Manželovi se ještě nechce mít miminko. Co mám dělat?

gabou
3. led 2007

Ahoj holky, už jsem to psala v několika tématech až jsem se rozhodla založit vlastní, abych se dozvěděla všechny vaše zkušenosti i nápady.
Je mi 26, manželovi 28..brali jsme se v říjnu 2006. Chodíme spolu už 7 a půl let, bydlíme zatím u tchánů v pidi 1+1, možná se budeme stěhovat k našim, ale až si opravíme jejich 3+1 a oni by šli do vedlejší části domu..nebo bychom si koupili byt, nevím..zatím peníze nemáme ani na jedno, ale máme oba stavebka, tak snad by se to nějak udělat dalo.
Asi tak kolem vánoc 2005 na mě jaksi padla touha po miminku, ale přítel mě příjemně překvapil žádostí o ruku..tak jsem skoro třičtvrtě roku nemyslela na nic jiného než na svatbu..teď mám po svatbě..manžel se do miminka moc nehrne a mě to moc mrzí..sice na letošní vánoce mě opět příjemně překvapil, že miminko by chtěl taky, ale zdá se mi, že to říká jenom proto, že to chci já..Jaksi jsem se toho chytla a mluvila o miminku pořád, až mi řekl, že to se snad nebudeme čtyřikrát denně bavit o miminku..dokonce se zachoval až neomaleně, když řekl, že chci víc miminko než jeho..ach jo, takže se stalo to, co jsem nechtěla..tím neustálým mluvením jsem ho vystrašila 😖
Tak nevím co teď..asi mu radši dám na chvilku od miminek oddych a bude..jak to máte vy??

krista
16. led 2007

Ahojky gabou, promiň včera už jsem měla padla, tak jsem nemohla odepsat 😀
My jsme měli právě snažilkování v plánu na červen, aby se mimi narodilo v březnu jak už jsem tu psala.

Ale čím dál tím víc mě to začíná štvát v práci a pořád jsem hledala něco nového tak jsme se s manžou dohodli že tu vydržím a začneme se snažit tak v půlce dubna, aby se mimi narodilo aspoň po novém roce.

Ale ještě nevím, chtěli bychom holčičku a ta mi dle čínského kalendáře vychází na všechny měsíce v tomto roce, ale dle jiného kalendáře bychom ji museli počít právě v červnu 😕

Takže opravdu nevím, hlavně si prosímtě nemysli o mě že jsem úplně praštěná! Když to bude kluk a narodí se v jindy než v březnu taky ho budu mít ráda 😀

A co ty máš nějaká přání? Holčička, kluk? A co jména?

gabou
autor
16. led 2007

Ahoooooooooj Kristi a ostatní holky!!! Hlásím krásnou zprávu!! Právě jsme se s manžílkem dohodli (už úplně napevno), že v září vysadím prášky!! 😵 Teda, ještě se může stát, že vysadíme i o chvilku dřív, ale dřív než o prázdninách to asi nebude..chceme si ještě užít dovolenku s kamarádama..takže holky..jsem šťastná jak nevím co!! 😵 😵 Manžel říkal, že si myslí, že by se náš vztah měl posunout dál, že když se mimi narodí, tak bude mít už asi 30 (prej akorát věk - na něho) a tak..ale že takové to moc bavení se o miminku si mám nechat radši pro holky..že on na to moc není..no jasné, chápu ho..holky..že by tak trošku dospěl?? 😉

dludli
16. led 2007

gabou uzasne 🙂 jdu to hned zapít 😀 gratuluju, vim co to da prace 🙂

dludli
16. led 2007

tak jsme si oba s manzilkem cvakli bechera 🙂 😎

gabou
autor
16. led 2007

Jé, Dludli..vy jste ale hodní!! 🙂 To já jsem si na to dala bílé vínko..trošičku..a manžílkovi jsem udělala báječnou večeři - plněný bramborák (to on moc rád!) 😵

gabou
autor
16. led 2007

Jinak, Kristi..Já mám vysněnou první holčičku, chtěla bych ji nějak na jaro či léto..jméno Ema..ale samozžejmě budu stráááááášně ráda za zdravého kluka (Štěpán), a to kdykoliv!! 😀 😀 😀 A jaké jména se líbí tobě??

Jo a manžílek si myslí, že se nám to těhotnění podaří hned 😉 prej má nejrychleší spermie na světě!! 😀 Vždyť ono mu sklapne, až bude třebas muset na spermiogram!! 😅

dludli
16. led 2007

chi chi 😀 😀

gabou
autor
16. led 2007

Jo a ty jména se samozřejmě ještě několikrát změní! Vždyť to známe..jo, znám jednu legrační historku..Jedné paní se na porodním sále ptali, jak se bude chlapeček jmenovat..ona odpověděla Karel, po tatínkovi..ale oni jí špatně rozumněli a napsali mu jméno Pavel 😅 Je to náš kamarád a tuhle historku vykládá všude pro pobavení 😀

consti
16. led 2007

Gabou obrovská gratulace 😀 😉 !!!já se piznám, že zatím nebyl čas a příležitost s manželem stejné téma probrat, ale hned jak bude příhodná situace,tak to budeme muset taky začít řešit.
Jinak já vždy chtěla holčičku,ale poslední dobou mě berou kluci, takže prvního radši kluka.na jménech jsme se manželem shodli, kluk Oliver, holka Viktorie 😉

dludli
16. led 2007

me taky berou kluci, ackoli vedu oddil plny malych holek ktere jsou uplne zlate a uzasne, tak me maly holky desne vytaci. Dneska jsem byla zrovna u mamky v praci (ucitelka MS) a ty holky jsou takovy ujeceny a fiflenky 😅 me to pije krev ale s klucikama jsem se dala hned do party 🙂ja bych chtela poradny sigry 🙂
ale tudle Martin rikal ze by chtel malou Zuzanku 🙂, cesala bych ji vlasky a nosila by roztomily saticky 😀 no jeden aby se v tom pak vyznal 😕

Jo jinak jména Vojta, Matěj, Matyáš, Kuba a o holcicce jsem nepremyslela, sice jsem vzdycky rikala ze jmeno stejne jako maji rodice je blby, ale Zuzanku bych brala 🙂 A moc se mi libi jmena RAchel a Sara (znam dve segry ktere se tak jmenuji, je to krasne kdyz je to takle u sebe, ale Martin rrrračkuje tak nechce ani slyset) jo a taky Madlenka 🙂jednu triletou znam a ta je naprosto k sezrani 🙂

baji
17. led 2007

Gabou: moc gratuluju 😀

krista
17. led 2007

Ahoj holky!!! Gabou úžasný pokrok! Mám radost za tebe 😵

Co se týče jmen tak ty snad každý rok měníme. Manžel by chtěl hrozně Terezku (po mě), já bych zase ráda Martina (po manžovi). 😀

Ale zatím jsme se tak nějak předběžně shodli na holčičce: Kristýnka, Nikolka a chlapeček: Lukášek, Patrik (to ještě nevíme protože já si nehodlám připustit že by to mohl být i kluk 😀 )

Tak gabou a ostatní budoucí snažilky hodně štěstí a pevné nervy 😉

0401
17. led 2007

Čau holky a hlavně Gábi,
náhodou jsem narazila na tuto diskuzi a kukám 🙂 Nečetla jsem teda všechno, ale Gabčo, moc moc gratuluji a držím palečky, ať to vyjde co nejdřív. Ale s těma sprintujícíma spermiema to asi nebude žádný problém, ne? 😀 😀 😀
Sice jsi mi udělala trochu čáru přes rozpočet 😒 měly jsme přece otěhotnět 2008 🙂
Jak tady psala nějaká maminka, že porodí a hned na dovolené hupnou na druhé mimi, tak to klobouk dolů. Já se teda do druhého mimi moc nehrnu, ikdyž to bříško je hrozně fajn 🙂

gabou
autor
18. led 2007

Ahojky holky!! Děkuju za projevené gratulace 😵 já se z toho nemůžu ještě pořádně probrat..myslím, že je to jen krásný sen 😔 Ještě jsem to ani nikomu neřekla..s kamarádkama budu až o víkendu a tohle jim fakt nechci psát do sms nebo jim to telefonovat..to musí být osobní 😉 Už se mě několikrát ptaly, jak to vidíme s miminkem..a já pořád, že je ještě čas..že čekám, až mi chlap uzraje a tak 😀 no, ty budou teda překvapené 😉

Peti - já vím, že jsme si plánovaly těhotnění až na rok 2008, ale jak víš, já jsem chtěla už kdykoliv dřív..tak teď jsem ráda..A co víš..třeba se nám nebude dařit a otěhotním až v r.2008..ikdyž, to bych nerada..chápeš 😎

dludli
18. led 2007

ja to teda nehodlam vubec nikomu rikat, vite to jen vy a pak budu vsechny sokovat ze jsem tehu 🙂 U nas se po mimi pta muj bratr coz me prekvapuje, fakt se na nej tesi, vubec ma posledni dobou nejakou dobrou naladu a je na me milej 🙂 to v nasem pripade nebyva inu bratr a sestra 🙂
Ale trochu me mrzi ze moje mamka i babicka se tvari jako ze mame jeste cas. Rikam si preci jsem vdana, mimi se narodi nejdrive v mych 27 letech, to je vek na mimi jak delany, rekla bych pomalu nejvyssi cas zacit. Chtela bych mit tri deti 🙂No ale vim ze budou mit obe radost. Rodina Martin ase samosebou o nas zajima vubec, s tchyni je to od vanoc docela dobry, dokonce se s ni smeju citim sama na sobe ze ji vnimam trochu jinak, z eb yvsechny ty rozbroje byly zpusobene mym negativnim pristupem? No to asi ne, ale zkratka ted je to docela fajn, ale vidim uplne zive az budu tehu, ze se to pekne vyhroti. Takle jsem ji cmajzla syna a jeste deti 😲 Doufam ze do te doby si vymuzu vlastni vchod at je od ni klid.

0401
18. led 2007

Gábi, držím palce, ať se to podaří už letos! 🙂 My jsme malou počaly v říjnu 04, takže je letní prázdninový Ráček 🙂 Třeba ti to taky tak vyjde. V říjnu jsme se brali... 🙂 Myslím, že mi říjen nosí štěstí. A taky sudá čísla 🙂 Na to fakt věřím. Chtěly jsme druhé mimi počat letos, ale ještě si to musím pořádně rozmyslet. Nemám tu žádné hlídání a druhému mimi bych taky chtěla dopřát plavání a jiné věci.
Souhlasím s Dludli s tím utajením. Já jsem o svém těhotenství ze začátku prakticky neřekla nikomu. Ale pak už se to prolátlo, byla jsem na rizikovce a jak mě dlouho nebylo vidět v práci, rozneslo se to během chvilky rychlostí blesku. Teď bych to taky tajila. I pohlaví! 🙂

gabou
autor
19. led 2007

Ahojky Peti, mně taky připadají sudá čísla jakési lepší a hezčí a taky se mi v nich daří líp..asi na tom něco bude 😉
Jinak s tím utajením 😎 Já chci jenom jedné nejlepší kamarádce říct, kdy to plánujeme..jinak ostatním neřeknu asi nic..uvidím..já vím, že by s tím mohly být pak jenom trápení, kdyby se nedařilo, tak ty soucitné pohledy a litování, to bych asi nevydržela..ale mé opravdu dobré kamarádce to říct můžu..opravdu..jsem si jistá..byla i moje svědkyně na svatbě a taky s ní a jejím přítelem chceme jet na dovolenou..opravdu si rozumíme, známe se prakticky od narození a ještě jsme se v sobě nezklamaly 😉 moc si jí vážím..
Dludli - moje mamka se taky ještě tváří, že na mimi máme ještě času dost a tak..ale viděla jsem to se svatbou..to taky říkala, proč tak mladí se chceme brát (mně 25, Honzovi 27!!) a pak létala a všechno mi pomáhala zařizovat, abych měla vše perfektní a byla v sedmém nebi, když tu svatbu všichni příbuzní a kamarádi chválili, jak se vydařila 😉

veverun
21. led 2007

Ach jo,konečně jsem vás našla,holky!Právě se hrabu z psychického dna,důvodem kterého je nechuť partnera k mímu.Nedávno mi bylo 29,mému drahému polovičkovi bude brzo 28.Jsme spolu 4,5 roku.Partner je Vodnář jak noha,což dostatečně vysvětluje,proč se k mimískovi ještě nemá(astroložky pochopí...).Pro jistotu jsem ho ujistila,že netrvám na svatbě,ikdyž si myslím,že to takový problém nebude.Ale fakt mi na tom nesejde-já chci to mimino.Odmítá se se mnou o tom i jen bavit,neslyší ani logické argumenty a dokonce ani problémy jeho blízkých příbuzných s otěhotněním s ním nehýbou.Co dělat,když ho miluju?Tak jsem se rozhodla,že začnu investovat do sebe-kadeřník,kosmetika,cvičení,kultura,posezení s kámoškama...ne že bych to doteď nedělala,ale začnu intenzivněji a pravidelně,prostě se soustředím na něco jiného.Co mi taky zbývá,tlačit ho nemá smysl a hledat si novýho je jenom ztráta času i energie 😀 😀 A to by v tom byl čerťas,aby se v něm něco nehnulo! 😠 Já vím,jsem možná kapku ironická,ale já bych se z toho jinak zbláznila.Je to pro mě moc bolavý,tak to musím nějak řešit.A humor mi zatím zůstal...
Tak mi promiňte ten román,ale jsem ráda,že v tom nejsem sama a potřebovala jsem to někomu říct.Tak vám všem moc držím palce,a bacha na Vodnáře 😀

karotky
21. led 2007

Veverun.............něco takového jsem taky měla doma.Měli jsme 2roky po svatbě a já už začínala přemýšlet o tom,že bysme ten náš stereotyp mohli trochu změnit.Manžel o tom nechtěl ani slyšet a čím víc jsem na toto téma hovořila(někdy i zoufale prosila),tím to u něj bylo vzdálenější.Pak jsem začala s argumentem,že až se jemu zachce,může se stát,že už to nepůjde jako po másle a kdo ví,jestli se nám to pak podaří.Něco se v něm hnulo a začali jsme se snažením.Do půl roka se zadařilo.Byla jsem štěstím bez sebe,ale pak přišla zrada.V 9.týdnu jsem potratila.Pak nám trvalo další 3 roky,než se nám znovu( za pomoci lékař.vědy) zadařilo a manžel se prcka už nemůže dočkat.Někdy to holt s těmi chlapy nemáme jednoduché.Jakoby se báli zodpovědnosti,která přitom spíš padá na nás. 😀

gabou
autor
21. led 2007

Ahojky Veverun..já bych spíš řekla bacha na štíra!! 😀 Můj je totiž štír a to mně totiž připadá jako nejhorší znamení 😖 ale to každému připadá asi jinak 😅 Já jenom doufám, že se nám nepodaří miminko v tomto znamení, nebo to bych se asi zbláznila 😀
Jinak tě plně chápu co cítíš a tak..jestli sis četla celou tuto diskusi, tak asi víš, jak já jsem byla nešťastná, že se tomu mému do miminka ještě nechtělo..Naštěstí se pak v něm něco otočilo a snažení plánujeme ještě letos, ale není to takové, že on by se rozplýval nad každým kočárkem a miminkem a že bychom se o miminku bavili..o tom můžu snad jenom snít..ale chce to čas..vím, že bude skvělý táta..
A víš proč nechce mít miminko?? Nějaké důvody a tak..a nemáte v okolí nějakou kamarádku s miminkem, která by k vám často chodila i s manželem na návštěvu? 😉 Jinak to investování do sebe ti schvaluju!! Držím palce, ať ti to vyjde 😵

musko
21. led 2007

Ahojte dievčatá!
Ako to tu sledujem, máte za sebou pokroky, hlavne sa teším gabou, že sa Ti to podarilo 😉 . Ono, ani ten moj sa nerozplýval nad miminami a kočiarmi, ale zvykol si na myšlienku, že bude otec, ale došlo mu to, až keď sa Petrík narodil - a to ho zobral na ruky, akoby sa s miminami bavil každý deň, chodil za nami do porodnice 2 x denne, ostával do večera( našťasitie sme mali nadštandart, tak to nikomu nevadilo 😀 ), malému v kuse čosi vykladal.... no len som oči očila 😕 😵 !
Veverun, ten moj je tiež vodnár a o chvíľu bude mať 40 r a náš malý má 16 mes, tak Ťa úplne chápem 😉 . Nechcelo sa mu do toho dlho, ale je to ten najlepší a najtrpezlivejší tatinopod slnkom, tak netlač na pílu a splň svoje predsavzatie, on sa preberie 😀 . Držím palce!!!!

veverun
21. led 2007

Ahojda,s těma návštěvama miminek-to už se děje dlouho.Jinak přes rok a půl nejím žádný antikonc.hnus (samozřejmě s vědomím partnera),zodpovědnost za ochranu jsem přehrála na něj s tím,že mi HA nedělá dobře(což je pravda).Tak to přijal,praktikujeme nespolehlivou metodu přerušovaného sexu,taky už mu víckrát jak dost "ujely nohy" a nic,navíc moje nejbližší kamarádky a rodina z 90procent měli potíže,jak ženy,tak muži.Snažím se na to nemyslet a nenamlouvat si,že zrovna nás se to taky týká,ale trápím se.Chlapi si to ale nikdy ve své ješitnosti nepřipustí,dokud se to neprokáže.Vím,že za pár let už by mě taky nemusel chtít žádný doktor léčit.Vím všechno,akorát to neumím jaksi vysvětlit Vodnářovi 😒 A to využívm všech dovedností z kurzu efektivní komunikace 😀 No,možná teď by to mohlo vyjít,v pátek jsem se totiž z toho sesypala a všecko na něj vychrlila,tak mi možná sdělí své názory a poznatky,až se vrátí ze služebky..Mně je tak nějak líp,když vám to tady můžu nechat! 😎 Jo,a proč ještě nechce miminko-má pocit,že je ještě brzo.No na něj asi jo,on je fakt prdlouš...ale na mně brzo neni,no...

musko
21. led 2007

Veverun, moj chlap mi vykladal, že sa ešte necíti na to, aby chodil s kočiarikom po mestečku - a to mal prosím 37 rokov, tak čo chceš od toho Tvojho Vodnára? 😉 😨 A ja som mala 33, keď sa malý narodil, takže sa neplaš. A pre istotu sa nechaj vyšetriť na gyn, či si OK, keď máte takú rodinnú anamnézu. A hlavne klídek, keď sa budeš nervovať, nepomožeš si 🙂

veverun
21. led 2007

To je právě to-Vodnáři děti milují,ale do vlastních se jim nechce...Jsou fakt komplikovaní.Zatím se neplaším,musko,snažím se to brát jak to je v klidu,ale zcela to vypustit neumím.A rádoby uklidňující plky příbuzných taky nedodají.Ale s tím už si taky umím poradit... 😀

musko
21. led 2007

No, tie príbuzenské - aj nepríbuzenské reči som milovala.... 😢 . Ale nakoniec som sa naučila len sa usmievať a nekomentovať a oni prestali... Len vydrž 😉

consti
21. led 2007

veverun jako by jsi mluvila o mém muži 😀 .Ostatně taky vodnář, nedávno oslavil 30 a do mimča se mu taky nechce 😲 .
Holky nějak to na mě padá, pořád si říkám,že s ním o tom promluvím, ale on se jakékoliv zmínce o dítěti vyhýbá a nechce o tom ani diskutovat, takže se bojím, že když o tom začnu, zalekne se už úplně. Nedávno jsme byli u známých co mají super holčičku a ta známá chce druhé mimi a já první, tak si o tom naši chlapi vykládali ve stylu, že jsme se zbláznily... 😒 A můj manžel mi pak říká: no vy si to představujete strašně jednoduše... 😠 Tak mu říkám: no my si to naopak představujeme strašně složitě, věk na to už máme a my ženský narozdíl od vás, můžeme mít mimčo jen do určitého věku.No úplně mě prostě tou poznámkou zklamal a já už prostě nemám chuť se o tom bavit, protože vím, že on tu dikuzi utne. Kdyby mi o nic nešlo, tak se na to vykašlu, o mimču nemluvím a počkám až k tomu manžel časem přijde sám..jenže časem už může být pro mě pozdě,že 😠 ?

gabou
autor
21. led 2007

Ahojky holky..já vám moc děkuju, že mi to tak přejete 😉 já vám přeju taky vše dobré a jen to, co si přejete..opravdu 🙂
Consti..já nevím, co ti poradit..jedině čekat..ach jo, je mi to líto 😔 Jinak chlapi tak občas mluví..že se ženské zbláznily, když chtějí dítě (opravdu se tak mezi sebou někdy baví 😅 ) Já vím, že to zamrzí, ale zkus to přejít..a co to, že se nebudeš doma nějak moc vyskytovat, to jsi už aplikovala?? Myslím návštěvy kamarádek a tak..Držím ti moc pěstičky!! 😉 Veverun taky..

consti
21. led 2007

gabou s tím vyskytováním, to u nás v podstatě probíhá už dávno, protože já jsme z Moravy a manžel z Čech.Společně sice bydlíme už v Čechách, ale dost často kvůli škole jezdím na Moravu.Jinak si s manželem ve všem rozumíme, vše nám klape, je to strašně hodný chlap a jednou to bude super táta 😉 , ale...Víš jak,sama jsi to zažila. Bohužel mám pocit, že se bojí, že pak nás neuživí.Jiný důvod si neumím představit 😎 .

petty
21. led 2007

Consti, ale jak jsi tenkrát měla nějaký ten problém a vypadalo to, že budete "muset" mít mimi hned, tak se manžel nebránil ne? Zajímalo by mě, v čem se mu to teď zdá jiné, že se ve 30 na mimi ještě necítí...Kdyby se jednalo o to uživení rodiny, tak to by přeci se bál i tenkrát a nesouhlasil by...Teda podle mě...Je to asi těžký v tomhle chlapovi vidět do hlavy...

consti
21. led 2007

petty jo jo, tehdy manžel zareagoval dobře...něco v tom smyslu, že když jde o mé zdraví, tak se snažit začneme.No tehdy asi upřednostnil můj stav nad finanční stránkou.zatímco te´d když nás nic nenutí 😎 ...asi tak to bude.
Jsem mu před chvílí poslala SMS o tom, jak to celé cítím a že bych chtěla znát jeho názor. A taky to, že to řeším přes sms protože jinak na to nemám odvahu.Tak jsem zvědavá co napíše 😅