz me strasne mrzi,protoze pred rokem jsme se milovali a jeden pro druhyho dali zivot a ted je to tak chladny. 😖

venuss
24. črc 2008

verap - ty uz mas deti? Nebo jsi v ocekavani? 🙂

verap
24. črc 2008

venuss - mne je 27, manzelovi 32. Jsme spolu uz 5 let, vzani 3 roky. Prasky jsem po 11 letech vysadila minuly rijen no a zatim se nepovedlo. Merim BT a piju kontryhelovy caj, ale co z toho, ze.