Manželovo nemanželské dítě. Jak byste reagovaly?

marselina
20. únor 2012

Nevím,zda je tady taková diskuze už založená,chtěla jsem se zeptat,jak byste holky reagovaly kdyby jste pár let po svatbě zjistily,že má váš manžel nemanželské dítě??
Dítě je docela utajené a nikdo ani z manželové rodiny neví,že nějaké dítě existuje.Děkuji všem za odpovědi 😉

denousek
20. únor 2012

@marselina jejda...no to je silny kafe že ani ty si to nevedela...a ani rodina.. drsný..no zaleží na situaci fakt si to nedokažu představit 🤐 kolik mu je?tomu dítěti...

kaculetka
20. únor 2012

Asi podle toho, jestli o dítěti ví samotný manžel...nebo spíš věděl...

danfal
20. únor 2012

Já bych byla raději, kdybych to nezjistila. Ale kdyby už tahle situace nastala, moc bych se v ní nebabrala.

denousek
20. únor 2012

@marselina a uz jste spolu byli?neb tobylo jeste pred tebou?to by taky hrálo svou roli... a jak to vis?manzel ti to rekl sam?na to byych taky koukalaa..

marselina
autor
20. únor 2012

abych to uvedla na pravou míru,jde o mě.to já mám dítě s mužem který se oženil cca 7měsíců po tom co jsem mu řekla,že jsem těhotná,oženil se s tím že nikomu neřekl že čeká dítě se mnou,uvedený v rodném listě je,výživné platí také.Přemýšlím pořád nad tím jak asi bude jeho ženě až se o našem dítěti (6,5roku)dozví i jeho rodina

llluckaaa
20. únor 2012

@marselina Tak tohle bych nechala na něm. Nepřijde mi správné, abys to jeho rodině prozradila ty. A vaše dítě o tom ví, kdo je biologický otec? Jinak bych manžela asi přizabila, kdybych se dověděla, že si mě vzal a už v té době čekal dítě s jinou. A ještě horší by to bylo, kdyby mi to řekl někdo jiný než on.

denousek
20. únor 2012

@marselina jo taklhe ... ja jsem topochopila uplne obracene ze tvuj maanzel ma dite s jinou 😀 a uz spolu byli on ji by asi neverny s tebou co 😒 to je drsne ze uz maa 6,5 roku a jeho rodina to vubec netusi ☹

danfal
20. únor 2012

@marselina Tak třeba se to nedozví.
A nebo to všichni vědí a jenom to nikde okolo nehlásí. Být tebou, tak bych to neřešila, evidentně máte každý svůj vlastní život, jste v pohodě, tímhle bych se nezabývala 😉

marselina
autor
20. únor 2012

já si právě myslím,že jeho rodina by to vědět měla,už jen z důvodu toho že náš syn přichází o svou biologickou babičku s dědou.
z naší práce lidi ví,že jakub je jeho syn.
denousek:asi jsem to téma blbě napsala,ale pořád se snažím vžít do kůže jeho manželky,jak jí asi bude atd.jestli je opravdu lepší být potichu a nic neříkat i za předpokladu že citově bude náš syn strádat,já mu nemůžu vynahradit veškerou lásku kterou by měl dát otec a babi s dědou

samson
20. únor 2012

tak já bych to určitě jeho manželce neříkala. Pochybuju s prominutím, že by hned se chovali cizí lidi jako babička s dědečkem ke klukovi, o kterém celou dobu nevěděli a myslím, že ani tím bys moc tu lásku otce k synovi nepodpořila - spíše naopak. Aby se nešprajcnul a nedistancoval se od něj. Žádné alimenty nic....prostě myslím, že by to dopadlo opravdu blbě pro všechny strany. Kdyby chtěl tak se k malému přizná nestalo se tak- já bych se v tom nehrabala.Jeho biologický otec by to bral tak, že jsi mu vlastně zníčila to na čem celou dobu pracoval - na své rodině.

A spousta dětí nemá prarodiče a jsou šťastni

to je můj nazor možná blbý ale tak to je

marselina
autor
20. únor 2012

a není to celé nefér vůči jeho manželce z jeho strany???
jediný důvod je proč se nehlásí je strach z vydědění

danfal
20. únor 2012

@marselina Někdy biologická rodina zrovna výhra není. To neznamená, že když jsou to jeho biologičtí prarodiče, že se k němu budou hlásit nebo ho vyhledávat, s touhle variantou taky musíš počítat. Volání krve neexistuje, abys potom nebyla překvapená.

denousek
20. únor 2012

@marselina no ja bych assi byla sobec a myslela bych na sveho syna...a chtea bych aby mel babicku a ve vecech bylo jasno

samson
20. únor 2012

Lepší někdy nevědět 😉

denousek
20. únor 2012

@marselina a as babicku a dedu?musis sama posoudit jestli by se s tebou bavily ..

anrebcz
20. únor 2012

@marselina Tohle bude mozna znit drsne, ale pokud se otec k dite doted nehlasil ( a vedel o nem) tak mu asi ani zadnou lasku dat nechce. Co se tyka babicky s dedou, tak tam zalezi na tom jestli te vubec znaji, a jeslli by jim slo spis o to poznat biologicke vnouce nebo o to aby mel syn klid v manzelstvi .... Opravdu nezavidim jeho manzelce.

camelinka
20. únor 2012

hmmm tak to je orisek, ale napada me proc to chces resit az ted najednou??? 😅

danfal
20. únor 2012

@marselina A můžu se zeptat, proč zrovna teď po skoro sedmi letech tohle rešíš. Neber to zle, ale zajímá mne to, protože jsi to mohla udělat už dřív.

danfal
20. únor 2012

@denousek Zajímalo by mne jak pomůže svému dítěti tím, že zjistí, že o něj třeba jeho otec nestojí. Pokud bych myslela hlavně na dítě, tak to nechám být, aby si neprocházelo nějakým soukromým peklem jenom kvůli poznání prarodičů.

misi.21
20. únor 2012

Já bych to po těch letech nechala být. Ty si asi věděla od začátku,že s vámi nebude,nebo ne?? Pokud posílá peníze,tak po něm asi víc chtít nemůžeš,pokud ti řekl,že o dítě nestojí.To,že to nechce říct rodině je jeho věc,do toho bych se vůbec nepletla. Ale spíš nechápu,jestli to opravdu neví jeho žena. To mi přijde fakt hrozné. Ona by vás taky ta jeho rodina vůbec nemusela přijmout,když by se to dozvěděli a pro syna by bylo horší mít otce a prarodiče,co o něj nestojí,než žádné...

marselina
autor
20. únor 2012

tak syn o svém otci ví,musím ho totiž uvádět všude jelikož je v rodném listě dokonce i u zápisu do první třídy.Aby nevypadalo že tuhle situaci nějak hrotím,přemýšlím o tom už dlouho,ale netvrdím,že zrovna zítra sednu do auta a pojedu někoho obeznámovat s tím že je někde nějaké dítě.

Já a otec spolu komunikujeme normálně,třeba syn zdědil po tatínkovi různé alergie až se nám z toho vyklubalo astma,že ho uvádím a musím uvádět do různých dokladů a formulářů je otec taky obeznámen a nikdy ani nenamítl že by mu to vadilo.
Teď nad tím tak přemýšlím z důvodu že se mám zítra sejít s bio tatínkem,synovi jsem založila stavebko kde já jsme uvedena jako zákonný zástupce,ale k vypovědění po více jak 6letech už musím mít souhlas otce,hodně mě to zarazilo,ale je to prý dané zákonem o rodině.

denousek
20. únor 2012

@marselina a proc si si to nevybojovala uz drive?aby se to vedelo?treba by byli prarodice radi... a on teda zahybal te sve zene s tebou a z toho je dite?nebo to spolu oni jeste nebyli??

marselina
autor
20. únor 2012

zajímá mě jen jak byste reagovaly,kdyby jste se takovou informaci dozvěděly,rozhodnutá pro nic nejsem,nepřijde mi to jen celé fér jak vůči dítěti tak vůči jeho manželce a dalším jeho dětem.

anrebcz
20. únor 2012

@marselina Podle toho co tu popisujes neni prece mozne, aby to jeho zena nevedela. Chlap plati penize, je uvaden na dokladech a jak rikas, jsou situace kde musi byt pritomen. Pokud by s Vami nemel vubec zadny kontakt tak bych to jeste pochopila, ale takhle se to prece musi jednou 'provalit'.

lenka5731
20. únor 2012

na tvém místě bych byla ráda, že dostávám peníze a zbytek bych vůůůbec neřešila.
jediné, co můžeš podle mě udělat, je kontaktovat svého bývalého, sdělit mu svoje myšlenky a přetlumočit nedobrý pocit z toho, že tvůj syn přichází o prarodiče.

zda o tom jeho manželka ví a nebo neví, to není tvoje věc.
stejně tak domnívat se, že se prarodiče dozví o biologickém vnoučeti a zahrnou ho láskou a pozorností, je přinejmenším naivní. co tě vede k tomu, že si myslíš, že se o vnuka budou zajímat? nezájem z nevědomosti prarodičů ještě není ta nejhorší varianta...

taky mi moc neštymuje, proč to řešíš. vždyť máš novou rodinu, s partnerem máš druhé dítě a snažíte se o další - tedy pravděpodobně vše klape, ať péči vnukovi vynahradí rodiče tvého partnera, ne?

marselina
autor
20. únor 2012

denousek: proč??dřív jsem se ho bála,teď už se ho nebojím i můj právník s ním měl docela co dělat,než jsme se vůbec na něčem dohodli.
byl se mnou a zároveň s ní,já nevěděla o ní ona nevěděla o mě,já jsem řekla že jsem těhu,on mi řekl že se zasnoubil

alamo
20. únor 2012

Tak abych odpovedela na otazku, jak bych reagovala - byla bych nepricetna, to je snad jasny 🙂 . Myslim, ze otec se s touto informaci jenom tak nevytasi, protoze riskuje rozpad rodiny. Ale nefer k te manzelce, ze to doted nevi, to teda je. Je to hodne tenky led. Kdyz to vezmu do extremu - kdyby se neco stalo jemu, tak bude prekvapko, ze je jeste jeden dedic. Pokud se neco stane Tobe, tak by se on o dite postaral? A to nemluvim o tom, ze on na to dite posila penize, aniz by to zena tusila.
Jinak prarodice bych moc neresila, myslim, ze nebudou radosti skakat do stropu, ze maji utajene vnouce. Mozna by se s nim ani nechteli moc stykat, aby si to nerozhazeli se snachou... Ale to jenom zobecnuju, nikoho z Vas neznam.

lenka5731
20. únor 2012

@marselina neodpověděla jsem na tvou otázku... nereagovala bych nijak, alimenty dostáváš, máš novou rodinu, mně se to zdá s takto rozdanými kartami skoro optimální varianta. nepovažuju se být/nepovažovala bych se být oprávněná řešit cokoliv v rodině bývalého.

máš v sobě nějakou zášť z doby, kdy tě - pravděpodobně - v těhotenství opustil a že se rozhodl pro jinou? spíš bych se snažila pracovat se svými pocity než něco "konat". je to hodně tenký led. 😕

anrebcz
20. únor 2012

@anrebcz No tak za predpokladu, ze spolu chodili dele nez pul roku pred svatbou, tak to bych brala jako neveru. To, ze s nekym spal kdyz byl zasnoubeny je jedna vec. Ale to, ze si me vzal aniz by mi to rekl, ze s nekym ceka dite, to je vec druha! Takovemu chlapovi uz bych nikdy neverila, proste by to rozbilo rodinu....

lenka5731
20. únor 2012

@marselina uf, tak jestli je to takové, že ses ho 6 let bála, tak bych se už vůbec nepouštěla do toho řešit cokoliv s jeho rodinou za jeho zády.

nakonec můžeš skončit bez alimentů, jemu se rozpadne rodina, prarodiče se o tvého syna stejně zajímat nebudou a tvůj bývalý se ti může začít kvůli všemu "cos muj způsobila" přes dítě mstít. ☹