Manželovi se ještě nechce mít miminko. Co mám dělat?

gabou
3. led 2007

Ahoj holky, už jsem to psala v několika tématech až jsem se rozhodla založit vlastní, abych se dozvěděla všechny vaše zkušenosti i nápady.
Je mi 26, manželovi 28..brali jsme se v říjnu 2006. Chodíme spolu už 7 a půl let, bydlíme zatím u tchánů v pidi 1+1, možná se budeme stěhovat k našim, ale až si opravíme jejich 3+1 a oni by šli do vedlejší části domu..nebo bychom si koupili byt, nevím..zatím peníze nemáme ani na jedno, ale máme oba stavebka, tak snad by se to nějak udělat dalo.
Asi tak kolem vánoc 2005 na mě jaksi padla touha po miminku, ale přítel mě příjemně překvapil žádostí o ruku..tak jsem skoro třičtvrtě roku nemyslela na nic jiného než na svatbu..teď mám po svatbě..manžel se do miminka moc nehrne a mě to moc mrzí..sice na letošní vánoce mě opět příjemně překvapil, že miminko by chtěl taky, ale zdá se mi, že to říká jenom proto, že to chci já..Jaksi jsem se toho chytla a mluvila o miminku pořád, až mi řekl, že to se snad nebudeme čtyřikrát denně bavit o miminku..dokonce se zachoval až neomaleně, když řekl, že chci víc miminko než jeho..ach jo, takže se stalo to, co jsem nechtěla..tím neustálým mluvením jsem ho vystrašila 😖
Tak nevím co teď..asi mu radši dám na chvilku od miminek oddych a bude..jak to máte vy??

dagmarik
21. led 2009

u kazdej zeny je to ine,..ja ak by som mala rodit ako moja sestra obidve jej deti,tak aj dnes.. ale ja to asi budem istit epiduralkou,pri velkej bolesti totiz odpadnem.. 😒

zuzanockamt
21. led 2009

ja tiez epidural urcite ... som sa vytesovala, ze mozno aj cisarsky bude kvoli ociam, ale na ocnom mi povedala, ze mozem kludne aj normalne,tak som bola sklamana ... ja sa strasne bojim porodu ... neviem si predstavit ako sa moze bao tadial prepchat ... ved ja mam problem aj s mini tamponom alebo pri beznej prehliadke

dagmarik
21. led 2009

vo fazach porodu sa to tam vsetko prisposobi,..ci dostatocne,to uz neviem,ale predstava je to hororova aj pre mna

zuzanockamt
21. led 2009

urcite, ze sa prisposobi,ale aj taj je to des ... ale aj tak by som mala radsej cisarsky

dagmarik
21. led 2009

a co mas s ocami,..ja som bola pred troma rokmi operovana laserom kvoli kratkozrakosti...

zuzanockamt
21. led 2009

ja som kratkozraka ... tiez ma operovali laserom pred 4 rokmi, ale ja som mala dost silnu kratkozrakost -6 a -8,5 a pred zakrokom mi museli spevnit laserom sietnicu po okrajoch, tak kvoli tej sietnici mi povedali,ze by mohol byt problem ... ale aj ked si kratkozraka,tak to oko je viac natiahnute a mozu mu tlaky uskodit,lebo operaciou s anic nezmeni,len sa zreze trosku z rohovky,ale kratkozrake oko zostava

dagmarik
21. led 2009

to sa budem musiet v pripade potreby informovat aj ja...

zuzanockamt
21. led 2009

ak ti nic nerobili so sietnicou a nemala si tazku kratkozrakost,tak ni eje problem ... aj mne ocna lekarka povedala, ze sietnica by to mala vydrzat

dagmarik
21. led 2009

myslim si,ze to nebolu u mna nic zavazne ale pre istotu

zuzanockamt
21. led 2009

idem ja pomaly, lebo chcem este kuknut telku a manzelovi sa povenovat, ak bude mat naladu 😀

dagmarik
21. led 2009

povenuj sa mu poriadne,.. 🙂

zuzanockamt
22. led 2009

ahojte ... dnes tu nikto nie je? 😕
ja sa mam dnes dost zle, som sa pohadala s MM a tak rozmyslam stale dookola, ci to este ma nejaky zmysel ten nas vztah 😒 😠 😖 😝 🤐

dagmarik
22. led 2009

ahoooj,..ja som tu. bezna hadka ,alebo nieco vynimocne? lebo bezne som pohadana momentalne aj ja.

zuzanockamt
22. led 2009

neviem, ci bezna 😒 ... ohladom prace sme sa pochytili, lebo ja stale zhanam robotu mimo skolstva, ale zatial nic moc, tak som sa rozhodla, ze si poslem ziadosti preds len aj do skol a moj MM bol mierne rozculeny, ze ved tam nic nezarobim a ze aby som mala aspon 20 000 sk v hrubom ... a on sa pritom vobec nesnazi hladat pracu, vsetky CV mu posielam ja ... a vy co?

dagmarik
22. led 2009

my stale o tom istom,..jeho pracovna vytazenost,... vcera prisiel domov o druhej ,..teda prisiel uz rano... ja nemam byt znechutena z toho,ze v podstate cez tyzden si nemozem nic s nim naplanovat,lebo on malokedy moze opustit svoje pracovne povinnosti. v pondelok sme mali ist do mesta spolu,..nevyslo. prelozil to na vcera,..nevyslo. no a dnes,ze ci ideme,..samozrejme a ja just,ze nie...

zuzanockamt
22. led 2009

ale aspon ste zabezpeceni, kedze tak vela pracuje ... ja by som to v tejto situacii brala 😉

dagmarik
22. led 2009

no ja z neho v podstate nic nemam,..kebyze mi urobi aspon babo,tak sa budem mat cim zamestnavat a nebudem sa stale dozadovat jeho pozornosti,..
ale ani tento argument neuspel 😒

zuzanockamt
22. led 2009

ti chlapi su hrozni 😠 ... a svadbu planujete v dohladnej dobe? ... ci este nie?

dagmarik
22. led 2009

ja sa velmi do toho nehrniem,..viem si predstavit zivot aj bez toho a ked zoberiem do uvahy este jeho predstavu svadby ,tak vobec nie. on chcel ,aby sme sa zobrali uz minule leto,ale nedohodli sme sa na tom,ze ja chcem len sobas a obed s najblizsimi a on chce mat svadbu so vsetkym ako treba. no poslednu dobu ,a dost dlhu, nepadlo ani slovo na tuto temu. vy ste mali velku svadbu?

zuzanockamt
22. led 2009

my sme sa dlho dohadovali ohladom svadby ... manzel sa moc do toho nehrnul, ale ja som chcela mat papier, takze sme sa nakoniec dohodli ... stihli sme to vsetko zorganizovat za mesiac ... a mali sme malu svadbu ... spolu aj s nami sme mali 13 ludi 😉
http://www.mojasvadba.sk/album/album.php?vAlbum...
kuk album 🙂

dagmarik
22. led 2009

jeeej,..ste mili
presne taka je aj moja predstava svadby,..nic okazale,noblesne,..podla mna je to zbytocne mrhanie penazi a mat tam 100 ludi,z ktorych som polovicu videla raz v zivote??? na co to je? ale niekomu nevysvetlis

zuzanockamt
22. led 2009

to je pravda s tymi peniazmi ... my sme do toho dali asi 20 000 - 25 000 Sk ... takze celkom v pohode ... mne islo fakt len o ten papier a nechcela som obist rodicov ... inak by mi stacil len obrad a pod ho domov, popripade na obed alebo veceru 😀

dagmarik
22. led 2009

si moj clovek 🙂

zuzanockamt
22. led 2009

moj chlap je stale urazeny a tvari sa velmi vazne ... som zvedava, do kedy ho to bude drzat ... dieta stale nespominam ... som dobraaaaaaaa 😀

dagmarik
22. led 2009

ano si,..ja nie 😒
no aj ked o tom nehovoris nahlas,hlavou ti to hmyri,ci ani nie?
moj sa nevie urazit,ked sa pochytime,cokolvek sa udeje on po chvilke pride za mnou a dobiedza akoby sa nic nebolo stalo. no mna ked nastve, tak viem hrat mrtveho chrobaka aj niekolko dni...

dagmarik
22. led 2009

zuzi, poslala som ti IP

zuzanockamt
22. led 2009

jasne, ze v hlave to mam stale ☹ ... a o taky tyzden by mali byt aj plodne dni, tak to zase bude horor ... u nas ja zvyknem dobiedzt prva, lebo ma nebavi, ked je nalada o nicom, a MM je ten, ktory sa tvari ako zduta koza 😀 😝

dagmarik
22. led 2009

u nas naopak... chcem ho vytrestat,..ale nezabera a potom to aj tak pouzije ako protiargument

zuzanockamt
22. led 2009

no mojho to hnd prejde, ked bude potrebovat povypisovat formulare ... lebo este ma nieco doniest na soc.poistovnu a nema to vypisane ... uz poobede ma otravoval, ci je to hoove, ale sa mi do toho nechce zatial

dagmarik
22. led 2009

takze bude mat dovod...
a vcera vecer si sa mu povenovala? 😎