Manželovi se ještě nechce mít miminko. Co mám dělat?

gabou
3. led 2007

Ahoj holky, už jsem to psala v několika tématech až jsem se rozhodla založit vlastní, abych se dozvěděla všechny vaše zkušenosti i nápady.
Je mi 26, manželovi 28..brali jsme se v říjnu 2006. Chodíme spolu už 7 a půl let, bydlíme zatím u tchánů v pidi 1+1, možná se budeme stěhovat k našim, ale až si opravíme jejich 3+1 a oni by šli do vedlejší části domu..nebo bychom si koupili byt, nevím..zatím peníze nemáme ani na jedno, ale máme oba stavebka, tak snad by se to nějak udělat dalo.
Asi tak kolem vánoc 2005 na mě jaksi padla touha po miminku, ale přítel mě příjemně překvapil žádostí o ruku..tak jsem skoro třičtvrtě roku nemyslela na nic jiného než na svatbu..teď mám po svatbě..manžel se do miminka moc nehrne a mě to moc mrzí..sice na letošní vánoce mě opět příjemně překvapil, že miminko by chtěl taky, ale zdá se mi, že to říká jenom proto, že to chci já..Jaksi jsem se toho chytla a mluvila o miminku pořád, až mi řekl, že to se snad nebudeme čtyřikrát denně bavit o miminku..dokonce se zachoval až neomaleně, když řekl, že chci víc miminko než jeho..ach jo, takže se stalo to, co jsem nechtěla..tím neustálým mluvením jsem ho vystrašila 😖
Tak nevím co teď..asi mu radši dám na chvilku od miminek oddych a bude..jak to máte vy??

halintoa
10. led 2009

Ahoj kočky,
aj ja sa k Vám pridávam, už pred svadbou som manželovi naznačovala, že by som si želala bábätko, no vtedy povedal, že ,,veď by nás ohovorili" 😀 . Tak som to nechala tak, svadba je za nami. Začiatkom roka som začala s otázkami, kedy budeme mať rodinku. A on že nasjkôr budúci rok, lebo hádam zvýšia ten rodičovský. Na odpoveď, že veď rodičovský príspevok nám nehrozí skôr aj keby sme otehotneli hneď neodpovedal, ale túto tému považuje za uzavretú. V našom prípade je bábätko otázkou financií a nie veku (ja 24 on 34), lebo máme vysokú hypotéku a celý manželov plat ide na dom a hypo, tak sa bojí, ako by sme vyšli, keby sme prišli o môj plat.
Tak som si začala zisťovať, aká je materská, rodičovský, prídavky atď. a povedala som si, že keby sme čo-to ušetrili, aby sme každý mesiac čo budem doma mali k dobru navyše pár desiatok eur, tak by to hádam nemusel byť taký problém 😵 .
Držte mi palce, dnes alebo zajtra, keď bude správna konštelácia hviezd 😀 a manžel v dobrej nálade mu skúsim predložiť projekt ,,Naše prvé bábo" a návrh, aby sme začali najneskôr v lete, podariť sa to predsa hneď nemusí...
Držte mi palčeky prosím 😔 .

halintoa
11. led 2009

Tak som zhasla 😒 , manželík mi na môj návrh povedl, že uvidíme v lete, že ako všetko bude, ako dopadnem so školou (bakalár) a pod... Ja som si chcela dať urobiť už prehliadky, odbery, aby som vedela, či je všetko v poriadku so mnou, či je moje telíčko propravené na malého človiečika. Bojím sa, že keď príde leto (neviem, ako sa toho dočkám) tak bude mať dajaku výhovorku, alebo povie, že počkáme do budúceho roka a pod. 🙄 Je to tak, ak tu niekto písal, chlapi rozhodujú o všetkých dôležitých veciach...

zuzanockamt
15. led 2009

jeeeeeeeeeeeej ... dalsia tema pre mna

zuzanockamt
15. led 2009

nie ste tu ziadna teraz s tymito starostami s chlapom? ... 😕 😕 😕

halintoa
16. led 2009

ahoj zuzanockamt, aj ja som Zuzka 😉 . Môj manželík sa bojí financií a vie, že mňa trápi to čakanie, kým budeme mať trošku finančnú rezervu, veď čo ak to potom nepôjde?? ☹ Dnes som bola aj preto smutná, plačlivá, tak si ma pritúlil a povedal mi, že sa nemám báť, že to bude skôr ako čakám, tak snáď mi chce urobiť dajake prekvapenie. Vo februári to bude 7 rokov čo sme spolu (manželia necelé 2 mesiace). Alebo si myslí, že rátam s tehotenstvom až za rok - dva 😒 , ale snáď nie.
A čo Tvoj chlop, prečo sa mu do toho nechce?

zuzanockamt
16. led 2009

ahoj zuzi ... aj moj sa boji financii ... a hlavne nechce mat dieta v jednoizbovom byte a väcsi zatial nemame ... ti zavidim, ze tvoj to berie tak kludne ... ja ked nadskrtnem tuto otazku, tak moj sa len spyta,ze ci mam zvysnych 500 tisic a ze ak hej, ze kludne mozeme zacat ☹
my sme spolu 5 rokov aj nejaky ten mesiac a v aprili budu 2 roky co sme manzelia ... ja by som uz chcela male, ale neviem,kedy sa hodockam ... a vy mate kolko rokov?

halintoa
16. led 2009

zuzanockamt: ja mám 24 a manžel v júni 35... My máme veľký dom (na ktorom je roboty ako na kostole a furt pýta peniažky) , ale aj hypotéku, skoro 3 milióny 🤐 . Takže obavy môjho muža sú oprávnené, lebo náklady máme vyššie ako jeho plat a z rodičovskej + jeho plat by sme zrejme nevyšli ☹ . Tento mesiac som si začala v PC viesť zoznam výdavkov, aby som vedela, kde ušetriť a koľko na čo minieme. Snáď keď si čo - to ušetrím, tak budeme môcť mať miminko a ja s ním ostať aspoň do jeho roka a pol - dvoch doma. Potom to vidím na súkromné jasličky, keďže štát dáva príspevok na opatrovanie dieťatka... Tiež si si vymyslela dajaky ,,bojový plán?"

zuzanockamt
17. led 2009

tak to teda nezavidim ... my kebyze zoberiem hypo, tak sme na tom asi podobne ... boli sme 8 mesiacov v UK,lebo sme cheli zarobit nejake peniaze tam ... na vianoce sme prisli domov a v januari sme chceli ist spät, ale momentalne nie je v agenture robota, takze sme teraz doma na Slovensku a hladame robotu tu...neviem ako to dopadne ... uvidime ... ja budem mat o chvilu 27 a manzel ma 34 ... ale ziadny bojovy plan nemam

halintoa
17. led 2009

no, tak myslím, že si nemáme navzájom čo závidieť ☹ , ale aspoň máme skvelých manželov 😵 .

zuzanockamt
17. led 2009

ty si mladsia o 2 roky odomna, takze este sa nemusis bat ... ja mam nerv, ze do 30-ky to asi nestihnem ... nuz co budeme poriadne stari rodicia 😠

halintoa
17. led 2009

Ja sa nebojím ani tak o seba, len on má svoj vek a keď budú naše deti veľké, čo im pomôžeme? On si maximálne sadne a s paličkou v ruke bude dirigovať čo a ako. A tiež mám okolo seba dosť prípadov, že majú ženy problém detičky vynosiť 😔 , ale to sa nám snáď vyhne...

zuzanockamt
17. led 2009

ved prave aj ten moj ma uz na to roky ... a viem z vlastnej skusenosti, ze to nie je nic moc,ked maju ludia deti po 35-ke ... ked im treba v mladosti pomoct a rodicia uz maju svoj vek ... aj ja sa bojim, ze budu nejake problemy s otehotnenim, ved dnes ovela mladsie baby maju problemy ... a mozno sa nam podari ani nebudeme vediet ako 😉

kajkakajka
18. led 2009

Ahojte baby tak aj my mame doma to iste, tiez chcem dietatko, ale stale mi pripomina financie, aj ked viem, ze by sme to zvladli, momentalne je tato tema u nas doma tabu, taktiez sa velmi bojim , ci nebude problem otehotniet ja 26 a muz 37 s vekom sa znizuje plodnost 😖
Neviem co mam robit som zufala a velmi tuzim po dietatku ☹

halintoa
18. led 2009

kajkakajka: skúsila si sa manžela spýtať, či je problém iba vo financiách, alebo môže byť aj v niečom inom? Napr. nechce sa oTeba s nikým deliť, nechce stratiť svoje pohodlie, alebo má už vlastné detia ďalšie ho neláka, možností je neúrekom..
Ja som sa to manžela na rovinu opýtala a povedal mi, že on určite chce mať deti, len sa naozaj bojí výdavkov, takže teraz je na mne, aby som si zrátala, koľko potrebujeme na mesiac, aký bude náš príjem na materskej/rodičovskej, koľko budeme mať výdavky potom (plienky, možno mlieko ak bude problém s kojením, výbavička...). Skús si to všetko takto zrátať a predložiť pred neho fakty, ak to bude tak ako vravíš, že by ste vyšli, tak nebude mať kam uhnúť. Držím palčeky.

denduska
18. led 2009

caute baby, ja som sem nahodou nakukla, lebo u nas to bolo rovnake. Ja som straaasne chcela babenko, ked som videla mamicky s kociarmi, tisli sa mi slzy do oci, ale od manzela (vtedy este len priatela) som pocula len ze je "to" drahe, dokonca mi par krat povedal aj ze totiz ja som este na skole a on uz robi a ze si to neviem predstavit ze co to znamena zarabat.... 😠 a on ma deti strasne rad, tak som to nevedela pochopit preco nechce.... az raz sme vzali na vylet znamych malu, ktora mala vtedy asi 7 rokov a on bol z toho uplne nadseny....odvtedy sme sa o tom nerozpravali a potom zrazu hop, a mame vlastne 🙂 a teraz by ju nedal za nic na svete. takze nezufajte, drzim vam palceky, hlavne sa tym netrapte, aj ked viem ze je tazke na to nemysliet, ja som na to myslela stale.

(inak sme vtedy na tom vylete boli v jaskyni Zla diera, tam je take jazierko do ktoreho vraj ked vlozite prst, do roka su krstiny...krstiny sice boli neskor ale babeno to stihlo 😉

halintoa
18. led 2009

ďakujeme denduška, Tvoja Emma je nádherná 🙂 , snáď aj tí naši čoskoro pochopia, že nám v troch bude veseľšie:o)

kajkakajka
18. led 2009

Ahoj halintoa, povedal, mi ze si nevie predstavit ako by sme z materskej a jedneho platu vyzili 😝 aj ked ako ratam tak ratam, nezomreli by sme hladom...
on uz ma 2 deti z predosleho vztahu aj ja jedno a velmi tuzim aby sme mali spolocne....byvat mame kde, asi je to jeho pohodlnost, pri dvoch detoch si musel odtrhavat od ust a mozno sa boji, ze to bude aj teraz, ale je to od neho dost sebecke 😨

ajka83
19. led 2009

zdravim vsechny .. hlasim pokrok .. pritel se zacal umoudrovat 🙂 ... o vikendu si poprve choval mimi .. a mocki mu to sluselo .. a citim ze uz se nestavi tak zaryte proti 🙂)) .. tak uvidime .. treba to preci jen nebude tak zoufaly 🙂) .. dam vedet jaky je progres 🙂 zatim

zuzanockamt
19. led 2009

ajka83 ... tak to blazhozelam ... hadam teda nastane nejaka zmena a o chvilu tu uz budes hlasit // 😉
moj manzel uz mal na rukach aj babo aj sa hral so synovcom, tiez mu to velmi pristane, ale zmena nenastala, lebo stale je neoblomny ... najskor byvanie a potom babo 😠

ajka83
19. led 2009

zuzanockamt : dekuji .. no my spolu bydlime od zari(jsme spolu 1,5r), o vikendu jsme byli u pratel , kteri maji 8mesicniho syna . Choval si ho, sam od sebe se k nemu hnal . To pred 2mesici odmital se ho i dotknout 🙂). No a kdyz jsme od nich odjizdeli tak se me zeptal jestli chci taky "pepika" (jmeno naseho imaginarniho miminka 🙂 ) a ja rekla ze jo .. a proste to vypada dobre 🙂

zuzanockamt
19. led 2009

my sme s manzelom spolu uz 5 rokov a manzelia sme skoro dva roky ... byvali sme spolu aj pred svadbou ... moj manzel ma rad deti, ale zeby sa sam od seba k nim hrnul, to zase nie ... ja si budem este musiet pockat ... ale rozhodla som sa, ze nebudem uz o tom stale rozpravat dookola a mozno to pomoze 😉

ajka83
19. led 2009

no prave .. ja mlcela .. az kdyz se me na to sam zeptal tak jsem rekla jak to je .. pred pul rokem tvrdil ze do 30 dite nechce ani videt.. a najednou se vize miminka priblizila 🙂 taky si myslim ze kdyz bych ho s tim porad otravovala tak to nepomuze .. sem tam neco prohodim a reakce je kladna -vetsinou .)

dagmarik
19. led 2009

ahojte.. pridavam sa k vam, mam presne ten isty problem,len nie s manželom ale priateelom. a som asi z vas najstaria mam uz 31 a priatel coskoro 32. velmi odmietavo reaguje na tuto temu,nie vsak ze on babo nechce,ale nechce ho teraz.. a ja vlastne neviem,kedy ho vobec bude chciet.

ajka83
19. led 2009

no to je presne otazka !! argument " ja ted nejsem pripraveny " mi prijde uplne trapny .. jak muze vedet ze za x let pripraveny bude ?? to bysme pak taky mohli cekat az do smrti nez se budou na to citi ☹

zuzanockamt
19. led 2009

u nas su bohuzial problemom iba financie ... nic viac

dagmarik
19. led 2009

moja snaha nejako ho na to pripravit trva uz viac ako rok a zatial ziadna taktika neuspela... neviem co a hlavne ci vobec ho nieco presvedci
obcas ma obchadza doslova bezradnost

zuzanockamt
19. led 2009

dag ... a okrem partnerovho negativneho postoja vam nic nebrani v tom, aby ste mali babo? ... mysli, ci ste zabezpeceni, co sa tyka byvania a prace

naty
19. led 2009

dagmarik: základní otázka.......to, že on ho nechce, je důležitější než to, že ty ho chceš? 😠 Myslím to tak, že by bylo možná radno mu nejen naznačit, ale prostě narovinu říct, jak to je - a že pro to máš hodně pádně důvody (věk - rostoucí rizika apod.), a že by možná konečně mohl dospět a vzdát se svojí pohodlnosti pro svoje dítě....to je, podle toho, co píšeš, asi ten problém...protože až si to rozmyslí, tak by to taky nemuselo jít...pokud v tom teda nejsou zas peníze, jako vždycky a ve všem, nebo nějaký jiný problémy... 😔 .....taky otázka, jak dlouho ste spolu, co k tobě cítí, jak si představuje budoucnost atd. atd.

zuzanockamt
19. led 2009

myslim si, ze asi viacerych chlapov, ktori sa zatial boja mat vlastne babo, odradza ten pocit zodpovednosti, lebo zrazu by bol ceely chod domacnosti - mysllim ten financny iba na nich a pokial nezarabaju fakt dobre, tak sa boja, ci to utiahnu ... pretoze tie prispevky pre zeny na materskej su ubohe 😠 ... no a staci si predstavit, ze by muz nahle prisiel o pracu a potom co? ... takze taketo myslienky im asi viria v hlavach a potlacaju tuzbu po detoch

ajka83
20. led 2009

ale zase to mimi v prvnich letech zas az tak moc nepotrebuje .. tak si myslim ze by to rodinu nemuselo zrujnovat i kdyby manzel nevydelaval statisice 😎