Moje máma žárlí na moji tchýni. Poraďte

limin
6. led 2010

Ahoj holky, prosím o radu, jak se s tím poprat...
S mámou jsem měla vždycky a mám dobrý vztah, ale od té doby, co máme Terynku se hodně změnilo. Tchýně mi ji často hlídá, máma totiž ještě chodí do práce a já před mámou o tchýni často mluvím a moc hezky....a zjistila jsem, že máma na ni žárlí ☹ ...Místo aby byla ráda, že s ní hezky vycházím....Ach jo....navíc to nepřizná, ale jde to podle jejich jízlivých řečí poznat..... a nejhorší je, že to odskáču já a malá...
Máte podobnou zkušenost? Řešily jste to nebo bo mám necha vyšumět???

rimmel
6. led 2010

z toho dovodu aby som mamu zbytocne nezarmutila, o svokre moc nehovorim ..aka je s malym dobra, ako ju ma rad a ako ju na rozdiel od mojej mami spoznal ked sa dlhonevideli atd atd atd..naco? 😉

brumdinka
6. led 2010

limin - no podobnou zkušenost nemám, ale na tvém místě bych se v tom nevrtala a nechala to jak píšeš vyšumět, však ono to maminku přejde 😉

berenika39
6. led 2010

ahoj, přesně. narazila jsem na to hned po narození prcka. nikdy jsem neměla "tchyni", prvního syna jsem vychovala sama. ted mám nového partnera a bezva tchyni, ale mamča na to nebyla zvyklá - mít konkurenci 😉 😉 😉 . Podotýkám, že s oběma mám klidný pohodový vztah, obě se znají, vídají, no problem. Ale od mamky to cítím, přesně jak píšeš, že žárlí ☹ . Kontakt mají s prckem i s náma obě podobně často, ale tchyně je o víc než deset mladší než máma a tak prostě zvládá s Petou všechno hravě a je akční, mamča už má věk a spíš si pohrajou,pomazlej, ale není to už na hlídání,výlety,akce....možná to je to, co ji třeba mrzí. Taky to cítím, že tam je něco jako "žárlení". Řeším to tak, že o tchýni před mamkou nějak rozvětveně 😉 😉 nevykládám, prostě poinformuju, aby měla přehled a tím to hasne.
Blbý je, že jednoznačně do budoucna budou petra hlídat tchánovci, máme tam svůj pokoj, postýklku, prázdniny budou tam a tak. To u našich nepadá v úvahu. Takže to asi ještě budem muset nějak kulantně řešit.

jina
6. led 2010

Ahojky, tak já mám podobnou zkušenost a také nevím jak to budu dál řešit.Ale už mě to dost vyčerpává.Máme
15ti m. holčičku a moje mamka by ji nejraději měla jenom a jenom pro sebe a nesnese,když malá je u přítelovi maminky.Je to hrozný,zrovna ted o víkendu spala malá u tchyňky asi už třetí noc, všechny moje kamarádky mi závidí a říkají ať si vážím, že máme takové rodiče co pohlídají, jenže mojí mámě se musím bát to říct, že je u druhý babičky,jako teď se se mnou dva dny nebavila a co si za tu dobu musím vyslechnout za hrozný věci ☹
Jenom, když jedeme k tchyni o vikendu na odpoledne tak už je oheň na střeše, že tam jsme pořád 😒
Já pocházím z liberecka a ted bydlíme UL, takže k našim je to trošku dál, nicméně tam jezdíme více než často a to ze začátku jsem tam trávila s malou třeba celý týden a ted když už je větší berou si jí tam i samotnou, takže jí mají taky dost často,ale prostě moje drahá maminka by si to představovala následovně,abysme byli neustále zalezlý doma,k dispizici u počítače na skypu 😒 Nevim,kdybych to všechno co mě trápí měla tady ještě rozepisova, bylo by to na dlouho....Jen jsem vám chtěla říct, že nejste jediný kdo má takovéhle trápení,já to teda beru jako dost velké, protože mě to dost sužuje,připadám si jako neustále pod dohledem,pořád mě diriguje,kontroluje a já nevím co ještě,jakobych nebyla svéprávná...Jenom jsem ještě chtěla dodat, že tahle situace je zhoršená o to, moje mamka před více jak dvěmi lety vážně onemocněla,a od toho se také odvíjí i její chování, nědy až vyděračsky,taky možná proto nedokážu udělat ráznej krok k tomu, aby tohle už konečně přestalo a pochopila, že jí prostě nemuže mít jenom pro sebe.