Manželovi se ještě nechce mít miminko. Co mám dělat?

gabou
3. led 2007

Ahoj holky, už jsem to psala v několika tématech až jsem se rozhodla založit vlastní, abych se dozvěděla všechny vaše zkušenosti i nápady.
Je mi 26, manželovi 28..brali jsme se v říjnu 2006. Chodíme spolu už 7 a půl let, bydlíme zatím u tchánů v pidi 1+1, možná se budeme stěhovat k našim, ale až si opravíme jejich 3+1 a oni by šli do vedlejší části domu..nebo bychom si koupili byt, nevím..zatím peníze nemáme ani na jedno, ale máme oba stavebka, tak snad by se to nějak udělat dalo.
Asi tak kolem vánoc 2005 na mě jaksi padla touha po miminku, ale přítel mě příjemně překvapil žádostí o ruku..tak jsem skoro třičtvrtě roku nemyslela na nic jiného než na svatbu..teď mám po svatbě..manžel se do miminka moc nehrne a mě to moc mrzí..sice na letošní vánoce mě opět příjemně překvapil, že miminko by chtěl taky, ale zdá se mi, že to říká jenom proto, že to chci já..Jaksi jsem se toho chytla a mluvila o miminku pořád, až mi řekl, že to se snad nebudeme čtyřikrát denně bavit o miminku..dokonce se zachoval až neomaleně, když řekl, že chci víc miminko než jeho..ach jo, takže se stalo to, co jsem nechtěla..tím neustálým mluvením jsem ho vystrašila 😖
Tak nevím co teď..asi mu radši dám na chvilku od miminek oddych a bude..jak to máte vy??

petty
21. led 2007

Consti asi máš pravdu...Teď má asi pocit, že vás nic netlačí a nehoní...
No vidíš, třeba to nakonec vyřešíte přes SMS...držim palce, aby přišla nějaký super odpověď 😉

consti
21. led 2007

petty je to asi divný, že to tak řešíme, ale když se brání dikuzi...přes sms má aspoň čas a prostor se vyjádřit 😀

gabou
autor
21. led 2007

Consti..dej vědět, co ti odepsal..já se ti vůbec nedivím..vždyť víš 😉

petty
21. led 2007

Je fakt, že je to asi neobvyklé řešit takovouhle věc přes SMS, ale zase na druhou stranu, proč ne? Máš pravdu, že na to má čas to promyslet a vyjádřit se...ale zase přijdeš o tu spontánní odpověď...ale pokud veškerou "osobní" diskuzi na téma mimi utne, tak bych to také asi řešila přes SMS...A ty by ses chtěla o mimi začít snažit už teď a nebo až po dokončení školy?

consti
21. led 2007

gabou hned jak napíše, tak dám vědět 😉 .Zatím nic, asi někde je, nebo se rozmýšlí, co odepsat 😀 😅

gabou
autor
21. led 2007

Já bych to tak klidně taky řešila..i přes sms..když to nejde jinak 😉 opravdu se má čas aspoň rozmyslet..moc držím pěstičky!

consti
21. led 2007

tak holky šok: manžel mi napsal něco v tom smyslu, že jsme se na něčem domluvili(asi myslel to, že s mimčem počkáme, ale to jsm ese domlouvali, že počkáme tak rok, dva po svatbě, což kdybychom se začli snažit v létě, plus než se zadaří, tak to tak vyjde) a že já to vše ruším a že všechny mé kamaídky atd. se ptají co mimi...a že jsem mu mimi pěkně zhnusila... ☹ Tím mě teda fakt dorazil občas jsmeměla narážku, ale nic hrozného, žádné scény atd.a to, že se kamarádky ptají, to je přece jasné, pro mnoho lidí svatba=dítě, já je jinak nenaváděla. Je mi z toho fakt blbě 😒

petty
21. led 2007

Jejda Consti, tak to je mi moc líto... ☹ Nevim, co na to říct nebo poradit, v takovéhle situaci jsem nikdy nebyla...

petty
21. led 2007

Každopádně nemá smysl ho do ničeho nutit...A on se chce tedy začít snažit až dva roky po svatbě pokud jsem to dobře pochopila...což tedy znamená začít se snažit cca v létě 2008...a ty chceš, aby už v létě 2008 mimi bylo na světě?

consti
21. led 2007

petty taky nevím, co na to říct.Občs si říkám, že je špatně, že nejsem hysterka, to by se manžel nestačil divit. Jiné ženské udělají scénu, brečí a já nevím co ještě. Mám sto chutí, se na vše vykašlat a hrát te´d já tu, co mimi nechce. Ale byla by to dost krutá daň 😒

petty
21. led 2007

No bylo by to kruté, ale třeba by na něj zabralo to, kdyby viděl, že se o mimi nebavíš a tak...ale ono je to těžké odhadovat "coby kdyby"...

consti
21. led 2007

petty abych řekla pravdu nevím, kdy se chce snažit...Kolem svatby mi zase říkal, že by chtěl na první výročí svatby jet do Paříže a byl by rád, kdybychom se vraceli tři.Nevím, co si o tom myslet, tak nějak už nechápu jakou domluvu myslí. tipuju, že na to, že říkal něco o výročí si nebude pamatovat...

petty
21. led 2007

No tak z toho mi trochu přijde, že asi sám ještě neví, kdy vlastně to mimi chce...Asi má nějaké pochybnosti, nebo nevím, proč je tak nerozhodný...

consti
21. led 2007

protože je to chlap 😀 .Jo a te´d mi napsal, že se ho kamarádky, když si třeba odskočím na záchod ptají, kdy bude mimi atd. To jsme teda nevěděla a myslím, že se do toho neměly plést.Asi mi chtěly pomoct, ale mělo to spíš opačný efekt. na druhou stranu jsme si kamarádkám nestěžovala, že by manžel dítě nechtěl atd. jen jsme se občas zmínila, že já bych už chtěla, ale že zatím je čas atd. Momentálně jsme napsala Petrovi, že to s kamardákama jsem netušila a že tímto končím jakoukoliv dikuzi na téma mimi a řeknu kamarádkám a rodině ať se nás na to už neptají. prostě končím, a budu doug´fat, že až se rozmyslí, tak budu chtít dítě ještě i já a budu ho moct mít 😢

petty
21. led 2007

No moc ti přeju, aby tohle rozhodnutí mělo na manžela požadovaný vliv...Možná, že když o mimi chvíli neuslyší, tak ho fakt pak bude chtít hned 😉 Ale bude asi těžké se doma o mimi ani nezmínit, když ho chceš...Bude to chtít pevné nervíky...

gabou
autor
21. led 2007

Jejda, Consti 😢 no, nic jiného než čekání ti asi nezbývá 😔 a neboj..ono to na něho přijde!! Ach jo..ti chlapi 😝

vladunka
21. led 2007

u nás je to velmi podobné, jedno dítko už máme,ale já toužím po dalším,bohužel partner prozatím nechce o ničem slyšet ☹ prý až tak v zímě a kdoví jestli

petty
21. led 2007

No koukám, že někdy to s těma chlapama fakt není jednoduchý...

gabou
autor
21. led 2007

No, Petty..opravdu není..a pak že jsme my ženy složitější! Ha! Spíš naopak 😖

petty
21. led 2007

Gabou ted jsem si přečetla předchozí stránku...moc gratuluji k rozhodnutí manžela 😉

consti
21. led 2007

díky holky za podporu.Zařekla jsem se, že o mimi už nehodlám mluvit.prostě konec jakýmkoliv diskuzím s manželem, když se někdo bude ptát, tak řeknu, že mimizatím neplánujeme, že máme spoustu času minimálně do mých třiceti a nazdar.Prostě jsem tím natolik zklamaná, že přebiju pudy a úplně obrátím...Manžel mi právě napsal, že tou úmluvou myslel tu Paříž, ale že te´d díky tomu "tlaku" ani ta paříž. A já ju te´d napsala, že teda ok, že si zase nechávám napsat prášky a budeme si užívat manžels.života a do mých 30 času dost.drsné, ale jinak to nevidím ☹

consti
21. led 2007

Holky díky za oporu a diskuzi, ale jdu spát, je toho na mě nějak moc.Před deseti minutama plány na miminko a teď mám čas ještě pět let 😀 .No už mi nezbývá nic jiného, než si z toho dělat srandu. 😎

gabou
autor
21. led 2007

pevné nervy, Consti..a dobrou..

consti
21. led 2007

díky gabou, tobě taky dobrou, však se tu ještě určitě potkáme 😉

gabou
autor
21. led 2007

Jé, děkuju Petty..ono to na něj nějak přišlo samo..až se divím..nevím ani, jak se mi to podařilo..třebas se to tak vyvrbí i u Consti a jejího manžela..přála bych jí to..

petty
21. led 2007

Consti přeju pevné nervíky a drž se!!! Musí to být těžké ☹

petty
21. led 2007

Gabou taky bych to Consti moc moc přála, aby se to vyvrbilo jako u vás...

gabou
autor
21. led 2007

jj..Petty..a jak to vlastně máte vy??

petty
21. led 2007

My? No to je dobrá otázka 😀 Manžel touží po mimi už hrozně dlouho...u nás jsem ta "brzda" já...Mateřský pudy se teda už asi podle mě u mě taky hlásí, ale zatím vede "rozum" a chci nejprve dodělat školu...při práci studuju...loni jsem dodělala Bc. a ted jsem na navazujícím Mgr...končit bych měla 2008...Takže u nás byly "boje" takové, že jsem musela manžela přesvědčit, že mimi až po mé škole...nakonec souhlasil...před Vánocema jsem ještě nadhodila, že bych si možná ráda po ukončení školy dala třeba ještě chvíli volno, abych si odpočinula a pak se teprve začít snažit...tak řekl, že uvidíme 😀 nicméně o mimi spolu mluvíme hodně a rádi a rádi si to všechno "plánujeme" 🙂

gabou
autor
21. led 2007

No téda..takže Brzda se ty jsmenuješ, jo? 😀 Ale jo..je to rozumné, co říkáš..já jsem taky studovala při práci a Bc. jsem taky dodělala loni..ale dál už jsem nešla..už jsem se nechtěla trápit..nebo..spíš jsem líná, no 😝 😀 ale vůbec toho nelituju 😅