Manželská krize. Kdy jste si uvědomili, že jde manželství do kopru?

3. srp 2022

Kdy jste si uvedomily/i, ze jde vase manzelstvi do kopru?

andelka
3. srp 2022

Tak něco jsem si uvědomovala snad od svatby..ale nakonec prostě musel přetect pohár. To už ale v kopru bylo a nic se s tím už nedalo dělat. Blbý to bylo tak 3-4 roky předtím.

autor
3. srp 2022

@andelka poprve me to napadlo den pred svatbou. Celkove mam pocit, ze uz jsem tu jen jako kucharka a uklizecka. Cas se mnou travit nechce, na sex se musim div ne doprosovat, mam pocit, ze si vubec nevazi, za vsechno muzu ja.
Kdyz to zkusim nadhodit, odchazi. Napsala jsem mu na papir asi 8 radek, co me trapi. Papir vyhodil, ze vetsi kravinu necetl.
Tata je vybornej, ovsem jako manzel…

jola777
3. srp 2022

V prvním manželství (po 9 letech manželství) asi po půl roce bez sexu jsem si uvědomila že jsme už pár let spíš jak sourozenci a ne jak manželé.....do roka jsme se rozvedli.

elu
3. srp 2022

Ty vole, jsem si musela pozorně zkontrolovat, jestli jsem to nepsala já 😄

autor
3. srp 2022

@elu pocit, ze ses mu fuk? 😏

elu
3. srp 2022

Přesně jak u vás, cos popisovala... Táta super, manžel nic moc

andelka
3. srp 2022

Jo, u nás to samý. 3 týdny před svatbou jsem měla pochybnosti. Ukecal mě. Po svatbě už člověk doufal,že to bude ok. Taky jsem se snažila, taky psala, nezájem, dokud nebylo pozdě. Ani táta nebyl dobrý. To až po rozchodu. Když jsem zavelela k rozchodu,upřímně jsem si myslela,že to uvítá. Stejně jsme mu jen překáželi. A mně si nevšímal několik let.

autor
3. srp 2022

My jsme meli ored mesicem vyroci svatby. Nic, ani zminka. Na snidani jsem udelala livance ve tvaru srdicek, pusu. Nic….
@andelka ja porad doufam, ze se to zlepsi, ae cim dal casteji na me z toho vztahu pada takova depka. Jako rozhodne casteji se kvuli tomu rozbrecim, nez kolikrat se zasmejeme.

andelka
3. srp 2022

No, chlapi často ty výročí moc neřeší. My jsme si letos jen přes sms popřáli,a já byla první. Ale spíš mě mrzelo,že nemáme čas,ten den jsme se skoro neviděli a celkově toho máme teď dost. Jenže vzhledem k tomu,že na mě myslí průběžně, k narozeninám, nebo i jen tak, nosí květiny, víno,protože to mám ráda, spolu vymýšlíme aktivity..S ex tohle taky nebylo. Co jsem nevymyslela,nebylo. Četla jsi Pět jazyků lásky? Je možné,že to každý vyjadřujete jinak, proto se cítíš nenaplněná, nemilovaná.. Nebo prostě se k sobě nehodite. Jsou lidé, chlapi,kteří prostě vhodnými partnery nejsou skoro pro nikoho.

autor
3. srp 2022

@andelka necetla, kouknu na to. Co je za den vedel moc dobre. Sam me na to den predem upozormoval.

andelka
3. srp 2022

Tak to asi měl za vyřízené. Že si vzpomněl a připomněl ti to. Na lívance se srdíčky asi neslyší ( což se nedivím)

hani_na
3. srp 2022

Takhle - jeho nezměníš. Je to obtížné si to přiznat, ale to je víc o nás než o těch druhých, když nám něco vadí. Za naši ne(spokojenost), frustraci nebo štěstí jsme zodpovědní my. Protože on se nějak chová a třeba existuje ženská, která by s tím byla ok, Ty nejsi - proč? Zamyšlení na krátké letní večery😉

vikinkav
3. srp 2022

Jestli doufas, ze se neco zlepsi, tak myslim ze je 99% jistota, ze ne. To ti asi rekne skoro kazda zena ☺️ Takze je to na tobe, na vas, zalezi jak spolu travite cas, dny - ne vyroci, narozeniny, gesta. Ja treba vyroci, svatky neslavim vubec, maximalne si to pripomeneme a dame si pusu, narozeniny vyjimecne podle nalady, ale z tohohle nehodnotim nas vztah s manzelem, ten je zalozen na necem jinem - ohleduplnosti, respektu, radosti z toho, ze jsme vedle sebe atd.

autor
3. srp 2022

@vikinkav ja si na gesta nepotrpim, blahoprani apodone, necekam darky, staci ze o tom vi, ze to zmini…
Cas travime vsechen s detma. Meli jsme jeden jediny spolecny vecer bez deti, po 5 letech, kdy sel spat, aby se mnou nemusel mluvit. Mam pocit, ze deti bere jako takove alibi, aby se mnou nemusel komunikovat. Treba to tak neni, ale na me to tak pusobi. Posledni dobou mam cim dal vetsi pocit, ze jsem mu proste lhostejna. Ted jsem byla nemocna, s velkymi bolestmi. Rekl ze mam vydrzet do odpoledne, ze se mu jeste nechce jet domu. Byla jsem na kratkem zakroku, ani zminka boli? Lepsi? Nic, nezajem. A nezajem je to nejsmutnejsi

klarina_f
4. srp 2022

Kdyby to šlo anonymně, tak napíšu. 😀

levandule_k
4. srp 2022

Zkusila bych manželskou poradnu, ale on pravděpodobně nebude chtít, protože asi nevidí problém, takže bych zkusila terapii pro sebe, abych si rozlouskla, jestli odejít nebo zůstat. Jak komunikovat. Co mě přimělo brát si takového partnera atd. Ho nezměníš, ale můžeš změnit sebe.

autor
4. srp 2022

@levandule_k vcera jsem koulala na manzelske poradny tady ve meste. Lze jit i bez partnera. Tak se zkusim objednat.

beck90
4. srp 2022

Soucítím....mě trvalo třeba tři roky se odhodlat odejít... že to jde do háje si neuvědomuju kdy mi to došlo, těch momentů bylo moc, ale člověk si říká, že to nějak zpracuje.
Jakmile mi skončil rodicak tak jsem od ex odešla, máme střídavou péči. Nejlepší rozhodnutí....jak píšeš ty tak můj ex je taky super táta, takže se nemusím o syna bát když je s ním a nemusela jsem malému tu rodinu úplně ničit. Prostě nás má jen každého zvlášť. Jsme všichni spokojení a to dítě to hodně vnímá.
Bývalý má přítelkyni s dvěma dětmi a syn se tam vždy moc těší a já mám taky partnera se kterým mimčo čekáme.
Věřím že taky dojdeš štěstí a že se vám oběma uleví jako nám ;)
Hlavně ať to neodse*ou děti 😘

levandule_k
4. srp 2022

Čím dřív se objednáš tím lépe pro tebe, tak neváhej. Asi už budeš mít i trošku zadupané sebevědomí po tom jeho chování...(soudím dle střípků jeho chování, co jsi tady napsala)

ivetkafek18
4. srp 2022

Po 9 letech mi vadilo i to ze dýcha. Lezl mi na nervy. A vadil mi kazdej jeho dotyk. Nemelo to smysl rozvod vyl do roka. Ted jsem podruhe vdana je uplne jinej a dela to co jsem chcela od prvniho manzela. Pro jednoho problem pro druheho samozrejmost. Niceho nelituju. Rozvedla bych se znova akorat ze tentokrat o hodne driv

beck90
5. srp 2022

@ivetkafek18 mám to stejně, také nelituji ničeho jen že jsem do toho nešla dříve 🤔

andelka
5. srp 2022

@ivetkafek18 taky jsem podruhé vdaná a lituju jen toho,že jsem se nerozhodovala dřív. Ideálně před dětmi.

sorboni30
5. srp 2022

U nas jako tata i manzel stal za nic.. A zacala jsem si to uvědomovat kdyz mi nebyl oporou pri zdr.problémech..rozvedli jsme se po 13letech. Posledni dva roky už to bylo nesnesitelné. Bral me jako kucharku, uklizecku, podrz v posteli na minutu a ja nic..Pred detmi utikal ven, jezdil na sluzebky na tydem ani nezavolal. Tak jsem s nim sedla, dala 3 ultimata..neresil to tak jsem rekla dost a rozvod. Pak zacal makat, ale bylo pozde. Kdyz jsem pozadala o rozvod, nasel si me muj nynejsi partner. Dnes? Mame spolu 6 mesicni dceru, kluci noveho partnera miluji a k bio otci jezdi co 14 dni na vikend a ten ma taky partnerku s dětmi. Jsme všichni spokojeni

hadruska
5. srp 2022

Kdyz jsem potrebovala pomoc a on mi rekl,at si to udelam,jak chci,ze on se musi venovat svemu veledulezitemu konicku.Pak uz to bylo,jak puzzle nezdaru
Byly jsme spolu 10 let....

luckawm
5. srp 2022

Osobně bych se ho narovinu zeptala jestli se mnou chce ještě být, jestli ke mě něco cítí, že já z nej mám pocit, že ne 🤷‍♀️. Upřímně by mi hodně vadilo kdyby o mě aspoň jednou za čas “nepecoval” třeba ve chvíli kdy je mi špatně je to dost zvláštní 🤔. Můj manžel by za mnou jel klidně z práce domu kdyby mi bylo špatně a řekla bych mu to. Když jsem měla střevní chřipku a bylo mi zle proste mě odvezl na pohotovost . To mi přijde jako naprosto normální. Neříkám, ze jsem na nějaká velká gesta, ale k výročí třeba kytka rozhodne potěší. Kdybych mu udělala livance ve stvaru srdce určitě by byl rad nebo by dal alespoň na jevo, ze je rad za nějakou snahu apod.
Nevím no, pokud je všechno tohle tvému muži jedno tak mu jsi jedno ty 🤷‍♀️.

ee.liska
5. srp 2022

Když začal dávat přednost koníčkům, kamarádům a alkoholu před námi. Pak jsem to ještě pár let dala, ale nakonec jsem odešla. Nebyl ochoten o tom debatovat.

ivetkafek18
5. srp 2022

@andelka ja mela to stesti ze deti nebyly. Ty mi dal az tenhle manzel ale jo skoda toho casu s blbem

kozaci
8. srp 2022

Teeda, já to mám stejně. Jako táta super, jako manžel hrůza. Totálně nezájem. Nevím co dělat. Rozvést se nechci. Byla jste některá v té pořádně? Co vám poradili? Asi se také objednám ....

autor
8. srp 2022

Ja jsem nadhodila ten nezajem behem me nemoci…. Ze se nezepta, jestli me to boli, jak mi je. A odzbrojila me ledova logika- vzdyt jsem videl ze te to boli, tak proc bych se ptal?
No tak jako neco na tom je… asi je to vsechno o komunikaci 😬

andelka
8. srp 2022

Není asperger?

@kozaci my jsme byli. Poradna pro rodinu a mezilidské vztahy. Hodně mi to dalo. Ale buď bylo moc pozdě,nebo by to stejně nemělo smysl. Kde nic není,ani...Člověk se nemůže změnit od základu, na stálo..a musí být ještě zájem z obou stran. Každopádně to byla velmi zajímavá a podnětná zkušenost a věřím,že u jiného páru by to mělo šanci.