Manželovi se ještě nechce mít miminko. Co mám dělat?

gabou
3. led 2007

Ahoj holky, už jsem to psala v několika tématech až jsem se rozhodla založit vlastní, abych se dozvěděla všechny vaše zkušenosti i nápady.
Je mi 26, manželovi 28..brali jsme se v říjnu 2006. Chodíme spolu už 7 a půl let, bydlíme zatím u tchánů v pidi 1+1, možná se budeme stěhovat k našim, ale až si opravíme jejich 3+1 a oni by šli do vedlejší části domu..nebo bychom si koupili byt, nevím..zatím peníze nemáme ani na jedno, ale máme oba stavebka, tak snad by se to nějak udělat dalo.
Asi tak kolem vánoc 2005 na mě jaksi padla touha po miminku, ale přítel mě příjemně překvapil žádostí o ruku..tak jsem skoro třičtvrtě roku nemyslela na nic jiného než na svatbu..teď mám po svatbě..manžel se do miminka moc nehrne a mě to moc mrzí..sice na letošní vánoce mě opět příjemně překvapil, že miminko by chtěl taky, ale zdá se mi, že to říká jenom proto, že to chci já..Jaksi jsem se toho chytla a mluvila o miminku pořád, až mi řekl, že to se snad nebudeme čtyřikrát denně bavit o miminku..dokonce se zachoval až neomaleně, když řekl, že chci víc miminko než jeho..ach jo, takže se stalo to, co jsem nechtěla..tím neustálým mluvením jsem ho vystrašila 😖
Tak nevím co teď..asi mu radši dám na chvilku od miminek oddych a bude..jak to máte vy??

dagmarik
20. led 2009

zuzi su rozne jazykove kurzy po veceroch,tak ho nejako do toho dokopni alebo nechce byt samoukom?

halintoa
20. led 2009

hej, ja ho tiež lámem pri každej príležitosti 😀 , ale drží sa statočne, len sa pousmeje a nechá ma, nech si vyprávam

dagmarik
20. led 2009

ja ked uz pritvrdzujem a idem s temou do tuheho,tak to ho vie dokonca aj znervoznit. a zaklincuje to s tym,ze pre mna nic ine nie je dolezite len decko... no ma pravdu,je pre mna dolezite ako aj mnohe ine veci vo vztahu dvoch ludi.

zuzanockamt
21. led 2009

hali ... my sme uz chodili na kurz, aj sme boli 8 mesiacov v UK, ale na neho sa to strasne pomaly lepi, nieco vie, ale to su fakt iba zaklady
ja zasoby nerobim ... mam len 5 bodyciek, ktore ale dam teraz sestre, lebo caka male a ja dufam, ze oblecko dostanem od rodiny ... a kozmetiku nechcem kupovat, lebo to max. trvanlivost 2 roky a bohvie, ci dovtedy bude volaco

zuzanockamt
21. led 2009

dag ... moj reaguje preeeeeeesne tak isto, preto chcem byt uz ticho s tou temou pred nim, lebo potom sa aj ja zbytocne rozculim a treba mi to?

ajka83
21. led 2009

no tak jak jsem si myslela, ze jsem pokrocila tak vcera jsem se zase vratila na metu " az bude vhodna doba " . Coz me teda pekne zklamalo . Je to presne o pohodlnosti . nechce prevzit zodpovednost za dalsi osobu. A zaver nasi diskuze-> tak si najdi nejakyho blbce ktery ti to dite bude chtit udelat. To me zasahlo tak ze ted se asi o mimi nejakou dobu bavit nebudu . Ale ten clanek co jsem tady na nej posiala odkaz byl presne z myho srdce. Co veta to pravda. 😒

zuzanockamt
21. led 2009

ajka, dag ... mne sa zda, ze ti nasi chlapi boli spolu na nejakom skoleni, lebo tie reakcie to ako keby som svojho pocula 😀

ajka83
21. led 2009

no podle me nekdo rozesila maily po svete .. s timto tematem .. jinak si to nedokazu vysvetlit
jen doufam , ze se nam nakonec ( a doufejme ze brzy) podari je presvedcit !!
nevim jestli vydrzim cekat dokud se on nerozhodne , kdyz touzim po miminku od 14 let .. ale teprve s timto clovekem si dokazu predstavit jednou a navzdy . Ach jo 🙄

libka1
21. led 2009

Nemala by som sa Vam sem pliecť, ale s dosť veľkým záujmom vás čítam 😅 najlepšie na tom je to, že keď raz to bábo budete mať, tak si vaši manželíci povedia že boli totál hlupáci že sa na to nedali skôr 😝 Môj manžel bude mať cez leto 37 a vždy keď sa o tom bavíme tak povie že mohlo byť aj skôr a nech ich je čo najviac 😀 Tak držím palce nech to tie hlavy dubové pochopia čím skôr 😉 a nech už vás bábenká kopkajú v brušku 😉

ajka83
21. led 2009

no ja to vidim u sestrenice .. meli 3 velky deti a po 15letech od posledniho chtela sestrenice mimi .. tak ho trochu podvedla( jako ze vysadila HAK a nerekla mu to ) a on s ni cele tehotenstvi nepromluvil slovo a kdyz se holka narodila tak se mohl zblaznit a ted do ted je z ni uplne mimo 🙂 no proste chlapi jsou v tomhle hlupaci 😵

minami
21. led 2009

Ja nechapem tych chlapov, ktori cakaju na "spravnu dobu". Keby mali 18 rokov, nedokoncenu skolu al. ucet vecne v minuse, ok - chapem, ze nechcu mimino. Ale ked im v tom v podstate nic nebrani.... To su akozi oni ti mudri, ktori to budu vediet odhadnut, kedy je ta spravna doba???!!!! 😝
Podla mna je dolezitejsie mat dieta skor, ako ho neskor nemoct mat....
Kazda sice nema taku moznost, ale za pokus by to mozno mohlo stat - aby sa chlap dostal do kontaktu s nejakym babenkom. Vtedy vacsinou chalani vedia zmaknut - aspon co sledujem vo svojom okoli...

No kazdopadne vam vsetkym drzim palce, aby z vas coskoro boli stastne maminy a vasi chlapi nech su stastni a hrdi otcovia! 😀 😀 😀

libka1
21. led 2009

No dakujem pekne keby so mnou nerozpraval cele tehotenstvo 😀 To by riskoval sialenu matku svojho dietata 😉 Ale zas maju babo, a obidvaja su spokojni, takze ciel splnený... 😎
Jo a tie čo ste tu uvažovali nad peniažkami... že drahé plienky, strava.... plienky na mesiac 1000 Sk max, strava sa ťažko odhaduje, ale myslím že hladom vám bábo nezomrie... a budete prekvapení, kolko vám toho ludia naznásajú (rodicia, súrodenci, kamaráti...) A aj tých 25000 Sk (neviem ako v čechách) čo teraz dostanete od štátu je slušný štart (zato máte po skromnosti kočík - samozrejme nie Quinny, postielku, základnú výbavicku a este vám ostane na plienky na rok) Ja robím od malej 6tich mesiacov, tiez máme úver, ale v podstate som aj chcela. Nie je to ľahké, ale dá sa to. Tak proste nebudete pri prvom bábe na materskej 3 roky, ale sa trochu obetujete... všetko sa dá keď sa chce, a to bábo fakt zato stojí. A potom si vychutnáte to druhé bábo, keď budete na tom lepšie finančne 😉

ajka83
21. led 2009

no to ja jsem prave taky zkousela .. kamarad ma mimi a tak jsem mu ho strcila do naruce a pak si ho i sam bral a vsechno bylo super . .hral si s nim .. ale druhy den mi rekl ze az bude vhodna doba .. uz jsem pak nemela prave silu se ho zeptat a kdy to bude ☹

a kdyby jen chtel mit stale svoji svobodu .. tak mu v tom stejne dite branit nebude .. na dovoleny s partou jezdit muze , ctvrtecni hospody se taky nemeni .. pro nej se toho vlastne moc nezmeni .. tak ja tomu nerozumim

dagmarik
21. led 2009

libka1, dakujeme za povzbudenie a snad aj v nasich pripadoch pride coskoro na tvoje slova..

zuzanockamt
21. led 2009

libka ... veru dakujeme za povzbudenie ... hadam coskoro osvieti aj nasich chlapov ... ja som tomu mojmu uz povysvetlovala vsetky mozne dovody, ze by uz bolo nacase ... aj s tymi financiami by sa to hadam zvladlo ... mna len to byvanie trapi ... ale zase na druhej strane poznam ludi, co v jednoizbaku zili aj s dvoma detmi a zvladli to nejaky ten cas 😉

dagmarik
21. led 2009

zuzi mas pravdu, vsetko je vec nazoru,..a v tomto pripade aj uskromnenia a urcenia si priorit,...

zuzanockamt
21. led 2009

ja uz som uspesne skoro tyzden nespomenula tuto temu pred manzelom 😀 ... teraz to mam lahsie, lebo ma zamestnava hladanie prace, takze sa velmi nezamyslam nad inymi vecami

halintoa
21. led 2009

Kočky moje,
včera som mala s MM debatu na tému miminko a vyliezlo z neho, že si rátal naše výdavky a že na MD OK ale na RD by sme nevyšli (v podstate mi povedal, čo som už vedela a aj som mu to hovorila, ale vtedy asi počúval ako obyčajne iba minútu a vypol), ale potešilo ma, že o tom uvažoval a venoval tomu chvíľu 🙂 . Tak som mu povedala, že keď bude našetrené čo-to, tak to bude v pohode a tiež že poriešime vysoké úroky na úvere a ešte si prilepšíme. Výbavičku som si rátala, v pohode za 14000SKK s tým, že oblečenie budeme mať z rodiny a aj moja maminka sa chystá šiť.
Naše budúce mimi sme pomenovali Bystrík (hoci sa tak živé bábo volať určite nebude), ale hneď sa mi to zdá reálnejšie 😉 . Som preto rozhodnutá cca do leta šetriť odušu a potom ho začať presviedčať, ibaže by sa rozhýbal dovtedy sám 😵 . Nejdem ho do toho tlačiť hneď, lebo malého škorpióna moc nechcem, sú to moc komplikované povahy ja sama som škorpión, tak sa nikto neurážajte 😀 ).
Zatiaľ budem s Vami koníkovať a kupovať dopredu výbavičku 😝 .

dagmarik
21. led 2009

ja som nonstop podrazdena napomaha mi k tomu aj dovod,ze priatel podnika a pocas tyzdna sa poobede a vecer nemame cas ani stretnut,..ak teda nezajdem na chvilku za nim do prace. takze nechce dieta,sama v novom prostredi,sama po veceroch,.... uplne super.. a on je prekvapeny,ked mu poviem,ze takto uz nevladzem,...ze ci mi nieco chyba,... obcas ako keby bol uplne hluchy

dagmarik
21. led 2009

halintoa viem o com hovoris, skorpionom som aj ja 🙂
no u teba tema babo nadobuda realnejsie kontury ako u mna,..ja som ho nenalomila este absolutne na nic

zuzanockamt
21. led 2009

hali ... tak to ti uprimne zavidim ... aspon tomu venoval cas a myslienky a dal si tu namahu zamysliet sa nad problemom ... moj povie len nejde to, neda sa a uz je ohen na streche
dag ... ja som tiez v "novom" prostredi, aj ked v Mt byvam od roku 2005, ale nemam tu znamych, jedine manzelovych rodicov a ked som chodila do prace, tak kolegyne, ale inak nic ine

dagmarik
21. led 2009

ja so tu od leta a nemam tu ozaj nikoho... a aj ten najblizsi ma na mna velmi malo casu,... no horsie je to,ze to do buducna nevyzera inak ako je tomu teraz

zuzanockamt
21. led 2009

dag ... a ako dlho ste spolu? ... len od leta spolu byvate?

dagmarik
21. led 2009

spolu sme dva roky... predtym to fungovalo na vikendovom a prazdninovom principe,kedze sme kazdy z ineho mesta a ako som zmenila zamestnanie,tak som sa prestahovala v lete k nemu

zuzanockamt
21. led 2009

aj my sme tak fungovali kedysi,lebo ja som chodila este do skoly,takze skor som sa nechcela stahovat predtym ako skoncim, my byvame spolu uz 3,5 roka a z toho sme manzelia rok aj 9 mesiacov ... a byvate aj s jeho rodicmi, ci celkom sami?

halintoa
21. led 2009

dagmarik: argumenty typu som sama a pod. na podnikajúceho muža nezaberajú, môj bol do minulého roka živnostník, jediné čo mi odpovedal bolo:,,S čo mám prestať robiť? Z čoho budeme žiť?" A zhasla som... 🙄

zuzanockamt
21. led 2009

to je pravda, ked je chlap podnikatel, tak ma pracovny cas neobmedzeny ... ale ani v klasickom zamestnani to nie je bohvieco ... moj chodieval rano o 5:15 z domu, aby bol na siestu v praci a koncil tak okolo 16:00 alebo aj neskor, niekedy, ale ked im nepreplacali nadcasy a siahli aj na odmeny, tak odrobil 8,5 hodiny, tak ako mal a utekal domov ... riaditel sa mohol aj na hlavu postavit 😀 ... najhorsie bolo,ked robil obchodaka,lebo to chodil domov az vecer,ale vtedy sme spolu nebyvali,to som bola este v skole, takze mi to nevadilo

dagmarik
21. led 2009

byvame u jeho rodicov a momentalne sme v stadiu sa osmostatnit,..aj ked mam pocit,ze si nedava s tym nacas a pri maminej sukni by zotrval este nejaky cas. ja som skor za byt,kedze on je casovo zaneprazdneny,..no on je skor za rodinny dom,...takze ani v tomto sa nevieme dohodnut

zuzanockamt
21. led 2009

ja tiez chcem radsej byt, ale este nie sme celkom rozhodnuty ... najskor musia byt peniaze a potom sa budeme rozhodovat ... tak to mas fajn,ked ste u rodicov ... aspon k nim mozes zabehnut na kus reci ... ja osm dnes bola u svokrovcov,lebo manzel bol v garazi opravovat auto, tak ma aj nabalili kompotmi a jablckami a este aj odviezli domov ... nemam to k nim daleko ... cca 7 km 😉

zuzanockamt
21. led 2009

aka hrozna chyba ... malo byt rozhodnuti ... a ze ucitelka SJ 😀 ... no strasneeeeeeeeeee