Matka nechce slyšet o těhotenství své dcery

fofi88
30. led 2014

Ahoj, možná jsem vůbec tento příspěvek nepatří,ale třeba má někdo podobné zkušenosti. V květnu mi bude 26, mám hodného přítele (staršího 37 bezdětného a nikdy neoženěn) chce miminko, všichni kolem mě spolužačky a kamarádky maji miminko mám k nim velmi vřelý vztah už od malička. Dokážu si představit, že budu mít miminko a dokonce o tom i často mluvíme. Problém je v to, že moje matka chytla asi druhou mízu a říká, že si nedokáže představit,že v 45 bude babička. ☹ moc mě to trápí, protože vím, že kdybyb takové řeči neměla vůbec bych nad tím nepřemýšlela, chceme v květnu začít zkoušet miminko,ale jen nevím zda to má cenu, abych to psychicky neoddalovala . Je to složitý a nevím si tím rady. otec příští rok mu bude 50 si to již dokáže představit. Prosím o jakýkoli názor

marukm
30. led 2014

@fofi88 Chápu, že je ti to líto. To je normální. Ale nebudeš snad svůj rodinný život stavět jen na tom, že tvoje mamka se na to ještě necítí, příp. že si to nedokáže představit? Pokud to vy chcete, ona si přinejmenším zvykne.🙂 Btw. Mojí mamce bude 47. Taky se cítí mladě. Ale na vnouče se moc těší.🙂

sari_nka
30. led 2014

Já to znám, moje mamka to ma podobné, ale nevím jestli je to tím, ze si přijde na babičku mlada anebo tím, ze ji přijdu já mlada na mimco anebo nevím....při zpožděné menses me jako první napadá - ježíš co mama....vim, ze to není OK ale nevím, co s tim

berynka
30. led 2014

@fofi88 pokud si budeš skoro ve třiceti řídit život podle nálad tvých rodičů, tak to je fakt snad lepší dítě (zatím) nemít 😅

fofi88
autor
30. led 2014

@sari_nka asi to vidím stejně jako ty. Nechci si nechat řídit život rodiči to vůbec ne,ale přece jen je to moje máma a vždy to s námi myslí dobře, tak proč by teď dělali problémy.

fofi88
autor
30. led 2014

@berynka Tak jsem to nemyslela, vždy jsem si prosadila svou,ale jde jen o pocit o nic jiného a chtěla jsem znát také pohled někoho jiného, neznámého.

suzanna123
30. led 2014

@fofi88 tak jí řekni, že si to měla rozmyslet dřív, než se v 19ti stala maminkou...

lucinka_jirackova
30. led 2014

Tak jen pro uklidneni. Moje mam se stala babickou v 36 letech. Kdyz ji potkavali s kocarkem tak se ptali zda to neni jeji. Ona se chlubi tim ze ma vnouce. Aspon na nej ma jeste energii kdyz hlida 🙂😉

fofi88
autor
30. led 2014

@marukm cítí se na to mladá, chodí do fitka do solárka atd.,chytla asi opravdu druhou mízu, otec pracuje v zahraničí cca 15 let, buď je to tím, že má chlapa a nebo fakt ta druhá míza. Věřím tomu, že by se těšila také a nebo tomu chci aspoň věřit

fofi88
autor
30. led 2014

@suzanna123 byla jiná doba, kdo neměl dítě byl divnej a to ještě nemohla otěhotnět... vcelku parodie.

sari_nka
30. led 2014

@fofi88
Moje mamka špatně nesla i zásnuby... Vstrebala to asi po měsíci a pak už byla skvělá, pomáhala mi se svatbou, těšila se... Věřím, ze to ted bude stejné, ale bojím se te reakce az ji to řekneme...přála bych si s ni tu radost sdílet hned...

pitryludvikova
30. led 2014

Mojí mamině bude letos 47 v červnu a v červenci se narodí její první vnoučátko a moc se těší , těšila se už když jsme se snažili a taky chytla druhou mízu a furt by někam chodila pařit :D ale i kdyby babička bejt nechtěla tak na to ohled neberu , je to můj život a já děti chci 🙂 vůbec si to neber 🙂 to bys neměla děti třeba taky nikdy

luciassek
30. led 2014

moji mamce je taky 45 let a na vnoucatko se moc tesi 🙂 pokud chcete mimi,tak si ho udelejte,mamka si zvykne

kytkakvete
30. led 2014

Dítě budeš mít ty ne tvá matka. Je ještě mladá, některé ženy mají v jejích letech vlastní miminka, nedivím se že se nechce stylizovat hned do role babičky. Nemyslím si ale že by tu roli odmítla kdyby přišla 😉 , samozřejmě nevím jak to u vás je, jestli ti to říká sama od sebe nebo s ní své budoucí těhotenství probíráš. To že chodí do fitka a do solárka je fajn ne? Lepší než doma u tv,

petrusew
30. led 2014

Pokud si přeješ miminko ty i tvůj přítel (mmch oba na to už máte věk 🙂 ) tak netřeba se ohlížet na ostatní. Když se narodila malá mamce bylo čerstvých 46 🙂 na malou se všichni strašně moc těšily, ale je fakt, že před těhotenstvím jsem o tom s nikým nemluvila. Prostě jsme se s manželem rozhodli, že není na co čekat a skočili na to 🙂 Možná to jen tak říká, ale až otěhotníš, příjemně tě překvapí 🙂 Ono stejně, reakce okolí je velmi těžké předvídat.

eimmy
30. led 2014

žij si svůj život to snad řekne vše

suzanna123
30. led 2014

@fofi88 v 19ti?? Myslím, že zas tak jiná ta doba nebyla. A ty se chodíš v 26 ptát maminky, jestli můžeš otěhotnět?

kija
30. led 2014

@fofi88 No vidíš, byla jiná doba, ona měla tebe v 19, myslíš, že se své mámy ptala, jestli se cítí na to, být babičkou? Kolik jí bylo? Dnes zas je doba taková, že děti jsou právě často okolo těch 26. Čekat na to, až se bude cítít tvoje máma na to být babičkou, to byste se taky nemuseli dočkat vůbec.

lenkaef
30. led 2014

Pokud s přítelem počítáš do budoucna a nejsi na rodičích závislá...
Na máti bych se vykašlala!!😉

white_tie
30. led 2014

Na maminku (budoucí babičku) bych se vůbec neohlížela. Já měla syna ve 20ti, moje mamka se stala babičkou ve 39ti letech a teď má 44 a už je dvojnásobnou babičkou. Poprvé to nesla docela blbě, teda prvotní reakce byla docela šílená, i jsem to obrečela, ale asi po týdnu se mamka vzpamatovala a teď je tou nejlepší babičkou na světě. Dělá pro děti první poslední a nedokáže si to už bez nich představit.
Takže bych to tak neřešila, pokud chcete prcka, jděte do toho, maminka (babička) se s tím srovná, neboj.

anetka1701
30. led 2014

Takovejch bylo :o) A jak rádi pak ještě hlídali a starali se o vnoučata :o) :o) Čím mladší babička, tím lépe - má ještě dost energie si vnoučata pořádně užít :o) A když ne... Její blbost - ona se připraví o radost, ne ty :o)

lucianek86
30. led 2014

Jak souvisí tvoje matka (co se necítí) a tvůj otec (co se již cítí) s tvým mateřstvím? Nikdo ti nedá odpověď na to jak žít svůj život, jen ty sama.

leg
30. led 2014

Ahoj, moc dobře si s manželem vzpomínáme na to, jak moje mamka prohlásila, ať si nemyslíme, že bude hlídací babička. Prý jednou za čas pomazlit, to ano, ale jen když bude ona chtít. Teď je dceři 4,5 a malýmu 1,5 roku a už od narození dcerky (jak se říká od prvního pošušňání s miminkem) by s nima byla nejradši pořád. 🙂

mysicka_lb
30. led 2014

Mému tátovi je 55, mně 31.... A v době, kdy jsem už byla těhotná a věděla jsem to, ale on to ještě nevěděl, prohlásil, že doufá, že s mimčem ještě pěkných pár let počkáme, že dědečkem rozhodně být nechce. Když jsme mu pak s manželem oznamovali, že dědečkem skutečně bude, jeho první reakcí bylo otírání si potu z čela a druhou zírání do blba, jako by viděl ducha🙂. Mamka taky není typická babička, co by se těšila na vnouče, je workoholička, a když začnu mluvit o dupačkách a kočárku, převede řeč na své semináře nebo říká "hm" a v telefonu slyším, jak při tom datlí nějaký pracovní mail. K Vánocům jsem si přála cokoliv pro miminko, dostala jsem vše možné i nemožné od svíčky po rádio, ale pro mimčo ani blbý dudlík. Přitom mám moc hodné rodiče, kteří mě zbožňují a všemožně podporují.... Jen to holt nejsou nadšení babička s dědečkem. No co.... Třeba se to po porodu změní a třeba ne. My s manželem každopádně nadšení jsme a to je hlavní🙂

dadushe
30. led 2014

@fofi88 Já žiju asi v jiném světě, protože nechápu, jak někdo může prohlásit, že se necítí na to stát se babičkou (dědou). A to jako proč? Chápu, když se někdo necítí na to mít děti (stát se mámou/tátou), protože mu to totálně překope život, práci, volný čas, priority, tělo mu to zlikviduje, finance porujnuje 😀 ale jak to omezí život babičkám a dědečkům, to mi hlava nebere. Vždyť je to dítě rodičů, oni si ho pořídili, všechny činnost kolem jsou pro babičky/dědy ryze dobrovolné....Mě se nikdo o malou nestará, jedna babička pracující a daleko, druhá se stará o své staré rodiče a invalidního dědu. Je mi to stejně divoký, jako by mi máma řekla, že se necítí na to, abychom si pořídili auto, dům, psa....prostě fakt nechápu, v čem je ten zakopaný pes? Ve věku? Babička = záhrobí? 😀

lenicka07
31. led 2014

Vykašlej se na podobné řeči a zařiď se podle toho jak chceš ty. Ať to uděláš jak to uděláš, tak se řečem stejně nevyhneš... ve 25 letech slyšíš že jsi na dítě moc mladá, ve 30 slyšíš že už jsi vlastně na to stará... U nás to bylo tak, že mamky obavy abych náhodou neplánovaně neotěhotněla přešly rovnou do obav abych kvůli věku vůbec mohla otěhotnět 🙂 Prostě rodiče(hlavně matka) nejspíš mají obavy, jestli jsi na dítě skutečně připravená (já myslím že to jen maskuje tou nepřipraveností být babičkou, skutečné obavy jsou jindy - např. jestli tvůj partner je ten pravý - roli může hrát i ten věkový rozdíl, jestli na to máte finančně, jestli máte zajištěné bydlení atd. Ono se to nejspíš změní, až si miminko skutečně pořídíte - z takových pak bývají ty nejnadšenější babičky 😉

kristyn.g
31. led 2014

@lucinka_jirackova tyvado, to je dobrá babička 🙂 v jejím věku spoustu žen rodí svoje první 🙂

kristyn.g
31. led 2014

mojí mámě taky bude 45 a jednou řekne že si to nedokáže představit a pak že se těší 😀 to je jen strach ze stárnutí...

maaxina
31. led 2014

Ahoj,moje máma se stala babičkou v 41 letech a zvládla to. Rozhodně jsem se před otěhotněním neptala jestli se na to cítí, nebo jestli s tím souhlasí. Prostě jsem oznámila,že jsem těhotná. Sice její první reakce nebyla nejlepší,ale teď by malou nedala nejradši ani mě. Taky chci letos otěhotnět, to se jí moc nelíbí,ale spíš z důvodu,že děláme v jedné firmě a bude za mě muset zase hledat náhradu, bohužel,ale biologické hodiny se ozývají znovu 😀
Mámu neřeš,pokud dítě chcete vy dva,tak to začněte zkoušet a neohlížej se... 😉

fofi88
autor
31. led 2014

Moc Vám všem děkuji za Vaše názory. Také se nemíním své matce zpovídat, nikdy nebyla s mými partnery spokojena všechny ji vadili a bohužel i tento současný, má své mouchy ale kdo je nemá,ani my nejsme dokonalé. Začneme to zkoušet a uvidíme. Moc Vám děkuji 🙂

p3tulkaa
31. led 2014

@fofi88 Jestli dobře počítám, tvé matce bylo 19, když tě měla, tak co ve tvých 26 letech řeší? Myslím, že tohle je ideální doba, kor pokud máš přítele, se kterým oba potomka chcete 🙂