Matka jezdí za vnoučaty jen, když nejsem doma

keckemet
21. lis 2013

Maminky, uz jsem tady muj "skvely" vztah s moji matkou resila asi stokrát....Presto by mne zajimal Vas názor.... Od kvetna se prakticky nekontaktujeme, asi dvakrát mi vypisovala nejake hnusy po smskach jinak nic. Nase kluky měli moji rodice od dubna 2013 na hlidani jednou, i na noc, ze soboty na nedeli. Při predavani deti ona nebyla, prej když se nechci s ni bavit. Jinak nezavola, ani jak se kluci mají, nic. Ted mi uz povicere udelala to, ze když jedu do skoly na zkousku a kluky u nas hlida babicka - tchyne (zijeme v jednom dome, castecne...tchani ještě mají byt ve meste, kde taky vegetuji....), tak moje matka, aniz by to rekla komukoliv z nas dvou rodicu sem za klukama prijede a stravi s nimi cas, který jsem ja mimo domov..... Co byste na to maminky rekly? Zajima mne Vas názor, dekuji Vam.....

dadushe
21. lis 2013

Nooo to je těžký. Asi mezi vámi je něco hodně vážného, když už se to dostalo do stádia "nebavím se já s tebou, protože se nebavíš ty se mnou a na just si budeme dělat naschvály.." Pokud na to máš nervy, asi by bylo nejlepší se povznést. Tak za nimi jezdí když tam nejsi no....to máš fuk, stejně byste tam na sebe asi koukali jako dva tygři a ještě byste se zhádali🙂 Pokud nemá neblahý výchovný vlivy nebo ti doma nelustruje šuplíky, úplně v klidu bych to přecházela. Příště jim tam nech koláč a kafe, ať mají u čeho pokecat 🙂 Asi je jasný, že nevíte jak k sobě a že ten vztah není v pořádku, nicméně není důvod do toho ještě víc píchat a čeřit už tak dost kalnou vodu 🙂
@keckemet

keckemet
autor
21. lis 2013

@dadushe Jsem v podstate presvedcena,ze je to naschval a ted ceka,co ja nato...Nas vztah je od detstvi strasny,byla jsem neplanovane dite 17-ti lete matky,cele detsvi mi to bylo necitlive pripominano.Matka nas se sestrou strasne bila,ponizovala.....s otcem se rozvedli...Pak mela pritele,doted s nim je domluva na rozdil od ni rozumna... Prosla jsem mentalni anirexii,depresema.....dle lekaru,vse deprivace z detstvi. Doufala,jsem,ze se nas vztah s prichodem vnoucat vylepsi,marne.... O deti nema skoro zajem,na hlidani je meli v dubnu a ted pred asi mesicem a pul...Jinak se vyfotit,dat foto na fb,5 minut se predvest v praci pred kolegynema,jaka je super babicka...Mne to pije krev a nedokazu se prenest pres jeji fales.....Je i ted po letech zla,dokaze mne ublizovat,ponizovat.....Nechci zabihat do podrobnosti...takovy hezky priklad jeji zlosti je,ze jsem se ted dala na vysokou a misto aby mne podporila,treba jen malinko pochvalila..tak mi rekla,ze tu skolu stejne neudelam.....Maturovala jsem s vyznamenanim,zkousky na Vs mam zatim same Acka.......no skoda mluvit...Nefovedu si predstavit,ze setakle chovam ke svym detem jeden jediny den,natoz 30 let.......

dadushe
21. lis 2013

@keckemet Tak to se špatně čte ☹ Očividně bys byla ráda, aby se to nějak aspoň z části spravilo, aby tě máma ocenila a uznala. Připadá mi, že je to jasná ukázka toho, že děti dokážou své rodiče milovat úplně nezištně a odpouštět jim i neodpustitelné, kdyby to nebyla tvoje máma, určitě bys takového člověka už dávno ze svého života vykopla a nikdy víc se s ním neviděla. Vidím to tak, že u vás by pomohly jedině nějaké společné psychologické sezení, kde by váš vztah rozebrali a potom poskládali. Asi i tvoje máma to v životě neměla jednoduchý, předpokládám, že její dětství taky nebylo ideální, když svůj vztah k dětem takhle povorala 😢
Jinak matka mojí mámy celý život prohlašuje, že měla mámu potratit a že jí nechtěla....máma má z toho trauma doteď, přesto se o ní na stará kolena stará. Mého otce matka vydědila a vykopla ve 14 letech z domu (prý zlobil)....má trauma doteď. Oba dva rodiče to byli senzační, takže zase dobrá zpráva je, že přestože si neseš jizvy na duši, sama můžeš být (a podle mě i jsi) naprosto skvělou mámou, na to by ses asi měla soustředit 🙂

elvira
22. lis 2013

Manžel má s rodiči vztah v určitých bodech stejný...
Probírali jsme to milionkrát, milionkrát za nimi zase šli, zase si nechali ubližovat, když nám bylo ouvej, tak si ještě "kopli"...
Jediná cesta je se s nima nestýkat.
Sice mi bylo líto malýho, že bude bez prarodičů, ale než aby mu dělali totéž co nám...
Je to hodně těžké, obzvlášť když člověk vidí v okolí rodiny, kde to funguje, kde rodiče dokážou povzbudit, potěšit, pomoct a naopak...

tricunici
22. lis 2013

má matka je ještě horśí než ta tvá. Celý život nepracuje,vystřidala x chlapů a neštiti se udavat sve děti

uztotakbude
22. lis 2013

@keckemet Safra porte, nemáš ty stejnou matku jako já? 😀

keckemet
autor
22. lis 2013

@dadushe
@elvira
@tricunici
@uztotakbude Moc Vam diky za názor a podporu...... Také jsme to milionkrat resily, bezvysledne..... V kvetnu jsem dospela k nazoru, ze pokud se chci tesit dobremu duševnímu, ale taky fyzickému zdravi (pac, anorexie není nikdy vylecena, jeji příznaky jsou jen vice, ci méně potlaceny), tak stykani a jakykoliv kontak s mou matkou musim celene prerusit.....JAk pise elvira, když je ouvej, ještě si s radosti kopne, to se taky stalo nescetnekrat..... JA chápu, ze nemela život taky lehky, ale byla to jeji volba za kterou je proste at chce nebo ne odpovedna..... Krasne nam to vysvetlil nas prof. Sociologie.....nas život je nekonecne svobodny, muzeme udelat, co se nam zlibi, jen si neseme odpovědnost za následky svých cinu....je to svato-svata pravda..... Mockrat jsem se snažila odpustit, stykat se, jezdit na navstevy, komunikovat....pak prijde něco, na cem se neshodneme a ona, místo aby věc resila konstruktivne tak vytahuje spinu, ponizuje, ublizuje, ja se pak stahnu a nemuzu ji několik mesicu vůbec videt...Mam problém se na ni podivat, do oci...No smutne ☹ Jeji rodice byli bezvadni....Babicka byla moje takova mila maminka, jako deti jsme byli u prarodicu skoro porad, měli jsme nadherny vztah..... Az do konce jejich života.... Je to prapodivne....... Bránit jim stykat se s dětmi nebudu, dnes jsem jen poprosila mamineho pritele, s tim je docela fajn domluva, jestli by nam mohli, alespoň jednomu z nas rodicu, když budou chtit za klukama priste prijet jen dat vedet, staci i smskou, jen at o tom vime a nedozvíme se to az třeba vecr od deti, ze tu byli..... Jinak v tom v podstate nic moc nehledam....

uztotakbude
22. lis 2013

@keckemet Žádnou matku neomlouvá to, že měla těžký život. Moje matka měla taky těžký život, ale mně je to fuk! Já měla těžký život a právě proto chci, aby moje dítě mělo krásný život, aby vždycky vědělo, že mu pomůžu, že budu stát při něm, že ho miluju, že jsem ho chtěla, chci a chtít budu. Ona to měla naopak, zřejmě si udělala děti, aby si na nich mohla vybíjet své frustrace. A nejhorší je, že si to, jak mi ubližovala a ubližuje neuvědomuje. I dnes mne dokáže rozbrečet a když se vysypu směje se. Jí to připadá vtipné.

tricunici
22. lis 2013

Já bych byla radši dítě bez matky! Vetší čuzu sem nepotkala a nenávidím jí. Nekolikrat sem ji pomohla a ona mě jen využila

leni78
22. lis 2013

@keckemet Tvá matka nemá právo trávit cas s detmi, bez tvého vědomí. Zvlášť pokud te bila a tyrala a v psychickém týrání pokračuje dodnes. Prave přes odmítání tebe a obcházení te jako matky. Dala bych to k soudu. Vše bych naprasila co ti dělala a ze máš o deti strach. Soud ji určí styk s dětmi s dohledem a z ostudy sw nevylize.

klouzek
22. lis 2013

Já mám zase tchýni na odstřel,ta se se mnou přestala bavit od svatby,urazila se že si stavíme domek...na svého syna dělala jen podrazy-to jí ze srdce nikdy neodpustím... jo a vnuka ještě v životě neviděla a to mu bude 10 měsíců a nejspíš asi ani zájem nemá,nevím,měl i svátek a nic prostě ticho po pěšině,jak já taový lidi nesnáším,kord když je to příbuzenstvo,to už víc kamarádi se starají

keckemet
autor
22. lis 2013

@uztotakbude
@tricunici
@leni78
@klouzek Nejhorsi na tom vsem, na nasich spolecnych pribezich je to, ze se k nam takle chovaji naší blizci ☹

klouzek
22. lis 2013

@keckemet přesně tak,je to smutný.Já už za vším udělala tlustou čáru,víš co,ona přichází o to krásný já ne.

tricunici
22. lis 2013

@keckemet ano a neni mozne se ji zbavit

keckemet
autor
22. lis 2013

@klouzek také dobra teorie 🙂))))