Manželovi se ještě nechce mít miminko. Co mám dělat?

gabou
3. led 2007

Ahoj holky, už jsem to psala v několika tématech až jsem se rozhodla založit vlastní, abych se dozvěděla všechny vaše zkušenosti i nápady.
Je mi 26, manželovi 28..brali jsme se v říjnu 2006. Chodíme spolu už 7 a půl let, bydlíme zatím u tchánů v pidi 1+1, možná se budeme stěhovat k našim, ale až si opravíme jejich 3+1 a oni by šli do vedlejší části domu..nebo bychom si koupili byt, nevím..zatím peníze nemáme ani na jedno, ale máme oba stavebka, tak snad by se to nějak udělat dalo.
Asi tak kolem vánoc 2005 na mě jaksi padla touha po miminku, ale přítel mě příjemně překvapil žádostí o ruku..tak jsem skoro třičtvrtě roku nemyslela na nic jiného než na svatbu..teď mám po svatbě..manžel se do miminka moc nehrne a mě to moc mrzí..sice na letošní vánoce mě opět příjemně překvapil, že miminko by chtěl taky, ale zdá se mi, že to říká jenom proto, že to chci já..Jaksi jsem se toho chytla a mluvila o miminku pořád, až mi řekl, že to se snad nebudeme čtyřikrát denně bavit o miminku..dokonce se zachoval až neomaleně, když řekl, že chci víc miminko než jeho..ach jo, takže se stalo to, co jsem nechtěla..tím neustálým mluvením jsem ho vystrašila 😖
Tak nevím co teď..asi mu radši dám na chvilku od miminek oddych a bude..jak to máte vy??

zuzanockamt
22. led 2009

ani nie, lebo sme kukali telku a bolo dost neskoro a obaja sme uz zaspavali, tak sme nkoniec nic neriesili, ale tak sa musim setrit na plodne dni a hlavne schovat vsetky ochranne prostriedky ... no bude to tazke 😀

dagmarik
22. led 2009

ja si nesledujem kedy mam plodne a kedy nie,moj drahy si dava pozor vzdy,takze mi je to zbytocne a mozno malokedy sa pocas tych plodnych aj milujeme...

zuzanockamt
22. led 2009

ja to sledujem ... ale nejako specialne sa nemusim sledovat,lebo mam dost jasne priznaky a tento cyklus som si zacala aj merat BT, tak som zvedava,ci sa mi to potvrdi ... moj si dava pozor len pocas plodnych,inak nie,aj ked minuly cyklus bol veeeelmi dosledny

dagmarik
22. led 2009

tak mu nepovedz,ze mas plodne a mozno sa pritrafi....
ale podla jonasa niektore zeny otehotneju napr. 2 dni pred M alebo dokonca aj pocas ,takze nikdy nevies

zuzanockamt
22. led 2009

no on nie je zase uplne mimo a dokaze si to priblizne vypocitat,kedze ja mam pravidelny cyklus a ovu priblizne v polovici cyklu a to tehotenstvo pred alebo tesne po MS u mna neprichadza do uvahy vzhladom na tu ovu,kedze vtedy je uz moje vajicko davno nepouzitelne

dagmarik
22. led 2009

ja by som mala aku taku sancu,keby si nedaval vzdy pozor,..lebo moj je dost zabudlivy,takze netusi ,v ktorej faze prave som 😀

zuzanockamt
22. led 2009

tak uz ho len nejako odputat od toho, aby si zabudol davat pozor ... ale ak nepouzivate kondom,tak mas sancu 😉

dagmarik
22. led 2009

sme uplne bez ochrany dva roky,.. a nic ☹

zuzanockamt
22. led 2009

tak to je uz aj dlho 😕 ... ja som brala cca 4 roky Hak,lebo ked sm sa spoznali,tak som este chodila do skoly a bez HAK som od augusta

dagmarik
22. led 2009

ja len dufam,ze je to jeho 100% doslednostou,ze tam nie je ziadny iny problem,..

zuzanockamt
22. led 2009

no snad ano ... moja spoluziacka tiez skoro tr roky nic nepouziva a ziadne babo na ceste ... ja sa len toho bojim, ze ked sa uz do toho pustime,tak bude problem a ubehne kopec casu,kym sa to da do poriadku

dagmarik
22. led 2009

tak to by som neviem ako psychicky zniesla... mam kamosku,ktora toto podstupuje uz treti rok,..umelych oplodneni ma za sebou uz niekolko

zuzanockamt
22. led 2009

to je najhorsie ... ved aj tu na konovi je vela bab,ktore to musia podstupit a aj tak sa nie vzdy podari alebo aj otehotneju prirodzene,ale hned v prvych tyzdnoch o babo pridu 😔

dagmarik
22. led 2009

to su velmi smutne scenare

zuzanockamt
22. led 2009

su, ale bohuzial taky je zivot a stava sa vseko mozne a väcsinou vtedy, ked to ani necakame 😔

dagmarik
22. led 2009

to ano,..len pevne dufam,ze ja ten pripad nebudem,..lebo u mna uz nebude vela casu to davat do poriadku
manzel sa uz odfucal???

zuzanockamt
22. led 2009

neviem ... kuka na TV ... davaju Poirota na CT1,tak sa na to diva a predtym pozeral nejaku blbost o rozmnozovani koralov 😀

dagmarik
22. led 2009

formulare nechce aby si mu vyplnila, ci je natolko nastvaty,ze to aj ozelie?? 🙂

zuzanockamt
22. led 2009

neviem ... asi zabudol,ze ich musi vyplnit 😀 ... ved ho to rano napadne ... ale zase to az tak nesuri,lebo este musime cakat,kedy nam poslu z UK nejake papiere a to by malo byt niekedy buduci tyzden ... aspon dufam,lebo ma uz vystrie z toho a vyplnat to budem asi az rovno z mojimi

dagmarik
22. led 2009

viem si predstavit vybavovacky po uradoch,..volaju tam cloveka na trikrat,..nie ze by sme to riesili uz cez net... idealizujem si tuto spolocnost a jej zmyslanie,ja viem..

zuzanockamt
22. led 2009

v Uk je to jednoduchsie,tam sa da vela veci vybavit cez telefon,potom ti poslu tlacivo,doma ho vypises,posles a je hotovo a tu chcu vsetky mozne dokumenty 😝 ... ja kym to vsetko dam dohromady,tak aj zosediviem

dagmarik
22. led 2009

viem o com hovoris,..nekonecny pribeh

zuzanockamt
22. led 2009

ved len ked sme sa isli naspät prihlasit do zdravotnej poistovne po navrate z UK,tak sme tam stravili asi hodinu a to som ju este musela ukecavat,lebo sa jej tam nepacili nejake datumy 😠

dagmarik
22. led 2009

ano u nas je so vsetkym problem a podstata je vytiahnut z cloveka co najviac penazi ak sa da

zuzanockamt
22. led 2009

zatial peniaze netahali a asi nam ani nic nedaju,preto musim rychlo nieco najst,aby sa neminali uspory ... asi ma poraziiiiiiiiiiii za chvilu z toho vsetkeho

dagmarik
22. led 2009

neistota neprospieva vztahu a spolunazivaniu,..ale coskoro sa to vyriesi,nemaj strach

zuzanockamt
22. led 2009

tak to teda neprospieva ... my sme uz asi pol roka v nasom vztahu tak vselijako na tom .... len dufam,ze sa to podari dostat zase do normalu ako to bolo kedysi 😔

dagmarik
22. led 2009

clovek je nuteny riesit existencne problemy trpi tym samozrejme vztah
my sme si tu urobili normalne sukromne diskusne forum 🙂

zuzanockamt
22. led 2009

vyzera to tak, ze tu budeme viest dialog ... asi maju ostatne baby takych uvedomelych manzelov a partnerov, ze ich netreba presviedcat alebo prave pracuju na potomstve 🙂

dagmarik
22. led 2009

sme dopadli,..ti poviem,... chlapov mame a musime o tom len rozpravat,lebo sa nemaju k cinu
mam pocit,ze moj drahy sa uz blizi domov,ide zehlit svoj neskory vcerajsi prichod