Manželovi se ještě nechce mít miminko. Co mám dělat?

gabou
3. led 2007

Ahoj holky, už jsem to psala v několika tématech až jsem se rozhodla založit vlastní, abych se dozvěděla všechny vaše zkušenosti i nápady.
Je mi 26, manželovi 28..brali jsme se v říjnu 2006. Chodíme spolu už 7 a půl let, bydlíme zatím u tchánů v pidi 1+1, možná se budeme stěhovat k našim, ale až si opravíme jejich 3+1 a oni by šli do vedlejší části domu..nebo bychom si koupili byt, nevím..zatím peníze nemáme ani na jedno, ale máme oba stavebka, tak snad by se to nějak udělat dalo.
Asi tak kolem vánoc 2005 na mě jaksi padla touha po miminku, ale přítel mě příjemně překvapil žádostí o ruku..tak jsem skoro třičtvrtě roku nemyslela na nic jiného než na svatbu..teď mám po svatbě..manžel se do miminka moc nehrne a mě to moc mrzí..sice na letošní vánoce mě opět příjemně překvapil, že miminko by chtěl taky, ale zdá se mi, že to říká jenom proto, že to chci já..Jaksi jsem se toho chytla a mluvila o miminku pořád, až mi řekl, že to se snad nebudeme čtyřikrát denně bavit o miminku..dokonce se zachoval až neomaleně, když řekl, že chci víc miminko než jeho..ach jo, takže se stalo to, co jsem nechtěla..tím neustálým mluvením jsem ho vystrašila 😖
Tak nevím co teď..asi mu radši dám na chvilku od miminek oddych a bude..jak to máte vy??

naty
20. led 2009

Taky si myslím....když člověk nekoupí všechno, co se mu jen líbí, ale prostě jen to, co potřebuje, tak by to nemuselo být tak hrozný...na druhou stranu je tu otázka kojení x UM, může se narodit mimčo postižený, nemocný apod. a to už pak ty výdaje pěkně letí... 😒

ajka83
20. led 2009

no to je pravda .. ja treba hadriky na pepika( nase imaginarni mimi) kupuju od 18 🙂 a mam vel 0-1 rok .. pritel se smeje ze ma pepik hadriku vic nez my dva dohromady .. takze tim se vydaje hodne snizi ( jsem za to dala asi 25 000) .. kocar dostanes od rodicu a v ikee se da nakoupit spousta super veci za malo penez 😀 .. mam vse promyslene .. jo a musim priteli dat k dobru ze kdyz si kazdy mesic koupim betynku tak ji poctive celou procte 😀

zuzanockamt
20. led 2009

s oblecenim a ostatnymi vecami by sa to este dalo nejako zvladnut, lebo vela veci clovek podostava, ale najhorsie su plienky a strava, lebo nie vzdy je maminka schopna kojit dostatocne dlho alebo babo potrebuje specialnu stravu

ajka83
20. led 2009

no ja mam schovany takovy ty plinky , latkovy ted jak jsou in .. jako eco(nomicky,logicky) .. tak to zas clovek usetri .. holt na to jidlo pro drobka se neda prichystat :( . ale porad si myslim ze to nejni dostatecny duvod aby se pritel/manzel vymlouval . Vhodna doba pro mimi nebude asi nikdy 🙂

zuzanockamt
20. led 2009

to je pravda ... vhodna doba nebude asi nikdy ... my keby sme aspon ten väcsi byt mali ... ale coraz castejsie rozmyslam, ci nie je lepsie mat babo v jednoizbaku, chvilu to vydrzat a potom, ked by som aj ja uz isla znova do prace, zobrat nejaku pozicku a zhanat väcsi byt ...

ajka83
20. led 2009

tak jako porad je co vylepsovat , aby bylo vse ok a krasny .. ale myslim ze by se to dalo zvladnout i s miminkem .. kdyz holt clovek chce tak preci vsechno jde 🙂

dagmarik
20. led 2009

naty: priatelovi som vysvetlila vsetky argumenty preco tuzim mat dieta... sme spolu dva roky, v lete som sa nastahovala k nemu,vlastne do domu jeho rodicov. mame obaja pracu.ja som dokonca menila pracu,kde som mala zmluvu na dobu neurcitu,za pracu,ked som sa stahovala do miesta jeho bydliska a tam mam zmluvu do juna. aj to mu davam ako argument,aby som dovtedy otehotnela a vlastne sa popri tom doriesi aj iny problem.... ale on velmi negativisticky tvrdi svoje... nie,ze nechce dieta,ale on ho nechce teraz,..ale ani neviem to,kedy ho chciet bude

zuzanockamt
20. led 2009

dag ... skus to chvilu nechat tak, neries s partnerom tuto situaciu ... pretoze ked chlapovi budes stale dookola omielat to iste automaticky bez rozmyslania sa bude stavat proti tomu ... mozno sa mu to ulezi v hlave a budes prekvapena jeho rozhodnutim ... ja chcem tuto strategiu vyskusat tiez ... niektore baby tvrdia, ze to funguje, tak uvidim 😉

dagmarik
20. led 2009

zuzi,... pokus uz bol,..len nejako v tom neviem zotrvat,..mna uz ozaj tlaci aj cas a dalsia vec,nechcem zostat len pri jednom dietati. ale asi tuto vyckavaciu taktiku budem musiet zvolit,kedze nic ine nezabera 😠

zuzanockamt
20. led 2009

ja uz som vyskusala tiez asi vsetko, ale mozno som urobila chybu, ze som do neho stale rypala s otazkou kedy ... ja tiez nemam az tak malo rokov (o cca mesiac budem mat 27 a manzel ma 34), takze by som bola rada,keby sa podarilo co najskor ... no ale moj manzel uz reaguje na tuto otazku vyslovene negativisticky a podrazdene, takze ja skusim teraz absolutnu ignoraciu tejto temy

dagmarik
20. led 2009

moj reaguje presne tak isto... no neviem,ci to budem nechavat na neho,kym sa umudri,pretoze neviem,kedy by som sa toho dockala.. mozno sa to stane nestastnou nahodou 🙂

zuzanockamt
20. led 2009

ja som sa tiez spoliehala na statnu nahodu, lebo som samozrejme vysadila HAK ... neberiem ju uz od augusta, ale manzel si dava velky pozor ... skoro stale pouziva kondom a je velmi dosledny ... jedine tesne pred a po MS si ho neda, takze nahoda sa asi nekona 😠

zuzanockamt
20. led 2009

nie statnu, ale stastnu 😀

dagmarik
20. led 2009

my sme bez ochrany uplne ale tak isto nahoda ani nehoda u neho nehrozi.... juuuuuuuuuj chlapi vidiet tak do ich zmyslania,ze preco... ja mam niekedy pocit,ze moj priatel nie je na to dozrety,ze sa na tuto rolu neciti... a popri tom viem,ze deti zboznuje

zuzanockamt
20. led 2009

ani ja to nechapem ... ved roky na to ma, takze neviem v com to bude ... aj moj ma deti rad, dokaze sa aj pohrat s nimi troska, nie je to samozrejme take ako u mna ...ja som uz raz HAK vysadila a vtedy si nejako nedaval pozor, ale to som ja zase az tak velmi nechcela, takze teraz si vycitam, ze som prepasla sancu

dagmarik
20. led 2009

ja sa obavam aj toho,ze teda ked pride k rozumu a bude uz chciet aj on,ze sa nam nemusi darit a to mam kamosku,ktora s neplodnostou bojuje uz treti rok a vek uteka. ak by sa nam toto nedajboze prihodilo,neviem,ci by som mu vedela odpustit to,ze ma pripravil o moznost mat dieta. lebo ista vec,ze nebudem chciet mat dieta ako 35 rocna, su tam uz aj vyssie rizika... takze mysel mi funguje vsetkymi smermi... no jednoznacne by sa to doriesilo,kebyze pride mimi v dohladnej dobe

zuzanockamt
20. led 2009

no aj ja sa obavam presne toho isteho, lebo nikde nie je napisane, ze sa podari hned na prvykrat ... ale nemyslim si, ze mat babo po 35-ke by bolo az take hrozne ... podstatne je, ze by prislo, takze ja by som to ani vtedy nevzdavala ... moja mama porodila moju sestru, ked mala 37 rokov a bolo to uplne bez problemov a otec mal vtedy 39

dagmarik
20. led 2009

ale bola prvorodicka?

zuzanockamt
20. led 2009

nie nebola ... prve - teda mna mala v 32, dalsie v 33 a posledne v 37 😉

dagmarik
20. led 2009

ja som chcela prve urcite do 30tky,..no nestiham asi ani do 32,... s vekom rastie aj riziko. ja uz teraz viem,ze by som si dala urobit amniocentezu na vylucenie vrodenych vad

zuzanockamt
20. led 2009

ja by som chcela stihnut prve do 30-ky...takze este nejaka nadej tu je ... a ak bude neskor,tak amniocentozu urcite nepodstupim,lebo tam hrozi riziko potratu,aj ked male ale je ... a myslim si, ze budem stastna, ze uz to babo mam konecne v brusku a neviem si predstavit, ze keby mi povedali, ze bude postihnute,tak poviem dobre, nechcem ho ... to v ziadnom pripade ... nech je ake chce

dagmarik
20. led 2009

ja mam na toto trosku iny nazor...

zuzanockamt
20. led 2009

mozno,ked budem v tej situacii,budem reagovat inak, ale neviem si to predstavit, ze ked uz sa na neho tesim a citim ho a zrazu ho dam prec, lebo je ine

dagmarik
20. led 2009

nie tak som to myslela,...skor tak,ze urobim vsetko,aby som na svet priviedla zdrave dieta. napr. uz teraz sa snazim dodrziavat zivotospravu.. uz ani neviem odkedy uzivam kyselinu listovu,... a pod. a amniocentezu v mojom veku by som podstupila tiez

zuzanockamt
20. led 2009

ja zatial neuzivam nic ... ale snazim sa zdravo stravovat ... nefajcim, ani som nikdy nefajcila a alkohol len prilezitostne ... ale nad kyselinou listovou som uz aj ja uvazovala, ved na skodu to nebude

dagmarik
20. led 2009

no a toto som cela ja,..mam uz rozpracovany plan mozno aj na tri roky dopredu.. uz snad viem,aj kto bude opatrovat moje dieta,ked nastupim do prace,... ale este sa na nom ani nezacalo pracovat. obcas to uz u mna hranici s posadnutostou,.. 😒

zuzanockamt
20. led 2009

aj ja si niekedy pripadam, ze uz nic ine v tej hlave nemam iba dieta ... preto som sa rozhodla, ze to uz nebudem tak prezivat,ale dam si chvilu pauzu, nebudem sa tolko sustredovat na plodne a neplodne dni a uz vobec o tom nebudem rozpravat s drahym ... mozno to pomoze

dagmarik
20. led 2009

drzim palce,nech sa to podari

zuzanockamt
20. led 2009

no dufam ... len aby bol ten vysledok cim skor ... nieze budem cakat este 5 rokov 😀