Manželovi se ještě nechce mít miminko. Co mám dělat?

gabou
3. led 2007

Ahoj holky, už jsem to psala v několika tématech až jsem se rozhodla založit vlastní, abych se dozvěděla všechny vaše zkušenosti i nápady.
Je mi 26, manželovi 28..brali jsme se v říjnu 2006. Chodíme spolu už 7 a půl let, bydlíme zatím u tchánů v pidi 1+1, možná se budeme stěhovat k našim, ale až si opravíme jejich 3+1 a oni by šli do vedlejší části domu..nebo bychom si koupili byt, nevím..zatím peníze nemáme ani na jedno, ale máme oba stavebka, tak snad by se to nějak udělat dalo.
Asi tak kolem vánoc 2005 na mě jaksi padla touha po miminku, ale přítel mě příjemně překvapil žádostí o ruku..tak jsem skoro třičtvrtě roku nemyslela na nic jiného než na svatbu..teď mám po svatbě..manžel se do miminka moc nehrne a mě to moc mrzí..sice na letošní vánoce mě opět příjemně překvapil, že miminko by chtěl taky, ale zdá se mi, že to říká jenom proto, že to chci já..Jaksi jsem se toho chytla a mluvila o miminku pořád, až mi řekl, že to se snad nebudeme čtyřikrát denně bavit o miminku..dokonce se zachoval až neomaleně, když řekl, že chci víc miminko než jeho..ach jo, takže se stalo to, co jsem nechtěla..tím neustálým mluvením jsem ho vystrašila 😖
Tak nevím co teď..asi mu radši dám na chvilku od miminek oddych a bude..jak to máte vy??

dagmarik
21. led 2009

ja mam pocit,ze ako som sa sem nastahovala moj drahy nadobudol pocit,ze uz nic netreba riesit. jednoducho ma ma nanominovanu u seba a s tym je nadmieru spokojny. no to,ze ja nie som spokojna vobec,to akosi do uvahy neberie.

zuzanockamt
21. led 2009

to uz tak byva,ked zacnu dvaja spolu byvat, tak vztah sa zarucene zmeni ... a so svokrovcami mas aky vztah?

dagmarik
21. led 2009

v pohode,ale nech mi nikto nepovie,ze ked byva ci uz s rodicmi alebo so svokrovcami,ze nepride obcas, ci uz chtiac alebo nechtiac k nesuhlasu v comkolvek. uz len to,ze ja by som nieco inak, ale nemozem,lebo nie som doma a musim brat ohlad na to,ze som u nich... ale su to ozaj korektne vztahy a rada by som bola,keby tomu bolo tak aj nadalej

zuzanockamt
21. led 2009

my sme byvali u svokrovcov necele 4 mesiace a bolo to fajn ... ale dlhodobejsie by som to nechcela, lebo stale musis respektovat ten fakt, ze nie si vo svojom ... v dome je to mozno troska lepsie, ale my sme byvali v trojizbovom byte spolu s nimi ... ale inak mame, myslim si, velmi dobre vztahy

halintoa
21. led 2009

Ja som s MM bývala od začiatku sama a neviem si predstaviť bývať ešte s niekým. Jeho rodičia k nám chodia občas na víkendy a už to nie je ono, nie som uvoľnená, nie je tam to súkromie. nevedela by som si to predstaviť dlhodobo 😒 .

dagmarik
21. led 2009

ja ked som sa sem sathovala, tak som sa netajila tym,ze to beriem ako docasne riesenie a tak by tomu bolo aj keby sa to tykalo byvania u mojich rodicov... len teraz neviem prerusit tu docasnost,..lebo moj drahy nema cas,aby sme sa venovali problemu osamostnenia a zda sa mi,ze to aj umyselne a cielene oddaluje..
so svokrovcami mas taky dobry vztah,ze mate predebatovanu aj temu babätka?

zuzanockamt
21. led 2009

keby svokrovci byvali v dome, tak nemam asi problem aj dlhodobo, my mame ozaj velmi dobre vztahy a dufam, ze sa to nezmeni ... skor sa mna zastanu a nie manzela 😀 ... my k nim zvykneme dost casto chodievat

dagmarik
21. led 2009

halin.. ale vedela,kebyze nemas inu moznost,..tak by si sa zmierila aj s tym,..aj ked niekedy cez slzy ale da sa

zuzanockamt
21. led 2009

svokrovci vedia, ze ja by som chcela aj okamzite, ale ze manzel este nechce

dagmarik
21. led 2009

a ako reaguje na tuto temu manzel v ich pritomnosti? alebo sa tomu nevenujete,ked ste spolu vsetci?

halintoa
21. led 2009

dag: veď to, cez slzy... Tu je problém skôr vo mne, neviem sa pri svokre uvoľniť, svokor je poklad najväčší, lepšieho svokra mať nemôžem. Tiež som alergická na to, aby mi niekto niečo radil, alebo nebodaj prikazoval a tomu by som sa pri spolužití nevyhla, takže radšej sami.

dagmarik
21. led 2009

pytam sa preto,lebo moji svokrovci sa k tejto teme nevyjadruju a pri rozpravani o planoch do buducna ani len neopomenu fakt,ze by prijali v ich veku vnuca. naopak moji rodicia ma tym doslova pri kazdej navsteve terotizuju,..samozrejme v dobrom,...ziada sa im vnuca

zuzanockamt
21. led 2009

ani nie, lebo MM je potom zbytocne nervozny a zacne sa rozculovat, ze nie su prachy na byvanie a nevyzili by sme z jedneho platu a tak stale dookola

halintoa
21. led 2009

kočky bežím, manžel je na ceste domov, idem sa tváriť užitočne 😉

zuzanockamt
21. led 2009

oki hali ... tvar sa 😀

dagmarik
21. led 2009

aj ja by som brala,ze sami... ale asi ma caka este dlhy boj a zapas

dagmarik
21. led 2009

utekaj hali

zuzanockamt
21. led 2009

no moj sa chcel osamostatnit co najskor, takze tu problem nebol ... teraz sa tu rozculuje, ze co to tu pisem 😀 ... a uz vyziera chladnicku 😀

dagmarik
21. led 2009

moj keby tusil,ze som prispievatelka v tejto teme,tak by frflal,..ze same feministky a blaaa.manzela si nechala dnes bez vecere? chces ho vytrestat? 🙂

zuzanockamt
21. led 2009

veceru uz mal asi pred hodinou, ale este je hladny, tak uz si pochystal na stol a ide sa napchat

dagmarik
21. led 2009

moj zase,ze ide trosku schudnut,tak si da len obed, veceru uz nie a potom aj o polnoci ho prepadne hlad a musi doplnit zasoby 😀

zuzanockamt
21. led 2009

aj moj stale hundre,ze je tucny a vraj aj ja ... no nech sa nezblazni 😀 ... ale zislo by sa mi zo 5 kg dat dole ... teraz zase hundral, ze mam tu v albume aj jeho fotku 😀 ... no strasne s nim

dagmarik
21. led 2009

moj zas je rad ked priberam,hovori mi,ze aspon sa nebude musiet bat,ze sa budem pacit inemu,..no mily je niekedy
aj mne by dobre padlo zhodit aspon 5 kg,...predtym ako nejakych 15 naberiem 😀

zuzanockamt
21. led 2009

aj ja chcem schudnut,kym budem niekedy nahodou tehotna,aby som potom nemusela tolko zhadzovat ... aj teraz dodrziavam principy 90 - dnovej diety ... uz som ju raz drzala a pekne som schudla 7 kg 😉

dagmarik
21. led 2009

to ta obdivujem,lebo ja nemam v tomto pevnu volu a bez sladkeho nedokazem existovat...

zuzanockamt
21. led 2009

ani ja nemam moc pevnu volu,ale uz som sa nemohla na seba divat, teraz nemam az taku silnu motivaciu,lebo sa este da na mna pozerat ... mam 69kg a vysku cca 171 cm,ale ideal by bol tak 63 ... a sladkosti mam aj strasne rada a teraz sa tu drahy napchava takou dobrou salamkou a chlebikom a ja nemoooooooooozem a este si aj srandu robi ... tak len kysle uhorky chrumem,lebo tie mozem 😀

dagmarik
21. led 2009

ja u svokrovcov vobec nevarim,ale zato vypekam a po vianociach este nejake to kilecko zostalo,..ja mam sice 63kg pri 168cm,..ale bolo uz aj 58 a vtedy som sa citila super... ale mne to nejako kolise a ani nie cielene. cez leto zidem s vahou dole a v zime sa to pomalicky splha naspat hore

zuzanockamt
21. led 2009

ja chcem do leta nejako sa dat do poriadku, aby som lepsie vyzerala ... lebo teraz sa necitim moc dobre pri tej vahe a potom si to hlavne udrzat ... ale pri mojej spotrebe cokolady to bude tazke

dagmarik
21. led 2009

som na tom podobne,... ja viem zhodit pat kil aj za dva tyzdne ale dokazem ich v rovnakom casovom horizonte nabrat spät

zuzanockamt
21. led 2009

prave si tu citam zazitky a skusenosti s porodom a pobytom v porodnici ... no neviem, ci predsa len este troska nepockam