Manželovi se ještě nechce mít miminko. Co mám dělat?

gabou
3. led 2007

Ahoj holky, už jsem to psala v několika tématech až jsem se rozhodla založit vlastní, abych se dozvěděla všechny vaše zkušenosti i nápady.
Je mi 26, manželovi 28..brali jsme se v říjnu 2006. Chodíme spolu už 7 a půl let, bydlíme zatím u tchánů v pidi 1+1, možná se budeme stěhovat k našim, ale až si opravíme jejich 3+1 a oni by šli do vedlejší části domu..nebo bychom si koupili byt, nevím..zatím peníze nemáme ani na jedno, ale máme oba stavebka, tak snad by se to nějak udělat dalo.
Asi tak kolem vánoc 2005 na mě jaksi padla touha po miminku, ale přítel mě příjemně překvapil žádostí o ruku..tak jsem skoro třičtvrtě roku nemyslela na nic jiného než na svatbu..teď mám po svatbě..manžel se do miminka moc nehrne a mě to moc mrzí..sice na letošní vánoce mě opět příjemně překvapil, že miminko by chtěl taky, ale zdá se mi, že to říká jenom proto, že to chci já..Jaksi jsem se toho chytla a mluvila o miminku pořád, až mi řekl, že to se snad nebudeme čtyřikrát denně bavit o miminku..dokonce se zachoval až neomaleně, když řekl, že chci víc miminko než jeho..ach jo, takže se stalo to, co jsem nechtěla..tím neustálým mluvením jsem ho vystrašila 😖
Tak nevím co teď..asi mu radši dám na chvilku od miminek oddych a bude..jak to máte vy??

halintoa
23. únor 2009

ahojček kočky,
zuzi, blahoželám k práci, snáď sa to pohne k lepšiemu aj s Tvojím manželom.
dag, hmmm, no, osud to vyriešil zaTeba 😉, doúfam, že zdravotne dopadneš dobre a ako bonus si z toho odnesieš miminko 😀
My sme sa snažiť začali, aj keď už zrejme po funuse (plodných dňoch), uvidím, čakám mrchu tento týždeň a na budúci mesiac urobím všetko preto, aby sme mali pod stromčekom bábätko 😵, hmm, Teda, dúfam, že aj môj manžel sa pričiní 😝 .Inak podľahol iba preto, lebo som asi týždeň mala depky a keď som mu vysvetlila, ako to na mňa dolieha a že finančne na tom nebudeme o rok lepšie s naším domom a hypo, tak súhlasil, hlavne aby ma už videl normálne sa usmievať.

zuzanockamt
23. únor 2009

ja si radsej pockam, kym mi MM sam nepovie, ze to chce, lebo keby som ho stale prehovarala a on by suhlasil len preto, aby som bola ja spokojna, tak by som nemala z toho maleho taku radost

halintoa
23. únor 2009

zuzi, tak nech sa na to čím skôr príde, držím palce 😉

zuzanockamt
26. únor 2009

no cim skor nemusi ... staci tak o rok o dva 😉

lecko
16. kvě 2011

u nas to je naopak, ten moj pat rokov na mna naliehal, aby sme mali babo. Poviem vam, je to strasna situacia. Nemyslite si, ze je to pre vasich muzov ovela lahsie ako pre vas. Ak vas miluju, tak vedia, ze vam tym ublizuju, ale jednoducho inak asi nemozeu. Nie su na to bud zreli, prevzat zodpovednost za dalsieho cloveka, alebo ich trapia financie. V nasom vztahu (ja byk, muz Ryba) je to postavene na hlavu - on plava v ruzovych predstavach zivota s dietatom a tak na mne zostalo riesit ako to financne utiahneme. Nie je to lahke.
Takze vasich muzikov, ktori sa boja, ci to financne utiahnu, chapem. Som si ista, ze tuzia po stastnej rodine a nechcu ju ohrozit stresom z nedostatku a zadlzovanim sa. Jedine co mozem poradit je, nechajte ich dychat. Netlacte na nich, Nenaliehajte. Hlavne im vyjadrite pochopenie nad ich strachom, pretoze ten strach ma svoje opodstatnenie a nie je iracionalny. Lebo tym, ze vy, apson podla toho co tu citam, financnu sitauciu neriesite a skor pocuvate svoju silnu tuzbu po decku, je tu nerovnovaha. Preberte tiez na seba trochu zodpovednosti za financie a mozno to vasich muzov trocha odbremeni a budu mat v hlave miesto aj na to pozitivne, cize na myslienky o tom, ake fajn by bolo byt otcom. Vsetko dobre.