Moje matka po mně chce peníze. Co byste dělaly Vy?

terka1997
2. říj 2019

Ahoj holky měla bych na vás dotaz co si o tom myslíte a jak by jste se zachovali vy?
S mojí mámou nejsem už hodně dlouho v dobrým ale to co mě tedka řekla me překvapilo. V 15 letech mi zaplatila taneční přítel chtěl chtěl jít se mnou jenomže bohužel v tu dobu nastupoval do práce a volno mu odmítali dát já ale do tanečních sama jít nechtěla protože jsem se toho bála a tak jsme přišli o 2000 jenomže u přítele to bylo jinak a to mu peníze vrátili moji máme ne s přítelem jsme se odstěhovali a bydlíme u babičky přítele tedka jsme si koupili být přítel se zadluzil na hypotéku a kupujeme věci do bytu a máma najednou koupila sporák a chce tedka po mě 2000 přítel říká že je to blbost nebyla jsem výdělečně činná aby po mě chtěla za to dětství peníze a hlavně to bylo jako darem. Máma má u sebe účtenku bojim se aby to nedala k soudu nebo to je blbost? Děkuji za radu

babanci
2. říj 2019

@terka1997 To snad by máma neudělala, aby Tě dala k soudu, ne? Pokud si v té době nebyla samostatně výdělečně činná a to jsi nebyla, tak po Tobě nemůže nic chtít. A i z lidského hlediska je to divná věc. Já platila svojí dceři soukromou školu a ona jí nedodělala. Že bych po ní dneska chtěla finanční kompenzaci? To by se asi nedoplatila. Ale možná, v Tvém případě, pokud pracuješ, tak bych jí ty peníze radši dala, třeba na splátky, budeš mít klid a nebudeš muset poslouchat případné výčitky.

emamaira
2. říj 2019

Ne, matka k tobě měla vyživovací povinnost, takže ji nejsi povinna nic platit. Je jedno, že jsi do tanečních nakonec nešla.

areh
2. říj 2019

@terka1997 upřímně, pokud si máma dovolí chtít po dítěti peníze, které za tebe v dětství zaplatila, tak bych jí to hodila na hlavu ať se tim třeba zadusí! Chápu, že jí to štve, že jsi to nakonec nevyužila peníze jí propadly. Ale jako toto? To se s tebou měla domluvit rovnou, že jí to budeš splácet. Ale vzpomenout si teď po letech?! (nevím, kolik ti je)

alassel
2. říj 2019

Kolik ti je? Vydelavas? Koupili jste si byt oba nebo ma hypoteku pritel? Pokud mate oba prijem, tak ji ty dva litry smrkni a mas po starostech..

terka1997
autor
2. říj 2019

Děkuji je mi 21let teprve před 3 měsíci s přítelem jsem 6 let jsem začala dělat přítel má hypotéku na sebe ale vybavení do bytu není žádné i když být je přítele chci mu s něčím pomoc jeho rodiče do nás do oba strkaji velké peníze a já jsem přišla jak se říká s holou prdeli ale i když stim přítel počítal dost mě to mrzí že se na mě máma vysrala i s vařením aby mě naučila a to jsem ji kolikrát prosila

hejluc
2. říj 2019

Jsem pouze laik, ale. Pokud po někom chci zpět peníze, je to proto, že jsem mu je půjčila. Má s tebou sepsanou smlouvu o půjčce? A další, cca 3 roky zpět jsme v rámci práce vymahali i peníze. Promlčecí doba byla 4 roky. Předpokládám, že se délka promlčení nezměnila.

lemure
2. říj 2019

Ahoj, právní nárok nemá.. (leda bys jí to podepsala jako směnku). Záleží tedy jak chceš nastavit vztahy mezi vámi. Asi bych se nenechala vydírat, protože kdo ví s čím by přišla příště. ALE abych zachovala mezi námi trochu dobré vztahy, tak bych jí dala aspoň tisícovku, s tím, že chápu, že teď peníze potřebuje, ale že teď ty taky, když zařizujete domácnost.. I kdybych si tu tisícovku měla někde půjčit nebo jít na brigádu navíc. Držím palce.. a to že jsi do vztahu nepřinesla nic materiálního nevadí, dáváš mu lásku a domov a to má větší hodnotu 😉

editah222
2. říj 2019

@terka1997 každý soudce by se ji asi vysmál, já mít takovou matku tak ji ty prachy asi osobně narvu ho prd... :( To snad není možný. Dcera (10) před týdnem rozbila notebook, nechtěla, stalo se, asi bych si to měla zapsat za 10 let po ni ty peníze chtít. Co je to za logiku?

terka1997
autor
2. říj 2019

@hejluc smlouvu žádnou podepsanou nemáme jediné co má tak je uctenka kterou nám dal učitel kd eje moje datum narození jméno ona mě do těch tanečních nejdřív nutila a teď udělala tohle

ilonne
2. říj 2019

@terka1997 hadam, že mamku naštvalo to, že zbytečně dala 2000,- a ty jsi tam ani nechodila. Pochybuji, ze peníze po tobě skutečně bude chtít, spíš ji podle jde o tu zodpovědnost.

terka1997
autor
2. říj 2019

Bohužel moji máme jde o peníze brácha před rokem rozbil talíř a hned chtěla po něm peníze i když to bylo omylem stim talířem

terka1997
autor
2. říj 2019

A ty peníze ji skutečně musel dát

pink_unicorn
2. říj 2019

To snad ani nemůžeš myslet vážně takovou otázku 😀 Bez ohledu na to, kolik ti bylo, tak nikdo nemá šanci právně vymoct to, že ti něco zaplatil a teď by to chtěl od tebe proplatit zpátky. Jakože koupil jsem bejvalý voňavku, ale ona se se mnou rozešla, tak jí soude přinuť, ať mi ji zaplatí 😀 Myslím, že na našich školách opravdu chybí alespoň miminální základy právní a finanční gramotnosti....

hanka_12345
2. říj 2019

Ja bych se nebala..soudit se.kvuli 2000 snad ani nejde nebo pri nejmensim je.to totapne smesny....a.ani by neuspela si myslim..jsi jeji dite,zivila te... nikoho to nebude zajimat.si myslim

babanci
2. říj 2019

@terka1997 Talíř? To jako fakt? Tak to dneska sednu a napíšu dětičkám, co všechno mi dluží. Ty se prohnou! Promiň, zlehčuju to, protože se neboj. s tím nemůže uspět.

editah222
2. říj 2019

@ilonne po 6 letech ji jde o zodpovědnost?? Jasně taky bych nebyla ráda, že jsem vyhodila 2tisíce do luftu, protože moje dítě se zachová jako klasický puberťák - nechce do tanečních bez svého kluka. Ale i tohle k tomu věku patří 🙂

kajalka
2. říj 2019

Z toho si nic nedělej, moje matka po mně chce přes 1,5 milionu za dobu od narození do 26let, co do mě investovala 😂

krista25
2. říj 2019

@kajalka tak to opravdu nevymyslis

babanci
2. říj 2019

@kajalka Ne! Boha jeho! Jak to počítala?ˇMá tam el. energii i za praní plen? 😲

kajalka
2. říj 2019

@babanci I účty za taxi, když mě vezla se zánětem ucha na pohotovost..

babanci
2. říj 2019

@kajalka Ty jo. Tak tohle bych nedokázala ani dát dohromady, kdybych byla tak praštěná a chtěla to dělat. Promiň, že kritizuju Tvojí matku.

babanci
2. říj 2019

Dá se převézt na peníze i noční vstávání? 😀

martiniquest
2. říj 2019

@kajalka Rika se, ze dite vyjde na cca 2 miliony. Ale nikoho normalniho by v zivote nenapadlo to po diteti chtit. Deti snad mame proto, ze je chceme. Pokud by se mi to stalo, dala bych rodicum padesatikorunu, at si priste koupi kondomy a chrani se. Je to na hlavu padle, nemoralni a nevymahatelne.

editah222
2. říj 2019

@kajalka to je úlet. Promiň normálně se tu směju. I když je to smutné. Přeji ti výhru několika milionu ve Sportce, aby jsi mohla své matce ty prachy taky narvat do prd... A já si jdu udělat tabulku do které budu zapisovat všechny výdaje za naše děti. Sakra a tu ušlou mzdu za dobu co jsem s nima smrděla na MD! Až mi to splatí tak budu bohatá :D

babanci
2. říj 2019

@editah222 To mě taky. Byla jsem s každou 5 let doma. To aby si vzaly půjčku, děvenky. 😀

babanci
2. říj 2019

Kolik mám účtovat za hlídání vnoučat? 😀

babanci
2. říj 2019

@kajalka Já si z toho dělám srandu, ale ono to je vlastně dost smutné. Doufám, že si to nebereš nijak osobně.

terka1997
autor
2. říj 2019

@babanci NN neberu jen mě překvapuje

bamak
2. říj 2019

@terka1997 ne, nemůže je po tobě chtít. Já bych jí je asi dala, protože by mě to strašně štvalo a nechtěla bych u ji mít dluh. Ale jestli je nemáš, nedělej si s ti hlavu.

marketa11112
2. říj 2019

To je masakr. A ze si vzpomela zrovna ted. A fakt ma i uctenku? Dnes prisla se dvema tisici za tanecni. A co zitra? Ja vim,ze deti zlobi a nedelaji to,co po nich dospelaci chteji. Ale takto se mstit? Navic po tolika letech? Ted premyslim,jak vysoky ucet bych mohla dostat od rodicu ja. A ze bych to zacala sepisovat vlastnim detem? Co?
Byt na tve miste, s mamkou si promluvim. Treba ty penize fakt potrebuje. Treba potrebuje ooravdu pomoci. Treba chce vasi pozornost. Ale fakt to dava najevo blbim zpusobem.