Manželovi se ještě nechce mít miminko. Co mám dělat?

gabou
3. led 2007

Ahoj holky, už jsem to psala v několika tématech až jsem se rozhodla založit vlastní, abych se dozvěděla všechny vaše zkušenosti i nápady.
Je mi 26, manželovi 28..brali jsme se v říjnu 2006. Chodíme spolu už 7 a půl let, bydlíme zatím u tchánů v pidi 1+1, možná se budeme stěhovat k našim, ale až si opravíme jejich 3+1 a oni by šli do vedlejší části domu..nebo bychom si koupili byt, nevím..zatím peníze nemáme ani na jedno, ale máme oba stavebka, tak snad by se to nějak udělat dalo.
Asi tak kolem vánoc 2005 na mě jaksi padla touha po miminku, ale přítel mě příjemně překvapil žádostí o ruku..tak jsem skoro třičtvrtě roku nemyslela na nic jiného než na svatbu..teď mám po svatbě..manžel se do miminka moc nehrne a mě to moc mrzí..sice na letošní vánoce mě opět příjemně překvapil, že miminko by chtěl taky, ale zdá se mi, že to říká jenom proto, že to chci já..Jaksi jsem se toho chytla a mluvila o miminku pořád, až mi řekl, že to se snad nebudeme čtyřikrát denně bavit o miminku..dokonce se zachoval až neomaleně, když řekl, že chci víc miminko než jeho..ach jo, takže se stalo to, co jsem nechtěla..tím neustálým mluvením jsem ho vystrašila 😖
Tak nevím co teď..asi mu radši dám na chvilku od miminek oddych a bude..jak to máte vy??

andelka
24. srp 2008

Vždyť nemusíte mít milionářský dům, stačí, abyste měli kde bydlet a bylo vám tam dobře. Myslím, že to máte pro mimi ideální. Tak hlavně ať jste všichni zdraví. 🙂 🙂

zberuska
25. srp 2008

andelko - máš pravdu, takhle bych si to taky představovala; jenže on mi málo kdy odpoví něco konkrétního na to, když se ho zeptám, kam pojedeme na dovolenou, natož kdy budeme mít dítě 🙂 ☹

zberuska
25. srp 2008

nieko - můj muž do té kategorie, kterou popisuješ patří i nepatří:
určitě to není ten typ, co by si nikdy nepřipustil, že může mít zdravotní problém a ani to není nikdo, kdo by za sebou neměl nic; dokázal spoustu věcí, za které ho mám ráda a vážím si ho;
ale na druhou stranu mi přijde, že neřeší, kolik mu je (nám je) let, že až si za rok vzpomeneme, že chceme mimi, tak to taky nemusí jít a já mám prostě názor, že 30 je pro ženskou na první dítě moc
dřív jsem si tak říkala, že kolem 25 bych dítě mohla mít - to už tedy nestihnu, ale hlavně mi štve, že nevím, kdy tedy ("nemusí to být přesně, stačí přibližně" 🙂 )

nieka
26. srp 2008

zberuska úplně ti rozumím vždycky jsem si říkala,že v 25 už budu mít první a když né tak aspoň už budeme čekat.Jenže jsme to pořád zkoušeli a nic ,tři roky utekly jak voda až jsme museli vyhledat odbornou pomoc .A tam přišla pecka naše jediná šance jak mít mimi je umělé oplodnění , manžel měl moc špatné výsledky spermiogramu to je jasný člověk si pobrečel ,zanadával proč zrovna on,ale pak jsme si uvědomili,že v podstatě to je v dnešní době normální a bude to ještě horší.Byly to 3 roky plné bolesti a zklamání když menstruace chodila přesně na den ,ale taky jsme se dočkali dne kdy nedorazila a teď jsme nejšťastnější a moc se těšíme až nás bude víc 🙂 🙂

krista
17. zář 2008

dajana028 • Dnes v 09:55
Ahojte dievcata. Mam taky problem. Nestretla sa niektora s takym niecim?Velmi tuzim po babetko ale moj manzel uz nechce pretoze som predcasom o babo prisla. Teraz ma strach a uz sa vzdal. Ja ale takto uz nemozem dalej.Som na dne. Nechce sa o tom ani rozpravat. Tak by som chcela nejaku radu. Mozem otehotniet aby si nebol toho vedomi???Napr. pri prerusovanom milovani atd. Dakujem za Vase prispevky a rady.

jabluncanka • 1d, 21tt • Dnes v 09:57
Dajana,

dítě by mělo přijít po vzájemné dohodě a ne za pomoci podvodu...Jak byste se z něj mohli těšit?? Spíš bych doporučila nějakou manželskou poradnu,kde za pomoci odborníka spíš odbouráte manželův blok...Podvod není dobrý nápad... 😔

dajana028 • Dnes v 09:59
Myslim si,ze keby som babo cakala tak by bol stastny. Len ma strach. Ja uz 1 dieta mam.

angua27 • 1d • Dnes v 10:02
dajana a čo keby sa ten blok neodbúral, ani po oznámení, že čakáš bábo? čo keby sa začal báť ešte viac? ja by som na to tiež nešla podvodom. skôr skúsiť nejakého dobrého kamaráta, aby sa Tvoj manžel mohol vyrozprávať, alebo psychológa. 😉

dajana028 • Dnes v 10:03
Myslim si ,ze by bol spokojny a stastny. Podobne to bolo aj pri prvom tehu.

amallie • snž • Dnes v 10:05
Chce to si promluvit, podvody jsou na nic. Jinak, když se do tebe udělá, tak otěhotníš i bez jeho vědomí, že jo. Pokud si ale třeba nasazuje gumu, tak si těžko.

dajana028 • Dnes v 10:07
Praveze gumu nedava. Preto sa pytam ci sa da otehotniet pri prerosovanom milovani ked mam plodne dni. Aka tam je sanca...

janula.k • snž • Dnes v 10:09
Dajana, chce to cas, ver mi. Aj ja som potratila uz vo 4.mesiaci a na dalsie babo som bola pripravena uz o par mesiacov, no moj manzel este nechcel...bal sa..ze aby sa to znovu nezopakovalo..preto som to musela respektovat..nic sa neda robit. Mali sme pauzu 8 mesiacov a teraz sa snazime uz rok a obaja sa strasne moc tesime na dalsie babatko. Tiez by som to neriesila tak ako pises.

lauritka • Dnes v 10:09
dajana prave preto,ze ste o to prisli, by ste sa mali snazit dalej. teda aj on--- ak chce byt znova stastny..
hlavne nech si nedava pozor. vysvetli mu, ze sa dieta na povel urobit neda, ked sa nahodou on rozhodne , ale treba skusat stale... 🙂 hold zo vzduchu sa splodi tazko 🙂

katuska23 • snž • Dnes v 10:10

daj jelikož už jedno miminko máš-teda dítě,tak asi víš že do tebe manžel musí ejakulovat...ale udělat to podvodem to by asi nešlo,protože by o tom musel vědět 😕

dajana028 • Dnes v 10:11
janula.k ...a ty si ako na tom bola???Ja sa nemozem z toho nejako dostat.

dajana028 • Dnes v 10:11
lauritka....ved ja viem ze zo vzduchu to nepojde. Budem dufat.

bertica.h • 1d, snž • Dnes v 10:13
juha.to je tažký oriešok.
Ja neviem..tvoja tužba je asi veĺká a to,že nechce skušať manžel druhé bábo ta musí bolieť..
neviem čii by som ja s tým dokázala žiť..takýto podvod..nikdy nevieš ako sa zahová..celý život mu budeš hovoriť,že náhodou sa stalo?
alebo mu povieš pravu a tým v jeho očiach klesneš,lebo si ho vlastne takto oklamala?
ale myslím,že pri prerušovanej by sa dalo,ked skusišprstíkovu metodu..ale aj tak..podľa mna týmto to nevyriešite.skuste sa porozprávať..

kacka2 • 33tt • Dnes v 10:14
Taky jsem proti podvodu, v manželství je komunikace na prvním místě, jinak se nedají řešit žádné problémy!
Jinak u přerušované souloži asi nebude nejtěžší prostě "ujet" 😉

janula.k • snž • Dnes v 10:15
Dajana, neviem v ktorom tyzdni si o babo prisla, ale mne lekar povedal, ze mame mat pauzu 6 mesiacov, no ja som chcela skusat uz po 3.menzese. No manzel nechcel, proste sa bal...tak sme cakali dalsich 5 mesiacov. Teraz by si ho mala respektovat a byt trpezliva, on sa z toho dostane a bude pripraveny, uvidis to rychlo prejde... 😉

dajana028 • Dnes v 10:18
Ano je to tazke. To pochopi len ten kto to uz prezil. Ale aj tak dakujem za vsetky rady......samozrejme ze ho nepodvediem - chcem aby to urobil preto,ze chce. Len som chcela nejako poradit. Mozno to chce ozaj len cas a casom aj sam bude chciet. Lenze mne je tak strasne smutno.

dajana028 • Dnes v 10:22
janula.k bola som v 9tt

janula.k • snž • Dnes v 10:24
Dajana ano viem ta pochopit velmi dobre...neviem ti dat inu radu, len to, ze to chce cas...mozno ti to pripada ako fraza, ale je to tak...Boli sme na tom rovnako...ja pripravena, on nie...Nechaj muza, nech si prezije tu svoju bolest a sam ti povie ked bude pripraveny...takto nasilu by to boli len stresy...daj tomu este cas.

bertica.h • 1d, snž • Dnes v 10:26
je mi luto,čo sa ti dajana stalo..asi to naozaj chce čas.moc Vám držím palce 😵

dajana028 • Dnes v 10:26
janula.k...si zlata. Nemam sa s kym o tom porozpravat. Nechcem zatazovat maminu ani blizkych. Tebe zo srdca dakujem ze si mi venovala trochu casu na mna a vypocula si ma a poradila. Dakujem 😅

janula.k • snž • Dnes v 10:29
Dajana, nemas za co dakovat 🙂 o par mesiacov sa budes na tom smiat, ako si chcela manzela znasilnit.. 🙂

dajana028 • Dnes v 10:30
🙂
janula.kkiež by si mala pravdu. Potom sa ti ozvem. Budem dufat.

dajana028 • Dnes v 10:32
Pomaly sa s Vami rozlucim. Musim varit. Este raz Vam vsetkym dakujem. Pekny den. 😅

janula.k • snž • Dnes v 10:33
Jasne ze mam pravdu 😉 a mas ip odomna 🙂

dajana028 • Dnes v 10:34
janula.k...idem kuk

dajana028 • Dnes v 10:37
Aj som ti hned odpisala. Este sa tu tak dobre nevyznam. Dnes som sa reristrovala. 😀

amallie • snž • Dnes v 10:47
Daji: zkus si možná s manželem promluvit o tom, že další těhu by ti pomohlo dostat se z toho smutku a zjisti, co cítí on...........

livi • Dnes v 10:53
dajana - nerob to takto..ak ti môžem poradiť. dieťa to je závažné rozhodnutie, ktoré musia chcieť obaja. viem, o čom hovorím, pretože u nás je to tiež tak. manžel sa dieťaťu zatiaľ bráni. a mňa toto čakanie ubíja..ale nezostáva mi iné, ako sa s tým zmieriť a čakať..tiež som uvažovala, že by sa aj tešil, ak by som "náhodou" otehotnela, ale premýšľala som nad tým, či to takto naozaj chcem - ale nie, nechcem..mali by sme to chcieť obaja.
a ty máš to šťastie, že už jedno dieťa máš, takže sa venuj jemu, a uvidíš, že manžel časom názor zmení. a o to väčšiu budeš mať radosť. 😉

aduska222 • snž • Dnes v 10:57
Baby ak poznáe chlapov, tak Vám je jasné že muži deti nemusia a bránia sa tomu ako pred čertom a vypočítavajú potajme plodné dni a pod. Tkže ak ste spolu už dlhšie, máte sa radi a plánujete spoločnú bdúcnosť, ani mu to nehovorte, proste skúste otehotnieť a ak sa to podarí, verte, že to bude ten najšťastnejší budúci tatino pod slnkom. Lebo keď na to príde tak chlapi sú obvykle viac na baby nadržaný ako my.
Hodne zdaru 🙂 🙂 😀 😀 😀

livi • Dnes v 11:45
aduska - môj mi povedal, že ak takto otehotniem, nech sa starám o dieťa teda sama..takže si absolútne nemyslím, že toto je dobré riešenie 😖 a je to individuálne u každého - niekto sa bude tešiť, niekto sa bude cítiť podvedený..

sisstin • 1d • Dnes v 11:47
dajana: otěhotnět na sílu, proti vůli manžela je podle mě pěkná kravina 😉 na rodičovství by se snad měli dohodnout oba dva, a ne, že mu to budeš dělat jakoby naschvál 😉 co když otěhotníš teda..a manžel to dítě stále chtít nebude..ono se to těhotenstvím změnit nemusí, to radši budeš mít dítě..ale partnera, který se být otcem ještě necítí..to může dopadnout hodně špatně 😉

livi • Dnes v 11:49
sisstin - ja si tiež myslím. jedna vec je chlapa trošku "postrčiť" k tomu dieťaťu a druhá vec otehotniet bez jeho vedomia..

sisstin • 1d • Dnes v 11:55
dajana: mě naopak MP musel přemlouvat, abych si dítě nechala, když jsem "omylem" otěhotněla..neříkám, že toho ted lituju..ale na mě bylo fakt brzo 😉

mery.maja • 20tt • Dnes ve 12:11
Dajana tiez si myslim ze riesit babätko tak povediac bez manzela je hlupost.Tiez sme o babo prisli a bolo to strasne tazke a bali sme sa obaja ale tak isto sme aj obaja vedeli ze chceme dietatko tak sme po istej dobe zacali skusat znova a podarilo sa nam,ale tak isto to neslo hned.A ked som si po pol roku nasla na teste dve // tak to bolo to najkrajsie co sa nam opät mohlo stat.Lenze ked sa tvoj stavia k tomu tak ze teraz nechce lebo sa boji tak skus mu nechat nejaky cas alebo sa spolu porozpravajte pretoze to je to najlepsie co mozete urobit.Ale urcite neskusaj otehotniet,ked on si to teraz nepraje tiez si myslim zeby to potom mohol pocitovat ako nejaku zradu 😉
drzim palce

hana_r • Dnes ve 13:27
Adusko, jestli máš zkušenosti jenom s takovými muži, tak je mi tě líto. Můj manžel se na mimčo těší a sám ho plánuje. Počnout dítě tajně za zády partnera považuji za jeden z největších podrazů v partnerství.

veria • snž • Dnes ve 13:38
Já jenom nechápu, jak byste, když už se to tady tak teoreticky probírá, chtěly počnout bez vědomí partnera, za jeho zády dokonce, jak tady někdo píše?🙂 To tak možná se sousedem ne?🙂 A při přerušované souloži? Pokud ho vytáhne včas, tak je naděje na otěhotnění minimální, a nevím, jak byste ho přinutily ho nevytáhnout 😀 Bez vědomí to jde snad jen, že chlapovi namluvíte, že berete HAK a přitom ji neberete.
Každopádně by to byl podvod, který ne každý chlap rozchodí. Třeba na chlápkovi pomalu pracovat, aby začal chtít i on, nebo s tím aspoň byl smířen 😉

kili • 2d • Dnes ve 13:43
dajana, pri prerušovanom sexe to ide celkom v pohode, stačí byť navrchu a nezastať 😀 , čí ťa radšej odhodí na druhú stranu miestnosti?
vtedy to ani nie je podvod, lebo to bol on, kto to nevydržal

kili • 2d • Dnes ve 13:50
sisstin, ale ona dieťa už má, teda s ním, a on dieťa chce, len sa bojí, že to zase dopadne zle. Ja to chápem, mám tiež takého chlapa doma. A určite, keby bola tehotná a dajme tomu mu to nepovedala tie prvé týždne, kedy je to rizikové, ale až niekedy po tom 13tt, tak by to bolo OK. A tiež rady typu, že sa s ním musí porozprávať, tak to tiež nechápem, však písala, že o tom hovoriť nechce nech robí čo koľvek.
Ja ju celkom chápem, som v podstate tiež v takej situácii, aj keď ja teda dieťa ešte nechcem, tak za 2-3 roky, ale MM už nechce nikdy. Ale už niekoľkokrát tým spôsobom, čo som písala sa podarilo a časom si myslím, že sa podarí aj viackrát, keď budem chcieť 😅

veria • snž • Dnes ve 13:53
No kili, to si asi děláš srandu. Tak asi by to tak šlo, ale je to jaksi pod důstojnost, nemyslíš. Dítě by mělo být zplozený z vůle obou, a ne takhle násilně. Jestli to plánuješ takto, tak tvého manžela docela lituju. Snad má právo o tom rozhodnout taky on, jestli bude další dítě nebo ne. Nebo si ho pak budeš vychovávat a živit sama?

arieska • 1d • Dnes ve 13:57
neviem či je to správne riešiť podvodom, ale jedna známa takto prišla k dvom deťom od manžela tak, že mu tvrdila, že berie hormonálku a nebrala. prvý krát priznal, že sa mohla stať chyba, ale druhý krát pochopil, že ho oklamala, stále to medzi nimi visí ako veľký výkričník, už jej neverí...

ejdzi • 1d • Dnes ve 14:00
mne staci precitat si nazov tejto temy a nemam co riesit. mat dieta s niekym tak ze ho k tomu donutis je dost ubohe...

elitera • Dnes ve 14:03
Moje mamka dvakrát potratila v 5. měsíci, mezitím se podařila ségra a táta pak už další dítě nechtěl, měl o mamku strach. Nakonec ho ukecala a jsem tu taky 🙂 Neporadím ti, jen konstatuju, že to není moc fér, že všechny závažný rozhodnutí visí v podstatě na chlapovi - až když chlap chce, tak se vezmeme, až když chlap chce, tak si pořídíme miminko... ☹ Můžu ti aspoň držet palce. 🙂

kili • 2d • Dnes ve 14:21
veria, no ale ja to manželovi stále hovorím, že bude tretie, podvod to rozhodne nie je 😀
a ešte k tomu, on je proste iný ako ja, všetky tie problémi čo sme mali, tak preto nechce ďalšie, že sa to môže stať znova, no a ja som pravý opak, že keď to bolo také strašné, tak už to musí byť len dobré a ja si chcem tehotenstvo, pôrod, narodenie a kojenie vychutnať, čo sa teraz nedalo.
a je blbosť, že keď chlap dieťa nechce len preto, že sa bojí, tak potom by sa hneval, keby otehotnela. Keď nemáte takého chlapa doma, tak si to asi neviete predstaviť.
a ešte, MM nechcel dvojičky, pri liekoch, čo som brala bola šanca, že budú dve al. tri a nechcel, aby som ich brala. Keď sme sa dozvedeli, že sú fakt dve, tak to predýchaval asi mesiac a napokon sa tešil, že sú dve. Niektorí sú proste takí 🙂

dajana028 • Dnes ve 14:26
livi....takze si natom podobne ☹

dajana028 • Dnes ve 14:27
elitera..ved prave,ze o vsetkom chlapi chcu rozhodovat aj o tom co sa tyka len nas.

dajana028 • Dnes ve 14:29
kili...ty mas dvojicky???Super. Kolko maju? Vidis to - aj ja si myslim ze o podvod by neslo. Neviem preco ma tu niektore odsudzuju ....

veria • snž • Dnes ve 14:37
kili, dívala jsem se do tvého alba a opravdu tě obdivuju, jak jsi vypiplala nedonošená dvojčátka, to muselo být určitě strašně těžké a ještě to těžké bude. Ale manžela bych násilím do dalšího dítěte nenutila. A pokud to hodláš udělat tak jak jsi psala, tak to násilí je, to si říkej co chceš. A co ty víš, třeba manžel za dva tři roky se bude tvářit na další dítě úplně jinak, přece jen je to chvíle, co jste zažívali velké problémy a zkrátka potřebuje čas a nabrat síly! Chápeš, jen co se dostanete z nejhošího, tak ty hned mluvíš o dalším! Jinak přeju moc zdraví pro dvojčátka.
U dajany si myslím, že nemá až tak velký problém, prostě má manžel teď strach do toho jít znovu, ale to asi bude chtít jen trochu času, aby se z toho oklepal a bude to v pohodě.

dajana028 • Dnes ve 14:39
veria...ja si myslim ze ten problem bude. Mam uz 15roc. dceru a ked sa toto prihodilo tak manzel sa očividne vzdal dalsieho pokusu. Tak neviem co dalej. Je mi z toho zle!!!

veria • snž • Dnes ve 14:39
Dajano, dítě se týká jen tebe? Jestli si necháte chlapem rozhodovat o věcech, které se týkají jen vás, tak to je už váš problém, že si to neumíte ošéfovat. Ale holt se sňatkem a s dětma musí (nebo měli by) souhlasit oba, jinak to celé jaksi postrádá smysl.

veria • snž • Dnes ve 14:43
dajano, a kdy se to přihodilo? Jestli to není moc brzo, teď na něj tlačit. Počkej a uvidíš.

dajana028 • Dnes ve 14:46
veria ...pred rokom

dajana028 • Dnes ve 14:47
kili...mas krasne dvojicky. Kedy sa narodili...v 7 alebo v 8. mesiaci??? Kolko vazili.

dajana028 • Dnes ve 14:47
Majte sa krasne. Musim koncit. Idem do prace. Budem tu rano o 8.hodine. Pekny den vsetkym. 😉

elitera • Dnes ve 14:51
veria, já to myslím spíš tak, že ženská obvykle chce dřív, ale nechce k tomu manžela nutit, tak se prostě čeká, až k tomu dospěje i chlap. Pokud je vztah zralej, svatba se obvykle naplánuje až potém, co to dojde chlapovi a požádá ženskou o ruku. Ano, je to všechno věc dvou lidí, ale obvykle se čeká na toho chlapa 🙂
Nicméně s tebou souhlasím v tom, že tohle jsou věci na řešení pro DVA lidi.

sisisi • Dnes v 15:00
ahojte!

neda mi nereagovat na tuto temu... ja mam tiez tak podobnu situaciu. este sa sice nesnazime, ale viem, ze ma to bude pravdepodobne cakat a to nie, ze by chlap dieta nechcel. len skoro vsetci su taki nerozhodni... aj by babo chceli, len sa stale boja zodpovednosti a vyhovaraju sa na to, ze ESTE nechcu. a preto ak sa k tehotenstvu trosku pomoze, ze partnerka hned nevyskoci z konika nie je to podla mna nejaky extra podraz. ale zas klamat,ze beriem HA tak to je uz zas silne kafeeeee...
len mam nazor, ze par chlapov ma taku povahu, ze ich do toho treba trosku popohnat a nie cakat kym si oni budu isti!!!verim, ze vacsina z nich bude nesmierne stasna. je tam isto aj riziko, ze ten chlap to fakt nebude chciet, ale to zas zalezi od partnerky, aby si naozaj rozmyslela ako to ten chlap ma a nahodou sa neprepiskla!

kili • 2d • Dnes v 15:02
dajana, narodili sa presne o 3m skôr, vážili 800g a 680g

kili • 2d • Dnes v 15:11
viera, ja dúfam, že o pár rokov bude hovoriť inak a keď už nebudú také problémy, tak bude súhlasiť. Ale on je proste v tomto iný, ako som písala, a má dobrú pamäť, tak fakt neviem.
ale zase mi to príde nefér, že on sa bojí, že čo sa môže stať, tak nebudeme mať ďalšie. Resp. každá žena túži po dieťaťi, mám slzi vočiach, keď počujem, že narodenie dieťaťa bol pre dotičného jakrajší deň v živote, na kojace ženy kukám jak úchiláčka a závidím, zavídím veľké brušká... Proste prišla som len ja o radosti z materstva, on ako chlap neprišiel o nič, tak mu to nechýba, chceli sme dve deti, tak ich máme. Možno bude ďalšie tehotenstvo rovnaké, možno sa zas dieťa narodí skoro, ale chcela by som aspoň ešte jednu šancu, nechcem rodiť do kedy nedonosým do termínu, proste ešte jednu šancu, kedy už sme na to pripravení a budeme dávať väčší pozor a chodiť na kontroly, aby sa už také niečo nestalo.
a pre dajanu mi príde ideálna situácia, že by jej muž o tehotenstve nevedel a dozvedel by sa to až, keby už bolo po kritickom období, možno by sa tomu aj potešil, že ho ušetrila stresu.

veria • snž • Dnes v 15:39
kili, buď ráda, za to co máš, někomu se ani ti nedonošenci nikdy nenarodí.... Máš to s velkýma starostma, ale děti máš, a radostí si s nimi ještě užiješ určitě dosti.
😉
A chlapa nech chvíli vydechnout. Ať ti neuteče.
😉
Měj se pěkně a ať dvojčátka prospívají co nejlépe.

katy1979 • 1d • Dnes ve 21:41
dajana ja som svojho presviedčala na drobca pat rokov a aj to ho mám v podstate podvodom, prvý den neveril vlastným očiam či ušiam ale postupom času sa tešil a teraz by ho nedal za nič na svete. keby že niečo vtedy neurobím som bez drobca dodnes. a mne to už poriadne kapalo na mozog.
teraz ma to chytá znova, ale samozrejme môj muž má vždy výhovorku prečo teraz nie, takže to budem musieť nejako vymyslieť.

dajana028
18. zář 2008

katy1979....ako si to dokazala?

livi
18. zář 2008

no baby..robte ako myslíte, len aby vám to muž raz nedal pekne najavo, ako ste ho podviedli. muži tiež nie sú hlúpi a to, že akože "nevyskočím z koníka" tak to teda podraz je.. ak to nevydrží on a nič nepovie, to je druhá vec, ale to mi pripadá tak trošku ako "znásilnenie" toho muža. je síce pravda, že ak budem čakať na mm, tak to nemusí byť tak skoro, ale čo má byť, to sa aj stane..ja to nechám na osud.. 😔

pjanov
10. říj 2008

Ahoj Holky, pridavam se do teto diskuze ikdyz nevim, jestli jeste funguje. Miminko jsme zacali resit asi pred pul rokem , kdy jsme chystali svatbu. Je to takove zvlastni, protoze jsem brala HA tak se proste musi rict dost ted koncime...nase rozhovory baly od zacatku spis v mem monologu. Manzel vzdy jen odpovedel, ze deti chce. Pak den po svatbe (v cervnu)rekl, ze muzem zacit hned, coz kuli zmenne prace neslo. Praci jsem nakonec nezmenila a kdyz jsem se zminila, ze jsm doktorce rekla ze uz nechci naplast predepsat najednou se zmenil a ja pochopila, ze jeste nechce. Neumel to rict na rovinu, tak jsme se nakonec trochu pohadali a od te doby je to "osemetne tema". Pred mesicem jsem prstala HA brat a po nekolika rozhovorech vlastne nevim na cem jsem. Manzel si dava pozor a ja nevim, co bude. Ja bych tak chtela slyset, ze chce a ze treba ted. Nechvatam (i kdyz me je 33,5 a manz 37), ale bojim se, ze to bude trvat a pak mu to budu vycita, ze jsme nezacali driv. On se boji(asi), ze to pujde hned a ze jeste tak 3-4 mesice potrebujeme na zaplaceni uveru a koupeni auta, protoze mame hypoteku a pak bude jen jeden plat....jenze me prijde, ze je to jen dobra vymluva☹. Oba mame dost nadprumerny plat a prece jeste 8 mesicu budu vydelavat...☹. Nevim ,co delat. Vim, ze o tom nemuzu mluvit, ale hrozne me to trapi, ze nevim co....

livi
10. říj 2008

no pjanov - ja som vo veľmi podobnej situácii ako si ty a tiež neviem, ako dlho ešte budem musieť čakať na mm 🙄 ale tvoj manžel už má dosť vysoký vek, teda pokiaľ ide o dieťa..my máme obaja 26 a v tomto veku sa pravdaže väčšina mužov do plodenia detí nejako nehrnie..
ja teraz idem vysadiť hak, aj som to manželovi vravela, no a uvidím, čo bude.. 😔
a to ten tvoj si to naozaj vždy tak ustráži, že si dá pozor?

zuka
11. říj 2008

Ja sem napisem, aj jed uz mam synceka. Predtym som totiz bola v rovnakej situacii. Muz hovoril, ze dieta chce, ale nie teraz, nie je pripraveny atd. Ja som vsak uz chcela a pripravena som bola. Ked som uz toho mala dost, zacali sa hadky. Bolo medzi nami dost napatie. Mala som cez 30 rokov a tri moje kamosky riesili dlhodobo umele oplodnenie, lebo sa im nedarilo. Predstava, ze v mojom veku je realne cakat aj 2 roky (kym mozno zistime, ze prirodzene to nepojde) sa mi nepacila. A tak po velkej krize muz vymakol a prestali sme si davat pozor. Boli sme obaja v soku, ked hned na druhy mesiac som zostala tehotna. Muz bol na nervy, doslovne bol pokadeny. Cele tehotenstvo bral velmi pragmaticky, ziadne tutu mutu a bozkavanie bruska. Ale potom prisiel den porodu, muz bol so mnou a odvtedy je to iny clovek. Casto mi hovori, ze nechape, ako toto mohol nechciet a bat sa toho. Maleho doslovne zboznuje. Cela rodina z toho bola vyvedena z miery, nikto ho nespoznaval. Minuly vikend sme mali na navsteve mojho kamosa s frajerkou a prisla rec na deti. Kamos je rovesnik s mojim muzom. Kamos povedal, ze sa na deti este neciti. A vtedy mu muz povedal: "Vies, velmi mi pripominas mna predtym. Tiez som mal pocit, ze nie som pripraveny, ale ten pocit budes mat stale. Keby ma polovicka nepresvedcila, este dieta nemam a pritom teraz vidim, ake je to uzasne. Ked bola tehotna, vnimal som to, ako keby mala chripku. Ale ked sa ten cervik narodil, to bolo nieco neopisatelne. Nevedel som sa dockat druheho dna, ked budem moct ist za nimi a opat ho vidiet". Tak neviem, mozno Vas nas pribeh povzbudi 😉

jevel
11. říj 2008

zuka - ja som len nahliadla a prečítala si tvoj príspevok - nemám čo dodať, krásne si to napísala 😵
U nás to bolo tak, že keby som povedala mužovi, že deti mať nechcem , tak by nič nenamietal a nevadilo mu to. skrátka mal svoje pohodlie a dieťa mu k životu nechýbalo. Ale ja som deti chcela a nemal šancu povedať nie 😀 . A môj muž šťastný, že ich máme 😵 .

livi
12. říj 2008

no nemáme to my ženy ľahké 😀 len škoda, že si to tí naši manželia neuvedomujú, aké je to pre nás ťažké 🙄
my sme minule boli v cukrárni, mali sme chuť na sladké. mala som super náladu. no hneď ma prešla, keď sme si sadli a vedľa nás sedela šťastná tehula s mužom a rodinou. nálada ma hneď prešla a mm si to všimol. opýtal sa ma, čo som tak náhle zosmutnela..tak som mu to vravela. a on, že veď aj ty raz budeš chodiť s takým bruchom. no len neviem, kedy to "raz" bude ☹ to mi pripadalo, ako : drahá, veď možno o takých 10 rokov už budeš tehotná.. 😠 😠
už som si povedala, že mu to nebudem pripomínať, ale čím ďalej tým viac ma to ubíja.. 😢 😔

pjanov
13. říj 2008

Ahoj Livi, tak to je presne ono. Jednou taky budes, deti budou neboj. Bavi se terba o tom , ze deti budou sportovat a kdyz reknu, ze bychom prvne nejake museli mit nez jim zacneme planovat zivot...uslysim oni budou neboj...Ale zase musim priznat, ze u meho muze to je mozna trochu jen takove to nepochopeni, ze potrebuji slyset, ze je s tim pocita, ze v rijnu zacnem.... On to bere tak,ze jsme se domluvili, ale ja nekdy nevim nacem, protoze ta domluva byla trochu v emocich a "hadce" a spis diskuze typu. Je potreba po vysazeni pockat nebo ne....Onal nic nerekne a "nepotvrdi"... Diskuse proste skoncila s tim ze zacnem a ze deti chce. Pak uz o nicem nemluvi☹. Ted jsme se na to o vikendu dostali a rekl mi, ze pocita s rijnem nebo listopadem, ze to prece zalezi na mne jak dlouho chci "ocistnou kuru" a ze jsme se tak domluvili🙂). Tak uvidime🙂). Vam vsem drzim palce at to dopadne tak jak pise zuka nebo jeste lip, at si vse uvedomi uz pro tehotenstvi a hlavne at je ten vas TEN pravy. Dam vedet...🙂

pjanov
17. říj 2008

Ahoj holky hlasim zmenu....ZACINAME🙂). Jsem moc stastna. Priznam se, ze jsem se posledni dobou bala, co bude. Drzim palce i vam vsem.

krista
2. led 2009

ajka83 • Dnes v 10:03
zdravim vsechny snazilky... ja touzim po miminku jiz od 18 ale az pred dvema lety jsem poznala muze se kterym bych si rodinu dokazala predstavit .. me je 25 a jemu 27. O mimi se bavime normalne , jsem trosku "sahla" takze nase imaginarni mimi Pepik 😅 ma hadriky o-1 y . Problem je v tom ze pritel chce mimi az mu bude 30. Ale ja uz na mimi myslim kudy chodim jiz ted .. nejak ale nevim co ted .. natlak , premlouvani ??? Nechci jen vysadit a nerict mu o tom . Ma nekdo stejne zkusenosti ?? Hlavne se take bojim ze kdyby to nahodou neslo tak cim driv se budeme pokouset tim vic sanci na dalsi reseni . Dekuji za rady

editah222 • snž • Dnes v 10:42
Asi ho nemůžeš do ničeho nutit. Chápu tvoje důvody a rozumím ti, argument, že dítě chce ve 30 mi příjde hloupej. Možná by pomohlo dát mu přečíst tyto stránky, můj manžel nevěřil kolik je páru které se snaží několik let a nic. My se snažíme skoro rok, taky jsem furt měla čas a najednou to nejde.

emamamamu • snž • Dnes v 10:45
ahoj, ted tady budes predevsim cist, ze jej do niceho nesmis nutit a ze to musite chtit oba a blabla..stejne jako v ostatnich diskuzich...🙂
nemusis ho nutit, my s holkama jsme ubrekavaly taaaaak dlouho na diskuzi, ze chceme chceme chceme....a dopadlo to tak, ze se ti nasi chlapi do toho tak vzili, ze ten muj porad mluvi "kdy uz to bude?"🙂
ted si myslis, ze budes mit mimi za tri roky a ver mi, ze klidne za mesic ti rekne, ze uz by vlastne chtel mimi hned...🙂
oni melou melou a pak zmeni ze dne na den nazor🙂

renat2 • snž • Dnes v 10:51
Samozřejmě se taky připojím k tomu, že nátlakem se nic nevyřeší. Asi nemá cenu řešit otázku kdy...protože to přijde samo, jednou prostě přijde to, že si řekneš ... jsem na mimi připravená. Ale rozumně bych si s přítelem promluvila..ono opravdu v dnešní době to nemusí být hned, diskuse tady na webi svědčí o všem.
U nás to je tak, že já jsem v posledním ročníku na VŠ, což bylo jakousi brzdou, pořád to bylo tak, že jsem nechtěla nějak zatěžovat prďouse v bříšku nervama, zkoušky apod., přestože si mimi přejeme dlouho. A teď už jsem si prostě řekli, že to zvládneme...
Opravdu si nemyslím, že VŠ nebo věk je argument...navíc, věk máte, tak nechápu...určitě dávej průběžně vědět (navíc opravdu chlapi jsou takoví, že říkají jak mají čas, jak ještě ne, až za rok, dva a pak když roste pbříško, cítí mrně, a pak si poprvé pochovají...tak pookřejí.

eloana • 1d, snž • Dnes v 10:51
ajka83 ahoj. ano editah ma pravdu.Ja treba prvni dite chtela mit do 25 a vyslo mi to ,ale zas nam nejde 2 dite a bez IVF asi ani nepujde. ale nastesti jsme zacali relativne brzy a prisli na to tez brzy. Nekdy moc nechapu o co chlapum jde🙂 pro ne to extra omezeni neni narozdil od te zenske🙂 ale je pravda nutit je do otho nema cenu a kdyz prijdes s tim ,ze jsi tehotna -zalezi na chlapovi -nektery to muze brat jako zradu

editah222 • snž • Dnes v 10:56
Můj muž říká, žd kdyby věděl, jak to dnes chodí, tak se snažíme o mimi už od prvního dne chození 🙂 I on patřil k těm co si myslí, že stačí chtít a jde to (hlavně když mu starší genrace říká, že stačilo se otřít o pánské trenky a už se jelo do porodnice). Oba papáme vitamínky, kupujeme ovulační testy a blbnem.
Jenomže pokud ten tvůj chlap nechce a je si tím 100% jistej a má k tomu nějakej důvod, tak ho asi taky musís akceptovat.

ajka83
2. led 2009

editah222: No to je presne co on rika ze mi to tam " pak neboucha" 😀 a budeme cekat miminko .. jenze ja jako zdravotni sestra vim moc dobre ze to nejni jen tak .. kdyz on je jak beran (znameni Byk) takze proste si stoji za svym .. milujeme se a vsechno je super, pristi rok ( vlastne uz tenhle) se chceme brat ale tohle je jedina vec ze ktery jsem smutna .. kazdymu koukam do kocarku a kdyz vidim tehulakovou tak ji zavidim :o(

kajkakajka
3. led 2009

Ahojte baby mozem sa k vam pridat? Mam ten isty problem ako vy, velka tuzba po dietatku, bohuzial len z mojej strany...Som vydata cca pol roka a pred svadbou mi manzel tvrdil, ze chce mat so mnou dieta a teraz ked sme sa o tom rozpravali, tak mi tvrdil, ze on dieta nechce( ma dve uz skoro dosp.deti z prveho manzelstva a ja mam syna)
Za zazil co je to zit z jedneho platu a teraz chce zit uz ako clovek, prislo mi to dost egoisticke z jeho strany, lebo ja som si ho brala s tym, ze raz budeme mat aj svoju rodinku...neviem preco sa tak zachoval a som z toho dost smutna a sklamana....... 😢

ajka83
3. led 2009

kajkakajka - tak to ti rozumim , prijde mi to docela podraz .. no ale jak jsem procitala tady odpovedi tak i ja jsem zacala doufat ze pritele presvedcim .. ja jsem se pridala teprve vcera takze jsem s tim zatim sama moc nepohla ale taky doporucuji si procist ten zbytek :o) .. drzim palce .. a zkus s nim jeste promluvit a vysvetlit jak je to pro tebe dulezite .. ja zkousim to same 🙂 a snad to pomuze..drzim palce

kajkakajka
3. led 2009

Ahoj ja som si citala prispevky, ale ostatnym babam manzel aspon povedal, ze neskor, ael on nechce, ze je mala materska a tak kolko by si musel odtrhnut od ust, egoista.Ja som svojho syna vychovala sama len z materskej musela som sa uskromnit, ale nemenila by som za nic na svete aj ked som bola prinutena od jeho 1,5 roku pracovat, aby som mu kupila topanocky...
Je mi to luto ako sa moj manzel zachoval , je momentalne pre mna ako cudzi clovek, nedokazem sa na nho ani pozriet

krista
4. led 2009

rennik • Dnes v 01:48
Ahoj holky nevím jestli už tady takové téma náhodou neexistuje ale zajímalo by mě jestli má některá z vás stejnou zkušenost. S přítelem máme naplánovanou svatbu na 6.6.09, je nám 23 let, chodíme spolu 6 a půl roku, z toho 3 roky spolu bydlíme, oba dva máme práci........... v podstatě nic nebrání tomu abychom měli miminko, jediný problém je v mém příteli, který o miminku zatím nechce ani slyšet.Já děti miluju a nemůžu se dočkat až budu mít svoje, ale místo toho se trápím jak to dopadne.Díky za každou radu.

lucajdak • snž • Dnes v 09:16
Ahoj rennik - no popravdě je to s chlapama dost těžké.Nejsou na to připravený a nikdy se o takových věcech nechtějí ani bavit.Mluvím konkrétně ze své zkušenosti, protože když mi bylo 23 a chtěla jsem mimi, tak to nepřicházelo v úvahu, protože jsme prý ještě dost mladý, a teď už mi bude 29 a manžovi 30, tak jsem začla trošku víc tlačit na pilu s tím, že nechci být stará máma a on děti chce ale pořád není připravenej, tak nakonec jsme se nějak domluvili, že už se těšíme až se nám to povede.Snažíme se třetí měsíc, tak uvidíme. 🙂 Myslím, že když by bylo na mě, tak už mám děti dvě, ale na chlapa musíš pěkně pomali 😉

eloana • 1d, snž • Dnes v 09:50
rennik ahoj- rika se ,ze zena je o 2 roky napred a asi to plati po cely zivot. Chapu tebe ,ale chapu i pritele ,ze se ve 23 letech neciti byt otcem. to je trosku riziko stejne starych ci mladsich partneru.pravda je ,ze nasi tatinkove v tomto veku uz vetsinou deti meli. ale dnes malo ktery chlap chce dite drive nez ve 30,ikdyz vyjimky potvrzuji pravidlo.Zkus si s nim promluvit🙂

terinda • snž • Dnes v 09:57
ahoj rennik, promluv si s přítelem, jak to vidí on 😉
Jestliže plánujete svatbu, tak byste měli mít jasno i ohledně potomků 🙂
Můj chlap neměl jasno asi tak 3 roky ...

rennik • Dnes ve 13:55
Ahoj holky děkuju za rady, promluvit jsme si zkoušeli několikrát ale vždycky to dopadne tak že já nakonec ustoupím a mimčo se pořád oddaluje. Z jedné strany máte všecky pravdu, je trochu škoda že jsme stejně staří, možná kdyby byl přítel starší alespoň o 3 roky možná by se na to díval jinak. Vím že jsme mladí, ale vidím to i z té druhé strany. Moje sestra taky mimčo pořád odkládala, že ještě nemají dostavěný domek, pak že nemají úplně zařízený byt atd... Teď je jí skoro 31 o mimčo se snaží 2 roky, k tomu dostala cukrovku na inzulínu 4x denně, na umělém opldnění byli 2x a nic. Teď lituje toho že to nezačli zkoušet dřív. Já jsem dětská sestra, každý den vidím v práci různou skladbu maminek, které se občas rozpovídají a zjistila jsem že hrozně moc z nich mělo problémy otěhotněnt. Možná i proto mám strach že když to budem pořád odkládat tak to pak nepůjde. ☹

majina • snž • Dnes ve 13:58
Ahojky... tak mému příteli je 35 a že by po dítěti nějak extra prahnul se teda rozhodně říci nedá ☹ 😅 Mě je 20 a miminko je to jediné co si přeji ze všeho nejvíc!

cipsinka
4. led 2009

ahojte,jeeeeeej,konecne tema do ktorej zapadam aj ja 😒 😒 😒 😠 😅 😅 😵

majina
5. led 2009

Jak vám to přítel nebo manža obůvodňuje???? Proč mimčo nechce??? ☹ 😅

ajka83
5. led 2009

majina_ze na to jeste nejni pripraveny , me rekl ze se chce pokout o dite az mu bude 30, což je za 2,5roku a kdyz tonepujde tak to bude dalsi rok a buhvi co dal ... pritom bydlet mame kde, financne nestradame .. nerozumim tomu a pritom vi ze ja chce mimi uz od 14 , dokonce kupuju od 18 detsky hadriky takze nas imaginarni pepicek ma vic hadru nez my dva dohromady .. ze si kupuju betynku, hadriky a brouzdam po modrym konikovi mu nevadi tak nevim kde je problem .. treba to mimo chce ale boji se .. co ti rekl tvuj pritel manzel ??

majina
6. led 2009

No tak u nás to je pořád u toho že se na to necítí a že se bojí... a pořád nějaké trapné výmluvy! Už mě to rozčiluje protože to je stále a stále dokola a mě to nebaví stále čekat.... 😠

ajka83
7. led 2009

majina: ten muj se asi taky boji bo co .. a proto mi dla ultimatum ze dite az mu bude 30 .. ze se na to jeste neciti a neni pripraven .. ale jak ja muzu vedet ze mi to nerekne i v tech 30 ? to bych taky mohla cekat do smrti .. vi moc dobre ze ja chci abysme si to od zacatku uzivali oba (pokusy,tehotenstvi atd a radovali se spolecne - proto bych to nemohla nikdy udelat na tajnacku ) a to on by si pry ted uzivat nemohl .. no nevim nevim

charlize
7. led 2009

ahojte, mozem sa pridat aj ja? my planujeme svadbu, priatel deti chce, je velmi rodinne zalozeny, na tom si potrpime obaja...ale akonahle pride rec na deti, tak keca, pyta sa, pozera na obrazky do novin, ukazuje mi ze ake pekne babo, ale ked poviem, aby sme sa o nejake snazili, tak nechce ani pocut....vraj je este cas, treba sa venovat praci, nieco si este zarobit, este na nieco pockat, skratka sa na to neciti. Tak sa vam aspon postazujem 🙂 v kazdej teme kde sa baby este nechystaju mat babo sa v kratkej dobe zmenia na aktivne snazilky a tehulky, a ja potom vytrcam z radu. rozhodla som sa mu totiz dat nejaky cas, svadba bude buduci rok, tak max. rok po svadbe.

livi
8. led 2009

ahojte. ja som pred časom prispievala do tejto témy ako nešťastná nesnažilka. a teraz som už tehula, ani neviem ako..manžel mal stále nejaké výhovorky - bál sa, či nás uživí, či je nato pripravený, mal ešte iné plány a tak..a potom si prestal dávať pozor a vedel, že sa to môže stať a teraz sa na malé teší a je ku mne pozornejší ako predtým 🙂 takže nevešajte hlavu, aj ten najväčší zadubenec sa raz zmení, oni sa len tak tvária, že sú tvrdí a neústupčiví. viem, o čom hovorím 😉
hádať sa nemá zmysel, ale treba mu to sem-tam pripomínať, aby vedel, aké je to pre vás dôležité. a nakoniec bude taký rád že až 😀
dúfam, že som vás aspoň trochu povzbudila 😉

kveta
8. led 2009

Charlize, a čo bude, ak sa rok po svadbe ešte nebude cítiť na dieťa? Rozvedieš sa? 😕

yvetta
8. led 2009

no to je zaujimava debata, lebo u nas je to tak, ze mne sa este nechce mat dieta, ale kedze sme sa nebrali kvoli detom, ale kvoli tomu, ze sa lubime tak nie je co riesit 😀

charlize
8. led 2009

Kvetka, nie 🙂 ja som to myslela tak, ze na neho nebudem tlacit a zbytocne to s nim riesit priblizne dovtedy...a potom to zacneme riesit, porozpravame sa a najdeme nejake riesenie. ak nebudu dovody preco nie, tak na co cakat 🙂 ja si myslim, ze sa len "boji" a ze ho to casom urcite prejde, ved chce deti, rodinu.... a urcite sa neberieme ani kvoli tomu, aby sme mohli "rok po svadbe" riesit deti, to fakt nie je o nas.