Manželovi se ještě nechce mít miminko. Co mám dělat?

gabou
3. led 2007

Ahoj holky, už jsem to psala v několika tématech až jsem se rozhodla založit vlastní, abych se dozvěděla všechny vaše zkušenosti i nápady.
Je mi 26, manželovi 28..brali jsme se v říjnu 2006. Chodíme spolu už 7 a půl let, bydlíme zatím u tchánů v pidi 1+1, možná se budeme stěhovat k našim, ale až si opravíme jejich 3+1 a oni by šli do vedlejší části domu..nebo bychom si koupili byt, nevím..zatím peníze nemáme ani na jedno, ale máme oba stavebka, tak snad by se to nějak udělat dalo.
Asi tak kolem vánoc 2005 na mě jaksi padla touha po miminku, ale přítel mě příjemně překvapil žádostí o ruku..tak jsem skoro třičtvrtě roku nemyslela na nic jiného než na svatbu..teď mám po svatbě..manžel se do miminka moc nehrne a mě to moc mrzí..sice na letošní vánoce mě opět příjemně překvapil, že miminko by chtěl taky, ale zdá se mi, že to říká jenom proto, že to chci já..Jaksi jsem se toho chytla a mluvila o miminku pořád, až mi řekl, že to se snad nebudeme čtyřikrát denně bavit o miminku..dokonce se zachoval až neomaleně, když řekl, že chci víc miminko než jeho..ach jo, takže se stalo to, co jsem nechtěla..tím neustálým mluvením jsem ho vystrašila 😖
Tak nevím co teď..asi mu radši dám na chvilku od miminek oddych a bude..jak to máte vy??

venuss
24. črc 2008

tak to vam preji hodne stesti a drzim pesticky. A nemas problemy po vysazeni HA?

krista
24. črc 2008

Ahojky,
taky jsem dříve navštěvovala tohle téma, naštěstí už sem nepatřim a manžel je dneska za naší Kristýnku moc rád 😵

Venuss moc mě mrzí jak tě přítel ranil, dokážu si to představit, protože u nás to bylo taky jako na houpačce a když už se člověk pro to snažilkování rozhodne, tak je to potom o to těžší z něj zase ustupovat, obzvlášť když máš k tomu ještě ty problémy s menstruací tak nasazovat znova HA, to nevim no ☹ A proč se na to necítí? Připadá si mladý, nepřipravený nebo chce raději lépe zajistit rodinu než to přijde?

Verap to se snažíte dlouho, moc držím palečky ať to brzy vyjde!! 😉 Ovulka probíhá v pohodě?

verap
24. črc 2008

Problemy po vysazeni mam - mela jsem dlouhy cyklus, akne, vice se mi masti vlasy. Ted zkousim ruzne prirodni veci, nez zacnu chodit po doktorech 🙂

venuss
24. črc 2008

krista - no,spis zacal hodne chodit do hospod s kamaradama a tak,tak ze v tom vidim jen zabavu.zajisteni docela jsme.HA nasazovat urcite nebudu,my se ted spolu vubec nemilujeme s pritelem,takze neni ani za potrebi se chranit.a moc gratuluji ke Kristynce.

verap - no,ja taky zkousim prirodni metodu leceni, uz 2 mesice uzivam femigard a piju kontryhel, ale menstruace stale nikde. ☹ Ani nevim,jestli mam vubec ovulaci,ale asi kdyz nemam menstruaci tak je to malo pravdepodobne,i kdyz mi nekdo psal, ze i bez menstruace otehotnela,tak treba,ale v pondeli pojedu k doktorovi jinemu,nez jsem chodila,tak doufam,ze me aspon poradne vysetri i s krvi a tak.

verap
24. črc 2008

venuss - co tahle zacit merit BT? najdes to na http://merenibt.xf.cz/kcemu.html

venuss
25. črc 2008

ahoj verap, ja si zkousela merit BT pred rokem,ale teplota se moc nemenila,treba jen o 1 st. a ja slysela,ze kdyz je nepravidelna MS,tak je zbytecne merit.ale zkusit to zase muzu. 🙂

andelka
28. črc 2008

Určitě to zkus. Nepravidelná MS není kontraindikace a aspoň budeš vědět, jak na tom s ovulací jsi. I doktorovi to pak pomůže, aby tě správně léčil.

venuss
29. črc 2008

andelka- tak ja zacnu merit.dekuji moc.

erin4
2. srp 2008

Tohle je taky můj "problém", přijde mi že na koníka chodím pokaždý, když se chci s přítelem bavit o budoucnosti 😒

erin4
2. srp 2008

Asi dneska nikdo k tomuhle tématu nepřijde. 😕 Škoda. Dneska bych opravdu potřebovala poradit, protože už fakt nevím,co dělám špatně. Včera jsme se vrátili z dovolený, celej týden super a tak jsem si dobře naladěná chtěla tak trochu popovídat s přítelem, ale narazili jsme na téma antikoncepce a zase celej večer zkaženej. Už to řešíme asi půl roku, od doby, co jsem ji vysadila, protože jsem měla zdravotní problémy. Prostě jsem jen řekla, že by se mohlo takhle stát, když nic neberu, že bych otěhotněla a MP na to, že se to za prvý nemůže stát(protože si dává pozor) a za druhý že on plánuje mimčo-tak na co antikoncepci, že je plánuje "tak za pár let".Tak mě to vytočilo a skončilo plánování a jsem tady. To jsem se rozepsala, tak pardon

andelka
2. srp 2008

Erin: Hlavně že vůbec plánuje. Oni chlapi v podstatě neradi plánují, ale řekla bych, že i když "plánuje" (copak se dá mimčo jen tak naplánovat? To snad ani ne.) za pár let (že by dva?), tak i kdyby se "něco stalo" dřív, tak by mu to nevadilo. Pokud vzal starost o neotěhotnění na sebe, tak bych se toho nebála. Ví, že nic nebereš a že je to na něm, takže si myslím, že kdybys otěhotněla, zas tak překvapený by nebyl.

erin4
2. srp 2008

andelko, když já po něm nechci aby to mimčo naplánoval na den,ale mě by stačilo,kdyby mi vždycky neodpovídal "jednou všecko bude"(jak o ve filmu Václav 🙂 ),ale aby se něco dělo. Já už bych třeba myslela aspoň na svatbu, jsme spolu už čtyři roky a kromě toho, že spolu už dlouho bydlíme se nic nemění. Nechci všechno hned,ale aspoń něco. Přítel pořád sliboval, že si spolu vážně promluvíme-po promoci,teď má práci,ale začal ještě studovat,tak si asi zase promluvíme za 3 roky ☹ A mě je smutno,protože já vždycky plánovla mimčo do 25 a ono to vypadá, že to nestihnu. Ale dík za odpověď

elana
2. srp 2008

Erin, z vlastní zkušenosti vím, jak tohle čekání ubíjí (vždycky ve vztahu chce jeden něco rychleji než druhý, nebo možná ne vždycky, ale často, je to normální) ale vím taky, že na chlapa se nesmí za žádnou cenu tlačit, jinak se chová jako kočka v koutě-kope, škrábe a jak vidí skulinu, šup a už je pryč.

Dobře Ti rozumím, my jsme spolu byli téměř 8 let v době, kdy jsme se začali o miminko snažit, z toho 2 roky manželé (pravda, ty dva roky se shodovaly s mou novou prací, takže i já jsem touhu po miminku tehdy trochu odsunula do pozadí, teď už se snažíme rok a kde nic tu nic, ale to je jiná věc). Jen chci říct, že jsem si taky musela počkat a prostě chlap dokud dítě opravdu nechce, tak ho neudělá a nezměníš to.

Chápu, že už se Ti to zdá dlouhý (ono obecně hrozí i nebezpečí přechození vztahu, budete se plácat odnikud nikam až si řeknete, proč spolu vlastně být dál), že chceš nějaký posun, ale přece v životě páru není jen dítě (to že nechápu nynější trend pořizovat si nejdřív dítě a potom se někdy brát je můj problém😀), zkus si s ním promluvit aspoň třeba na téma zásnuby (dávno neplatí, že do roka musí být svatba, my byli zasnoubení asi 4 roky, taky škola a tak), jemně, opatrně mu naznačit, že potřebuješ váš vztah postrčit na vyšší level.

Jestli k sobě patříte, tak to ustojíte, neboj a dočkáš se všeho! I svatby, i mimča😉

andelka
2. srp 2008

Erin, nevím, jestli tě to potěší, ale nejsi v tom sama. Mně se tyhle problémy sice vyhly, ale už jsem úplně to samé slyšela od spousty holek. Tvůj přítel je prostě typ chlapa, kterému se nechce nic měnit, když je spokojený. Svatba pro něho třeba nic moc neznamená, nevím, ptala ses ho? Na dítě se ještě necítí, neví co by s ním dělal, musel by se o tebe dělit, nevím, ptala ses ho? Myslím, jestli jste mluvili o tom, kdy byste chtěli založit rodinu, když ne teď, tak proč ne, co vám v tom brání? Nemáte dobré bydlení, dost peněz, neužili jste si, chce tvůj přítel ještě něčeho dosáhnout, někam se podívat, než přijdou děti? Chlapi málokdy vyjádří co opravdu cítí, když se snima bavíš jen všeobecně. Chce to víc dopodrobna. Jak si představuje, že bude s dítětem žít, co by s ním chtěl dělat, kdo bude na rodičáku a jak dlouho? Když ještě o tom pořádně neuvažoval, reálně, tak těžko se do toho pohrne, když ani neví do čeho.To, že začal studovat, vidím jako hlavní důvod. Můj manžel dokud studoval, taky o svatbě nechtěl moc mluvit, protože věděl, že i když by ji chtěl, tak zatím je nereálná a nechtěl mě hovory o ní trápit. Jakmile dostuodval a našel práci,. do 4 měsíců byla svatba. A taky nebyla předtím nijak detailně plánovaná. Dítě si nenaplánuješ. Do 25 být nemusí. Já chtěla taky děti dřív, ale z rozumných důvodů bude nejdřív v mých 27.

erin4
2. srp 2008

Ale já teď nevím,jestli už o tom jako nemám mluvit nebo co..jestli je to zase do konce dalšího studia pro něj vyřešený. Ono to u nás stejně bylo když jsem spolu začínali bydlet, pořád posouval termíny, kdy začneme nějaký bydlení shánět,až jsem prostě sehnala nájem a řekla, kdy se stěhujem a bylo to, Jestli potom občas není lepší postavit ty chlapy před hotovou věc. Jenže to jaksi u těch věcí, co jsem vypsala předtím, jaksi nejde 😒

erin4
2. srp 2008

Díky elano, nějak tak bych si to představovala,jak říkáš, mě by stačily i ty zásnuby a možná ani ty ne, mě by stačilo vědět, že o tom nějak tak uvažuje. Nepřijde mi od něj hezký, že vždycky zvlášť kvůli jeho škole a práci se všechno posouvá. Před promocí "sliboval",jak už bude na všechno správný čas a teď "až bude mít skončenou školu,ale to mě bude 27 a moc se mi to nelíbí.ˇ

Vám to miminko snad taky brzo vyjde 🙂

elana
2. srp 2008

Erin, nelam to přes koleno, on asi vážně není ještě připravený (i to studium je otázka, jestli to nebyl jen únik od návaznosti škola práce dítě, tím že tam vložil další školu, mu k tomu dítěti naskočilo ještě pár pěkných let k dobru).

Andělka Ti to napsala přesně, dítě se nedá plánovat, já si ho taky plánovala, že do třiceti, snažit jsme se začali v mých osmadvaceti a kde je? Budu ráda, když bude do jednatřiceti.

Strašně těžko se o tom nemluví, my holky už jsme holt takový, že rády věci řešíme, ale chlapi tyhle debaty nesnáší a někdy je ani nevydejchají, tak jestli se nechceš dočkat toho, že uteče, tak se pokus ventilovat svoje touhy tady na Koníkovi, najdi si nějakou zálibu aby Ti čas rychleji utíkal a možná se dočkáš dřív než myslíš. Jistě mu začne časem vrtat hlavou, proč už "neblázníš"🙂

erin4
2. srp 2008

Dík i tobě andelko, ty otázky co píšeš jsou přesný.Já si právě myslela, že když jsme se poslední dva roky o těch podrobnostech celkem bavili, tak že máme podobný názor na všechno a dneska mi právě přišlo, že dřív mi všechno odkýval, abych mu dala s vyptáváním dřív pokoj ☹

andelka
2. srp 2008

Elana to taky napsala přesně. Já jsem svým mulením o svatbě svého tehdy přítele taky dost štvala a málem jsem dosáhla opaku. Možná by byla možnost postavit ho před hotovou věc, to už by nemusel nic složitě plánovat, jenže jak to chceš udělat, když "otěže" drží v rukou on? Pokud dítě nechce, bude si dávat majzla a ty můžeš jen doufat, že se to jednou nepovede. Přechození taky hrozí, zásnuby by možná byla cesta. Tebe by to uklidnilo a on by měl pocit, že ještě zas tak o nic nejde. Už by ale o vaší budoucnosti začal přemýšlet.
elana: Taky ten trend nechápu, ale co se dá dělat. doufám a držím palce, aby ste brzy byli tři. 🙂
erin: A kolik je mu let? Muj muž taky nejdřív studoval, těšila jsem se, že se po promoci vezmeme, ale on pokračoval dál a svatba se o 3 roky posunula. Zatím ještě nejsme tak zajištění, abychom mohli mít mimi dřív. Taky z toho nejsem odvázaná, ale nechci mít dítě za každou cenu. Vím, že manžel by mimi chtěl, víme to, ale stejně chceme ještě počkat, na lepší situaci. A to je mu prosím pěkně 30 let. A ještě se na dítě úplně necítí, přestože ho chce.

erin4
2. srp 2008

Elano, teď to tu asi vypadalo, že jsem nějaká stíhačka, viď, co o ničem jiným než svatb a dítě nemluví? 🙂 Ale já právě byla poslední rok před ním potichu ,protože mi bylo jasný, že prostě bude chtít toho inženýra dodělat a když říkal, že pak se uvidí,tak mi to tak vyhovovalo,ale teď doktorský na tři roky. Chápu,že není připravenej, ale já si tak trochu myslela, že uděláme nějakej kompromis, protože se holt nedá nic dělat, když jsme od sebe jen rok. 😉

andelka
2. srp 2008

Erin: Víš, chlapi nemají tak silné biologické hodiny, jako ženy. Když nám začnou bít, nevidíme, neslyšíme, spousta věcí nám nejdenou nevadí, že nejsou ideální, ale chlapi to berou víc rozumově. Jsou nohama na zemi. Já bych třeba brala mimi hned, bijou mi hodiny a roztávám, když vidím dupačky a spousta věcí by šla bokem úplně v klidu. Ale můj muž ví, že nemáme pořádné bydlení, že nemám praxi apod. a drží mě. A dobře dělá. Vím, že má pravdu.

andelka
2. srp 2008

Můj muž šel taky na doktorské. Upřímně řečeno jsem nebyla nadšená, ale chtěla jsem, aby si splnil sen a děla, co ho baví. Nakonec to dopadlo tak, že ho to neuspokojovalo, odešl na dálkové a začla pracovat a vzali jsme se. Takže není všem dům konec. 3 roky není tak dlouhá doba, za tu dobu stihnete zásnuby, svatbu a třeba se i začít snažit. 😉

elana
2. srp 2008

Andělko, dík🙂 Já bych teda dítě s nějakým přítelem nechtěla🙂, ale proti gustu😉 Už proto, že je pro mně nepřípustný, aby se jmenovalo jinak než já. Ovšem tuším, že jsem s tímhle názorem v menšině, tak ho neventiluju, jen si tiše zvednu oči, když to od někoho slyším, jak se s přítelem snaží😀 Každého věc, tak co.

Erin, ale né🙂 Já se taky nakecala o svatbě a potom o miminu až kam🙂 a dost možná že nekecat, tak nejsem tři roky vdaná😉 oni někdy potřebujou postrčit. Ale k tomu rozhodnutí, že už se postrčit nechají, musí dojít sami, jinak z toho neni manželství šťastné. On ten svatební den je sice fajn, ale uteče hrozně rychle, zůstanou vzpomínky a milion všedních starostí a povaha těch dvou se nezmění, ať už na ruce kroužek mají nebo ne. Takže pokud se v touze po dítěti rozcházíte teď, budete i později.

erin4
2. srp 2008

V tom všem máš pravdu ty i manžel, to je jasný. Ono ani já nepočítám,že by to všechno bylo do roka,vždyť příteli je teprv 25. Ani já nechci všechno teď.

Ale zrovna před rokem jsme byli na svatbě a přítel byl na měkko a říkal, že už se taky na tu naši těší a tak- no líbilo se mi to -to je jasný- ale říkal, že teď ještě nechce, že ani v jeho okolí se zatím nikdo nežení. Před měsícem se vdávala jeho sestřenice, o 2 měsíce starší než já a to už se divil proč se ti blázni berou když nemusí.

erin4
2. srp 2008

Mě jde nějak pomalu net a než odpovím, tak už odpovídám na něco jinýho 🙂

Právě Elano mě se vždycky tak nějak líbilo to obvyklý pořadí, bydlení, svatba děti, rozmezí klidně víc let a on se mě teď ten můj snaží nacpat do nějakýho takovýho, že za tři roky to pak zvládnem všchno do týdne. nebo tak nějak to vyplynulo z našeho rozhovoru

andelka
2. srp 2008

Já jsem taky staromódní. Prostě si myslím, že je lepší si najít muže, chodit s ním, poznat ho, rozhodnout se pečlivě, zda je to ten pravý na celý život, vzít se a jako manželé začít plánovat rodinu. Já jsem ale úplná konzerva, protože s manželem spolu bydlíme až od svatby. Takže máme pořád co řešit a nevadí nám, že mimi trochu odložíme. Chtěli bychom ho tak do 3 let po svatbě. Za rok plánujeme snažení. to je tak jediné, co se naplánovat dá. Mimi si stejně přijde kdy chce. ale u nás se podobnými "móresy" roztrhl pytel, v rodině. Moje svatba byla tedy úplně unikátní. 😀
Máš naprostou pravdu. svatba je krásná, ale chtít ji musí oba a taky musí vědět proč. A nikdo se nesmí cítit k ní být donucen, nebo ukecán. Pak to nezachrání ani dítě. A plánovat dítě s člověkem, který ani neví, jestli mně chce napořád, jestli chce se mnou tvořit rodinu, a hlavně v jakém horizontu (oni chlapi někdy naslibují hory doly, aby dala ženská pokoj, ale jen tak nenápadně, jakože "jednou určitě" "až bude lepší doba na to" "až budeme mít větší byt",jenže to je horizont dlouhodobý), to bych nemohla.

erin4
2. srp 2008

To můj přítel nechce o dálkovým ani slyšet, pracuje i při denním,takže se vidíme někdy občas jenom večer v posteli,to je taky dost hrozný.Prostě má rozplánovaný celý týden, že některý dny má školu a některý práci.

Jo já vím, že máte prostě pravdu, já bych mu ani nikdy nechtěla studium nějak zakazovat to ne..ale nelíbil s emi ten přístup- "řekneme si po promoci" a teď když jsem zavedla řeč, tak "vždyť přece studuju dál, tak co řešíš"

andelka
2. srp 2008

Erin: Taky mi to v tom dělá guláš. 😀 Já si myslím, že je fakt moc mladý a necítí se na to. Kolem nás už spousta svateb byla, většina manželových kamarádů je ženatých a těm co náhodou nejsou, manželství doporučuje. 🙂 Myslím, že se cítí zahlcený, svatba i dítě jsou závazky na dlouho, je to velký krok a on má teď myšlenky úplně jinde.
Taky jsem se dočkala otázek, proč se bereme, když nemusíme. s tím nic nenaděláš. A zas tak mladá jsem nebyla.

andelka
2. srp 2008

Tak ho nech dostudovat. Já bych taky nechtěla řešit školu, práci a ještě dítě. Bylo by toho moc.

elana
2. srp 2008

Andělko, nedá se s Tebou než souhlasit! Nemám co doplnit🙂

Erin, z toho co píšeš (ty řeči o svatbě bláznů co nemusej a tak) mi přijde, že Ti vysílá signály, že on ještě prostě nechce a basta. Nechce být tím bláznem, co stojí před ouřadou, v klopě trapnou kytku a podepisuje papír, který mu štěstí nezaručí. Dokud to vidí takhle, tak určitě není ta správná doba. Nechej ho uzrát, jestli jste si souzení, tak o to to potom bude hezčí až budeš vědět, že vedle Tebe stojí ten, který říká ANO upřímně a taky tomu věří, věří ve vás dva a ve společný život. Budeš hlavně mnohem šťastnější a bude se Vám líp žít.