Manželovo nemanželské dítě. Jak byste reagovaly?

marselina
20. únor 2012

Nevím,zda je tady taková diskuze už založená,chtěla jsem se zeptat,jak byste holky reagovaly kdyby jste pár let po svatbě zjistily,že má váš manžel nemanželské dítě??
Dítě je docela utajené a nikdo ani z manželové rodiny neví,že nějaké dítě existuje.Děkuji všem za odpovědi 😉

mirunda
20. únor 2012

@marselina pořešila bych to s tatínkem.. já osobně, kdyby mi manžel řekl, že má takle velký dítě, tak bych ho asi nakopla 🙂 Cejtila bych se hrozně ponížená.. nicméně bych to asi vědět chtěla (ale teda rozhodně dřív, což už teď nelze). Je mi té manželky vlastně líto, že se k ní partner nezachoval fér.. Stejně se to jednou dozví, a ještě pokud jste z jedné vesnice/měta a s bývalým se vídáte.. hlavně pevné nervy (i té manželce).. 😅

marselina
autor
20. únor 2012

lenka5731: možná to je i ten důvod proč nad tím přemýšlím,manžovi rodiče nedají lásku ani tomu jejich vlastnímu vnukovi natož tak tomu co manžel vyženil.manžel má dvě sestry,jejich děti prarodiče hlídají,jezdí k nim atd.k nám nejezdí a naše děti nechtěji už jezdit ani tam,ptž ví,že na ně nikdo nemá čas,jedině až nebudo hlídat další vnuky .

denousek
20. únor 2012

@marselina jeziiss ☹( no to je teda paradni situace..mel dve zeny najednou jo... to je mazec... skoda ze si to nevybalila ☹ ale chapu neslo to... a oni spolu deti maji?
hele my nezname tvou rodinu situaci ono se tezko radi...
ale ja bych to asi rekla jsem uz takove potvora ...mel to priznat hned tohle se nedela..

lenka5731
20. únor 2012

@marselina pak už vůbec nechápu, proč to řešit, promiň.
soustředila bych se na to, aby co největší pozornost tvému synovi dala rodina tvého muže. a s psychologem nebo někde bych se poradila, jak synovi sdělit (pokud už to neví), že někde existuje jeho bio-otec a jakým směrem ve sdělování takových informací postupovat.

ale radit někomu po internetu v tak citlivé situaci nelze. 😒

marselina
autor
20. únor 2012

pravda,nejsem taková přebornice abych sama řekla jeho rodičům či ženě že je nějaký Jakub,na to nemám.Moje babička ta je akční,ta už se chystala k jeho rodině tolikrát. pravdu máte ale v tom,že tohle by měl udělat otec sám,tak uvidíme co zítra vyřešíme.
není lehké odpovídat synovi na otázky proč ho tatínek nenavštěvuje atd.syn o otci ví teprve krátce a otec je i obznámen s tím že to syn už ví,tak počkám co zítra vymyslíme.

camelinka
20. únor 2012

tak z druhe strany tedy, kdybych se dovedela ze ze me manzel dela roky blbce a kor z takovyho celkem hodne dulezityho duvodu tak ma kufry na chodbe 🙄 🙄 🙄 .
A byt jednim z rodicu te jeho manzelky, tak tim padem asi uz vubec nechci videt nekoho, kvuli komu se me dceri rozpadlo manzelstvi, ikdyz dite za to samozrejme nemuze.
Ja byt tebou tak na to kaslu, penize posila a o ostatnich vecech se asi dokazete domluvit, nic lepsiho z toho asi nevyzdimas 😅 😔

lenka5731
20. únor 2012

@marselina jo ted čtu, že jsem to špatně pochopila. rodiče tvého manžela se o vyženěného vnuka nezajímají... to je škoda 😒 😒

proč si myslíš, že by se o něj rodiče tvého bývalého zajímali? jen proto, že je to jejich krev? podle mě je to nesmysl. fakt si myslím, že bych nedělala nic. 😒

michaela_2
20. únor 2012

Pokud bych pár let po svatbě zjistila, že manžel má nemanželské dítě, na kterém s někým zapracoval v době, kdy už jsme spolu chodili, neřekla bych nic, ale požádala bych rovnou o rozvod.................tohle je jedna z mála věcí o které u sebe nemusím vůbec diskutovat, vím, že nevěru bych - manželovi, neodpustila nikdy. Navíc nevěru, ze které se narodilo dítě o kterém jsem šest let nevěděla, k tomu pocitu ublížení bych se ještě navíc cítila s prominutím jako blbec................

Přečetla jsem si celou diskuzi a můj názor je, že v tomto případě, pokud je ten dotyčný uvedený v rodném listě se jeho rodina jednou všechno stejně dozví a samozřejmě pro jeho manželku platí, že čím později, tím to pro ní bude horší. Myslím si ale, že pokud budeš iniciátorem toho odhalení ty, jestli to tak můžu říct, bude to špatné pro tvého syna........A v tomhle bych doopravdy myslela na něho být na tvém místě a ne na ženu, která ti může být ukradená. Psala jsi, že se cítíš špatně, protože syn nemá lásku prarodičů od svého otce. Pokud tito prarodiče ale mají další vnoučata, nemyslím si, že by ze zjištění jeho existence byli nadšení - nezlob se, ale je to můj názor. Tohle odhalení by pravděpodobně rozbilo zřejmě tak nějak fungující rodinu a domov dětem, které znají od narození a mají k nim vypěstovaný vztah. Tvůj syn by pro ně byl cizí........možná že kdyby neměli žádná vnoučata, tak by se na něho upnuli i přestože by ho poznali až v tomto věku, ale takhle myslím, že by na první místo vždy stavěli ty druhé děti.....

marselina
autor
20. únor 2012

upřímně si opravdu vážím vašich názorů a v něčem máte všechny určitě pravdu.Ten kdo stejně jednou bude muset o dítěti říct je bio otec sám.
mám strach také z toho ,co když se se mnou něco stane,co potom??kdo se o syna postará?myslite,že je brzo na to určit případného opatrovníka???

kammka
20. únor 2012

tak jsem to dočetla a můj názor, jak já bych se zachovala, kdyby mi můj muž sdělil, že má dítě ze vztahu, kdy jsme spolu byli krátce,my jsme spolu 15 let, manželé nejsme...asi bych koukala jak puk a neměla bych slov... pak by mně zajímalo, jak se jmenuje, kolik mu je, je to kluk nebo holka... pak bych se ptala, proč se to dozvídám až teď, jestli je nějaký důvod, např. nemoc toho dítěte, nemoc jeho - jako otce, tj. má třeba obavy, že zemře a tím se provalí dědic,....pokud by mi řekl, že to po něm chtěla matka dítěte, řekla bych fajn, že ji to ale napadlo až teď??? asi bych chápala, proč mi to neřekl tenkrát, nechtěl mně ztratit, protože reakce by byla asi jasná..ale že bych mu po tolika letech společného života balila kufry, no to asi ne.. ale nevím, jak bych se zachhovala dál... pokud by to on nechtěl sdělit ani své ani mojí rodině, tak bych nedělala nic.. pokud by to sdělit chtěl, měl by asi v případě mojí rodiny větší prekérku než se mnou... nevím, co by na to řekli jeho rodiče, asi by neměli matku levobočka moc rádi, za to , že si najednou vzpomněla.. asi by měli tak jako já strach, co bude nyní ta matka chtít...ale pokud by to rodina měla vědět, já bych teda chtěla, aby se zachoval jako chlap: dítě přijal a přiměl k tomu i své rodiče.. asi mi to moc nikdo tady věřit nebude, ale já bych asi myslela hlavně na to dítě... no my jsme spolu víc jak 15 let, to už je vztah asi někde jinde... těžko radit...

lenka5731
20. únor 2012

@marselina to záleží na tom, jaký je bio-otec tvého syna... předpokládám, že by se o syna rád postaral někdo z tvé rodiny nebo tvůj manžel a to je v podstatě i v zájmu tvého bývalého, aby jim to právně umožnil...? jen tak nahlas přemýšlím. když o něj nejeví zájem teď, asi by se o něj pak těžko začal starat potom.

ined77
20. únor 2012

@marselina ...ahoj...musím tedy souhlasit s většinou...nedělat nic.naopak si myslím, že vše by odnesl jen ten malý, navíc je zrovna ve věku, který je dost citlivý, už vnímá kolem sebe vše a hodně pozorně.to, že o něj nemá zájem babička a děda by ho ranilo 100% víc než když je nepozná vůbec😔 .
to, že se zaobíráš myšlenkou na tu druhou ženu je sice šlechetné, ale to už vážně není tvá věc...co si tatínek navařil, bude si muset i sežrat jak se říká.to byla jeho zbabělost, že mlčel a myslím, pokud jsi našla muže se kterým máš další dítě, jste spokojení a tvoříte rodinu není co řešit.
malého si TM nechce osvojit? tím by byla otázka kdyby se náhodou nedejbože něco stalo vyřešená.pomoc od bio otce bych určitě nečekala.
teď mě ještě napadá..možná bych to celé nechala na synkovi, až doroste do věku, kdy bude chtít poznat svého bio otce a bude z toho mít patřičný rozum...pak by snáz unesl to odmítnutí...které samozřejmě přijít nemusí!...ale 😔
držím palce tobě, tvé rodině a chlapečkovi....vy jste rodina, vy se musíte snažit aby vše fungovalo 😉 .
hodně štěstí 😵 !

PS: jak bych reagovala já na takovou novinku? 😅 😖 ...nejdřív bych byla sprostá jako dlaždič, hádka jako z itálie a mávala bych rozvodem...po vychladnutí bych se to snažila "uchopit" nějak realističtěji 😅 ...pokud by se tohle stalo přímo v mém vztahu s MM...no musela bych to ještě mockrát převalit v puse a neudusit se, ale snad bych to jednou spolkla...horkotěžko, ale asi spolkla 😔 .to ale záleží na tom jaký vztah je...od pasu to vystřelit nejde 😉 .
nevěr je...lepší nevědět...jako je to sprosťárna, vlastně takový člověk žije dva životy...no vzteklá bych byla hodně 😅 .jenže to se musí zažít...člověk si jen může myslet co by dělal, ale skutečnost může být naprosto jiná.

megy
20. únor 2012

@marselina možná teď popudím spoustu lidiček tady,ale já mám na to asi takový názor. to dítě za to nemůže, že se rodiče takto dohodli a navíc má právo znát své prarodiče a celou rodinu. kdyby mi přítel - manžel řekl, že má dítě s jinou a tajil to, upřímně bych byla zklamaná, že mi to neřekl a trošku by mi trvalo se s tím smířit, ale přijala bych ho jako jeho součást, zůstala bych s ním.on peníze platí a schází se, takže zájem tam určitě je. otázkou je rodina kolem, jací jsou ,zda by to chápali atd.

petrakm
20. únor 2012

@marselina
ahoj, ja te teda docela chapu..sice nejsem ani zdaleka v podobne situaci, ale..no jde o to jestli tvuj manzel by zvladnul,ze se vam jeho bio otec bude plest do zivota ( i ty jestl jsi na to silna..)..taky se muze stat,ze po vychladnuti jeho manzelky , se najednou bude chtit cela rodina seznamovat ( s ditetem) a samo i zasahovat do tve-vasi vychovy..to jen tak na uvod..ale po pravde, pokud ho prcek zna a oslovuzje ho "tati", tak je teda na miste , aby poznal celou svou rodinu a hlavne pokud ma, tak taky svoje sourozence..jeho manzelka neni tvuj problem(pokud teda neni nejak vazne nemocna a pod..), jde o vase dite..ale teda rict by ji to mel jeji muz..byl srab pred tim, tak bude i ted..Pokud ale ma super vztah se svym novym tatou a oslovuje spis jeho "tati", tak bych to moc neresila, ale chtela bych, aby o nem vedeli prarodice..a se svou zenou ma teda take deti?

1983hr
20. únor 2012

@megy já s tebou souhlasím,vlastně jsem sama takovým dítetem akorát že matka řekla až po letech svemu muži že nejsem jeho.Mě bylo tenkrát 15let a zbořil se mi celý svět.

weri1
20. únor 2012

@marselina tak určitě bych to neřekla já, ale nechala to na otci dítěte a když 6,5 roků to tajíte, tak proč teď najednou to musí vědět jeho rodina? chudák jeho manželka, bych "zabila" vás oba

megy
20. únor 2012

@weri1 no tak zcela s tebou nesouhlasím - proč jen ona??? co to dítě? nemá právo na širší rodinu?? marselina byla pak co, když ji partner odešel k té druhé, když byla těhotná??

weri1
20. únor 2012

@megy ona nevěděla, že se milenec bude ženit? neexistují teda antiko, když věděla, že on má jinou? a dítě? proč to teda neřešili dříve? proč až teď po 6,5 letech? 😕

jolcap
20. únor 2012

@marselina jsem ve stejné situaci a popravdě už nic neřeším holce je 15 let

sidynka
20. únor 2012

@marselina já moc nechápu, jak tady holky jen tak hází, že bys ho naštvala a přišla o alimenty...je zapsaný v rodném listě, pokud nebude posílat alimenty, půjde k soudu, dozví se to jeho rodina..takže si myslím sám rozmyslí, jestli bude nebo nebude trucovat..další maminky,které hází vinu na tebe- ty za to nemůžeš..x ženskej mělo, má a bude mít poměr s ženatým mužem a nikdy za to nemůže jen ta milenka a pokud je pravda, že vás tahal za nos obě,tak bych jako oběť viděla spíš tebe,to ty si zůstala těhotná bez jeho jako přítomné tátu.
Rozhodně si myslím, že jeho rodina by to vědět měla a možná i chtěla..babička, dědeček..vůbec netušíme, jak by na to reagovali, ale zase chápu, že nedokázeš jít a říct jim to...tohle možná přijde na řadu, až syn řekne, že by je chtěl poznat a ty to pro něj budeš chtít udělat.
Neznám tvoji situaci blíž,ale radila bych,aby si ho tvůj manžel adoptoval, což vyřeší problémy,které mohou nastat, nehoda, smrt..pokud teda chce. Jen nevím, jak je to potom s alimentama..asi odpadají.

co já jako manželka? v tom naprosto souhlasím s
@ined77
spousta holek bude psát, že by byl hned rozvod..tohle já tvrdila vždy, ale ne co mám malého, tak si myslím, že žena skousne mnoho věcí, aby dítě vyrůstalo v úplné rodině, aby neprošlo rozvodem a tahanicí o něj. ale ten vztah by byl pošramocenej..ne, že to nepřiznal..to si dovedu představit, že po jednom utajení je to horší a horší přiznat..ale to, že mě podvedl, když už sme spolu chodili..ale zase na druhou stranu- nezachoval se v tvém případě jako nejhorší hajzl..přiznal otcovství, platí, komunikuje. aspon tak.
držím pěsti,at je tahle situace co nejlépe vyřízená a třeba ani nikdy k žádnému představování nebude muset zajít.

denousek
20. únor 2012

@weri1 vzdyt psala ze ty zeny o sobe navzajem nevedeli!!zakladatelka mu rekla ze je tehotna a on ji na to rekl ze se bude ženit!

weri1
20. únor 2012

@denousek já reagovala na počáteční příspěvek zakladatelky, málokdy pročítám celou diskusi 😝 🙂

weri1
20. únor 2012

já neříkám, že jsem dřív byla svatá, ale ....jsou různé ochrany 😉

denousek
20. únor 2012

@weri1 no to uz je ted jedno to dite ma 6 let a na to se ona neptala 🙂 proste se stalo...

1983hr
20. únor 2012

@sidynka to je dobrá omluva že x žen mělo atd.☹

vendy26
20. únor 2012

@marselina Šanci sdělit jeho nové ženě či rodičům, že spolu máte dítě, jsi promarnila. Po 7 letech na to podle mě právo opravdu nemáš. Tím, že jsi celou dobu taky mlčela, jsi to vlastně posvětila... Myslím, že prozrazením nic nezískáš, spíš ohrozíš to, co teď jakž takž funguje (alimenty, komunikace mezi váma).... Otec tvého syna měl dost času to říct, buď to neudělal, což samo o sobě o něčem vypovídá, anebo třeba udělal, ty o tom nemusíš vůbec vědět, ale mohou mezi sebou (s partnerkou, rodiči) mít "dohodu", že budou dál dělat jakože nic. Pak je to taky jasné... Myslím, že pro syna by byli spíš zklamáním. Myslet si, že po 7 letech si šťastně padnou kolem krku - otec, syn, babi, děda - to je jak z blbýho americkýho filmu... Promiň, asi se to nečte hezky, ale já na místě tvého syna bych snad ani nic vědět nechtěla... Synovi, pokud se ptá, bych vysvětlila, že takových dětí, se kterýma tatínek nežije, je spousta a že on má to štěstí, že má aspoň tatínka "náhradního"....

weri1
20. únor 2012

@denousek souhlasím a proto jsem ji v prvním příspěvku odpověděla, co si o tom myslím a dále jsemjen reagovala na reakce megy 😉

sonia79
20. únor 2012

celou diskuzi jsem nečetla. vykašli se na to, co by jeho manželka, babička a děda. miluješ svého syna a dáváš mu to nejlepší. tvůj ex, který se eivdentně zachoval v tu dobu jako prase ti na syna platí.nechtěj nic víc, zklameš se. může se velmi snadno stát, že o vás dva v té rodině nikdo stát nebude, žiju v trochu podobné situaci z matčiny strany, tak proto. nad manželkou nepřemýšlej, co je ti do ní. buď skvělou mámou tvým dětem.jako jsi jistě doposud. nevracej se zpět.

lenka5731
20. únor 2012

@sidynka já jsem to myslela jinak než jsi pochopila... pokud bude zachovaný současný stav, tak se zakladatelka o alimenty předpokládám bát nemusí, ale pokud začne podnikat nějaké kroky a otci tím zavaří, může se s alimenty rozloučit, jako pomstu, může dostat symbolickou pětistovku ob měsíc, kromě dalšího dusna 😒

@marselina bio-otec se o dítě tedy zajímá nebo nezajímá? nepočítám ty alimenty, ale chodí na návštěvy? bere si ho někam a tak? já jsem pochopila, že nic z toho.

lenka5731
20. únor 2012

@marselina jinak ještě z jiného soudku... kdyby si tvůj současný manžel dítě osvojil (což tvůj problém s bio-otcem vyřeší jen částečně), tak logicky přijdete o alimenty. Jen abys to věděla.