Manželovi se ještě nechce mít miminko. Co mám dělat?

gabou
3. led 2007

Ahoj holky, už jsem to psala v několika tématech až jsem se rozhodla založit vlastní, abych se dozvěděla všechny vaše zkušenosti i nápady.
Je mi 26, manželovi 28..brali jsme se v říjnu 2006. Chodíme spolu už 7 a půl let, bydlíme zatím u tchánů v pidi 1+1, možná se budeme stěhovat k našim, ale až si opravíme jejich 3+1 a oni by šli do vedlejší části domu..nebo bychom si koupili byt, nevím..zatím peníze nemáme ani na jedno, ale máme oba stavebka, tak snad by se to nějak udělat dalo.
Asi tak kolem vánoc 2005 na mě jaksi padla touha po miminku, ale přítel mě příjemně překvapil žádostí o ruku..tak jsem skoro třičtvrtě roku nemyslela na nic jiného než na svatbu..teď mám po svatbě..manžel se do miminka moc nehrne a mě to moc mrzí..sice na letošní vánoce mě opět příjemně překvapil, že miminko by chtěl taky, ale zdá se mi, že to říká jenom proto, že to chci já..Jaksi jsem se toho chytla a mluvila o miminku pořád, až mi řekl, že to se snad nebudeme čtyřikrát denně bavit o miminku..dokonce se zachoval až neomaleně, když řekl, že chci víc miminko než jeho..ach jo, takže se stalo to, co jsem nechtěla..tím neustálým mluvením jsem ho vystrašila 😖
Tak nevím co teď..asi mu radši dám na chvilku od miminek oddych a bude..jak to máte vy??

carlisse
11. led 2007

Děkuju🙂)))

majka12
11. led 2007

Ahojky všem. U nás to bylo také takové složitější. Nejdřív jsem se chtěla vdávat a mít děti a manžel ( tehdy přítel) ani moc ne. Ale já jsem spíš takový typ, kdy mlčím, sama pro sebe si přemýšlím a užírám se a partner dlouho nic netuší, než to ze mě vyleze. Brzy přišly zásnuby, ale ve mě se to najednou otočilo a i když bych svatbu brala, tak miminko zas tak ne.Nakonec jsem příteli navrhla odložit svatbu až opravdu budeme chtít mít děti a do té doby si užívat.Svatba byla v červenci 06 a to z manželova popudu. 😀 Mě bude v březnu 29 a manželovi bude letos 30. Jenže jak se hrnul do chomoutu, tak do miminka se nehrne. A já bych už zase chtěla. Víc jak měsíc jsem se užírala a pořád přemýšlela, kdy teda asi tak bude chtít. Nic konkrétně neřekl a spíš jsem slýchala narážky typu ještě 2-3 roky možná 4! 😠 To mě dost vyděsilo a začala jsem přemýšlet, kde je kámen úrazu. A taky jsem na to přišla. 😵 Jak už tu mnoha holčin psalo, tak to byla obava z finanční stránky. Máme totiž ještě nějaké úvěry a můj muž žil v představě, že je doplatíme za 4 roky. Tak jsem si sedla, spočítala to a na nový rok jsem prohlásila, že je mi hned lépe a spokojeně, když už za necelé dva roky doplatíme ty úvěry. Chvíli na mě koukal, přebral si to, řekl že je to bezva, no a když přišly další narážky rodičů ohledně potomstva, tak jim manžel odpověděl, že se dočkají příští rok 😀 . Takže já jsem spokojená, že jsme se dobrali výsledku a hlavně manžel má pocit, že on se tak rozhodnul, když je teda ta hlava rodiny.

carlisse
11. led 2007

Majko to je nejdůležitější, oni jsou hlavy rodiny a páni tvorstva a na vše musí přijít oni sami aby pak mohli tvrdit jak jsou geniální 😀

majka12
11. led 2007

To je pravda.Bylo to stejné se svatbou. Když jsem chtěla já, tak byly zásnuby, ale termín žádný.Potom jsem to vzdala, bylo mi to už jedno no a do roka byla svatba. Dokonce s tím, že by chtěl svatbu přišel stylem, že mi oznámil, že se příští rok v létě žení a já na to: " Gratuluji a koho si bereš?" 😀 Přitom jsem už měla zásnubní prstýnek 4 roky.

carlisse
11. led 2007

🙂)) To je pěkná žádost o ruku🙂)

majka12
11. led 2007

To je celý on. Taková ta oficiální ale také byla o čtyři roky dřív, takže mi to přišlo spíš docela vtipný. Hlavně o tom musel hrozně přemýšlet, protože hned po týhle větě začal chrlit co všechno koupíme, kde bude hostina, kde se bude tancovat atp.

carlisse
11. led 2007

Tak to my jsme měli jasno, chtěli jsme jen co nejméně lidí a nejméně humbuku okolo a aby to nebyl blázinec, jenže nakonce ten den byla soutěž o zlatou kuličku, kterou pořádá známý a koná se na náměstí a hned jak jsme vylezli před radnici, vyvolal nás megafonem a šli jsme cvrnkat kuličky, takže místo fotek výherců byly v obou místních novinách naše svatební fotky a všude o tom psali a všichni to věděli🙂) Ale bylo to skvělý, takovou originální svatbu (neplánovaně) měl asi málokdo🙂)

majka12
11. led 2007

To si můžete být jistí, že ve svatební den zřejmě nikdo kuličky necvrnkal 😀 . To je hezké. Já jsem zase jela ve svatebních šatech na motorce a budila jsem také hodně rozruchu 😉. Hlavně, že je na co vzpomínat.

dludli
11. led 2007

Takže holky, hlasim zasadni udalost. Na zaklade predeslych dni, kdy jsme se dvakrat pohadali a zacalo to vice ci mene kolem miminka, tak jsem se rozhodla ze to musim nejak rozcisnout. Zkratka ze potrebuju jistotu, at takovou nebo makovou. Takze jsem ted mluvila s muzickem.
Rekla jsem mu, ze uz ho nebudu otravovat s miminkama, ze s tim koncim, pak jsem udelala dramatickou pauzu a jeho reakce byla uzasny, byl smutny 😲 !!!!!! No ja neverila svym oci, povidal mi na to, že ne a zacal se kroutit, to dela vzdycky kdyz se deje neco co nechce 🙂No pak jsem dodala ze se budu drzet nasi puvodni domluvy, ze koncim s HA v kvetnu 😀 a pokud on nechce tak ze bude na nem aby se chranil no a to mel taky dobry vyraz a vratil se ke svemu mrmlani. Pak mi zacal vysvetlovat, ze nebude moct to leto chlastat a vubec si ho uzit, ze musi aspon 100 dni pred "byt hodny" aby mel zdravy spermousky 😀 holky tak on snad o tom nekdy dokonce i uvazuje 🙂. No ja jsem mu tedy vysvetlila ze to se bude muset tedy poradne snazit aby to vyslo hned a ze si bude moct v lete pak pit jak bude chtit 🙂 Pred nekolik adny mi nevedomky nahral muj bratr, resili jsem zarijovou dovcu na plachetnicich a brat mi povida, hele nebudes v zari tehotna? Ze bychom udelali jen panskou jizdu 🙂 no tak to se mi moc libilo, martinovi nejdriv taky, nez mu doslo co to znamena 😀 😀 😀
No abych to nejak uzavrela, 26.5.2007 beru poslední prášek 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Jo a rikala jsem martinovi ze to bude taky nejaky cas trvat, treba dva tri mesice, a on hned zacal pocitat a kdyz zjistil ze by to tim padem vyslo na kveten, kdy se on narodil tak sice desne prostestoval, ale tak krasne se pri tom zulil, chlapi jsou taaaaak moc jesitni, hlavne ten muj 🙂

Takze ja povazuju tuhle vec u nas doma za definitivne vyrizenou,s poslednim balickem prasku koupim rovnou i calibrum babyplan a kys.list. a jdeme na to (tedy pokud by me martin neprekvapil zasobou kondomu, ale oba mame zkusenost z etahle vec umi jen desne veci jako praskat nebo zustavat v zenskem tele, takze to asi nehrozi 😎 )

danielah
11. led 2007

Ahoj,
a když vaši manželové nechtějí, je to opravdu tak?
Ptám se ze své vlastní zkušenosti....

Loni v září jsme se vzali, a ještě před svatbou jsme si říkali, že děti budeme řešit napřesrok. Já jsem se chtěla po svatbě "domluvit", jak to tedy bude. Ani jsem ještě mimi nijak zvlášť nechtěla, spíš jsem chtěla mít vyhlídku kdy tak asi.... (něco jako - tak se začneme snažit příští září...)
Jenže manžel získal pocit že chci dítě hned, mimojiné neměl v tu dobu moc dobrou práci, a tak se šprajcnul. Já jsem zase získala pocit, že děti nechce nikdy.... a do toho jsem na testu objevila //
Ty první týdny byly docela hrozné, já jsem mimi přijala hned, manžel taky, jenže to dostatečně jasně nedeklaroval - a tak já měla celé začátky těhu v tom hormonálním rauši pocit, že mimi nechce. A vlastně jsme si to celé vyjasnili až po porodu...
A pointa - máme nádhernou zdravou skoro 5měsíční Klárku, jsme z ní oba totálně vyřízení a milujeme jí oba láskou velikou 😀

No a poučení z tohoto "románu" - je potřeba o těch věcech mluvit mluvit mluvit a netlačit - kdybych se tím řídila, ušetřila bych sobě (a potažmo Klárce) spoustu nervů, stresu a slziček...

Držím vám palce, aby to dobře dopadlo 😵 😵

remor
11. led 2007

Ahoj holky,také se vám svěřím se svým příběhem.Ještě v létě jsem známým říkala,že miminko nechci.Že jeětě rok či dva počkáme. Asi v říjnu se to ve mně najednou celé obrátilo a já začala po miminku hrozně toužit (mateřské pudy jsou nevyspitatelné 😉 ). Začala jsem o miminkách často povídat. Dnes vím, že až příliš často jsem manželovi vykládala, co jsem se dočetla nového na Modrém koníkovi 🙂 . Mluvila jsem o dětech často, protože jsem je už chtěla řešit, ale manžel se k tomu neměl. Tomuto tématu se vyhýbal. Nechtěla jsem to na něj vychrlit, když o tom mluvit nechtěl. Ale jednou večer mně došla trpělivost a "zatlačila" tak moc, že se rozhovoru nevyhnul. Ukázalo se, že má strach, zda je na to připraven (finance, bydlení, zodpovědnost na celý život). Vysvětlila jsem mu, že nechci čekat příliš dlouho a také se bojím, že se nám to nemusí hned podařit. Nakonec mě překvapil a ještě tentýž večer mi řekl, ať doberu poslední prášky. Takže 25.1. bychom se měli začít snažit o miminko, tak se moooooc těším. Teď jsem klidná, vyrovnaná, když vím, že už se začneme snažit. Omlouvám se, že je to tak dlouhé, ale potřebovala jsem to napsat 😉 Hezký večer

danielah
11. led 2007

Remor, jéje, to mám narozeniny, tak to držím palce dvojnásob aby vám to vyšlo 🙂))))))

remor
11. led 2007

Danielah, předem přeji vše nej tobě i celé rodině. díky za přání. Třeba nám to vyjde hned první snažení 😀

consti
11. led 2007

Holky tak to já prášky dobrala už před třemi měsíci a manžel mi vždy tvrdil, ať je neberu, že to není pro tělo dobré, že se chránit bude on.Takže v tomto je zlatíčko.kdy se začneme snažit, to je ve hvězdách..ale co tak vím, tak můj muž by byl nejradši, kdybychom spolu jen tak spali a nic neplánovali a když se zadaří tak ok. Nechce prostě dítě plánovat. Vzhledem k tomu, že ještě studuju, ale pak už nebudu mít žádné závazky a stresy, tak bychom se možná mohli začít snažit už za pár měsíců.Opět to ale bude na manželovi 😉 😀

musko
11. led 2007

Caf dludli - ono je to tak, že buď to vyjde hneď 😀 alebo až za dlhší čas....Je to preto, že ¨keď doberieš prášky, tak máš najvyššiu hladinku hormónov - máš svoje aj tie z pilulky 😀 . Potom tie pilulkové odídu a kým sa spamatá hormonálna regulácia Tvojho tela, tak to chvíľu trvá 😖 .Ale u nás to bolo tak, že som dobrala prášky a hneď sa podarilo 😵 😵 😵 . Tak budem držať palčeky!!!!

gabou
autor
11. led 2007

ahojky holčiny..téda, to jsou ale příběhy, rovnou na knížku, co? 😎 Chlapi jsou opravdu složitější, co si budeme vykládat 🤐

Dludli: tak blahopřeju k rozhodnutí!! A přeju ti brzké otěhotnění bez komplikací 😵

Consti: ty už nebereš prášky?? Takže čistíš tělíčko, co? To pak budete mít aspoňčistou úrodnou půdu (jestli to tak můžu napsat) 😉

consti
11. led 2007

gabou, neberu už nějaký ten měsíc 😉 .přišlo mi, že už antiko beru dlouho a manžel nebyl vůbec proti.Jen si te´d dává veeelký pozor 😉 😀 .Každopádně uvidíme jak vše budu, až dodělám školu.Ale v poslední době mě ty pudy teda fakt dost berou, takže se asi pak začneme snažit. Do práce pak budu chodit celý život, ta mi neuteče, věk na to taky budeme mít, já 25 manžel 30, bydlet máme kde a dluhy taky nemáme. 😎

consti
11. led 2007

samozřejmě ale bude mít rozhodující slovo manžel, nutit ho nechci. Vidím to ale tak, že si sedneme a jako rozumní lidé se domluvíme co a jak. Přecejen, když člověk vidí, jak dlouho to některým trvá a jaké jsou problémy(+můj zdravotní stav), tak je lepší začít dřív 😉

gabou
autor
11. led 2007

Tak to už vám v tom opravdu nic bránit nebude..teda až na tu školu, kterou ale jistě zvládneš levou zadní, ne? 😉 My jsme se zadlužili trochu víc autíčkem a trochu míň sedačkou..ale určitě budeme muset mít ještě i hypotéku..ale zatím bydlet máme kde..ikdyž je to u tchánů 😖

consti
11. led 2007

gabou a to, že pracuješ ve školce je docela výhoda. Já x let hlídala děti, te´d už pár měsíců nehlídám a pudy mě berou šíleně. Když jsem hlídala, tak jsem se vyřádila a užila jsme si to hlídání, hrála jsem s nima atd. a te´d mi to sakra chybí 😔 😕

consti
11. led 2007

Jo a gabou v případě bydlení u tchánů to budeš mít jednou dobré s hlídáním.Já mám mamču daleko 300km a tchýně je starší paní, takže mimčo asi nepohlídá 😎 🙄

gabou
autor
11. led 2007

jj, Consti, to s hlídáním si hlavu nelámu..opravdu..tchýně se na to třese už asi dva roky (ikdyž je celkem mladá - pod 50 let), mamku mám nedaleko, dokonce ve stejné ulici (ta je trošku starší - 55let, ale zběhlá babička čtyř vnoučátek 😉 ), pak neteř si přeje být tetičkou (a těší se na vození našeho kočárku už taky léta) a švagrová mi má co vracet a prej moc ráda (dost jsem jí hlídávala děti)..takže tak..Mamka se nechala slyšet, že doufá, že miminko budeme mít až tak za dva roky (to už půjde do důchodu a prej mi aspoň se vším pomůže), ale vím, že kdybych otěhtněla hned, že by ji to těšilo a moc..
Jo a ty dětičky ve školce..no, celkem si to s nima užívám..ale když nemám ty nejmenší, tak ti ostatní jsou i občas raubíři..ale odrazovat mně to určitě neodrazuje..spíš si říkám, jak bych vychovávala svoje dítě a jak ne..ale je mi jasné, že budu dělat skoro stejné chyby, jaké se na některých dětičkách dopustili i ostatní rodičové (občasné rozmazlování atp.) 😀

consti
11. led 2007

tak to máš s hlídáním super!!Já netuším, jak to teda jednou budu řešit, možná tak švagrová by mi pohlídala, ale nevim nevim. A chůvu si nevezmu, i když jsme jí sama byla. tak nějak nemám důvěru 😅 .Jo, te´d mě napadla ještě jedna kamarádka, ta už má docela velké holky a děti miluje.tak té bych mimčo svěřila 😉 .
No jdu asi do hajan, přeji hezký večer.pa pa

gabou
autor
11. led 2007

já taky přeju hezký večer..dobrou..pa*

dludli
12. led 2007

Zdravim snazilky cekatelky 🙂
jak se dneska mate?

krista
12. led 2007

Ahojky dludli, já se mám fajn.

Včera jsme si s manžou dlouho do noci povídali o mimískovi, jak se na něj těšíme, až budu kulatá ap. No je mi fajn! 🙂

A co ty jak je?

dludli
12. led 2007

jo ja se taky mam dobre, vcera jsem suse manzilkovi oznamila ze koncim na konci kvetna s HA no a myslim ze to v podstate prijal, takze jsem v klidu a tesim se na kveten tedy spis na cerven jak mala 🙂

krista
12. led 2007

Jo mě to taky čeká až v červnu, HA sice neberu přes rok, ale jak už jsem tady psala, ráda bych, aby se naše mimi narodilo někdy kolem března. I když nemůžu zase počítat s tím že se nám ho podaří počít na poprvé.
No ale uvidíme 😉

A taky se strašně těším na to, až si ve svém profilu změním to: "nesnažíme se otěhotnět" ani nečekáme" na "snažilka"! To bude skvělý!

dludli
12. led 2007

jo ja taky, jako maly co?
Nejhorsi je, ze prvni MS kterou nebudu chtit dosatat budu zrovna s detma na tabore, to je pekne blbi ☹

krista
12. led 2007

Jejda 😅 No to je škoda! Ale určitě to s manžou pak napravíte neboj 😉 Jsem teda zvědavá jak se tady budeme předhánět a kdo dřív 😀

A začnete se snažit hned po vysazení nebo necháte tělo trochu pročistit?