Minianketka - Manželská krize. Jak se rozhodnout?

karot
14. únor 2009

Je tu někdo,kdo má za sebou 8 let manželstí a ne/potkala ho a partnera/ku manželská krize?
Tím myslím stav,kdy se jste se rozhodovali mezi rozvodem a jiným řešením?
Aby to nevypadalo tak,že jsem až moc zvědavá,svěřím se Vám 😀 ,že my jsme si podobnou krizí prošli cca před necelým rokem. 😝
To jsme byli svoji 7let,měli jsme 10.měsíční dítě a problémy s přízní kvůli dědičnému řízení po manželový babičce.Manžel byl zvyklý,že za něho všechno (co se týče baráku,inkasa,pojistek apd.) zařizovala babička a musel si zvyknout na realitu,kdy tu už babička není a manželka jí kopírovat nebude(vlastně ani nemůže,kdy má na starost dítě,domácnost apd.). 😀
Sice nás to stálo hodně nervů,ale jsem ráda,že jsme to zvládli a pevně doufám,že nás nic podobného nepotká. 😀

mandarinka
14. únor 2009

Tak v prvním manželství mě potkala krize po cca 10 letech, ve druhém ještě nevím, nejsme spolu tak dlouho 😉

zdenallicka
14. únor 2009

Prvni manzelstvi skoncilo po sedmi letech a dnes jsem tomu rada... Byla sjem tomu rada, i kdyz pred dvema lety prislo rozhodnuti soudu o rozvodu manzelstvi... 😀

Takze patrim mezi ty STASTNE ROZVEDENE.. 😀

Ad krize: Byla to prvni a posledni krize... Poslala jsem ho do haje hned a bez vahani... 😉

mirka414
14. únor 2009

nas manzelska kriza chytila este pred manzelstvom,ked sa moj drahy zlakol byt otcom 😖 ,potom sa narodila dcerka a bolo po krize 😵 moj nas poziadal obe o ruky a rozpravky je koniec 😵

alon111
14. únor 2009

tak mi sme 11 rokov a musim poklopat kriza mas akosi obchadza

kalu
14. únor 2009

Nás potkala krize po 7 společných letech a rozvádíme se ☹ . Ale jsem tomu ráda.Zjistila jsem , že jsem manžela vlastně vůbec neznala a nevěděla, čeho všeho by mohl být schopen.

astrane
14. únor 2009

Krize po 7 letech byla,ne teda od svatby ale od chození 😉 A byla dlouhá a na rozvod.už jsme měli sepsanou žádost a každej jinou známost,jen abysme zjistili,že stejně nikoho jinýho nechcem,protože to co máme doma je o moc lepší 😉 A tak jsme to ustáli a za dva roky se pak narodil Staníček 😀 Zatím nám to funguje a doufáme,že už nás to nikdy nepotká a pokud ano,tak budeme rozumnější(hlavně já)Já tehdy měla pocit,že mi nějak ujel vlak,že mám dítě,který vlastně ani manžel nechtěl a ještě jsme se přestěhovali,tak jsem se cítila izolovaná a on se vracel z práce často naštvanej...takovej začarovanej kruh a nebylo jak z něj ven... ☹ No zaplaťpánbůh že to nakonec dobře dopadlo!

geminis
14. únor 2009

skvělé téma na den všech zamilovaných!

petrunka01
14. únor 2009

Ahoj.My letos budeme s manželem 10 let(budou to 4 roky od svatby).A musím říct,že nás vztah považuju za velmi dobrý.Samozřejmě nějaký hádky a minikrize byly,ale nic tak vážnýho,že bychom uvažovali,jestli spolu být nebo ne.Takže zatím se nám vážný krize vyhýbají a snad budou i nadále. 🙂

consti
14. únor 2009

Ahoj, tak my jsme spolu 8.rokem (ale celově, manželé jsme teprva 3.rokem) a od toho cca 7.roku občas nějaká krizička byla. U té poslední už mě napadalo cokoliv a stačilo by, aby to manžel vzdal a já bych uvažovala možná i nad rozvodem 😔 . Ale vše bylo způsobeno jen tím, že jsme na sebe neměli moc času a vázla tím pádem komunikace. Krizi jsme ustáli a po pravdě, nebyl to problém, kvůli kterému bychom se měli rozvádět 😉 . To je podle mě kolikrát hodně jednoduché, říct si, že už mě to nebaví atd. a odejít. Složitější, ale lepší, je to řešit 😉 .
Nechci to zlehčovat, samozřejmě jsou krize, které jinak dopadnout nemohou a skončí rozvodem... 😔

belanka
14. únor 2009

tak mi sme spolu 9 rokov,manželia 7.rok a mám pocit,že nikdy tie hádky neboli tak hrozné ako teraz.úprimne povedané,povedala som si už "tak vedieť to pred 9 rokmi...".ale vždy to nejak uhráme

zdenallicka
14. únor 2009

geminis: Nahodou super... 😀

bora8
14. únor 2009

kočky - ruku na srdce - koho v živote nenapadlo, bože nebolo by mi s niekým iným inak, lepšie.....? je krásne že si človek vždy rozmyslí - teda v mojom prípade že nie 😉 sme spolu 7 rokov ako manželia pred tým 3 roky sme spolu chodili... problémy boli a aj veľké - človek dostal facku od života - ale tento vzťah je o tom že sme si všetko zatiaľ vedeli vysvetliť a dohodnúť sa.... a hlavne že sa stále ľúbime.... je to môj manžel, milenec, kamarát.... partner a človek o koho sa môžem oprieť... niekto koho si vážim.....
a problémy ktoré boli ? boli ale hlavne preto že sme spolu nekomunikovali, a potom si jeden myslel, že ten druhý si myslí.... proste z maličkého problémy vzišiel veľmi veľký..... moja rada je komunikovať.... a problémy sa (nie vždy ale skoro vždy) vyriešia...

halienka
15. únor 2009

No my sme spolu už 13. rokov a myslím, že také horšie roky boli asi tie prvé dva, keď sme sa ešte dolaďovali. Teraz sme už super zladení a v podstate sa vôbec nehádame, akurát tak 2 razy do roka sa pre niečo na chvílku ofučíme, no nikdy to nebolo že by sme kričali, alebo že by to bolo také na rozvod. Takže asi môžem povedať, že som jedna s tých šťastných čo ma kríza zatiaľ obišla dúfam, že aj v budúcnosti obíde. Samozrejme som si sama vo svojom vnútri prešla nejakými tými myšlienkami, že ktovie aké by to bolo, keby som si vzala iného. Ale myslím, že to bolo skôr spôsobené takým tým, že sa vám trošku preje to čo máte doma a zatúžite po zmene. No akosi som si stále uvedomovala a aj si to stále uvedomujem, že lepšieho, ktorý by ku mne tak super pasoval a bol pre mňa tak velkou oporou by som už isto nenašla, takže ho ani nehodlám meniť. Dúfam, že to isté si myslí aj môj muž 😀 😀 Lebo inak ho zmlátim 😀 😀

jaduska
15. únor 2009

no u nás prežívam manželskú krízu iba ja, manžel nie 😀 😀 😀

dioliana1
15. únor 2009

u nas bola kriza po 10 rokoch a skončila rozvodom ale po 7-ročnej "prestávke" sme sa nazad zobrali a žijeme spolu už 3-tí rok 😀 😀 😀 😀

schwarzovka
15. únor 2009

jaduska...jsme na tom stejně...pro manžela je všechno v pohoděěě...je to flegmouš a já cholerik...skvěle se doplňujeme 😀 😀

lucinda251
16. únor 2009

u nas je teraz siedmy rok, takze kriticke.. Vela veci sa zomlelo, a maly sa narodil, a mna to vsetko nejak zobralo... Takze my mame manzelsku krizu prave teraz.. A tym sa chcem aj opytat, ze ci nemate niekto skusenosti aj s manzelskou poradnou.. Ci to pomoze, lebo sme sa dohodli, ze pojdeme, ze je to posledna moznost... TAk ci ste niekto boli.. Dakujem 🙂

modzo
21. únor 2009

Ahoj
S mužem se známe 6.let z toho 3.5 jsme manželé.Vážnou krizi jsme zatím neměli občas nějaké hádky.Po narození našeho syna se náš vztah ještě více upevníl a doufám,že to tak zůstane 🙂

fyalynka
24. únor 2009

ako to tak citam, tak ten 7.rok je fakt kriticky...vela z vas co tu pisete to postretlo zrovna ten 7.rok 😔
My sme spolu vyse 8 rokov a manzelia asi 2,5 roka. A kriza...zatial nie taka, ze by sme premyslali o rozvode, skor
tie hadky...ktore su obcas dost hnusne a casto x som si pomyslela, ze takto by sme sa pred par rokmi urcite nepohadali ☹ A tiez sa mi zda, ze to zacalo "brat na obratkach" okolo toho 7-meho spolocneho roku...
Vzdy to boli...ale potom to prehrmi a clovek zase vnima len to pekne 🙂 (aspon zatial) 😉

roasha
24. únor 2009

manzelia 13rokov,a stale v pohode,obcas zahrmi,ale na rozvod to neni,co uz ked sa lubime. 😉 😀

simour1
25. únor 2009

Tak předchozí manželství skončilo po 13-ti letech.Velmi vázla komunikace,každý z nás byl někde jinde.Druhé manželství je velmi krátké-necelé 2 roky a řekla bych,že ještě stále nejsme sehranej tým.Pro MM je všechno těžké,ptž si vzal ženskou se 2 dětmi a třetí jsme si pořídili spolu.Ta starost o velkou rodinu ho někdy těžce zmáhá,ale doufám,že to ustojíme!!! 🙂 🙂 🙂

mikike
4. bře 2009

ahojte. zatial tu z vas drzim rekord, 25 rokov stastneho manzelstva... 😀

digysa
5. bře 2009

Ja sa pripajam do "Klubu 7-rocnej krizy" Tiez sme ju mali, ale kedze to tahame na 9-ty rok, tak sa zda, ze sme ju prezili.... Ja len jednu malu poznamocku k tym krizam: " Ak uz budete mat na male, tak si povedzte, ze : "i d e a l n y" partner neexistuje. Ani my nie sme idealne manzelky....alebo hej? 😅

telinka
5. bře 2009

tak ja uz som vydata 2x 7 rokov + este jeden navrch ...teda 15 🙂 a kriza este nenastal 😕

zuzna.z
11. bře 2009

ahojte, tak my sme to zabalili po 15 rokoch. A som spokojná