Manželovi se ještě nechce mít miminko. Co mám dělat?

gabou
3. led 2007

Ahoj holky, už jsem to psala v několika tématech až jsem se rozhodla založit vlastní, abych se dozvěděla všechny vaše zkušenosti i nápady.
Je mi 26, manželovi 28..brali jsme se v říjnu 2006. Chodíme spolu už 7 a půl let, bydlíme zatím u tchánů v pidi 1+1, možná se budeme stěhovat k našim, ale až si opravíme jejich 3+1 a oni by šli do vedlejší části domu..nebo bychom si koupili byt, nevím..zatím peníze nemáme ani na jedno, ale máme oba stavebka, tak snad by se to nějak udělat dalo.
Asi tak kolem vánoc 2005 na mě jaksi padla touha po miminku, ale přítel mě příjemně překvapil žádostí o ruku..tak jsem skoro třičtvrtě roku nemyslela na nic jiného než na svatbu..teď mám po svatbě..manžel se do miminka moc nehrne a mě to moc mrzí..sice na letošní vánoce mě opět příjemně překvapil, že miminko by chtěl taky, ale zdá se mi, že to říká jenom proto, že to chci já..Jaksi jsem se toho chytla a mluvila o miminku pořád, až mi řekl, že to se snad nebudeme čtyřikrát denně bavit o miminku..dokonce se zachoval až neomaleně, když řekl, že chci víc miminko než jeho..ach jo, takže se stalo to, co jsem nechtěla..tím neustálým mluvením jsem ho vystrašila 😖
Tak nevím co teď..asi mu radši dám na chvilku od miminek oddych a bude..jak to máte vy??

zuzanockamt
23. led 2009

dag: presne to si aj ja myslim,ze sestrine uz pojde aj do skoly,kym ja budem tehu 😠

halintoa
23. led 2009

zuzi: ja keby som išla, tak tiež asi od začiatku, hoci som sa ju učila 8 rokov. lebo nemám dobrú gramatiku a tej sa oni venujú od začiatku, podľa toho čo so drahému videla v knihe a čo mi hovoril, ale máš pravdu, drahé to je ☹ . Veď uvidíme, ak sa drahému v lete nebude chcieť do ,,výroby" miminka, tak dajake ušetrené peniažky využijem týmto smerom.

zuzanockamt
23. led 2009

a moja segra je pritom mladsia odomna ... bude mat teraz 26

zuzanockamt
23. led 2009

hali : ale ta gramatika tam nie je preberana tak,ako v beznych kurzoch ... pri callanke ani nevies,ze sa ucis gramatiku ... ale vela zavisi od lektoriek ... my sme mali perfektne 😉

dagmarik
23. led 2009

ja som chodila do jazykovej skoly normalne na gympel,..a po styroch odchodenych rokoch som si mohla urobit statnicu,...stihla som len dva 😒

halintoa
23. led 2009

dag: moje oblečko pre mimi nebude moderné, lebo miminká v našej rodine už dlho neboli, ale to mi je úplne šumák, veď stačí iba pár naozaj pekných kúskov oblečenia na von a k lekárovi a inak bude behať doma a po záhrade, kde môže byť všetkým jedno, čo má na sebe, hlavne, že nebude s holou riťuškou 😀

dagmarik
23. led 2009

moja sestra tiez v mojom veku mala uz dve decka... a u mna este ani prve nie je na ceste ☹

halintoa
23. led 2009

zuzi: veď to sa mi páči, kecá sa a kecá a gramaticky správne, bez toho, aby si to človek musel dajako intenzívne uvedomovať, to je niečo pre mňa 😵 . Kočky, idem pokračovať v učení sa, aby ten čas a peniaze čo som do školy vrazila neboli zbytočné. Prídem o pár hodiniek, pa pa

dagmarik
23. led 2009

hali,vela zdaru a sil 🙂

zuzanockamt
23. led 2009

hali: tak nech ti to ucenie pekne ide 😉

dagmarik
23. led 2009

zuzi,jablcka sa vydarili?

zuzanockamt
23. led 2009

jblcka uz pekne odpocivaju v mojom zaludku ... super boli ... asi si urobim aj zajtra na ranajky 😀 ... svokra mi nabalila plnu tasku,tak ich musime pojest,aby sa nepokazili,lebo ich nemam kde dlho skladovat

dagmarik
23. led 2009

moj drahy ma tu synovca a uz na mna vykrikuje,tak sa mu idem povenovat,kym pride moj muz... 😀
dnes slubil,ze pride skor,..tak sa necham prekvapit,co slovo "skor" u neho znamena

zuzanockamt
23. led 2009

oki ... ja idem trosku zveladovat domacnost 😀

zuzanockamt
25. led 2009

😕 ... nikto nikde? ... 😕 😕 😕

halintoa
26. led 2009

Ahoj kočky moje,
včera sme sa bavili s drahým o mojej kamoške, ktorá čaká bábätko a pre veľmi zložitú finančnú situáciu uvažuje nad tým, že pôjde po 3 mesiacoch po pôrode robiť. Drahý povedal, že to sa mu zdá málo, že aspoň pol roka by mala ostať doma, ale keď toinak nejde, čo už. Ja som povedala, že podľa mňa je optimálne byť s dieťatkom doma aspoň rok a pol, ak nie dva, že to je podľa mňa minimum, ak neccem prísť o prvé kroky slovíčka a podobne. On sa do mňa obul, že ale realita je taká, že už len veľmi málo ľudí si môže čosi také dovoliť v dnešnej dobe a je úplne normálne, keď matka takého malého bábätka už pracuje 😠 .
Tak som z toho bola a ešte som mimo, že si to neviete predstaviť. Nie aby povedal, že sa posnaží, aby to bolo možné, ale hneď to zmietol zo stola 😢 . Potom som mala večer hroznú depku z toho aj z učenia, že som sa rozplakala do vankúša, čo si on myslel, že kvôli učeniu. No zaspať som samozko nemohla, tak som do tretej v noci žehlila... 😒. Mám taký pocit, že on dieťa chce, ale aby niečo obetoval, to nie... Len bez toho to nepôjde ☹ .

zuzanockamt
26. led 2009

hali ... to mas pravdu ... vela matiek musi ist pomerne zavcasu do prace, lebo ak muz naozaj velmi dobre nezarobi, tak sa to ozaj ani inak neda ... a hlavne vtedy, ked maju napr. hypoteku na byt alebo dom ... ja som tiez rozhodnuta ist po polroku naspät do prace, ak to bude nevyhnutne ... je to smutne, ale je to tak 😔

halintoa
26. led 2009

zuzka, ja chcem bábätko kojiť čo najdlhšie (dúfam, že s tým nebudú problémy) , ja sama som bola kojená do dvoch rokov. Byť s dieťatkom doma iba pol roka je pre mňa samotnú neprijateľný kompromis, radšej skutočne počkám dlhšie a našporím si poriadnu rezervu k rodičvskému príspevku, hoci sa mi o miminku sníva pomaly každú noc. 😕

zuzanockamt
26. led 2009

aj ja by som chcela babo kojit, ale viem, ze aj nekojene babo bude zdrave a v poriadku ... ja som bola napr. kojena len tyzden, aj to som nedostavala maminkine mliecko,lebo ho nemala a hned ako sme prisli z porodnice,tak som bola na sunare a bola som na tom zdravotne velmi dobre, ziadne alergie nemam a ani som nemala problemy s travenim ... moja mladsia sestra bola kojena a od malicka mala problemy s mandlami, anginami, alergiami, nechutenstvom a dnes ma slabu astmu ... takze nehovorim, ze je to zbytocne, ale aj nekojene dieta je zdrave ... ja mozno ostanem aj dlhsie doma, podla toho, kedy sa babo narodi, lebo kedze som ucitelka (momentalne ale nepracujem) a ak sa vratim k povodnej profesii, tak bude idealne nastupit na zaciatku skolskeho roka, teda v septembri

halintoa
26. led 2009

No, snáď nám tí naši manželíkovia s tým viac pomôžu. Verím, že keď uvidia naživo ich vlastné miminko, tak sa zmení ich zmýšľanie a urobia preň prvé - posledné (aspoň mi to tvrdí jedna moja bútľavá vŕba). 😵

zuzanockamt
26. led 2009

mozno ano ... je mozne, ze sa zmenia, ked bude uz babo realne ... ale poznam pripad (mame v rodine), ze manzel sa nejako extra nezmenil a v podstate stale si zije ten svoj zivot, taky aky mal aj pred tym nez sa stal otcom ... ja som sa momentalne rozhodla, ze nebudem sa tolko upinat na dieta a idem riesit pracu a byvanie, nech je to uz ako chce ... ked ma babo prist, tak pride ... ked nie, tak nie ... a pockam si na neho, kolko bude treba 😔

halintoa
26. led 2009

zuzi, aj ja som si už povedala, že keď budem mať po zajtrajšej skúške (a vydarí sa) tak sa upnem na učenie, ak nie, tak zveľadím dom a konečne si prečítam pár pekných kníh. Kombinácia varianty A a B sa nevylučuje 😀 . Snáď to pomôže. 🙂 No, idem pokračovať v učení, dnes už neprídem, pa pa 😉

zuzanockamt
26. led 2009

oki ... tak nech sa ti dobre uci a nech sa aj skuska vydari 😉 🙂

dagmarik
27. led 2009

ahojte,...
hali,dufam,ze si skusku zvladla a mas to uspesne za sebou...
zuzi ako sa dari v hladani si prace?

zuzanockamt
27. led 2009

ahoj ... no ako? ... vecera uz bola?
s pracou zatial nic moc, vcera som poslala 11 ziadosti a zzivotopisov a dnes mi dali dve skoly vediet, ze nemaju volne miesto 😠 ... skusam samozrejme stale ... dnes som poslala iba jednu ziadost

dagmarik
27. led 2009

vecera nebola,drahy si nenasiel cas 😠 a myslim si,ze aj pozabudol,ale zase prisiel domov uz o pol desiatej,...

zuzanockamt
27. led 2009

no pekne ... takze ste ani neoslavovali, ci este len budete?

dagmarik
27. led 2009

ak si najde cas,tak by som rada,ale nadeje si velke nerobim... teraz mam sice vela prace s polrokom,ale pride cas,ked mu to vyhodim na oci

zuzanockamt
27. led 2009

no ale hadam sa len uvolni od tych pracovnych povinnosti ... to hej teraz pred vysveckom je toho dost

dagmarik
27. led 2009

a tie novinka,ktore sa vymysleli dva tyzdne pred klasifikaciou,... chaos poriadny