Manželovo nemanželské dítě. Jak byste reagovaly?

marselina
20. únor 2012

Nevím,zda je tady taková diskuze už založená,chtěla jsem se zeptat,jak byste holky reagovaly kdyby jste pár let po svatbě zjistily,že má váš manžel nemanželské dítě??
Dítě je docela utajené a nikdo ani z manželové rodiny neví,že nějaké dítě existuje.Děkuji všem za odpovědi 😉

sidynka
20. únor 2012

@1983hr to není omluva, to je fakt..já jsem teda ženská,která nikdy se ženatým nebyla..ale nevěra byla, je a bude..a myslela jsem to v kontextu, že za to nemůže nikdy jen ta milenka.

sidynka
20. únor 2012

@lenka5731 ale to přece nemůže,alimenty určuje soud, kterej je vypočítá z platu..na to není žádné trucování..možná by to trvalo,ale platit by musel..jinak soud, vězení

1983hr
20. únor 2012

@michaela_2 nesouhlasím,já poznala babičku -otce matku až ve svých 16letech a milovala mě.🙂Jen strašne litovala že me otec zapřel a ona mé nepoznala dříve.Babička umřela 2roky po našem setkání a taky mě mrzí že jsem jí nepoznala dříve.Za to otce jsem měla na háku a matku nesnášim.

1983hr
20. únor 2012

@sidynka Někdy ne a někdy jo.Znam slečnu která vyložene svadi źenáče-jen ženáče

sidynka
20. únor 2012

@1983hr no a oni se nechají. a to je jen její chyba? každej přece umíme říct ne..tu slečnu to baví, má to jako hru..kdyby ji 5 chlapů poslalo do háje,tak by si to rozmyslela..nechci znít jak drsňačka, nevěra by mě zranila hrozně moc, ale je to prostě o těch obou

1983hr
20. únor 2012

@sidynka v našem státě je takový bordel že chlap co neplatí 5let alimenty si je na svobodě a makat na sml.samozřejmě nejde.

1983hr
20. únor 2012

@sidynka To bys jí musela znát,vyložené využíva situací.Samozřejmě chlap by měl říct ale takový jako je ona fakt málo kdo

vendy26
20. únor 2012

@marselina Ještě jeden dotaz - jak se k tomu staví tvůj současný muž? Bavili jste se o tom nebo se to zatím odehrává jen v tvé hlavě? K malému má za tu dobu určitě vytvořen nějaký vztah, třeba by ani nechtěl, aby mezi nimi najednou začal figurovat někdo další... Ten prstýnek za prvního syna ti asi nedal jeho biolog. otec.... https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/darek-k-....

alamo
20. únor 2012

No mam pocit, ze pokud to doted manzelka nevedela, tak se to asi domakne - resi se to vramci verejne diskuse, zname zakladatelcino cele jmeno, odkud je, jmena deti 😒 .

1983hr
20. únor 2012

Chudák žena

michaela_2
20. únor 2012

@1983hr já jsem to ale myslela jinak. To že by tazatelka řekla té dotyčné manželce, že její muž s ní má 6 letého syna a nebyl schopen jí to celou dobu říct, by pravděpodobně to manželství zničilo. Jak jsem pochopila, jsou v něm malé děti a ti prarodiče, kteří je určitě mají rádi a dost možná mají rádi i svou snachu, by se podle mého názoru postavili na jejich stranu........

1983hr
20. únor 2012

@michaela_2 To jo ale dítě by přijaly teda doufam.🙂K odsouzení je matka a otec,proč ho nepřiznali dříve.Já mam os.zkušenost a jsem zaujatá takže asi ne zcela objektivní.

michaela_2
20. únor 2012

@1983hr to nemůže nikdo vědět...........jsem moc ráda, že máš s tímhle pozitivní zkušenost, ale bohužel existuje i ta opačná možnost...........pokud by nechtěli navázat kontakt s jeho matkou, nemusí chtít přijmout ani jeho............v 16 letech jsi už svým způsobem byla samostatná..........u 6letého dítěte se ale kontakt s jeho matkou vyloučit nedá pokud by jej vídali...............nevím, mám z toho prostě takový pocit 🙂 ale to je jenom názor, skutečnost může být úplně jiná

1983hr
20. únor 2012

@michaela_2 samostatná jsem byla ale přišla jsem díky tomu o otce ktery mě vychovával.Nedokazal matce odpustit a nestykame se.Snad chlapeček bude mít štestí a prarodiče ho přijmou

marketuska
20. únor 2012

tak to je docela síla. Každopádně bych to jeho rodině neoznamovala, byla bys za tu špatnou ty a svezlo by se to podle mě na malýho. Jestli se prarodiče tvého druhého dítěte nemají ani k biologickému vnoučeti, tak vidíš sama, že geny stejně žádnou roli hrát nemusí a možná by i pro malýho bylo zklamání, že ho ani jeho skutečná babička s dědečkem nechtějí. Spíš zkus stmelit to co máte - tvoje dvě děti a manžel přeci tvoříte rodinu, předpokládám, že se tvůj manžel k synovi chová jako táta, jinak bys s ním přeci nebyla, ne? Tak ber jeho bio-otce prostě jen jako "dárce genetického materiálu" a že ti přispívá a hotovo. Dál ho samozřejmě jako otce uváděj, kvůli lékařským zprávám apod., ale tím bych asi končila.
Uvidíš taky co zítra spolu vymyslíte. Každopádně pro jeho ženu i rodiče by to byl jistě šok a buď je tak bezcitný, nebo naopak to musí stát hodně sil to nepřiznat a žít s tak velkou lží. Každopádně hodně sila hodně dobře si promysli další kroky, protože to může být nevratné.

fiallinka
20. únor 2012

Ještě mne napadá - a jsi si tím naprosto jistá, že to jeho žena neví? Řeknu ti, být v její kůži... nevím, co bych dělala... protože bych to považovala za obrovský, zásadní podraz, ale pokud bych s ním zároveň měla malé děti, tak člověk je ochotný zkousnout možná kde co... možná je to jen další fajn holka, co má chlapa blba.

Pokud tě to žere, možná bych si o tom zkusila promluvit ještě s ním, pořádně... je škoda, že syn přichází o otce a jeho rodinu, bohužel - na druhou stranu jsem pochopila, že syn má otce "náhradního" a klape to, tak je škoda to asi moc vířit. Stejně jako tobě byc mi to ale v hlavě vrtalo.

pet.s
20. únor 2012

@marselina hele z vlastní zkušenosti vím, že jednou to dítě vyhledá tátu samo. A stejně to praskne. Já nevím, já bych asi zašla za někým z té rodiny, s kým vím, že se dá mluvit a že mě pochopí. (jeho máma, jeho táta)
A viděla bych. Mají děti? Pokud ano, asi bych to neřešila. Rozbiješ jim rodinu.

Ale zase chápu, že hodit bombu do hnízda je docela dobrý pocit z pomsty. 😀 😀 😀 Fuuuuj já jsem za mrchu 😀 😀

baris
21. únor 2012

@marselinaš můžu ti říct z vlastní zkušenosti (a i v okolí to vidím), že tchýně (a i tchán) bude vždy upřednosňovat děti své dcery než děti syna. Mladší dcera už slavila 2x narozeniny a ještě ani jednou na ně nepřijeli a asi nikdy nepřijedou 😠. Starší dceři byli jen na 1. narozeninuch

Takže pokud očekáváš, že když řekneš biologickým prarodičům, že mají 6-ti letého vnuka, že si padnou kolem krk a budou ho navštěvovat každý den, tak se obávám, že takhle varianta nenastane 😒 a aby pak nebyl tvůj kluk nešťastný.

Nevím, jak zareaguje jeho manželka - to závisí na tom, jaký mají spolu vztah, pokud je silný, ustojí to. Pokud ne, rozvedou se. Jestli i oni mají děti, tak ty můžeš přijít o část výživného - bude platit i na další své děti.

Jestli máš se svým současným manželem dobrý vztah a on má rád tvého prvního syna (a on jeho), tak bych to nehrotila. Zkusila bych vysvětlit synovi, že má teď jiného tatínka, který ho má rád.

A jak jsou na to tví rodiče k dětem? Jsou alespoň oni "opravdovými babičkami a dědečkami"?

evik19
21. únor 2012

@baris Myslím, že to, co popisuješ, není úplně normální....o mě se rodiče otce starali stejně jako rodiče matky, když jsem byla malá. Osobně teda neznám žádnou rodinu, kde by prarodiče nevěnovali pozornost vnoučatům jen proto, že jsou od syna a ne od dcery.
Já bych popravdě situaci sama nehrotila, ale myslím si, že nejen kluk má právo na prarodiče, ale i ti prarodiče na něho. Kdyby teď brácha přišel s tím, že má někde kluka už v první třídě, tak by asi naši na něho byli hodně naštvaní, že přišli o prvních 6 let svého vnuka...Každopádně by tohle ale měl řešit otec, zakladatelka by si podle mě moc nepomohla, kdyby to chtěla ozřejmovat sama. A určitě ne manželce! Ta evidentně za nic nemůže, ale rodinu by měla taky rozbitou....

danfal
21. únor 2012

To nevíte, že dříve se poslové špatných zpráv hned stříleli? A tohle je pro rodinu bio otce špatná zpráva. Já bych to neříkala. Mám pocit, že pokud by se rodina současnéhop manžela chovala ke Kubovi jinak, tak by to pisatelka vůbec neřešila a i tohle podle mne není fér. Já bych to ani tomu klukovi neříkala v situaci, kdy otec nechce,aby ho jeho rodina znala, ale tohle už jste udělali, takže se podle mne řítíte závratnou rychlostí do pořádného průseru!

marselina
autor
21. únor 2012

já jsem tady ale přece nenapsala ,že hned sedám do auta a jedu o tom někoho informovat,jen mě zajímalo,jak by jste vy jako ženy a maminky reagovaly na takovou informaci.
Jinak určitě neuvažuju o tom že by můj manžel adoptoval syna,to určitě ne,vy všechny copak můžete říct,ano vím,že s mojím manželem je to na věky???Já tohle říct nemůžu i když si to přeju,ale nikdy nevíme ,co nám osud přinese.
S bio otcem,jsme nikdy u žádného soudu nebyli,máme vše sepsané dohodami od advokáta,nechtěl jít k soudu a já vlastně taky ne,tak že jsme se dohodli tímhle způsobem.

marselina
autor
21. únor 2012

ještě mě docela zaráží že tady některé píšete synovi o boi otci vůbec neříkat.ale jak mu bude až mu některá dobrá duše tady na vesnici nebo ve škole tuhle informaci řekne za nás????

marselina
autor
21. únor 2012

@alamo co všechno jsi se tady dověděla o mě??pouze region,ze kterého bio otec není,moje jméno a příjmení,ty víš zda je to vyvdané příjmení nebo rodné???To by musel byt někdo Colombo aby snad na tohle přišel(přišla).

danfal
21. únor 2012

@marselina Nemyslela jsem vůbec neříkat, ale všechno se dá dělat opatrně. A tvůj současný partner na tohle mám jaký názor? Někdo tady psal, že by to dítě, kdyby se o něm dozvěděl, přijal jako součást manžela. Tohle je blbost, alespoň z mé strany. Já bych nenáviděla tebe i tvoje dítě, kdybych se to dozvěděla. Rozhodně bych ho nechtěla poznat a všemožně bych se snažila, aby ho nevídal i manžel.

alamo
21. únor 2012

@marselina To je rodne jmeno 🙂.

romca13
21. únor 2012

já teda jen nechápu, jak to jeho současná manželka nemůže vědět,, pokud platí alimenty, tak se mu pravidleně musí přece "ztrácet" určitá částka,,, pokud je zaveden v RL a i na různých formulářích, tak to přece nejde do nekonečna tajit???? myslím, že se hošánkovi musí pěkně klepat prdelka a jen čeká když se to provalí,,, já osobně bych být zakladatelkou nic nedělala a nechala to tak jak to je,,,, tohle by si měl řešit otec,,ten už to dávno měl svojí rodině a hlavně své současné manželce říct,,,, je mi jí upřímně líto,,,,, pokud by se to dozvěděla tenkrát, měla by možnost volby jak s tím naložit, teď pokud se to dozví po X letech, tak se jí totálně zhroutí svět,,,, lae pokud ho miluje, stejně mu to pravděpodobně časem odpoustí a zůstane s ním,,,jen to asi pěkně potrvá,

kajovaevicka
21. únor 2012

@romca13 Tak manželka nutně nemusí vědět, kolik vydělává muž... já to taky nevím, jen přibližně. A navíc, třeba to ta žena už dávno ví, ale v rámci zachování rodiny se domluvili, že budou dělat, že chlapec neexistuje. Já bych to tak udělala- máš syna? OK, platíš na něj, ale opovaž se mi ho přivést domů...

llluckaaa
21. únor 2012

@romca13 Popravdě u nás by se to asi ztratilo, každý máme jeden účet a výpisy z účtu si navzájem nekontrolujeme. Takže je teoreticky možné, že můj manžel platí někomu alimenty a já o tom nemám ani páru 😉

marselina
autor
21. únor 2012

vím,na 100% že to jeho žena neví.a finance??kasu ;- drží on,teda každý žije za svoje ona platí jídlo on zbytek,tak mi to řekl on sám když jsem se ptala jak utají měsíční ne zrovna mal výdaj 😉

pajinka29
21. únor 2012

no mě spíš, jak to tady už výše někde zaznělo, napadá, že manželka to ví...jestli i zbytek rodiny, to se můžem jen domnívat.