Manželství před rozvodem. Máme šanci?

8. zář 2021

Holky, ničí mě, že i já se přidávám do skupiny rozvést se/nerozvést se.
Jsem s manželem 15 let, 5 let manželé. Známe se opravdu dlouhou a od mládí, ale od toho, co se nám narodily děti,jsme nějak zapomněli na sebe. Láska postupně vyprchala. Žijeme vedle sebe. Krize trvá 4 roky, je to lepší pak zase horší. Nedokážeme konstruktivně komunikovat. Oba bereme ohledy na druhého,aby sme mu náhodou neublížili, ale tím si neřekne co je potřeba. Víme to, ale nevím co s tím. Teď řešíme intenzivně jak to bude dál. Manžel včera jel z práce s tím, že už to nemá cenu, že pro nás bude lepší, když se rozejdeme. Máme 2 malý děti, kterým by to zničilo život. Když je pak doma viděl, sesypal se, že to bez nich nedá. Já taky ne. Z představy, že si je budeme každý týden přehazovat mě ničí. Vím, že bych nebyla první ani poslední. Ale nepořídila jsem si děti,abych jim zničila život.
S manželem jsme si pak sedli a probrali,co je potřeba změnit,ale sám mi řekl, že neví jestli to bude stačit. Že neví,jestli už není moc pozdě. Je mi z toho úplně špatně.
Samotný osamostatnění si myslím,bych po finanční stránce zvládla.ale po emocionální... Navíc s manželem jsme oba z úplných rodin. Nikdo rozvedený. Jen oznámení rodině mě děsí, ale je to to nejmenší.
Je tu prosím někdo,kdo to měl podobně, komu se podařilo rodinu zachránit? Potřebuji naději, naději pro děti 😔

andelka
10. zář 2021

@lacehea tak proč to píšeš, když ani nechceš, nemůžeš říct, proč by bylo lepší se nerozvádět? Možná proto,jak se odvíjel život těch 20 let? Kdyby ty roky byly jiné, možná bys to taky hodnotila jinak. Bohužel věšteckou kouli nikdo nemáme.
Už jen to, že poradna ani psychologove nepomohli dává spíš ten výsledek,že by pokračování manželství moc výhra nebyla..

ai30
10. zář 2021

@lacehea Vzdyt musis sama videt, ze bez kontextu je to tve sdileni zkusenosti uplne bezpredmetne...

rozitta
11. zář 2021

@ai30 chci se zastat @lacehea hodnotí rozvod s odstupem 21let. Podle mě to myslela tak (ale nemusí to tak být) že to, co jim tehdy v manželství připadalo jako pádný důvod k rozvodu, tak už se tomu s odstupem času jen "směje". Asi tak jako když si v dospívání myslíme, že jsme nejchytřejší na planetě (obrazně), každý náš problém (ve škole, v lásce, ve vztahu k rodičům...) vidíme jako mega velký, důležitý, nepřekonatelný a pak s odstupem času si říkáme, Bože jak jsem byl tehdy ještě hloupý. Protože člověk se učí zkušenostmi. A ty jsou nepřenositelné. Každý si to musí zažít sám. Zase použiji slova mojí babičky ( budiž ji země lehká) její kamarádka byla třikrát rozvedená. Když se pak někdy ve svých 70 letech spolu bavily, zeptala se babi kamarádky na ta manželství. Kamarádka odpověděla: "Bylo to (manželství) každé jiné ale vlastně stejné. Protože každý chlap byl jinak blbý." Takže kamarádka si ani tím třetím manželstvím nepolepšila. Nikdy nenajdeme naprosto ideálního muže a ani my nejsme ideální ženy. Vztah nestojí za záchranu pokud tam není důvěra a už ani jiskřička možné lásky. Jinak stojí za to bojovat!

katule1990
8. srp 2022

Ahoj, nahodou jsem narazila na tuto diskusi. Byli jste v poradne, pomohla vam? Doufam, ze se vam podarilo vztah zlepsit 🙂.

bohumilakupkova
Autor odpověď smazal
Zobraz