Od porodu mě tchýně ignoruje nebo má blbý kecy

vera20
22. kvě 2018

Čau holky. Jen mě zajímá vás názor jak byste se zachováli vy. S manželem jsme spolu 5 let. Máme prcka 2 a půl roku a druhý mimco na cestě. Co se nám malej narodil tak mě manželova matka úplně ignoruje a nebo má blbý kecy jako např že jakto že nekojim a nemám mlíko když krávy mlíko mají. Pro ni existuje jen její syn. Teď m termín za 3 týdny a ani ji nezajímá jak mi třeba je a jestli je aspoň vše v pořádku. Dost mě to uráží a nevím jak se mám zachovat, zda ji mám taky ignorovat a nebo n co byste dělaly?

vera20
autor
22. kvě 2018

Jo ještě jsem chtěla dodat že můj manžel to nijak neřeší, prostě nad jeho maminku asi není. Spíš jsme se kvůli tomu vždycky pohádali když jsem mu řekla že mi vadí jak se ke mě jeho máma chová

vera20
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
maminkafe
22. kvě 2018

Absolutne bych ji neresila,protoze uz jeji prirovnani,ze kravy mliko maji mluvi za vse....dulezite aby partner stal za tebou.

michalelka
22. kvě 2018

To jde strašně těžko posoudit z jedný strany. Ale mě někdo přirovnávat ke krávě, tak bych potřebu kontaktu neměla..

vera20
autor
22. kvě 2018

Bohužel zastání u manžela nemám. Nikdy ji nic neřekl, spíše jsme se pohádali kvůli tomu, jako co proti ní furt mám. Bohužel ji poslední dobou nemůžu ani vidět, ale nejsem taková abych se sbalila a šla někam pryč ale mám už na ni alergii. Když jsme ji oznámili že čekáme druhé tak jediný co na to řekla ,, vy lžete a nevěřím vám.,, Takže mám být stále slušná a nic neříkat a nebo už jí něco říct

michalelka
22. kvě 2018

@vera20 a pomůže to něčemu? Když se ozveš? Očividně ji nezajímáš, což mi přijde naprosto šílený. A s vnoučaty je normální anebo taky na facku?

koordinatorka_odboje
22. kvě 2018

Pojd do skupinky Bajecne tchyne

vera20
autor
22. kvě 2018

@michalelka ještě jsem se neozvala, pořád si říkám že mám aspoň proti ní navrh a jsem slušnější než ona, jenže už mě to začíná fakt s..t očividně ji nezajimam ale musí mi to dávat tak najevo? S vnoučetem je na facku taky protože to mele jen ,, a tatínek tohle a tatínek tamhleto, a to tě naučil tatínek atd.

zelenaesmolda
22. kvě 2018

Ja mam neco podobneho ale se sestrou od pritele,ona je svata,vzdycky se ji zastane a ja jsem ta spatna kdyz reknu,ze mi vadi jak se chova.Pred par mesici jsem za dost dramatickych okolnosti odesla od pritele,ji vubec nezajimalo jak se mame,jestli mame kde bydlet,jedine co se starala je kdy si odvezu veci z bytu a jeste mela tu drzost rict,ze kdyz se JI neozvu tak bude predpokladat ze ty veci nechci.Co ji je sakra do toho?! Po narozeni mimca se ani jednou nezeptala jak se mame,ani gratuluju ji nenapadlo poslat.Nechci uz ji v zivote videt.Docela me to stvalo ale ted na to kaslu,nemuzu nekoho nutit aby mel zajem a nehodlam se tim nadale rozcilovat...

vera20
autor
22. kvě 2018

@zelenaesmolda jo to je hodně podobný. Takže se na ni vykašlat a taky ji ignorovat? Ani mě nepozdravi a to jí do očí říkám dobrý den, takže jak ona na mě tak já na ni?

maminkafe
22. kvě 2018

Ja jsem ten typ ze ikdyz bych nemela chlapa na sve strane,reknu ji teda sve protoze od p*dele jsem ji neodpadla jak ja rikam a nejaka ucta respekt ma byt ze vsech stran.Ja mam tchany zlate,ikdyz nehlidaji nase deti....ano neni to jejich povinost...u nas jde spis o to,ze je maximalne zneuzivaji "ano "presne tak jini clenove rodiny a opravdu vylozene vyuivaji a nechteji to videt,tim padem my uz je nechcem zatezovat hlidanim ...do niceho se nepletou a nekdy jsou i spis na me strane, protote vi,ze i jech vlaatni krev neni dokonala a umi to priznat.

vera20
autor
22. kvě 2018

@maminkafe jo tak tahle babička nepohlida ani na 5 minut ale hlavně bych ji svý dítě ani nepujcila. Ona furt machruje jak si ho veme na prázdniny (vím že jen blbě kecá) a já ji řeknu že jí ho nedám tak mi na to řekne že se mě nebude ani ptát a odveze si ho. Takže jak říkáš ať je to jak je to, úcta má být z jakékoli strany ikdyz jsem proti ní mladá. Ale to neznamená že jsem pro ni ho..takže suma sumárum-zacnu ji ignorovat taky a až mě fakt nase*e tak jí to vpálit

maminkafe
22. kvě 2018

@vera20 holks drz se,ja mam v tomhle vyhodu,ze chlap ikdyz jsou to jeho rodice ma na vec stejny nazor a mam 100% podporu

vera20
autor
22. kvě 2018

No je to na palici a to ti závidím že máš podporu, 😉

pavla555
22. kvě 2018

jí řekni, že jestli si nevšimla, tak ty kráva nejsi... A já bych jí řekla ať se tolik nestará, že si svou rodinu obstaráš podle svého. Moje se stará o vše, chtěla by vědět nejlépe každej náš krok. Každý den volá manželovi, ale naštěstí ten drží při mně. Ale i tak to leze na nervy. Není zlá, ale šíleně zvědavá........ Já se, ale nenechám a co nechci neřeknu ..... Tak držím pěsti ať to zvládneš

zelenaesmolda
22. kvě 2018

@vera20 jo to ma taky podobne s tim zdravenim,kolikrat ani nepozdravila nebo prisla do obyvaku a zacala mluvit s pritelem v me pritomnosti jejich jazykem kteremu ja nerozumim (pritel je cizinec,zili jsme v zahranici).ja jsem si rekla ze ji uz nikdy nechci videt.bude to tak lepsi.nepotrebuju kolem sebe takove lidi

pavla555
22. kvě 2018

@zelenaesmolda přesně. Já mám třeba debilního švagra, který mi zakázal chodit k nim (k moji ségře) domů. A tak tam nelezu a řekla jsem si, že já ho k životu nepotřebuju a je mi tak líp, než abych se s ním furt hádala. A se ségrou se sejdu jinde.

terezs2716
22. kvě 2018

Já bych se jí zeptala,jestli ona kojila a když řekne,že ano utrousila bych "aaaha,teď mi to s těma krávama dává smysl" a šla bych pryč :D
Ne vážně,já si teda absolutně nemám s tchýní co říct,zkazila nám svatbu,nechtěla abysme se vzali a týden před termínem řekla,že na svatbu nejde. Tak jsme se vzali jen se svědkama,všem ostatním jsme odřekli a po obřadu jsme odjeli na líbánky. Pak ještě tchanovci zrušili přepis jejich baráku na manžela se slovy,že kdyby se manželovi něco stalo,abych nedostala barák. Ale z očí do očí jsme se s tchýní pohádali jen jednou,málem jsem po ní skočila přes stůl,nadala jí do bestie a č....ky a od te doby je klid. Záleží hodně na tvé povaze,já bych si to líbit nenechala a minimálně ji setřela nějakou hláškou,když si ona začne. Ale pokud to jen trochu jde,tak bych se "dýchánků" s tchýní vyhýbala.

ariadna12
23. kvě 2018

Prober to s partnerem, mel by stat za tebou. Bez emoci bych mu rekla, ze by mel brat moje pocity vazne.

zuzineckah
23. kvě 2018

Já bych s tchýni neřešila nic. Když je někdo primitiv, stejně nepobere. Co by mi ale šíleně vadilo, je partnerovo stranění mamince. To bych neskousla. Od partnera úplně přirozené očekávám, ze když je se mnou bezdůvodně jednáno nespravedlivě, nebo dokonce hrubě, on bude první, kdo se postaví a udělá pořádek. A ne aby ještě drzkoval na mě. Já bych zcela vážně s takovým mamankem nemohla byt.

vera20
autor
23. kvě 2018

@zuzineckah no on mamanek rozhodně není, oni dva mají taky záhadný vztah mezi sebou, nebo aspoň pro mě je záhadný, protože já mám vztah se svou mámou úplně dokonalej, možná je to tím že jsme dvě ženský, nebo nevím, ale prostě ji nic neřekne, ikdyz jsem mu řekla že nechci aby se s ní rozhádal nebo cokoli ale aspoň jí to naznačit, stejně nic, takže je to na mě, bohužel nejsem natolik ,, arogantní,, abych se do ní pustila, ikdyz to pomalu začínám nerozdychavat. Teď v neděli má přijet a už je mi zle týden dopředu​😂

vera20
autor
23. kvě 2018

Díky holky za názory, je to tak jak to vidím i já, asi se do ní taky brzo pustím nebo začnu odcházet z její přítomnosti.

zelenaesmolda
23. kvě 2018

@pavla555 a segra sklopila hlavu a posloucha?me kdyby partner rekl,ze si nesmim pozvat domu segru tak vybuchne sopka...

@vera20 me to pripada jako kdyz popisujes pritele a jeho segru,taky je mi jejich vztah zahadou...bud rada ze s tchyni nebydlis,my s ni bydleli a nekdy to bylo fakt o nervy.Ona me vubec nerespektovala,chovala se jako by mi do chodu domacnosti vubec nic nebylo.Kdyz se pristehoval jeji pritel ani se nenamahala mi to rict...

anguly
23. kvě 2018

Uplně nevim, co poradit... Ale já jsem dlouho držela hubu a krok... (ale zdaleka se ke mně tchýně nechovala takhle, ale jsem pro ní prostě holka z problémový rodiny) ... pak jsem po druhé otěhotněla a asi to byli splašený hormony... Ale když mě fakt naštvala, tak jsem jí začala od plic říkat, co si myslím... A světe div se... Přijde mi to mnohem lepší...😉
Ale taky dodnes netuší, např. proč jsem byla v těhotenství 3 měsíce v nemocnici. Nezajímala se, tak jsme jí to ani neřikali... Zajímalo jí jen, co má uvařit pro "naše" kluky...
Prostě bych se asi snažila být slušná... Ať neklesneš na její úroveň. Ale když tě fakt něčím hnusným sejme, tak si to zas nenech líbit a ukaž jí, že takhle teda ne... Aby tvoje děti viděly, že si sama sebe vážíš...😉

Jo a to že se tě tvůj chlap nezastane... nemusí to znamenat, že by tě měl málo rád. Ale je to jeho maminka a to se špatně poslouchá jakákoli kritika... (prý se pak cítí on, jakoby byl špatný...) A chlapy celkově toto blbě vyhodnocujou a neřešej pocity jako my...😉

michaela_2
23. kvě 2018

@vera20 Předně si uvědom a vryj do hlavy, že problém má ONA a ty nesmíš dopustit, aby se z JEJÍHO problému stal i problém TVŮJ 🙂. Chápu, že lehko se radí ve stylu - neber si to. Sama jsem nervák, který přemýšlí nad vším 🙂 Když se od toho ale člověk dokáže - alespoň částečně - odprostit, neuvěřitelně se ti uleví.
Mluv o ní s kamarádkama, postěžuj si, zdrbněte jí, nadávej na ní, klidně si namaluj potají její karikaturu s oslíma ušima 😀 někdy ty dětinský nápady pomáhají, děti ví proč to dělají 🙂)
Omez kontakt na nutné minimum a opravdu si zkus tolik si to nebrat - oni ti lidé když pak vidí, že tě tím tolik nedostanou, časem taky přestanou.............

dixi86
23. kvě 2018

Tak u nas zase ty furt kojíš a moc to řešíš a blabla..každé má něco. Při oznámení 2.vymodleného prcka nám oznámila, jak jsme ji zklamali(pokud by to nevyšlo, mělo se jet k moři...) takže moje tchýně. Není to s ní lehké, mám problém jí syna 2 roky půjčit byť na půl hod kvůli porodu(už teď se toho děsim), ale naštěstí mám v manželovi zastání, i když před dětmi si nenechal mamku špinit, protože si myslel, jak je fajn. Naštěstí má svůj rozum.

vera20
autor
23. kvě 2018

@michaela_2 to mi říká každý, ať si oba dělá co chce, a ať já to moc neřeším že mám stejně navrh. Asi to tak je, je toho mnohem mnohem víc co oba má za kecy tohle byl jen příklad, naštěstí ji vidím jen 1x za měsíc nebo 2x do měsíce ale o to víc to pak stojí za to. Kdybych s ní měla ještě bydlet tak jsem už dávno rozvedená..😁 v dnešní době je to úplně otočený, chlapi máj prima tchýně a my ženský to máme horší..

pavla555
23. kvě 2018

@zelenaesmolda sopka nevybuchla, ja tam totiz sama nechci. Necpu se nekam kdyz vim ze me tam nekdo nechce.

jednaholkaa
24. kvě 2018

@vera20 Kazdy ma neco. Ja mam skvelou tchyni, co nam i cpe penize a zivi nas 🙂 A moje mama zas se ke me chova docela hrozne. Kamaradka to ma naopak.. To si nevyberes. Ale zvladas to noblesne, to je skvely 🙂

slimacikmia
28. kvě 2018

@vera20 :D teraz ma napadla odpoveď na jej urážku s tou kravou... nechcem nikoho uraziť, sama kojím, ale na takúto vetu sa dá povedať jediné: to bude tím, že nejsem kráva, vy jste asi kojila dlouho, že maminko? :D s úsmevom