Manželská poradna. Jak to tam funguje?

dukie
1. zář 2009

Ahojte maminky. 🙂 Chci se zeptat, jestli některá nevíte, byť třeba jen z doslechu, jak to funguje v manželské poradně. Tj. zda je normální, že tam třeba zajde jen jeden z páru, jestli je normální jít tam i v případě, že je to "jen" lehčí manželská krize, ale přesto si prostě nevíte rady, co s tím... jak se objednává, jak často se tam chodí, na kolik (přibližně) ta kratochvíle přijde atp. No a stejně tak mě zajímá, pokud s tím máte osobní zkušenost, jestli Vám to něco dalo, jestli Vám to pomohlo řešit Vaše pocity a jestli byste to doporučily i ostatním. 🙂 No prostě všechno, co Vás k tomu napadne. 🙂

naty
2. zář 2009

myslím, že je jedno, jestli tam půjdete spolu, nebo každý zvlášť nebo jen jeden z vás!! a určitě je lepší tam jít s lehčí krizí, než aby přerostla do velké, ne? 😉 na všechny problémy prostě nemusíme znát všichni odpověď, takže pokud to chceš řešit sama nebo i s manželem, tak do toho!! 🙂 Osobní zkušenost nemám, ale nebála bych se toho...někdy má člověk pocit, že je všechno moc komplikovaný a vůbec, a pohled "z venku" strašně pomůže...

kubaka
2. zář 2009

máme bezva zkušenost. ¨Navštívila jsem manželskou poradnu sama, povyprávěla, oni napsali dopis muži, že by chtěli v zájmu objektivity znát i jeho názor a zda by se laskavě též dostavil. Na mého muže udělala dopis dojem a - jak mi řekli, že se tak obvykle děje - přišel se mnou. Stačí, když přijde jeden z páru a nejčastěji prý chodí první ženy.
Terapeut nám pomohl se navzájem slyšet a domluvit se, po půl roce bylo relativně vše OK. Dokonce tam manžel zůstal chodit individuálně.
bylo to státní zařízení, všě šlo na pojišťovnu. Určitě jsou i V Brně tyto služby , které zřizuje město,k úřad, takže jsou bezplatné. chodí se obvykle jednou za týden a objedná se při schůzce na další.

Vodítkem pro vstup do terapie doporučuji vlastní pocit z návstěvy, dojem. Musíš tomu člověku pojmout důvěru a věřit mu. Kdyby vám jakkoliv neseděl nebo jste se nedítili pohodlně a dobře, je dobré to říct, popř. chtít někoho jiného.

kay
2. zář 2009

ahoj, já měla taky tu čest navšívit poradnu, kvůli bejvalýmu, šla jsme tam, myslím nejdrřív sama, tak mi pak řekli, že mám od něj co nejrychleji utéct, a když ho pak viděli tak mi to jen potvrdili. kdybych jim tehdy věřila resp. kdybych měla tu odvahu odejít, tak bych si ulehčila mnoho věcí, ale ženský tam byly moc fajn a pomohly mi. A nic jsem neplatila.

naty
2. zář 2009

kay: 😀 ...dobrá rada nad zlato... 😀

lentilka11
3. zář 2009

dukie, v následujícím odkazu je seznam poraden v celé republice, měl by být dostatečně aktuální..

poskytované služby by měly být zdarma

http://www.amrp.cz/joomla/index.php?option=com_...

andrealiskova
4. zář 2009

Manželská poradna je určitě skvělá věc, ale ve mně osobně to vyvolává smutné pocity. ☹

mkr
12. bře 2010

ahoj, taky uvažujem s manželem, že ji navštívíme, ale trochu nevím co si od toho můžu slibovat

maky_maja
30. říj 2017

@kubaka
A kam jste s manželem chodili? Byla bych ráda za tip, kam zajít. Děkuji.