Miminko nemá rádo zastavení kočárku, zažili jste to?

kyia
20. únor 2015

Syn(3 měsíce) pokaždé když ho dám do kočárku, hrozně brečí. Po chvíli ale naštěstí přestane. Jenže jakmile se kočárek zastaví, byť jen na pár vteřin okamžitě začne plakat. A to je pokaždé. Takže se nemůžu vůbec nikde zastavovat🙂 Zažili jste to taky? Co pomáhá, aby si zvykl a nebrečel?

andrrriiik
20. únor 2015

Tak jamam neco podobneho. Vzdy,kdyz jdu s malym ven,a davam ho do kocaru,zacne brecet,a to do te doby,dokud se nerozjedem.Jak zastavim,je to nanovo,nebo mrnci.Kdyz usne,je klid 😉 U nas teda pomaha to usnuti 🙂

hojda
20. únor 2015

To je docela časté. Řešení snadné nezastavovat 😀 . A pak se všichni diví, proč maminky popojíždí i s košíkem na nákup v obchodě🙂.

achjonetusim
20. únor 2015

@hojda Já už mám z role matky demenci, popojíždim a drncám nákupní košík, ve frontě se pohupuju a tančima pak zjistim že tu Manducu vlastně nemám že mám kočár 😀

andrrriiik
20. únor 2015

@achjonetusim Tak me se to zatim nestalo.Ale kdo vi,treba k tomu jednou dojde.To spis ja mam demenci v tom,ze i na manzela mluvim jako na mimino,zdrobnelinama 😀

kakamilca
20. únor 2015

U nás malá (3 měsíce a 3 týdny) při oblékání začne hrozně plakat a když ji dám do kočárku nepřestane do té doby než vyrazíme. Když pak usne což trvá povětšinou půl hodiny i dýl tak už je klid ale když se někde zastavím a třeba se s někým zapovídám tak na 15min tak procitne a taky začne pobrukovat naštěstí postačí houpání kočárku a je klid. Tak do třech měsíců stačilo objet blok a dát kočárek na balkon a spala tam klidně 3 hodiny, ale teď se musí hlavně jezdit... bohužel přes den ani v postýlce nechce spát takže jsme skoro pořád venku... 😅

andrrriiik
20. únor 2015

@kakamilca tak to mate o dost horsi.u oblikani,to je taky kraval,ale jen co ho vezmu na ruce,tsk je klid,dokud ho nedam do kocarku.v postylce mi spi,usne sam,coz jsem rada,protoze dceru jsem si tak blbe naucila,ze usnula jedine u prsu,postylku prakticky neznala,a ted ji je 5let,a dodnes neusne sama,a kdyz se v noci vzbudi,prijde za nama do loznice.

kimby
20. únor 2015

zazila jsem to u prvni dcery,jeste k tomu ona primo hystericky rvala ne brecela.Jak pri fazi davani do kocarku,tak jakmile se probudila(z duvodu zastaveni,nebo normalniho probuzeni),navic mela i radar na to,ze jsem vjela i jen na skok do obchodu-rev.Nepomohlo nic,vlastne cele obdobi "kocarkovani"byl pro mne stres.....Nezastavovat,ona poznala i pohupovani na miste,ani pro chleba do obchodu vjet,nedej boze nekoho potkat ,kdo by se chtel dat do reci,kdyz jsem videla,ze se probouzi,uprk smer domov,nebot do par minut nastal jecak.Me prochazky denne za kazdeho pocasi,cca na 2-3hod i 2x denne(nebot doma v postylce mi spat odmitala,jedine se mnou u prsa) byly po okraji mesta,okruh,kde nejmene hrozilo nekoho potkat,zatroubeni auta,krik deti apod.Nikdy jsem nepoznala lepe mesto,jako v teto dobe 🙂 a jedine pozitivum,rychle jsem zhubla poporodni kila a dala se do formy🙂.

Pri cekani na druhe dite (4,5roku rozdil) jsem uz mela predem trauma,jak to budu se 2 detmi praktikovat, syn se narodil a my zjistili,ze je pravy opak,klidne jde do kocarku bdici,usne az chce nebo se diva,probere-li se nerve,pozoruje a treba po 15min to zase zalomi,je mu jedno,zda je v obchode ci ne,nepotrebuje uplny klid,takze si to uz 5mes opravdu uzivam🙂

marecekavendulka
20. únor 2015

@kyia a co zkusit nosit?😉

kyia
autor
20. únor 2015

No tak to je u nás taky problém. Zkoušela jsem dávat do baba vaku - to vůbec nechce, ihned pláče a koupila jsem nosítko a to jsem si myslela jak bude super, ale taky se mu nelíbí:(

marecekavendulka
20. únor 2015

@kyia hele to tve ditko je prudic co😀 kojit nechce,nosit se nechce,v kocarku byt nechce

kyia
autor
20. únor 2015

No takhle to zní strašně, ale jinak on je nejhodnější, normálně vůbec nepláče, spí celou noc.. Takže to je těžký 🙂

sarriku
20. únor 2015

@kyia někdy pomůže když se uloží dřív aby nebyl přetaženej, nebo naopak pláče protože ještě nechce spinkat.
Náš malý má čtyři měsíce a už si tak zvykl na kočárek, že přes den jinde nespí jen v kočáře na balkoně nebo na procházce. Když je správně unavený, tak proti uložení do kočáru neprostestuje a u oblékání čepičky už pospává. Ale kdybych ho položila do kočárku už přetaženého, tak hůř usíná a nespí ani tak dlouho. Pak se třeba probudí s řevem a vyžaduje uspávání hooupáním, tak rychle musím mazat na procházku🙂

marecekavendulka
20. únor 2015

@kyia ale nezni,vzdyt je malinkej.na vrtochy ma narok🙂

sarriku
20. únor 2015

@kyia ještě mě napadlo, takhle staré děti mají už spánek dělení na lehký a tvrdý, takže si můžeš všimnout, že trvá dýl než pořádně zabere a je háklivý na zastavení, ale třeba po hodince procházky už ho můžeš určitě nechat i bez houpání protože zabere zhluboka, není to tak?🙂

vercik83
21. únor 2015

Tak jsem chtěla přispět a koukám, že to holky napsaly pěkně jak to je a jak to mám i já, sedí to přesně. Jen podotknu že malá se se spaním doma zlepšilo okolo 3.měsíce a se zastavováním s kočárkem taky tak. Je dobré to trénovat a nedrncat stále.

pavlapl
22. únor 2015

u obou holek jsem měla to samé. U nás to nepřešlo.

rozzaarka
22. únor 2015

Co s tim? Zvykni si 🙂 Nas maly (1 rok) zacne rvat i v aute, kdyz se zastavi na cervenou 🙂 Tuhle jsme sjeli z dalnice, spal jak miminko. zastavili jsme na sjezdu na svetlech a beeeeeeeeeeeeeeeeeeee 🙂 Good luck 🙂
@kyia

luciksima
22. únor 2015

my to měli a máme do dnes.malé je 21m.(jako ted už myslím jak usne v kočárku nemůžu nikde zastavit hed by se vzbudila) jak byla miminko museli jsme pořád jen jezdit i jak usla nemohli jsme zastavit do obchodáku jsme také nemohli hned začla řvát..

kakamilca
22. únor 2015

Holky já se rozhodla tomu nepoddat takže dopoledne dávám prostě malou spát do postýlky. Chvilku si pobrečí a pak usne a když náhodou potřebuju na nákup a ona se u kasy probudí a pláče v duchu prostě počítám do desíti, abych se uklidnila a holt si malá popláče dokud třeba nezaklidím nákup nebo nezaplatím... Není to jednoduchý, drásá mi to srdce, ale nedá se nic dělat... když teda samozřejmě vím, že nemá hlad 😉

sal80
22. únor 2015

Jak Ti rozumím! Měla jsem to taky tak. Musela jsem jen jezdit, domů jsem si odběhla á 3hod nakojit a zase ven. Do postýlky ani za svět...a to stále. Teď už je to dobré, uspím, dostaví a spí dál. Jenže....jenže už ji je 26m 😀

vrtelka
28. únor 2015

U naší nejstarší dcery to bylo to stejné manžel štasny přijel z procházky,že oběl celou vesnici a malá spí než to dořekl,už řvala jakmile zastavyl kočár do pár minut řev.