Manželovi se ještě nechce mít miminko. Co mám dělat?

gabou
3. led 2007

Ahoj holky, už jsem to psala v několika tématech až jsem se rozhodla založit vlastní, abych se dozvěděla všechny vaše zkušenosti i nápady.
Je mi 26, manželovi 28..brali jsme se v říjnu 2006. Chodíme spolu už 7 a půl let, bydlíme zatím u tchánů v pidi 1+1, možná se budeme stěhovat k našim, ale až si opravíme jejich 3+1 a oni by šli do vedlejší části domu..nebo bychom si koupili byt, nevím..zatím peníze nemáme ani na jedno, ale máme oba stavebka, tak snad by se to nějak udělat dalo.
Asi tak kolem vánoc 2005 na mě jaksi padla touha po miminku, ale přítel mě příjemně překvapil žádostí o ruku..tak jsem skoro třičtvrtě roku nemyslela na nic jiného než na svatbu..teď mám po svatbě..manžel se do miminka moc nehrne a mě to moc mrzí..sice na letošní vánoce mě opět příjemně překvapil, že miminko by chtěl taky, ale zdá se mi, že to říká jenom proto, že to chci já..Jaksi jsem se toho chytla a mluvila o miminku pořád, až mi řekl, že to se snad nebudeme čtyřikrát denně bavit o miminku..dokonce se zachoval až neomaleně, když řekl, že chci víc miminko než jeho..ach jo, takže se stalo to, co jsem nechtěla..tím neustálým mluvením jsem ho vystrašila 😖
Tak nevím co teď..asi mu radši dám na chvilku od miminek oddych a bude..jak to máte vy??

zuzanockamt
22. led 2009

tak to pekne zavcasu oproti vcerajsku pride 😉 ... tak sa mu pekne povenuj a moznoze sa z toho nieco vykluje 😉

dagmarik
22. led 2009

u nas sa len tak nieco nevykluje a cez tyzden sa ani nekluje nie je na to cas 😒

zuzanockamt
22. led 2009

no my teraz tiez nejako pomenej ... moj manzel uz asi starne 😀

zuzanockamt
23. led 2009

😕 ... kde ste? ... ci dnes tu asi nikoho nebude,ked je piatok 😀 ... vsetci budu asi vecer resetovat hlavy 😎

dagmarik
23. led 2009

nikto nikde,...len ja.. moje plany sa presunuli az na zajtra

zuzanockamt
23. led 2009

ahoj 🙂
takze vecera az na zajtra?
ja som zatial sama doma, lebo MM isiel do garaze zase auto rozoberat

dagmarik
23. led 2009

ahoj...
nie,zajtra stahovanie
veceru nechavam na pondelok,v den vyrocia a v pracovny den,ci si moj drahy urobi cas aj pre mna
vy ako? zmiereni?

zuzanockamt
23. led 2009

aha a ja som myslela, ze ta vecera sa ma dnes konat 😉
no celkom fajn zatial, stale sice frfle a hundre, ale on je uz taky ... taky ufrflany dedko 😀
teraz si peciem jablka s orechami, lebo stale drzim (aspon sa snazim) tu dietu a dnes mam vitaminovy den, takze nemozem nic ine iba ovocie a zeleninku

dagmarik
23. led 2009

mnam,... ako robis orechove jablka???

zuzanockamt
23. led 2009

no dufam,ze to bude dobre ... je to jednoduche ... jablka som rozrezala na polovicu a vybrala jadra a do tych otvorov,ktore vznikli som dala orechovu plnku (jahodovy lekvar+mlete vlasske orechy) a dala som to do rury zapiect ... raz som to uz robila a bolo to fajnove...mam chut na sladke a nic ine nemozem ☹ 😠

halintoa
23. led 2009

ahoj kočky, šikovne plníte diskusiu 😀. Ja som si urobila pauzu na papanie, lebo sa učím. Mám dovolenku do utorka, kedy mám hnusnú skúšku. MM je v práci ktovie dokedy, horí mu termín. Včera som tu mala kamarátku zo zahraničia, je v 13tt, závidíím 😵 . Vôbec to na nej ešte nevidno, hoci vravela, že už pribrala 3 kilá. Dala som jej pár vecí, čo mám pri výbavičke pre naše imaginárne bábo, využije to skôr ako ja 😉 .

halintoa
23. led 2009

Zuzi, si mi urobila chuť na tie jablká 😝

dagmarik
23. led 2009

zuzi dakujem za recept,vyskusam
hali, aka skuska ta caka?

halintoa
23. led 2009

Európske právo 😖

dagmarik
23. led 2009

robis si dialkovo VS?

zuzanockamt
23. led 2009

ahoj hali ... aj ja mam doma kupene 5 ks bodyciek, kupovala som ich este v UK, ale dam ich sestre,lebo je teraz v 8 tt,tak co ich ja budem opatrovat doma 😀 ... o chvilu sa idem napchat jablkami,uz su upecene
inak ja osm dnes rozmyslala,ze si asi zacnem robit nejaky kurz ... mozno anglictinu,lebo zase vsetko zabudnem a aby som mala aj nejaky certifikat

halintoa
23. led 2009

dag: hej, som v 3 ročníku, mala som teraz prerušené štúdium, bo som neporobila skúšky, tak teraz to snáď dokopem do bakalára. Teda ak nezmrvím tú Európu, lebo mám posledný pokus 😒 .

dagmarik
23. led 2009

zuzi, dobru chut... ja som tiez nakupovala v UK oblecko pre babo,..mam dokonca aj saticky a krasnu ruzovu bundicku a plno veci..noooo jednoducho som nevedela odolat. a tam je to oblecenie na baba doslova bozske
hali budem drzat palce

zuzanockamt
23. led 2009

veru v Uk maju dobre ceny aj pekny vyber detskeho oblecka ... teraz ma mrzi,ze som si aj viac nekupila, ale som si povedala, ze to neprinasa stastie,ked su veci nakupene pred tym ako je babo vobec v brusku ... potom budem nakupovat a dufam, ze daco aj podostavam 😉

halintoa
23. led 2009

zuzi: ja by som sa rada dala po škole na dajaky jazykový kurz, aby som si zlepšila angličtinu, lebo bez nej sa nepohnem... Nevravím, že mám zlú robotu, ale do konca života tam neostanem 😀 . Myslím, že by som postupne umrela na ponorku 😝 , potrebujem zmenu. A stráášne ma láka učiť sa španielsky 😵

zuzanockamt
23. led 2009

hali: spanielcina je vraj lahky jazyk ... moja sestra to tvrdi, ale ona ho uz pouziva asi tak ako slovencinu,takze neviem ... ja som chodila na super kurz aj s MM takto pred rokom a potom sme isli do UK,ale chcem mat aj certifikat a samozrejme stale zlepsovat,lebo bez AJ to mimo skolstva nejde

halintoa
23. led 2009

Ja oblečenie pre bábo nekupujem, skôr dudulky, fľaštičky, teplomery...A poškuľujem na bazárikoch o klokankách a postielke, lebo na nové peniažky skôr nebudú a častokrát sú to krásne zachovalé veci. Oblečko podostávam od rodiny, tak tým sa nezaťažujem 🙂 .
dag: ďakujem 😉

dagmarik
23. led 2009

ja nie som jazykovy typ,takze ak by som nebola v anglicku,tak po anglicky neviem do dnesneho dna

halintoa
23. led 2009

zuzi: aký kurz? MM chodí na kurz, kde učia Callanovou metódou, ale zatiaľ iba krátko, tak neviem posúdiť ešte, či je dobrý alebo nie.

zuzanockamt
23. led 2009

ja nechcem zatial nic kupovat,ved to nemam ani kde skladovat a zbytocne by som na to myslela ... pockam kym sestra nakupi a porodi a potom hadam podostavam daco 😉

halintoa
23. led 2009

Hmm, ja viem perfektne iba jeden cudzí jazyk - český 😀 , ale ten mi je bohužiaľ na dve veci, lebo všetci automaticky berú, že aj oni ho vedia super, napriek tomu, že by nevedeli naozaj spisovne ani celknúť, keď by na to prišlo 😠 .

halintoa
23. led 2009

zuzi: to je fajn plán, ak budete mať miminká na striedačku, tak si budete vecičky vždy len prehadzovať medzi sebou bez väščích výdavkov za nové 😀

zuzanockamt
23. led 2009

hali: my sme choili na callanku a je to super,len to stoji dost penazi ... my sme mali intenzivny kurz 2 hodiny 5 - krat do tyzdna a bolo to fajn,len ja som zacinala od zaciatku kvoli MM,lebo on sa nikdy predtym neucil AJ a nechcel tam chodit sam 😀

dagmarik
23. led 2009

moja sestra porodila a tiez bola teoria,ze budeme dedit vsetko pre male po jaj malom,..len to nebude uz ani moderne,kam sa my dockame,...lebo synovec bude mat pomaly uz sest rokov

zuzanockamt
23. led 2009

hali: no tak ten plan mam zatial iba ja ... ale buduci otecko sa najskor musi rozhybat 😀