Manželovi se ještě nechce mít miminko. Co mám dělat?

gabou
3. led 2007

Ahoj holky, už jsem to psala v několika tématech až jsem se rozhodla založit vlastní, abych se dozvěděla všechny vaše zkušenosti i nápady.
Je mi 26, manželovi 28..brali jsme se v říjnu 2006. Chodíme spolu už 7 a půl let, bydlíme zatím u tchánů v pidi 1+1, možná se budeme stěhovat k našim, ale až si opravíme jejich 3+1 a oni by šli do vedlejší části domu..nebo bychom si koupili byt, nevím..zatím peníze nemáme ani na jedno, ale máme oba stavebka, tak snad by se to nějak udělat dalo.
Asi tak kolem vánoc 2005 na mě jaksi padla touha po miminku, ale přítel mě příjemně překvapil žádostí o ruku..tak jsem skoro třičtvrtě roku nemyslela na nic jiného než na svatbu..teď mám po svatbě..manžel se do miminka moc nehrne a mě to moc mrzí..sice na letošní vánoce mě opět příjemně překvapil, že miminko by chtěl taky, ale zdá se mi, že to říká jenom proto, že to chci já..Jaksi jsem se toho chytla a mluvila o miminku pořád, až mi řekl, že to se snad nebudeme čtyřikrát denně bavit o miminku..dokonce se zachoval až neomaleně, když řekl, že chci víc miminko než jeho..ach jo, takže se stalo to, co jsem nechtěla..tím neustálým mluvením jsem ho vystrašila 😖
Tak nevím co teď..asi mu radši dám na chvilku od miminek oddych a bude..jak to máte vy??

dagmarik
20. led 2009

a dala si si aj ultimatum sama pre seba,dokedy budes praktizovat vyckavaciu taktiku?

zuzanockamt
20. led 2009

este nie, ale myslim si, ze taky rok by sa to dalo vydrzat .. potom budem mat uz 28 a do tej 30-ky aby som to stihla

dagmarik
20. led 2009

si natolko plna pevnej vole,ze budes vediet mlcat na tu temu,ktora je pre teba dolezita? lebo ja to nedokazem,...urcitu dobu aj ano,...max tyzden a potzom to opat v nejakej suvislosti nadhodim 😔

zuzanockamt
20. led 2009

neviem, ci budem mat tolko pevnej vole, ale budem musiet ... lebo cim viac ho budes do toho tlacit bude to len horsie

dagmarik
20. led 2009

aaaaaaaaa mozno sa obidve prekvapime,ze po nie dlhej dobe pridu s tym nasi chlapi sami 😀

zuzanockamt
20. led 2009

no to dufam, lebo moj ja fakt dost neoblomny a dost pochybujem,ze bude predsa len suhlasit s babom v jednoizbaku, ale tak nadej umiera posledna 😉

dagmarik
20. led 2009

cize on presadzuje nazor,kym nebude vacsi byt, nebude mimi?

zuzanockamt
20. led 2009

hej asi tak 😠 ... preto sa obavam,ze ten rok cakania stacit nebude

dagmarik
20. led 2009

a doriesit bytovu situaciu v dohladnej doba sa vam nejako neda?

zuzanockamt
20. led 2009

momentalne asi tazko,lebo sme sa vratili z UK a hladame pracu...ptom by sme predali jednoizbak a zvysne peniazky dolozili alebo by sme vzali mnsiu pozicku,ale velku hypo urcite nebudeme brat,lebo to by sa z jedneho platu+materska nedalo

dagmarik
20. led 2009

takze je to realne stihnut do toho roku.. hlavu hore,..ak je prekazkou len maly byt

zuzanockamt
20. led 2009

no ak bude dobra praca a ceny nepojdu hore,tak by to islo

dagmarik
20. led 2009

a akom odbore si hladate pracu?
ceny nehnutelnosti klesaju a snad budu este klesat

zuzanockamt
20. led 2009

na tie klesajuce ceny sa spolieham 😉 ... hlavne starsie byty by mohli ist dole ... a co sa tyka tej prace, tak ja som ucitelka, ale skusam si teraz hladat pracu v inych oblastiach a manzel je inzinier - strojar

dagmarik
20. led 2009

zdraviiim kolegynka 🙂

zuzanockamt
20. led 2009

aaaaaaaa takze dalsia ucitelka ... dost ich tu chodi 😉 ... a ktory stupen? ja mam II. a matiku a slovencinu, ale velmi sa netaham ucit ... nieco sa mi crta v kniznici,lenze tam by som mala nizsi plat ako v skole

dagmarik
20. led 2009

ja tu mrkam uz dost dlhy cas,ale neprispievala som do fora... az tato tema sa mi zdala blizka,takze som sa zapojila..
ja mam I. stupen momentalne ucim od septembra na novom pracovisku a tiez som predtym hovorila,ze ak odidem zo skolstva,tak sa tam asi uz nevratim a stalo sa...ze ano 🙂

zuzanockamt
20. led 2009

ja asi budem nutena sa vratit, lebo zatial ma nikde nechcu a do skoly ma urcite zoberu ... aspon myslim 😀 ... ja prispievam este do jednej temy,ale tam teraz niko niet ... inak sme tam len tri 😀 ... a odkial si?

dagmarik
20. led 2009

a predtym si uz ucila?
momentalne z maleho mestecka levickeho okresu

zuzanockamt
20. led 2009

no ucila som necele tri roky ... ale vlani v aprili som dala vypoved,lebo sme odisli aj s manzelom do Uk a vratili sme sa teraz v decembri pred Vianocami, leboani tam to nie je az take ruzove, co sa tyka prace

dagmarik
20. led 2009

viem, sestra s manzelom je tiez v anglicku a hovoria,ze pomaly sa nebude vyplacat chodit za pracou von

zuzanockamt
20. led 2009

veru ta je to ... nam sa aspon nieco podarilo zarobit, ale od januara bolo dost malo prace, aj v agenture nam to potvrdili, tak sme radssej nesli

dagmarik
20. led 2009

takze si teraz uzivate oddych spolu s manzelom?

zuzanockamt
20. led 2009

velmi si neuzivame, lebo mame trochu stres z toho, ze nie je praca a nejako sme si aj prestali rozumiet v poslednej dobe, lebo manzel chce ist silou - mocou este do zahranicia,pretoze tvrdi, ze tu sa neda najst taka praca,kde by dobre zarobil ... tak je to take dost o nicom 😒

dagmarik
20. led 2009

chce,aby ste isli obaja, alebo tentokrat by isiel len on? a kde sa este oplati vycestovat za pracou?

zuzanockamt
20. led 2009

asi by sme museli ist obaja,lebo on nevie po anglicky, len zopar slov,ale nevie sa dohovorit ... asi by sme isli len do UK, ale mne sa uz nechce,ja chcem byt doma a najst si normalnu pracu

dagmarik
20. led 2009

snad si nieco lukrativne najde tu a potom ho to uz nebude tahat prec...

zuzanockamt
20. led 2009

to dufam, mal by dost ponuk, len keby vedel po anglicky, lebo v jeho obore sa to dost vyzaduje 😠

halintoa
20. led 2009

tééda baby, ale ste sa rozbehli, normálne nestíham čítať 😀 , ja sa v práci nemôžem prihlasovať, robím v banke 🙄 , takže tam prispievať nemôžem
ja by som určite nemala trpezlivosť dať rok manželovi pokoj s témou mimi, vecičky pomaly nakupujem, vyrátavam, koľko cca budú stáť plienky a podobne, syslujem prášny na pranie a kozmetiku s dlhou spotrebou, aby som to počas MD a RD nemusela kupovať, no, keby že drahý vie, prečo máme toľko drogérie, vložiek a podobne, tak ma asi šupne do ústavu 😀

dagmarik
20. led 2009

ahoj halintoa ,... takze ty si uz prakticky pripravena na to,ked sa drahy rozhodne mat mimi... aj u teba je to tema cislo jedna?