Manželovo nemanželské dítě. Jak byste reagovaly?

marselina
20. únor 2012

Nevím,zda je tady taková diskuze už založená,chtěla jsem se zeptat,jak byste holky reagovaly kdyby jste pár let po svatbě zjistily,že má váš manžel nemanželské dítě??
Dítě je docela utajené a nikdo ani z manželové rodiny neví,že nějaké dítě existuje.Děkuji všem za odpovědi 😉

romca13
21. únor 2012

no nevím,, každej to má zařízený jinak,, my teda o penezích druhého přehled máme, už proto, že jso uto všechno naše společné peníze,,, ale jak říkám, každej to může mít jinak, hlavní je že to těm dvěma vyhovuje 🙂 a nejde teda jen o peníze, pokud je jako jeho otec všude vedený a i v práci zakladatelky se to ví, i sám syn to ví,, tak mi přijde divný, že se to prostě neroznese,, připad mi že zrovna tohle je věc, která by klepny zajímala fakt hodně 🙂))

editah222
21. únor 2012

@marselina já být tebou tak do toho ted už neštourám, alimenty platí a asi celkem slušné, tak proč riskovat i štěstí jeho rodiny. To, že by tvůj syn měl babičku a dědečka taky není jisté, záleží na jejich povaze.

Já bych děla bugr už před těmas 6,5letama, ale nyní mi to přijde pozdě a na nic.

Kdybych byla v situaci jeho ženy? Nechci na to ani pomyslet. nejspíš bych se nerozváděla, protože máme 2 děti, ale asi bych mu zakázala jakýkoliv styk s tebou i synem. Asi by to bylo k dítětu hnusné, ale nesnesla bych pocit, že ze mě dělal kvůli vám 7 let blbku.

alenv
21. únor 2012

rozhodně bych to nechala být.. ty jsi na to přistopila.. takže takhle jsi tu hru rozjela i ty. Ted někomu hroutit manželství po tolika letech.. to jsi měla dělat před svatbou.
Protože moje reakce by byla takový, že by jsi mu absolutně zbořila svět!
a nevěděla bych co, protože už s ním mám dítě.. v tomto směru rozhdoně pravidlo co oči nevidí to srdce nebolí. A myslím, že babička a děda nejsou k životu podstatně důležité já měla jen jednu babičku.
Prostě bych nikomu neničila život, když jsi to tak již nastavila

karmenta
21. únor 2012

Nečetla jsem diskuzi celou, ale z toho začátku jsem pochopila že ty máš dítě s chlapem, který si místo tebe vzal pak nějakou jinou. Já osobně bych ještě před jejich svatbou vše řekla, at ta ženská ví do čeho jde. Mohla mu dát košem nebo si ho vzít s tím že čeká dítě s jinou. Říct jí to ale (nebo někomu kdo by to mohl říct jí) až po svatbě a je jedno jestli za týden nebo za 10let, mi přijde sobecké. Mělas to řešit hned a ne "kazit" život když už se s tebou vlastně nepočítá. Promin že to píšu tak tvrdě, ale tak to cítím. Já osobně bych udělala rodeo tomu chlapovi před svatbou, v době kdy jsem byla těhotná a ne až s křížke po funuse.

karmenta
21. únor 2012

@alenv takk jsem koukám jinými slovy napsala co ty 🙂

eloana
21. únor 2012

Take bych to nechala na otci ditete.... resit to po 6,5 letech mi prijde pozde....
jak se zachova jeho manzelka je asi tezke... hodne zalezi, jak to mezi vami bylo tenkrat... zda ona byla pritelkyni a tys byla milenka.... nebo se s tebou rozesel a az pak si nasel nynejsi zenu....
Syn se styka s biologickym otcem?
babicku s dedou bych resila, kdyz byl syn maly.... ted uz to pro nej budou v podstate cizi lidi

eloana
21. únor 2012

jak pisi holky nademnou.... resila bych to v dobe tehotenstvi. Ted uz mi to prijde zbytecne niceni jine rodiny

dorinka88
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hehena
21. únor 2012

to zjištění stejně jednou příde. on je všude uvedenej jako otec, takže až jednou nebude, bude se řešit i jeho nemanželský dítě... jak byste se cítily po tolika letech lží? líp po 10, nebo po 30, kdy už bude v pánu a vy nebudete mít ani možnost nakopat mu zadek a zeptat se ho, proč tohle udělal?

teď máme všechny svoje děti, rodiny, a je to pro nás nepředstavitelný, ale jedna věc je nevěra a druhá věc je z nevěry dítě! a váš muž přiznanej jako bio otec... u nich v práci to navíc všichni vědí.

brusinka.pusinka
21. únor 2012

@marselina můj názor je nechat spát...... situaci neřešit fungujete s dětmi a partnerem jako rrodina a co jsme viděla na fotkách tak asi pohodová rodina... jsou v ní 2 rodiče a i prarodiče... Pokud se to provalí tak zbytečně budou trpět děti na obou stranách.... můj názor je co se nevyřešilo před porodem a svadbou, se už k dobrému nikdy nevyřeší... Může utrpět jak tvoje rodina a tvoje děti tak děti biologického otce chlapečka... trpět zase budou děti. Nechala bych to spát když už to spí víc jak 6 let.... chlapec se může dozvědět pravdu až bude rozumět věcem jako je pojem o rodině a o biologicých rodičích.... Já bych být tou druhou ženou se to raději dozvěděla před svdbou a nebo až když bude dítě dospělé než teď . Brala bych to jako zradu jako nůž v zádech... samozřejmě by asi mělo za příčinu rozpadu vztahu☹ neboť bych se cítila zklamaná obelhaná a ukřivděná... To je můj názor.... Upřímě by mi bylo líto jak ženy tak Především Všech dětí této kauzy zůčasněných☹

hehena
21. únor 2012

@dorinka88 no já si myslím, že to praskne tak jako tak.... nejsem sice právník, ale takto to dopadlo u mojí babičky. ta se prostě u právníka dozvěděla, že její muž měl ještě jedno dítě, kterýmu bylo v tý době 18 a bylo vymalováno....

danfal
21. únor 2012

Mě upřímně děsí ta představa, že by mi domů nakráčela paní a sdělila mi, že je matkou dítěte mého muže. Osobně bych se to raději dozvěděla od právníka a nebo vůbec. Ale každá jsme jiná.

dorinka88
21. únor 2012

@hehena To jo jiste jednou to opravdu praskne! Dědické zaležitosti mame v tomto smeru zajištěné.A když to praskne z pri vyřizovaní dědictví ... tak to tak bude !

hehena
21. únor 2012

@dorinka88 tohle si třeba nedovedu představit vůbec. mojí maminu by asi zlomilo, že to nejbližší kolem ní věděli a neřekli jí to... on to čas asi trochu srovná, ale bolet to (i od vás) bude podle mě velmi dlouho.....

@danfal no to děsí i mě. sama nevím, jak bych se já osobně zachovala, ale chápu zakladatelku, že jí tyhle myšlenky nedají spát, že jí třeba dochází, že svoje syna okrádá o prarodiče, přestože se klidně i může stát, že by ho prarodiče vůbec nepřijali a v neposlední řadě jí vadí, že bio otec musí být uveden naprosto všude, ale veřejně se její syn ke svýmu otci přihlásit snad ani nemůže. zakladatelka píše, že jejich syn o otci ví. kdyby nevěděl, byla by to taky věc jiná..... jak s tou informací má teda nakládat? to mu mají oba jeho říkat, že to nesmí nikde říct.... ?
tohle už je prostě tak rozehraný, že to stejně praskne mnohem dřív než u právníka.... a je mi teda velmi líto syna zakladatelky, že s tím bude muset celej svůj dospívající život nějak bojovat... 😖

dorinka88
21. únor 2012

@hehena Já myslim že kazdý ma svuj usudek a dělá jak umí, jak být nestraná k oboum rodičum, které máte stejne ráda ! Ale já nechci řešit náš případ jen jsem přidala vlastní zkušenost

hehena
21. únor 2012

@dorinka88 no to souhlasím. jen píšu, že si myslím, že v naší rodiě by to mělo ten následek mnohem horší...

vendy26
21. únor 2012

@dorinka88 Souhlas - naprosto chápu, že své mamince nic neříkáš... To je záležitost mezi ní a tvým tátou. Stejně tak jako případ zakladatelky (myšleno sdělení letitého tajemství) je záležitostí jejího bývalého partnera a jeho současné ženy/rodičů. Jak se nás shodlo víc - měla udělat "ródeo" hned, teď už to postrádá smysl a nikdo ze zúčastněných tím nic nezíská 😔 Možná tak jednu nepříjemnou a bolestivou zkušenost navíc 😖
@marselina - je něco konkrétního, co tě vede k tomu, chtít to nyní celé otevřít? Vím, psala jsi, že nemáš v plánu to řešit hned teď, ale že ses tím vůbec začala zabývat... Protože jak už tu někdo psal, z fotek působíte se současným partnerem jako harmonická rodina. Užívej a važ si toho co máš, druhé šance, a za minulostí udělej tlustou čáru. Než tatínek, který nemá zájem, radši žádný tatínek. Vyjde to ve finále na stejno, ale druhá varianta je míň bolestivá.

weri1
21. únor 2012

@romca13 já se na účet třeba nedívám, takže ani nevím co manžel platí.... 😉

vercaberca
22. únor 2012

@marselina od začátku jsem tuto diskuzi sledovala a zkoušela si představit, jak by to vypadalo u nás. tak prvně jsem si 100% jistá, že by tchýňka i moje mamka zatajené vnoučátko přijaly a snažily se vnoučátko si zamilovat. (samozřejmě záleží i na povaze dítka, ale tvůj chlapeček je ještě malý, tak by pořád měla vyhrávat dětská roztomilost).
z pohledu podváděné manželky. sice by mě muž pěkně naštval, ale víc by mě vytočilo, kdybych se to dozvěděla ještě později (např. při dědění). zcela sobecky bych upřednostnila moje děti (manželovo nemanželské dítko by muselo mít velké kouzlo osobnosti, abych ho přijala za své 😅 ). takže bych chtěla mít vyřešený majetek, který jsem i já vybudovala, naspořila apod.. tzn, nechtěla bych, aby moje děti byly krácené. detaily by byly na dlouho...
z pohledu matky nemanželského dítěte: pokud je bio otec aspoň trochu normální a může do budoucna něco nabídnout (životní zkušenosti, dobré rady, naučení řemesla, zajištění pracovního místa apod.), pak bych docela bojovala. myslím si, že každý má jednou potřebu najít své kořeny a tvůj syn je třeba taky bude chtít hledat. jednou by ti mohl vyčíst, že jeho bio otec i rodina jsou fajn, tak proč jsi mu je odepírala. takhle ty můžeš zkusit udělat maximum a tvůj syn si bude moct sám vybrat, jestli je chce mít za příbuzné nebo raději ne.

jen si pořád neumím představit tvoji roli. možná budeš mít velké štěstí a bude všechno jenom lepší. a nebo taky - tvůj muž může začít být neklidný......... manželka bio otce může být dost nepříjemná a znepříjemňovat ti život, kde se dá. myslím tím, roznášením nepravd po městě, které ti budou škodit a tobě budou docházet dřív nebo později síly tomu odolávat................... rodiče bio otce můžou být taky protivní a dokonce tě kritizovat, jak toho chudáčka malého vedeš................. rodiče tvého manžela můžou začít šít do manžela a opět to hodí rozkol i mezi vás.............

přeji ti, aby se to u vás vyvíjelo jenom tím nejpříjemnějším způsobem pro všechny.

pet.s
22. únor 2012

@marselina klukovi říct..100% říct...nebo se to dozví od někoho jiného a bude to brát jako zradu od tebe. Mám dvě adoptované děti, vím o čem mluvím a vím jak je těžké jim říkat "ne já Tě v bříšku nenosila, to tě nosila nějaká jiná paní a ta se o tebe nemohla starat, tak tě dala do domečku. A já zase měla nemocné bříško, a moc jsme chtěli takovou roztomilou holčičku(krásného kluka). tak jsem šla do domečku a tam jsem viděla už z dálky to nejkrásnější miminko na světě(já přidávala ještě, že Pán Bůh mi pošeptal, že tphle dětáko je pro mě, ale to nikomu nevnucuji). Hned jsme si ho pochovali a věděli jsme, že je to naše holčička(chlapeček) a přitom se mi chtělo řvát. "Milé děti, vaše mámy byly obě lepmlice a nevážily si daru ít děti. Sexovaly o 106 a nepohodlné následky mileneckých vzathů vrazily do kojeňáku!!Ten zbytek už by byl stejný jako v první verzi. 😠

Holt si musíš říkat, že to děláš pro to dítě. Hodit za hlavu svoje pocity, svoje chtění a upřednostnit zájmy dítěte.

Moje rada zní "Neřeš to! Ono se to jednou vyřeší nějak samo!"

Ale pokud bydlíš na vesnici, nechápu jak tohle chcete utajit. Zvlášť, když o tom ví víc lidí než jen vy dva.Držím palce. 😀

pet.s
22. únor 2012

@weri1 ani já panu ministrovi financí do toho nekecám...složenky končí u něj na stole...chci jen informaci, teď musíš šetřit, ted můžeš utrácet 😀 😀 Ale více slyším tu první variantu....i když u nás se po účetnicku říká, že musíme snižovat náklady.-)))))))))))))

pet.s
22. únor 2012

@dorinka88 no,ale to bude už tomu, po kom bude to dědické řízení asi srdečně fuk.-))))))))))))))))))))))))))

vercaberca
23. únor 2012

@dorinka88 @pet.s no ono to dědické řízení asi úplně fuk nebude. v případě dorinky budou možná překvapení. je to absurdní, ale.... jestli je dům na mamku a umře před tátou, tak půlka půjde taťkovi a druhá půlka mamčiným dětem rovným dílem. po smrti táty se budete o jeho polovinu domu dělit s nevlastním sourozencem. takže ho pak budete muset z jeho podílu vyplatit a nebo vymezit část nemovitosti, kterou bude moct využívat.
přiznávám nejsem právník a teď jsem zaregistrovala nějakou novelu občanského zákoníku, kde snad už člověk může o své pozůstalosti rozhodnout sám a rozdělit majetek podle svého uvážení.

pet.s
23. únor 2012

@vercaberca ale já myslela tomu otci, po kterém se bude dědit, že už mu to bude úplně fuk.-)))..my to máme v rodině taky tak. táta má syny z prvního manželství. jeden je gambler, samý dluh a průšvih, naše obral o peníze, druhý je docela v pohodě,ale za tátou přijel jen cca2x za svůj dospělý život. Naši mají nějaký majetek a pokud táta umře dřív, tak se budeme muset podělit s bratry. Což peníze by mi bylo jedno,ale naši mají koupený byt a věřím tomu, že i když by máma neměla kam jít, tak bratr č.1 ji bude schopen z toho bytu vyštípat, jen aby měl dluhy na svoje průsery.

marselina
autor
23. únor 2012

tak hlásím,setkání s bio tatínkem proběhlo naprosto v pořádku,staré rány se sice u mě otevřely,ale bylo to jen chvilkové.
Jinak jsem se rozhodla,že to nechám spát,máte pravdu,stejně to jednou praskne,jak vím,tak pořád doma nikomu o dítěti neřekl,ale chce to tajit tak dlouho jak jen to půjde.Pravdu jste měly i vy,co jste psaly,že když bude syn,chtít,tatínka si najde sám a pokud ne,tak ne.

sariss
23. únor 2012

Ahoj, necetla jsem vsechny strany, ale ja a priori nerozumim tomu ze to nevadi Tobe. Ses mlada, nebylo by lepsi najit synovi jineho tatinka a sobe partnera " na plny uvazek" a ne jen tatu, sice biologickeho, u ktereho ale jste na druhe koleji. Pochopila jsem ze on ma tez dite/deti takze Tvuj syn a jeho deti nevi ze maji sourozence?! Ja bych teda myslela na prvnim miste na dobro sveho syna a na sebe, jeho manzelka Tebe nemusi zajimat...

Takze on chodil s jinou a Tebe mel jako milenku a prestoze tys otehotnela on si vzal tu druhou? Zhruba v dobe kdyz mela rodit pocitam...S manzelkou otehotnel az po Tobe nebo jeste pred?
Mne prijde z evas obe neskutecne ponizuje a ze na tohle proste nema pravo = vysledek je ten ze jeho manzelka zije ve lzi, top je hodne hnusny a kdyby se to dozvedela , je to na infarkt a Ty mu to vse tolerujes prestoze to vis, to se mu to zije! Nechci nikoho soudit neznam cely pribeh, jen si myslim ze on by zaslouzil nakopat do zadku od Vas obouch matek jeho deti. Zalezi jen na Tobe jak to chces a kam budes vse smerovat, preju Ti pevne nervy a spis at potkas nekoho jineho, poradneho chlapa a tohohle posles nekam...

amallie
23. únor 2012

@sariss možná sis měla přečíst celý příběh, neb tvůj příspěvek je lehce mimo 😅

sariss
24. únor 2012

@amallie necetla jsem celou diskuzi neb mam i jinou denni napln nez MK 🙂 ale mas pravdu, nemela jsem se tak rozepisovat bez pecliveho nekolikahodinoveho prostudovani tohoto pripadu 🙂) sorry

janule11
24. únor 2012

@marselina ahoj 🙂 . Diskuzi jsem si přečetla a nad některýma názorama mi zůstává rozum stát 😕 .
Já osobně si myslím, že každý má právo znát své rodiče, svojí rodinu.
Možná by prarodiče nebyli rádi, že se jim najednou "někde vyloupl" další vnouček, ale naopak by také mohli být pěkně naštvaný, že jim to syn zatajil. Já mám dva syny, na "babičkování" si ještě delší dobu (doufám) počkám 😉 , ale když si představím, že by mi některý syn zamlčel vnoučka, tak bych byla HODNĚ MOC naštvaná.
Také Kuba by tobě a bio tatínkovi mohl jednou vyčíst a být po právu naštvaný, že jste mu svým rozhodnutím to všechno "ututlat", znemožnili poznat svojí biologickou rodinu - tátu, babi, dědu, eventuelně nevlastní sourozence. Také v případě, že by se s tebou něco stalo, Kuba by šel do péče bio otce a to by byl šok pro všechny, nejvíc hlavně pro malého, který by nikoho z nich neznal ☹.
Já osobně bych si nejdřív o tom všem, o tvých pocitech a starostech promluvila s otcem Kubíka. Stejně se to jednou nejspíš provalí, tak ať se to nestane špatným způsobem. Ať si o tom bio taťka promluví nejdřív s rodiči, poradí se s nima jak to zdělit své manželce a zbytku rodiny.
A teprve potom, až jaké by byli reakce, bych to opatrně řekla Kubíkovi a pomaloučku ho začala seznamovat s "novou" rodinou a nebo bych naopak tutlala dál.
Já osobně bych sama jeho rodině nic neříkala - v případě jejich nas*ání by jsi to odnesla všechno ty 😒.
Dítě nemůže za "úlety" svých rodičů. A když má taťka odvahu skotačit "na dvou frontách", tak ať má taky odvahu to přiznat a postavit se tomu všemu čelem !!!
Taky bych to nejdřív probrala s nynějším manželem, co on na to, co z toho může být, jaké problémy vzniknout,.....

Hlavně si ty musíš uvědomit, že v případě, když by bio taťka souhlasil a začal do toho zasvěcovat svojí rodinu, malého by si postupem času k sobě začali brát na víkendy, prázdniny,.... a to pro tebe může být taky těžký 😒.

Co se týká jeho manželky, tak to je těžký. Záleží na tom jaký spolu mají vztah, co všechno už spolu zažili/přežili, .... Já jsem byla od manžela také podváděná (s xxx ženama) ☹. Když jsem to zjistila poprvé, odpustila jsem mu, dítě tedy jiné neměl, ale to by na tom nic neměnilo, to jiné děcko za to nemůže. Když jsem zjistila další nevěry, už jsem mu neodpustila a šly jsme od sebe. Do teď mu nemůžu odpustit, ale víc to, že mě psych. i fyz. napadal.

S těma alimentama, pokud je máte sepsané advokátama, tak ti zůstanou. On by se tedy mohl eventuelně začít cukat a zkoušet ti je neposílat, ale to by hravě vyřešila soudní exekuce na jeho plat. Pokud by ti je chtěl snížit, musel by soudně a mít k tomu pádný důvod (podstatně nižší příjem, ztráta zaměstnání,.....). To že už má další děti, není důvod ke snížení, pokud mu to do teď nedělalo problémy platit a zvládal tak uživit všechny své potomky. Apropó, Kubík už nejspíš chodí nebo půjde brzy do školy, tak se ti ještě náklady zvýší, takže by nebylo od věci si s bio taťkou promluvit o eventuelních příspěvkách na kroužky, pomůcky do školy, školy v přírodě, tábory,..... nebuď hloupá a neboj si o to říct, neděláš to pro sebe, ale pro Jakuba 🙂.

Každopádně máš před sebou těžké rozhodnutí, těžkou situaci. Ale jak já s oblibou a po zkušenostech říkám : ženská vydrží všechno a ještě víc !!!

Omlouvám se za román 😀 😀 😀

garfie
24. únor 2012

Pokud tě teda zajímá reakce-asi bych se jako první pozvracela hrůzou....a pak by se vidělo. Záleží na spoustě okolností, ale důvěra (a důvěrnost ve vztahu) v háji. Tolik asi jako manželka.
A co se týká, kdybych byla ve tvé kůži (já vím, že na to se neptáš-ale stejně jako ostatní nemůžu odolat....😉 -nechala bych to plavat. Myslím, že ty jsi svůj čas už prošvihla (ať už jsi k tomu měla jakékoli důvody), teď už je fakt pozdě....možná se to provalí, asi by to měl přiznat on, ale ty a tvoje babička byste se měly držet zpátky. A že chceš prarodiče pro syna? To si je raději sežeň přes inzerát.....nebo se dávej častěji do řeči s babkama v parku, možná budeš překvapená, jak bezva náhradní babičku najdeš (vlastní zkušenost). Je to těžký-pro všechny zúčastněné-a žádné řešení není ideální, tak držím pěsti, aby ses mu aspoň přiblížila....