Máte rády uklizeno? A jak udržujete doma pořádek?

aksilee123
27. kvě 2016

Ahoj holky, ráda bych se zeptala, zda máte rády doma pořádek a vše pěkně uspořádané? Já ano a asi jsem duší "uklízeč". Vše mám uspořádané, každá věc má své místo + denně vysávám, utírám prach, umývám vanu a wc, žehlím. Každý druhý den vytírám atd. atd. Ale jako základ vidím to, že každá věc má své místo. Dokumenty, doklady, smlouvy, sezonní oblečení, hračky, šití, léky atp... Také dělám to, že každý den udělám jednu věc "na víc" třeba vytřídím lékárnu a druhý den dokoupím co chybí, další den umyji dveře atp... Samozřejmě tu máme hračky, kreslení, látky atp.. to s čím si zrovna hrajeme nebo z čeho vyrábíme, ale to nevnímám jako nepořádek/špínu.
Jak to máte Vy? Než jdu večer spát, tak musím mít uklizenou kuchyň a posbírané hračky atp....
Kamarádka říká, že nechce trávit život uklízením, ale já mám vše už tak zaběhlé, že mi to nezabere moc času a v uklizeném bytě se cítím lépe 🙂
A jak Vy, máte rády uklizeno?

verka4d
27. kvě 2016

Tak špínu doma nemáme,to by se nám ani nelíbilo. Ale že bych denně uklízela,to teda ne. Kolik máte dětí a v jakém věku? My máme 4 a stoprocentní pořádek opravdu nemám. Ano,věci mají své místo,hlavně léky,oblečení... ale že mi manžel nebo děti něco přehází v kuchyňské lince nebo ve špajzu,je mi docela jedno.Když přijdem všichni najednou ze zahrady,tak je na zemi kupa špinavých věcí,na koberci posypaný písek z ponožek,sem tam nějaký ťápanec od ušmudlané ruky,koupelna věčně "plave",po jídle na zemi drobky .... atd. Musela bych se zbláznit,kdybych takové prkotiny denně řešila. Nádobí mám na večer většinou umyté,ale když zůstane ve dřezu do rána,svět se nezboří. Záchod a koupelnu myji podle potřeby tak 3x do týdne,vysávám taky podle aktuálního stavu,jinak jednou za týden takový ten větší úklid,kdy vytřu,utřu prach atd. Ale takový puntíčkář jako Vy určitě nejsem. A co třeba když k vám přijde návštěva s dětmi a udělají binec,zvládáte to psychicky?? 😀
Ne,nemyslím to zle,jen jsme prostě každý jiný,no. Nemáme špínu,ale perfektně uklizeno taky určitě ne.

kacca11
27. kvě 2016

Mam rada uklizeno, ale tolik, co ty, to teda nezvladam. Chodim do prace, takze na takovou porci uklidu nemam prostor a ani silu. Kazdy den se snazim venovat tomu kolem 20ti minut nebo udelat jednu vec. Jeden den utru prach, jiny vysaju a vytru, jindy treba zehlim apod. Manzel to dela stejne, kazdy den par minut nebo jednu cast uklidu.

andreaandrejka
27. kvě 2016

Nejsem na uklízení magor, ale nemám ráda nepořádek, takže uklízím průběžně, abych nemusela dělat velké několikahodinové úklidy a aby, když se ohlásí návštěva, jsem před tím nemusela lítat dvě hodiny s hadrem. Máme pejska, takže vysávám denně, to jo, ale co to děláš ty, to tedy rozhodně nedělám 🙂 Vytřu jednou týdně, stejně tak uklidím a umyji koupelnu. Jsem ted těhotná, na rizikovém, takže hezky všechno v klidu, co neudělám dneska mi do zítřka mnikam neuteče. Před tím jsem chodila do práce, a to taky člověk utahaný po šichtě nemá hned náladu na to vzít hadr a smejčit.
Jak píšu, pořádek mám ráda, uklizeno mám, ale u nás doma se žije 🙂

lv
27. kvě 2016

Mám ráda uklizeno 🙂 🙂 🙂 samozřejmě. Ale uklízím nerada, ani v tom nejsem nijak zručná/rychlá/dobrá, dělám to, protože musím. Běžný provozní úklid - zamést, nádobí do myčky/opláchnout, utřít sporák od vaření, umýt wc, setřít drobky/polité ze stolu, dělám denně, hračky už si uklízí holky samy, nebo s mou dopomocí (málokdy). Mým snem je mít dostatek financí na placený úklid, který by udělal pořádný úklid..

naomi6
27. kvě 2016

@aksilee123 Já mám ráda uklizeno a pořádek a úklid mě i baví. Mám to tak zaběhlé z domova, mamka je hodně pořádná, takže jsem to od ní asi zdědila i odkoukala. Ale teda na tebe nemám. Takhle moc často bych ani časově nezvládala. Vysávám tak obden, ale vytírat a utírat prach zvládnu tak 1x týdně. Záchod a koupelnu podle potřeby, ale většinou tak 3x týdně. Mám 2 děti a udržet pořádek je docela fuška 😉. Rády se mnou vaří, takže to pak celá kuchyně vypadá jako po bitně. Ale snažím se je zapojit i do úklidu. Jinak věci máme také uspořádané - léky kontroluji docela často a prošlé odnáším do lékárny a oblečení třídím také dost často, protože máme malý byt a místa je málo. Horší je to s hračkami - ty stále přibývají a nesmím je dát pryč, takže udržet pořádek na poličkách je stále těžší 😉 Úklidu zdar

krystalka
27. kvě 2016

@aksilee123 - taky mám ráda pořádek, ale neuklízím každý den....denně zametu, vysávám tak 2x týdně, vytírám taky tak nějak, prach tak jednou za týden, koupelnu a WC uklízím tak nějak průběžně podle potřeby, mám třeba na umyvadle pořád houbičku a při mytí rukou ho vždycky přejedu, takže je pořád čisté....peru tak jednou za dva dny a nežehlíme prakticky nic 🙂 . Ale mám ráda věci na svém místě, večer musí být prázdný dřez, uklizené hračky a ostatní věci, připravené oblečení a věci na ráno, v obýváku urovnané polštáře a deky na gauči apod....prostě aby ráno bylo příjemné....to samé ráno před odchodem opláchneme nádobí po snídani a posbíráme pohozené věci, abychom se vraceli do uklizeného....

aksilee123
autor
30. kvě 2016

Dobré ráno všem 🙂 moc děkuji, že jste mi odepsaly a reagovaly v podstatě pozitivně, ráda jsem si udělala obrázek o tom, jak to máte i Vy ostatní.
Reaguji na otázky a příspěvky: máme dvě holčičky, jedné je šest a druhá má dva měsíce a doufám, že tím nekončíme 😀
Máme zatím celkem malý byt, takže i to mě nutí mít pořád poklizeno, abychom se tu neutopili ve věcech. No nevím, jestli jsem na úklid "magor" prostě mám ráda domácí pohodu a pořádek. Myslím si, že tím jak vedu domácnoct neprudím ani děti ani manžela. Prostě to stíhám/zvládám a zároveň se věňuji jim a své práci. Momentálně tedy práci ne, mám mateřskou.
Než jsem si dnes uvařila kafčo a sedla k modrému koníku, takl jsem stihla - umýt koupelnu, vytřídit box s kořením a dopsat co musíme s holkama koupit, stejně tak ledničku. Upekla jsem bábovku a dala do trouby smetanové kari brambory s kuřátkem, utřela prach a vyluxovala, dala jsem prát pračku prádla. Už asi stokrát přebalila mimčo a se starší namalovala pár obrázků. Teď se půjdem chvilku vyvětrat na procházku a po obědě máme v plánu udělat naušničky z korálků a drátků - to je těď u nás hit, byly jsem na lekci, jak na to a od té doby vyrábíme🙂 Pak poklidíme 😀 😀 😀 co vytaháme a půjdeme zase ven. Večer zajedu na nákup až taťka pohlídá holky a pak si dám padla a kouknu s manželem na seroš u kterého třeba zašívám nebo vyšívám a kecáme co a jak bylo celý den...
Nevím jestli otevírat novou diskuzi nebo zda tu již je, ale holky co pořád vaříte a pečete? Ráda bych třeba získala nějakou novinku, kterou doma nedělám. 😝

verka4d
30. kvě 2016

@aksilee123 No to čumím!! (omlouvám se za ten výraz 😀 ), to snad ani nejde stihnout,ne??!! Já jsem teda ráno zavezla kluky do školy,malou do školky,za babičkou do charity,posnídat,jasně malou převléct,přebalit... ale nádobí mám ještě ve dřezu a na oběd teprve chystám... no asi jsem líná veš 😀 😅

aksilee123
autor
30. kvě 2016

U nás vaříme, pečeme:
Polévky - vývar, bramboračka, hráškový, mrkvový, dýňový, žampionový, brokolicový krém, irskou, gulášovou, čočkovou a krupicovou s vejcem, kulajdu.
Hlavní jídla - řízek s bramborem, kaší, pstruha lososovitého, případně lososa na bylinkovém másle s bramborem, guláš, koprovku, křenovku, kuře na paprice, svíčkovou, rajskou s hovězím nebo plněnými paprikami, španělské ptáčky, znojemskou, boloňské špagety, zapečené šunkofleky, francouzské brambory, zapečené brambory s nivou a slaninou pro mládě se šunkou a kukuřičkou, kari, čínu, čočku na kyselo, kus kus s kuřetem a lečem, různá pečená masa se zeleninou, minutky, rizota kuřecí, zeleninové, houbové, květákové placičky, obalovaný květák, obalený celer. Houbovou omáčku světlou i tmavou. Zapečené těstoviny nebo rýži se zeleninkou. Sladká jídla - palačinky, lívance, nudle s mákem.
Peču - bábovku makovou, mramorovanou, kokosovou, ořechovou, míša řezy, prošívanou deku, trojbarevný koláč s tvarohem, hraběnčiny řezy, obláčkové řezy, mrkvový dort, jablečný závin, vánočku, buchty makové a tvarohové, muffiny, různé bublaniny.
Jíme vše, nemáme vyloženě něco co by někdo z nás nemusel - tak prosím sem s tipy🙂 A my frčíme ven.

aksilee123
autor
30. kvě 2016

@verka4d Ahoj nejsi líná veš - já jen dnes straším od pěti hodin 😀 😀 😀 😀 Od zítra se asi budu nudit, starší půjde na kontrolu a šupem do školky za kámoškama a s mimčem zatím nic moc nejde, jen procházky a po chvilkách hraní na dece🙂