Od porodu mě tchýně ignoruje nebo má blbý kecy

vera20
22. kvě 2018

Čau holky. Jen mě zajímá vás názor jak byste se zachováli vy. S manželem jsme spolu 5 let. Máme prcka 2 a půl roku a druhý mimco na cestě. Co se nám malej narodil tak mě manželova matka úplně ignoruje a nebo má blbý kecy jako např že jakto že nekojim a nemám mlíko když krávy mlíko mají. Pro ni existuje jen její syn. Teď m termín za 3 týdny a ani ji nezajímá jak mi třeba je a jestli je aspoň vše v pořádku. Dost mě to uráží a nevím jak se mám zachovat, zda ji mám taky ignorovat a nebo n co byste dělaly?

xxx3d
28. kvě 2018

@vera20 ahoj, no to je těžký, co ti poradit.
Nebo poradit, zvládnout to budeš muset sama. Pro tchýni jsi pořád něco jako sokyně, každopádně tě bere jako soupeřku, což je blbý, a pro tebe dvojnásob, když tebou teď cloumají hormony a tak.
Manžel jí nic neřekne, s tím se vyrovnej, je to jeho matka, má ji rád, což je sice fajn, ale pro tebe zrovna moc ne, když bys potřebovala, aby se ti dostalo, když ne zastání, tak alespoň pochopení. Sesbírej sílu v sobě, buď jaká chceš být, milá, ironická, sarkastická... to moc nefunguje, ačkoli, pokud jsou obě osoby z jednoho těsta, tak třeba jo, fakt těžký poradit jak na to.
To, že je to na tobě je nicméně fakt.
Ty jsi teď taky matka, takže vydoluj zásoby síly pro sebe, a svoji rodinu.
A tchýni ber jako člověka, kterej ztrácí půdu pod nohama. Třeba ti to půjde líp.

rosalline
28. kvě 2018

@vera20 někdy pomůže přímá konfrontace. Udělala jsem Vám něco? Čím Vám jsem nepříjemná, že mě nedokážete mít ráda? Proč mě ignorujete? Někdy to vyvolá hádku a někdy ten druhý neví pod přímou otázkou kam uhnout....a odpoví....zeď praskne....

kaja2016
28. kvě 2018

@vera20 No ja bych ji ignorovala a tu poznamku o krave bych ji vratila. Jinak muj muz by toto nedovolil. Vi o tom tvuj muz?

ink
8. čer 2018

Dobre, pozrime sa na nu, človke, ktorý je schopný týchto vecí ako je tvoja tchýne musí byť človek nešťastný. Upla sa na svojho syna, ktorý jej plní "zmysel života" a ty budeš vždy tá, čo jej syna vzala. Mne pomáha moju tchýni ľutovať. Musí to byť veľmi úbohý život ktorý vedie, keď musí zapárať do toho môjho. A teda moja tchýne je psychopat najvyššieho razenia.
Ale čo je veľmi veľmi dôležité, musíš sa vedieť zastať samej seba. To je, keď bude mať nabudúce nejakú takúto poznámku ako s tým kojením, kludným hlasom jej oznám, že sa ti táto poznámka nepáči a žiadaš ju, aby ťa neurážala. Je to dôležité najmä pre tvoje dieťa. Musí vidieť, že mama sa vie ozvať a že keď sa mi niečo nepáči, mám to vyjadriť. Ak svokra začne s tým, že čo sa hneď urážaš a podobné nezmysly, len sa asertívne ohrad, ze je pre teba dôležite, aby ste si v rodine hovorili veci na priamo.